Sari la conținut

Ducati multistrada v4 2021


Adrian M.
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 123
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1 oră în urmă, foxbat a spus:

pai daca schimi motoarele asa des la muieri nu vrem sa stim :))))

esti recidivist clar.

 

zar sau doar 4 puncte?:)))

Nuuu,acolo s statornic.

Imi ajunge doamna :D

Dar la moto, imi place sa incerc si aia, si aia. Nu am gasit inca o moto la care sa zic-cu asta mor de gat! Si nici nu cred ca va exista, tocmai fiindca imi place sa am altceva dupa cativa ani/sezoane/km. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 9/10/2024 at 4:30 PM, Adrian M. said:

 

 

Dupa niste km, nu f multi, am verificat frana fata,placutele brembo oem erau colorate curcubeu, si lise. Adica coapte si frana cam meh. Pus altele din categoria celor mai performante, acum am frane ok.

Motocicleta in trafic, la 30 grade, daca stai si mergi si stai si iar mergi un pic si iar stai, si nu ai loc sa te bagi,se incalzeste. Ea n are nici pe dracu,racirea merge f bine. Dar daca nu invarti roata, se incinge sasiul si saua sub poponeata ,binisor. Din pacate la a mea nu se opresc doi cilindri. As fi vrut sa pot face update sa activez asta.

Era de asteptat,nu i ok cu ea in trafic nasol, daca nu te poti misca sa mai circule aerul.

Mergi,dar simti.

 

Eu am facut cateva mii de  km cu a mea .  A mea are sistemul de dezactivare a cilindrilor dar nu pare sa faca mare lucru . Daca merg cu ea la temperaturi de 30+ pe o distanta mai mare fara sa opresc si mai trebuie sa treci si printr-un oras unde trebuie sa stai la semafoare, se incalzeste scaunul foarte tare , pana la punctul in care devine deranjant , iti arde "outele" .  Dupa prima experienta de genul asta am aplicat pe interiorul scaunului banda adeziva cool tape. Nu dispare caldura dar poti sa circuli la 30+ fara sa iti arzi "oole" 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.09.2024 la 10:34, foxbat a spus:

pai daca schimi motoarele asa des la muieri nu vrem sa stim :))))

esti recidivist clar.

 

zar sau doar 4 puncte?:)))

daca schimba femeile asa des nu avea bani de motoreta :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, foxbat a spus:

astia de nu s fideli mobrei la muieri nici atat :)

stiu din experienta. eu schimb mobra la 12 ani

Mobra nu ramane gravida 🤣 

Muierea da,si cam greu dupa aia cu instrainarea

Acum 5 ore, Cavaleru a spus:

daca schimba femeile asa des nu avea bani de motoreta :))

Daca gasesti femeia “potrivita”financiar,o Mobra noua e maruntis….

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.09.2024 la 9:23, marchand a spus:

Eu am facut cateva mii de  km cu a mea .  A mea are sistemul de dezactivare a cilindrilor dar nu pare sa faca mare lucru . Daca merg cu ea la temperaturi de 30+ pe o distanta mai mare fara sa opresc si mai trebuie sa treci si printr-un oras unde trebuie sa stai la semafoare, se incalzeste scaunul foarte tare , pana la punctul in care devine deranjant , iti arde "outele" .  Dupa prima experienta de genul asta am aplicat pe interiorul scaunului banda adeziva cool tape. Nu dispare caldura dar poti sa circuli la 30+ fara sa iti arzi "oole" 

 

 

Salut

https://thespeedshop.ro/shop/evacuare/benzi-termoizolante-evacuare/banda-termoizolanta-adeziva-dei-4cm-x-9m/

De asta? 

Ti a mai ramas? Ca nu are rost sa comand o rola pt cata intra sub sa. Facem fifty fifty, dau o bere? 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 9/13/2024 at 9:23 AM, marchand said:

Eu am facut cateva mii de  km cu a mea .  A mea are sistemul de dezactivare a cilindrilor dar nu pare sa faca mare lucru . Daca merg cu ea la temperaturi de 30+ pe o distanta mai mare fara sa opresc si mai trebuie sa treci si printr-un oras unde trebuie sa stai la semafoare, se incalzeste scaunul foarte tare , pana la punctul in care devine deranjant , iti arde "outele" .  Dupa prima experienta de genul asta am aplicat pe interiorul scaunului banda adeziva cool tape. Nu dispare caldura dar poti sa circuli la 30+ fara sa iti arzi "oole" 

 

 

De ce nu pui o plasa pe șa? Face toti banii pt racoare si ploaie. 39 grade si nicio problema azi vară in zona Giurgiu. Din 5 motoare, 3 am avut plasa, restul ouă poșate 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 01.08.2024 la 20:29, DKW a spus:

Misto trompeta! Am incercat si io marea cu deshtu' cu un Pikes Peak mai vechiutz. Daca ar fi fost buget disponibil ar fi impartit garajul cu restul de troace.

Ce mi-a placut, hooligan mode cand tragi de gaz ca tampitu', ce nu mi-a placut e ca nu se impaca cu mersul la pas prin inghesuiala.

Sa-l posezi fericit!

Eu am acum un Multistrada 1200S din 2011 pe mana, cu care merg de vreo 3 saptamani in oras si in afara. E clar ca in oras nu este ce trebuie. Se incinge, consuma 9 la suta si la inghesuiala e greu sa il tii la 40 la ora cu a doua iar cu prima, se ineaca si vine in nas. Adica, trebuie sa lucrezi ambreiajul si acceleratia constant si mereu. Nu mai zic de caldura de la motor. Nu mai zic de consum. Are si plusuri, vireaza mult, poti schimba culoare. Are ghidonul sus, poti trece peste oglinzi. Are cuplu mare, o poti tine in miscare doar ridicand ambreiajul, chiar si intr-a doua.

