Sari la conținut

10. Monster Energy British Grand Prix


Postări Recomandate

Acum 8 minute, apriliacluj a spus:

e acolo Bestia :) :)

pfff.. la ora actuala cu GP23 MM il bate pe Bestia cam peste tot.

A avut si Enea o stralucire si gata, campeon.. man, a avut 1 sezon la dispozitie sa arate ce poate, ok, accidentat,, dar totusi.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chiar acum, B.B. a spus:

pfff.. la ora actuala cu GP23 MM il bate pe Bestia cam peste tot.

A avut si Enea o stralucire si gata, campeon.. man, a avut 1 sezon la dispozitie sa arate ce poate, ok, accidentat,, dar totusi.. 

nu e prima stralucire.

si cursa trecuta a dat coxXx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, a doua, in 10 weekenduri disputate pe aceeasi motoreta ca si Pecco.. pff, sau acum a gasit si el punctul G.. hai man sa fim seriosi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, B.B. a spus:

what if both Peccolino si Jorge se accidenteaza pana la final de sezon, ce se intampla?

Unde s-a ajuns, de la "pot să stea toți acasă dacă se urcă pe Ducati" acu' facem woodoo să se accidenteze 'fo 2 piloți ca să aibă crashquez șanse la victorie... :moron:

Oricum la cât de des o arde prin pietriș cred că el are cele mai mari șanse să privească la TV lupta pt titlul 2024!

Acum 7 ore, frigider a spus:

de data asta nu.

Mă dezamăgești, parcă erai fan... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, ENEOS a spus:

Unde s-a ajuns, de la "pot să stea toți acasă dacă se urcă pe Ducati" acu' facem woodoo să se accidenteze 'fo 2 piloți ca să aibă crashquez șanse la victorie... :moron:

Oricum la cât de des o arde prin pietriș cred că el are cele mai mari șanse să privească la TV lupta pt titlul 2024!

 

hahahaha, bine punctat! :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 59 minute, ENEOS a spus:

Unde s-a ajuns, de la "pot să stea toți acasă dacă se urcă pe Ducati" acu' facem woodoo să se accidenteze 'fo 2 piloți ca să aibă crashquez șanse la victorie... :moron:

Oricum la cât de des o arde prin pietriș cred că el are cele mai mari șanse să privească la TV lupta pt titlul 2024!

 

Pe vremea aia Ducati parea raketa nu conta modelul, dar se pare ca le-a aranjat Gigi asa pentru fiecare. Daca nici MM nu trage apoi nimeni nu mai trage, si totusi abia se apropie de podium.

Sezonul asta nu prea s-a dus in pietris si pana sa scoata capul din gaoace Enea MMelu era pe locul 3 in campionat, si momentan la vreo 62 de puncte diferenta fata de primii. Doua DNF de fiecare si urca memelu iar pe locul 3 sau chiar 2

Cum ziceam, never say never... :D Mai sunt 10 grand pixuri

--

Ia zi, in 2019 se gandeau al de Quartalabo si al de Pecolino ca se rupe in doua Memelu si devin ei mari campioni mondiali?

Nu prea se gandeau si totusi s-a intamplat..

Asa si acum, niciodata nu se stie cum se invarte roata, mai ales in sportul asta..

 

In cursa aia de anu  trecut cand a trecut Binder peste doua picioare ale lui Pecco, anticipa cineva asta? Mare noroc a avut ca a ramas intreg.. dar in sportul asta nu garanteaza nimeni nimic.

 

Sa fii sigur acum ca Pecco sau Jorge vor lua campionatul este un pic pueril. 

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, B.B. a spus:

Pe vremea aia Ducati parea raketa nu conta modelul, dar se pare ca le-a aranjat Gigi asa pentru fiecare. Daca nici MM nu trage apoi nimeni nu mai trage, si totusi abia se apropie de podium.

 

 

cand a trecut Binder peste doua picioare ale lui Pecco

 

Vorbim despre o motocicleta "inghetata" in cel mai bun caz inaintea jumatatii sezonului 2023, vs ultimul model, cu toate update-urile posibile. Spuneau comentatorii Prima ca JM abia a primit niste up date-uri pe care Pecco le avea in curse de dinainte de pauza de vara. Nu am stat sa verific informatia, dar este foarte plauzibila. Cu toate astea, cabronul este acolo, in zona locului 4-6 devansand echipe de uzina si de client echipate cu ultimele dezvoltari ale prototipurilor lor... Si nu ma refer la Yamaha, Honda. De asta spuneam, la anul, cu aceeasi motocicleta, in aceeasi echipa, va fi momentul. Atunci vom vedea cu adearat unde este, din pdvd al performantelor. Anul asta nu ne ai putem astepta la podiumuri de la el... este prea mare diferenta tehnica, ca sa mai poata sta cu pilotii de uzina. 

 

Peste picioarele din fata, sau cele din spate?... :D:D  Da, imi aduc aminte..... putea iesi urat atunci si nu mai vorbeam acum de un potential triplu campion mondial. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai mie mi se pare ca Enea merge superbine doar dupa ce (se) stie ca pleaca de la actuala echipa?! Incep sa cred ca e tinut pe loc sau ca este deranjat cand are ordine de echipa sau cand are stres din diverse motive. Cum e liber de 9rice, rupe fasu...

Acum 5 ore, B.B. a spus:

pfff.. la ora actuala cu GP23 MM il bate pe Bestia cam peste tot.

A avut si Enea o stralucire si gata, campeon.. man, a avut 1 sezon la dispozitie sa arate ce poate, ok, accidentat,, dar totusi.. 

