Sari la conținut

Castile din anii 2010!


iam_domi
 Share

Postări Recomandate

Salut. Am o intrebare pentru voi, ce parere aveti de desigul castilor din ani 2010, de tip Nolan,X-Lite sau chiar Grex?

Mie personal imi plac foarte mult, chiar m-am si gandit sa achizitionez una recent, dar inainte de aia as fi curios voi ce parere aveti despre ele.

Un raspuns m-ar ajuta foarte mult!

Va multumesc!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, iam_domi a spus:

Salut. Am o intrebare pentru voi, ce parere aveti de desigul castilor din ani 2010, de tip Nolan,X-Lite sau chiar Grex?

Mie personal imi plac foarte mult, chiar m-am si gandit sa achizitionez una recent, dar inainte de aia as fi curios voi ce parere aveti despre ele.

Un raspuns m-ar ajuta foarte mult!

Va multumesc!

 

Salut, pai si ce raspuns astepti? Sa-ti spuna cei de pe forum ca de fapt nu-ti plac? Sau vrei un imbold?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa ceri unor straini parerea despre "designul" a.... orice?! Designul tine de gust. Fiecaruia ii place sau nu. Intelegeam sa ne intrebi de calitate, de nivelul de protectie. Nu de cum arata. Mai ales ca asta e ultimul lucru care conteaza la o casca.

Si mai e ceva: unde gasesti tu azi X-lite anii 2010?! Noi, ma refer....

LE De fapt banuiesc unde. Daca iti place cum arata si nu e Grex, ia-o, calitativ X-Lite e top, Nolan e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.10.2024 la 11:46, iam_domi a spus:

Salut. Am o intrebare pentru voi, ce parere aveti de desigul castilor din ani 2010, de tip Nolan,X-Lite sau chiar Grex?

Mie personal imi plac foarte mult, chiar m-am si gandit sa achizitionez una recent, dar inainte de aia as fi curios voi ce parere aveti despre ele.

Totusi, daca gasesti una fabricata in 2010 (second sau nevanduta de atunci), vezi ca nu prea e ok. Adica o casca veche de 14-15 ani, nu prea-ti mai garanteaza integritatea bostanului in caz de impact. Deh, materialele isi mai schimba proprietatile cu timpul ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde in ce conditii a fost depozitata. Daca a stat intr-o vitrina 10 ani se intampla ce zic colegii, se degradeaza materialele de la soare etc. Dar daca a stat intr-un depozit uscat in husa si cutie nu pateste absolut nimic. Nici macar interiorul.

Eu am luat la un moment dat doua casti Shoei enduro de la un partener care lichidase magazinul. Noi, state in depozit. Asta acum vreo 8 ani. Atunci modelul nu se mai fabrica de vreo 7-8 ani deja. Acum castile au, deci, minim 15 ani. Una, purtata intens de mine, si-a pierdut interiorul abia anul asta. Cealalta, pastrata de mine mai departe in cutie si luata anul asta la purtat este ca noua, inclusiv la interior.

Deci o casca de calitate pastrata cum trebuie nu pateste absolut nimic cel putin 15 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact! 
Cu XLite, Nolan si Grex am lucrat 5 ani. Aveam casti ramase din stocuri foarte vechi care erau impecabile.

Si care e foarte posibil sa fie si acum lamlichidari de stocuri la preturi infime.

De exemplu N63 Replica Stoner pe la 600-700 de lei.

Pt cine e interesat de asa ceva sa incerce la magazinele Mymoto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...