 

In schimb, in afara orasului, se schimba totul. Este locul unde ea exceleaza. :) Este locul unde V2-ul de la 1200S este hooligan rau de tot. Bate la cuplu ceva multe motoare. 

Numele jocului, odata ce ai iesit din oras, este sa te intorc inapoi acasa cu motorul sub tine si cu permisul in buzunar.

 

Caracteristicile negative ce tin de Ducati, sunt in mare parte in modelele pana in 2015-2017, sau asa am obervat eu din ce se zice pe net, recunosc ca nu sunt cunoscator de Ducati. Dar, daca lumea vrea un model fiabil, se pare ca trebuie sa fie trecut de o anumita varsta, majoritatea greselilor de proiectare fiind rezolvate pana atunci.

 

Ca un consum, ca fapt divers, modelul 1200s din 2011 il are pe la 8.8-9 in oras la tempereturile astea si cu un stil de mers relativ normal, nu foarte smuls dar nici foarte calm. 

 

In fine, asa cum zicea posesorul de drept, e o relatie love-hate. Daca love e mai mare, o iei. :) 

 

P.S. posesorul nu a renuntat la ea pentru ca hate e mai mare, ci pentru ca s-a mutat in alta tara si moto e de vanzare. Deci, love e inca prezent. :) 

 

 

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daa, plasa! A venit coletul la fix, azi. Dupa discutii, pana sa spuneti voi, am luat de pe ali, pentru modelul meu de moto. N-am avut niciodata, vedem.  Pe vreme rece o dau jos si aia e. 9 zile de la comanda, livrata. uimitori chinezii..

 

 

Screenshot_20240918-133154_AliExpress.jpg

Legat de mersul prin oras,ieri am venit pe la ora 17.30 dinspre pipera spre slajan. Doar bara la bara,eu doar printre masini. Nu i place deloc baraita in treapta 1 si frecat ambreiajul. Merge, dar se simte ca nu i in elementul ei:))

Satanaaa vrea plimbataaaa. Sooon. Sambata i dau cheie:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heeelp.

Unde gasesc in Bucuresti un incarcator de tipul priza DIN? E ca cel de auto dar mai ingust...

Eram ferm convins ca multistrada are priza normala,dar nu:)))

Pe net am gasit dar cu livrare la sfantu asteapta. Ceva idei de magazine care sa vanda asa ceva?

 

Screenshot_20240920-065116_eMAG.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.09.2024 la 13:31, Adrian M. a spus:

Daa, plasa! A venit coletul la fix, azi. Dupa discutii, pana sa spuneti voi, am luat de pe ali, pentru modelul meu de moto. N-am avut niciodata, vedem.  Pe vreme rece o dau jos si aia e. 9 zile de la comanda, livrata. uimitori chinezii..

 

 

Screenshot_20240918-133154_AliExpress.jpg

Am avut si eu, interesanta la inceput, enervanta dupa. De ce? Sotia aluneca tare pe ea, desi are insertii pe pantaloni, eu mai putin, ca e saua scobita. Apare disconfort major, ochiurile plasei jeneaza tare pielea, daca ai pantaloni subtiri. Pe ploaie e ok, desi n-am prins ceva ultra-torential. Nu o mai pun la loc. Inca o faza nasoala: pastreaza mizeria pe sa, o cureti greu dupa. Cam ca in genul huselor auto, arata misto, se curata usor, dar mizeria trece prin ele si intra in tapiterie. Cred ca voi trimite saua in timpul iernii la tapitat (latita un pic si modificata pentru mai mult confort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Lucian_M a spus:

Am avut si eu, interesanta la inceput, enervanta dupa. De ce? Sotia aluneca tare pe ea, desi are insertii pe pantaloni, eu mai putin, ca e saua scobita. Apare disconfort major, ochiurile plasei jeneaza tare pielea, daca ai pantaloni subtiri. Pe ploaie e ok, desi n-am prins ceva ultra-torential. Nu o mai pun la loc. Inca o faza nasoala: pastreaza mizeria pe sa, o cureti greu dupa. Cam ca in genul huselor auto, arata misto, se curata usor, dar mizeria trece prin ele si intra in tapiterie. Cred ca voi trimite saua in timpul iernii la tapitat (latita un pic si modificata pentru mai mult confort.

Aha.

Probez acum,in cel mai rau caz ii fac vant. 50 lei,atata paguba.

Dap, aluneca..asta nu i neaparat bine. Vedem😁

1 oră în urmă, Doctor X a spus:

La Asfalt Uscat.

Eu n am vazut sa fie in stoc-doar depozit, deci nu l pot lua azi. Ms oricum 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 36 minute, Adrian M. a spus:

Aha.

Probez acum,in cel mai rau caz ii fac vant. 50 lei,atata paguba.

Dap, aluneca..asta nu i neaparat bine. Vedem😁

La mine a fost cam 100 lei, nu-i mare paguba, important e ca mi-am facut o idee. Pe calduri mari e ok, te ventilezi un pic la ms-dos, prinde bine de la 35 grade in sus. Saua de la agregatul meu e foarte aderenta, dupa ce am dat jos husa, sotia atat mi-a zis: am scapat de o grija. La frane venea spre mine, la denivelari mari o simteam cum se ridica si isi schimba pozitia.

Plm, atata tevatura pentru o plasa... :))  Ce nu-mi placea era sa imi crea niste iritatii la ms-dos, parca se imprimau ochiurile alea pe piele. Daca o vrea cineva, ma multumesc cu un pachet de tigari. E mare, incape cam pe orice sa moto (pe Vstrom se asaza la fix).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...