 

Cocos, tu si altii tot amplificati o borba a nu stiu cui, cum ca daca se suie Marquez pe un Ducati restul poa' sa se duca linistiti acasa. Deocamdata nu numai ca nu-i surclaseaza, cum ziceati, dar merge cam ca frac-su, doar un picut mai bine. Si mult mai prost decat alte Ducatiuri.

Singura intrebare e daca doar invata deocamdata stilul Ducati sau asta e tot ce poate. Si asta n-o s-o aflam decat in prima cursa de anul viitor.

Oricum, de invartit casca-n cap la toata lumea,cum era anuntat, nicio sansa.

Acum 5 ore, frigider a spus:

tic tac.


Sprintu' ala, pliiiiz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta e de tranzitie, invatare, adaptare

La anu' o sa-i bata pe toti cu ceasul de la gara inca din primele curse, ca dupa aia ceilalti nici nu se vor mai prezenta, vor sta acasa sa sparga seminte :)

Sau nu...., we shall see :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Sa fii sigur acum ca Pecco sau Jorge vor lua campionatul este un pic pueril. 

Și să mai speri că o să-l ia crashquez e de-a dreptul sf!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Speedy.K a spus:

Numai mie mi se pare ca Enea merge superbine doar dupa ce (se) stie ca pleaca de la actuala echipa?! Incep sa cred ca e tinut pe loc sau ca este deranjat cand are ordine de echipa sau cand are stres din diverse motive. Cum e liber de 9rice, rupe fasu...

 

Cocos, tu si altii tot amplificati o borba a nu stiu cui, cum ca daca se suie Marquez pe un Ducati restul poa' sa se duca linistiti acasa. Deocamdata nu numai ca nu-i surclaseaza, cum ziceati, dar merge cam ca frac-su, doar un picut mai bine. Si mult mai prost decat alte Ducatiuri.

Singura intrebare e daca doar invata deocamdata stilul Ducati sau asta e tot ce poate. Si asta n-o s-o aflam decat in prima cursa de anul viitor.

Oricum, de invartit casca-n cap la toata lumea,cum era anuntat, nicio sansa.


Sprintu' ala, pliiiiz!

Cum adică merge mai prost ca alte ducatiuri cand merge cel mai bine cu un ducati editie ,2023?

Tu erai beat cand ai scris?

Acum 2 ore, ENEOS a spus:

Și să mai speri că o să-l ia crashquez e de-a dreptul sf!

Crashquez nici macar nu mai trage la campionat pentru ca deja a demonstrat ce era de demonstrat.

La anul va trage pentru ca va avea cu ce. 

Si multe vor fi campionatele luate de el.

Cel puțin două!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, Speedy.K said:

Sprintu' ala, pliiiiz!

Nici acuma nu au mai updatat site-ul...scuzele mele, pana acum au fost buza in buza cu toate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, B.B. a spus:

Cum adică merge mai prost ca alte ducatiuri cand merge cel mai bine cu un ducati editie ,2023?

Tu erai beat cand ai scris?

Crashquez nici macar nu mai trage la campionat pentru ca deja a demonstrat ce era de demonstrat.

La anul va trage pentru ca va avea cu ce. 

Si multe vor fi campionatele luate de el.

Cel puțin două!


Cum , ma, merge cel mai bine cand n-are nicio victorie?! Discutia a fost ca daca se suie pe un Ducati, gata! S-a suit si nu e gata deloc, n-a castigat nicio cursa.

Acum 1 oră, frigider a spus:


Sa traiesti!

Chiar acum, Lup69 a spus:

Nici acuma nu au mai updatat site-ul...scuzele mele, pana acum au fost buza in buza cu toate....

Da, stiu, noroc cu colegu' Frigider, sa traiasca...iasca...asca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum câteva săptămâni era pe locul 3 in campionat... Acum e pe 4 in urma a 3 ducati 2024.. si mai există unul. 

Nu merge bine, nu?

In vreo cateva curse pleaca de pe 13-14 si termină pe 2.. nu merge bine, nu? 

Pfff asa hate nu am văzut in viata mea.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, B.B. a spus:

Pana acum câteva săptămâni era pe locul 3 in campionat... Acum e pe 4 in urma a 3 ducati 2024.. si mai există unul. 

Nu merge bine, nu?

In vreo cateva curse pleaca de pe 13-14 si termină pe 2.. nu merge bine, nu? 

Pfff asa hate nu am văzut in viata mea.

 

Colegul nu stie ca MM concureaza pe o motocicleta care nu a mai primit up date-uri de dinainte de jumatatea sezonului 2023 Sunt de inteles afirmatiile lui. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Speedy.K a spus:

Tu nu vezi nicio diferenta intre "merge bine" si "restul pot sa stea acasa"?!

Am explicat asta dar nu ai citit. Nimeni nu a anticipat ca diferentele intre 23 24 sunt asa mari.

Si eu nu sunt printre cei care a zis asta,, dar nici nu am negat. Poate ma confunzi cu Cal Crutchlow.

 

+ mai e un element, MM nu mai vrea sa se rupa in doua, daca nici eu nu mai stiu cum mergea el apai nimeni nu stie - momentan nu trage la his full potential, se pastreaza pentru la anul. Mai ales dupa ce a semnat cu Ducati mi se pare ca acum merge la plimbare si chiar nu vrea sa supere tabara Ducati si sa dea cu baietii in rosu pe jos.. e cat se poate de logic.

La ora actuala  nu are nimic de demonstrat, de la anul, da..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici spune ca targetul realist este sa lupte pentru pozitiile 4-5 si, cand se poate, pentru podium. Ca sa poata sta cu pilotii GP24 ar trebui sa imbunatateasca 2-3 zecimi pe tur, ceea ce este foarte mult cu actuala motocicleta. https://motorcyclesports.net/on-average-we-are-4s-or-5s-slower-than-factory-ducatis-in-the-race-marc-marquez/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...