Sari la conținut

9. CZECHIA MONSTER ENERGY GRAND PRIX OF CZECHIA


Postări Recomandate

Acum 49 minute, danypop a spus:

Deci sa înțeleg ca piloti care nu raman la propriile echipe si pentru 2027 o sa pornească in sezonul viitor cu un handicap?

Cam da.

Moto ca moto, care e bun da cox.

Cauciucurile s partea aia super importanta, sa le dai de cap.

Lui Top i a venit greu sa se știe cu mișelinurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 281
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vor mai fi teste, la fel ca totdeauna. Imediat după ultima etapă și înainte de începerea sezonului încă două. Va exista timp suficient pentru toată lumea să se acomodeze cu motocicleta și pneurile. Cu două condiții însă: să fie apți din punct de vedere fizic și să aibă capacitatea de a învăța. Cu cât mai repede cu atât mai bine.

 

 

 

 

https://www.motogp.com/en/news/2026/06/18/alex-marquez-given-green-light-to-take-part-in-fp1/1073941

Decizia finală dupaFP1. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, frigider a spus:

Cauciucurile s partea aia super importanta, sa le dai de cap.

Cică Pecco e fiert sa probeze noile gume "chiar și pe motocicletele actuale de 1000cc" aici la Brno.

Dar nix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bez a fost rănit la mâna dreptă și la piciorul drept în accidentul provocat de JM în cursa de la Balaton Parc, mâine în FP1 va fi prima dată când va fi din nou pe o motocicletă. Durerea la mână i-a trecut după vreo 3 zile, piciorul încă îl doare, din câte înțeleg are un mușchi tăiat puțin (sau poate o ruptură musculară). Dar crede că nu va fi afectat de asta la Brno.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puternica Aprilia aici.

RF și Ogura.

 

MM termina în pietriș, slab.

 

Q o javra de pilot, nu știu ce cauta în gp. 

Unde ești xt? :laugh:

 

Bez parea ca tine aiurea piciorul drept când s a dat jos de pe moto.

Nici JM nu cred ca e și el F ok dpdv fizic 

Schioapata bez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 44 minute, frigider a spus:

MM termina în pietriș, slab.

 

Q o javra de pilot, nu știu ce cauta în gp. 

 

MM a avut cel mai bun timp, iar Q a fost pe 2. La final, când a căzut, MM era pe un alt tur foarte rapid. Sigur te-ai uitat la sesiunea FP1 corecta?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, georgem a spus:

MM a avut cel mai bun timp, iar Q a fost pe 2. La final, când a căzut, MM era pe un alt tur foarte rapid. Sigur te-ai uitat la sesiunea FP1 corecta?

 

doar faceam caterinca :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

 

 

Q o javra de pilot, nu știu ce cauta în gp. 

Unde ești xt? :laugh:

 

Nu am vazut FP-ul. Ce belea a mai facut? :D

Aaa... acum am vazut.... intr-adevar, minune mare, dar timpul lui MM este cu o secunda mai mare decat recordul circuitului. Al lui, este la 1 sec si 2 zecimi de record. Sa il vedem in PR, cand se va cobora sub 1, 53. El, cu pista goala, stie sa mearga, in cursa o festeleste. Oamenii e rai si il depaseste. 🙃

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, xt600 a spus:

recordul circuitului.

acum 1 an dracu stie ce conditii au fost. e vb de aici, acum.

acum cica e asfalt nou si e alunecos.

celeberele uleiuri care ies inca din el? nu ma pricep.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, frigider a spus:

acum 1 an dracu stie ce conditii au fost. e vb de aici, acum.

 

Nu mai are rost sa discutam. A revenit la normal.. era de asteptat, de altfel. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)
Acum 14 minute, frigider a spus:

Digi: Horse hill power.
Nu le zice nimeni ca ii zice Horsepower hill?

 

 

Digi, puneti voi cuvintele ca le aranjam noi, audienta.

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceau ăștia de la digi ca Vin deja nu mai lucrează cu JLo, chiar ma întrebam cat o sa tina. 

Nu mult  :)

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Nu mai are rost sa discutam. A revenit la normal.. era de asteptat, de altfel. 

Te ai liniștit :D


Sa ne rugam sa se califice bine JM sa nu mai dărâme niste suflete pe 2 roți.
A început rău fiind în q1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, frigider a spus:

Ziceau ăștia de la digi ca Vin deja nu mai lucrează cu JLo, chiar ma întrebam cat o sa tina. 

Nu mult  :)

Te ai liniștit :D


Sa ne rugam sa se califice bine JM sa nu mai dărâme niste suflete pe 2 roți.
A început rău fiind în q1.

Oricum are 2 long laps de făcut, așa că mare lucru probabil n-o să facă în cursă. Poate o să-i ajungă pe Crutchlow, Miller și Toprak după long laps și-o să dea cu unul dintre ei pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 56 minute, georgem a spus:

Oricum are 2 long laps de făcut, așa că mare lucru probabil n-o să facă în cursă. Poate o să-i ajungă pe Crutchlow, Miller și Toprak după long laps și-o să dea cu unul dintre ei pe jos.

De start ziceam :)

Acum 45 minute, danypop a spus:

Eh, nici chiar asa. Cred ca va prinde top10 la final de cursa

Nush ce sa zic, cam prost a mers jm.

N a prins q2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, georgem a spus:

Bun Hakim Danish, care e debutant la Moto3, în ambele sesiuni de azi a făcut recordul circuitului.

Wow.De urmărit :ok:

Sa vedem cum se descurcă si pe high-grip.

Acum 2 ore, frigider a spus:

Ziceau ăștia de la digi ca Vin deja nu mai lucrează cu JLo, chiar ma întrebam cat o sa tina. 

Nu mult  :)

Daa era clar.

De vreo 2 gp uri parcă s-a rupt romanța.

Nici nu putea ține acest parteneriat - unul e un om super mega disciplinat și calculat care în mod clar e arogant și căruia cred ca ii e foarte greu sa fie un învățător pt cineva,iar celalalt e un băiat foarte talentat dar super insecure și instabil psihic.

Can't work.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am văzut ieri dupa sesiunea de practice ca s-a mai efectuat o sesiune de start practice. Unii piloti au efectuat starturi fara acele sisteme active, aratau ciudat motocicletele ridicate atat de mult de față in momentul startului 🤤🤤 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, frigider a spus:

Poate cu ele oprite bez nu va mai lua starturi atât de bune.

Daca se scot pentru toti, nu cred ca va fi mare diferență. In timp cred ca toti au ajuns sa aiba cam același sistem ca performanta deci nu cred ca va fi diferența dupa scoaterea acelor sisteme. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, frigider a spus:

Sper sa intre jm în q2, nu pare ca ii place aici

Complicat - omul nu excelează pe low grip cum e la Brno (nu s-a asfaltat nu? În general RF e sus pe low grip).

Dacă nu iese din q1 e fucked.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...