Sari la conținut

Accident Moto sector 4 Nitu Vasile cu Brancoveanu


Alexdimi
 Share

Postări Recomandate

Am citit asta in presa. e de 2 ore articolul ( ora 19)

 

https://hotnews.ro/motociclist-decedat-in-urma-unui-accident-de-circulatie-in-sectorul-4-din-capitala-1753903

 

A fost cineva pe acolo ? Stiu intersectia, e destul de dubioasa. Sunt ceva detalii de starea motociclistului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, Alexdimi a spus:

Am citit asta in presa. e de 2 ore articolul ( ora 19)

 

https://hotnews.ro/motociclist-decedat-in-urma-unui-accident-de-circulatie-in-sectorul-4-din-capitala-1753903

 

A fost cineva pe acolo ? Stiu intersectia, e destul de dubioasa. Sunt ceva detalii de starea motociclistului ?

scrie in titlu ca e decedat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate intersectiile ie dubioase, pasajele ie dubiosele rau, mai ales lq unirii, podurili si capurili di pod ie dubioase rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19 hours ago, Speedy.K said:

Si nu e nimic dubios in intersectia aia.

 

Ba e dubioasă pentru că drumul cu 3 benzi pe sens îți permite să intri cu viteză în condițiile în care mulți fac stânga în orb acolo. Cei care fac stanga de pe un sens le blochează vizibilitatea celor care fac stânga de pe celălalt sens. Ca motociclist, n ai ce să cauți cu mai mult de 30 km/h acolo și ochii cât cepele. 

 

În intersecție e o cameră care sigur a surprins totul. Poate o să fie făcută publică înregistrarea ca să învățăm și noi ceva. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, mikonos a spus:

 

Ba e dubioasă pentru că drumul cu 3 benzi pe sens îți permite să intri cu viteză în condițiile în care mulți fac stânga în orb acolo. Cei care fac stanga de pe un sens le blochează vizibilitatea celor care fac stânga de pe celălalt sens. Ca motociclist, n ai ce să cauți cu mai mult de 30 km/h acolo și ochii cât cepele. 

 

În intersecție e o cameră care sigur a surprins totul. Poate o să fie făcută publică înregistrarea ca să învățăm și noi ceva. 

ai mers vreodată cu 30 km/h cu motocicleta, excluzând plecarea de pe loc???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, ianachim said:

ai mers vreodată cu 30 km/h cu motocicleta, excluzând plecarea de pe loc???

 

Da, am mai fost și lache și am încetinit când intersecția arăta ca în poza. Plus că n am skill să plec cu 30 de pe loc. 

Screenshot_20240723_170304_Maps.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ianachim a spus:

ai mers vreodată cu 30 km/h cu motocicleta, excluzând plecarea de pe loc???

Merg eu in fiecare zi... 🤪😜🤣

 

 

 

1 oră în urmă, mikonos a spus:

 

Ba e dubioasă pentru că drumul cu 3 benzi pe sens îți permite să intri cu viteză în condițiile în care mulți fac stânga în orb acolo. Cei care fac stanga de pe un sens le blochează vizibilitatea celor care fac stânga de pe celălalt sens. Ca motociclist, n ai ce să cauți cu mai mult de 30 km/h acolo și ochii cât cepele. 

 

În intersecție e o cameră care sigur a surprins totul. Poate o să fie făcută publică înregistrarea ca să învățăm și noi ceva. 


De-aia s-a inventat categoria adventure, ca sa poti merge in picioare si sa citesti traficul chiar si peste gipane.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, mikonos a spus:

Ba e dubioasă pentru că drumul cu 3 benzi pe sens îți permite să intri cu viteză în condițiile în care mulți fac stânga în orb acolo. Cei care fac stanga de pe un sens le blochează vizibilitatea celor care fac stânga de pe celălalt sens.

 

Vad ca esti din Bucuresti, in cazul asta, cum sa faci asa o afirmatie? In cate intersectii se intampla ce descrii in randurile de mai sus? Intr-una singura?

 

Mai erau unii pe aici, nu dau nume, care spuneau despre intersectia de la parcul Carol ca e, nu dubioasa, ci de-a dreptul periculoasa, xaxaxaxa.

 

Daca se merge in limite normale, nu exista intersectie dubioasa/periculoasa, e doar o intersectie si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca glumiti sau nu, dar eu consider orice curba/intersectie/etc. periculoasa cit timp n-am o vizibilitate larga ..... parerea mea. :)

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16 minutes ago, SONYC said:

 

Vad ca esti din Bucuresti, in cazul asta, cum sa faci asa o afirmatie? In cate intersectii se intampla ce descrii in randurile de mai sus? Intr-una singura?

 

Am zis de alte intersecții? Am explicat de ce ASTA e periculoasă, am pus și poză. Nu știu ce treabă are intersecția de la Carol și orice altă intersecție cu ce am scris. 

Unii scrieți ca puteți, nu că aveți ceva de zis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Speedy.K a spus:

De-aia s-a inventat categoria adventure, ca sa poti merge in picioare si sa citesti traficul chiar si peste gipane.

Nu ca să mergi cu cutiile pe 🏍 la Mega? :huh:

Acum 13 minute, Contabil a spus:

cit timp n-am o vizibilitate larga ..

Oglinzile pliate lărgesc vizibilitatea, se știe-ie-ie! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, mikonos a spus:

Am zis de alte intersecții? Am explicat de ce ASTA e periculoasă, am pus și poză. Nu știu ce treabă are intersecția de la Carol și orice altă intersecție cu ce am scris. 

Unii scrieți ca puteți, nu că aveți ceva de zis

 

Incercam sa iti subliniez un aspect, dar nu l-ai inteles, ba' mai esti si ironic. Nu-i bai man, mult succes cu intersectiile "dubioase".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, ENEOS a spus:

Oglinzile pliate lărgesc vizibilitatea, se știe-ie-ie! :rock:

La cite accidente sint din spate (nu mai pun si cazuri de deces) fata de restul .... sa fi tu sanatos.

Acum 34 minute, mikonos a spus:

Am zis de alte intersecții?

Ai dreptate app de vizibilitate, la 2 iesiri cu mobra sau conserva trec pe acolo, sint intersectii mai dubioase sau mai putin dubioase din proiectare, teren, vegetatie, etc. , dar cind n-ai vizibilitate .... este dubioasa si cea mai banala intersectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intersectia aia are parte de accidente frecvent .....si nu se va rezolva decat printr-o semaforizare corecta exclusiva pt fiecare sens. Stai mai mult la semafor , dar macar cand treci o faci safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand in tara noastra sa ai verde la semafor, nu inseamna ca treci intersectia safe.
Poate doar daca stati in casa nu observati noul sport national de trecut pe rosu FARA stres, e drept, inca sunt putini participanti, dar parca se inscriu tot mai multi.

In al 2 lea rand vad ca mai ajung si altii la concluzia mea careia i-am mai facut reclama si pe alte subiecte si anume: vizilitatea este numarul 1.
Daca tu nu iti adaptezi stilul de mers la vizibilitate, mergi la ghici, si ghici cati am vazut, nu doar la noi ci si in alte tari, care depasesc in orb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, robert23mg a spus:

Daca tu nu iti adaptezi stilul de mers la vizibilitate, mergi la ghici, si ghici cati am vazut, nu doar la noi ci si in alte tari, care depasesc in orb.

 

Unii nu vor neam sa inteleaga, oricat le-ar fi subliniat de catre ceilalti. Apoi cand vine napasta: "am avut ghinion, bro"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...