Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Intereseaza pe cineva F4 2000 black? 2500 euro putin avariata. POATE furca si parbrizul sigur, carena zgariata si aripioara roata.. Nu a fost lovita frontal. Doar ma cazut pe stanga. Detalii 0762219730 sau YM---> tzog2007

post-27535-1212155458_thumb.jpg

post-27535-1212155469_thumb.jpg

post-27535-1212155489_thumb.jpg

post-27535-1212155500_thumb.jpg

post-27535-1212155513_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Suspensia spate pt F4i are pozitia 3 stock :) Am manualul in original ca doar am luat-o de noua. :D

 

Care stie, care cunoaste, neamuleeee.. Bagati si voi, please, setarile stock ale suspensiei fata/spate pentru F4.
Editat de nice_sun_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suspensia spate pt F4i are pozitia 3 stock :) Am manualul in original ca doar am luat-o de noua. :D

ma intereseaza asa:

FATA:

1. cate ture se desface compresionul

2. cate ture reboundul

3. cate liniute sa se vada la preload (aici stiam ca 3 liniute vizibile = stock)

 

SPATE:

1. cate ture se desface compresionul

2. cate ture reboundul

3. ce pozitie e stock la preload. (din cate vad 3 e stock, eu am acuma 5.)

 

continua, nu te sfii.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat ca am amortizorul spate e stetat pe nivelul 5...ceea ce e cam back-braking din cate am inteles(si pe de o parte am si simitit dar nu m-am deranjat niciodata sa ma uit what's wrong). E greu de modificat nivelul? Adica se poate face cu uneltele de rand sau e ceva mai "special"? Intreb deoarece pana in prez nu m-am bagat la amortizorul de pe spate ci doar la telescoapele de pe fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica e foarte tare. Am inteles ca amortizorul are 8 pozitii iar al meu este setat pe 5 ceea ce e cam tare pentru oras. Mie mi-a psus mecanicul sa-l mai inmoi pentru ca e prea tare pentru oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, vreau sa-mi iau un lant pt al meu F4i sport 2001 si nu stiu ce sa iau nene...

Ca firma as vrea Regina sau DID dar cu o grama de modele x ring, o ring, 520, 525.. care se pricepe sa-mi explice si mie ce si cum.. rog mult.

Am inteles ca sunt si kituri de modificare cu pinion mai mic pe spate (parca) sa o ridici mai usor de nas :)

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, vreau sa-mi iau un lant pt al meu F4i sport 2001 si nu stiu ce sa iau nene...

Ca firma as vrea Regina sau DID dar cu o grama de modele x ring, o ring, 520, 525.. care se pricepe sa-mi explice si mie ce si cum.. rog mult.

Am inteles ca sunt si kituri de modificare cu pinion mai mic pe spate (parca) sa o ridici mai usor de nas :)

Mersi

 

sa recomand o marca nu stiu, insa ca sa o ridici mai usor trebuie foaie/pinion mai mare pe spate decat cel stoc

Editat de Freelancer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ca sa o ridici mai usor iti trebuie pinion cu mai multi dinti pe spate. Cam cu 2 in plus. Problema e ca nu iti va mai indica la bord viteza reala. Si, pana la urma, de ce vrei s'o ridici? Ai vreo gagica de impresionat? Sau prietenii rad de tine ca mergi doar pe doua roti? :)

Ca si kit complet de lant, gasesti pe Louis pentru mobra ta DID sau Regina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai nevoie de kit lant ..just ask :)

pas standard, pas racing 520, rapoarte la alegere ..oricum sub preturile de louis :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ca sa o ridici mai usor iti trebuie pinion cu mai multi dinti pe spate. Cam cu 2 in plus. Problema e ca nu iti va mai indica la bord viteza reala. Si, pana la urma, de ce vrei s'o ridici? Ai vreo gagica de impresionat? Sau prietenii rad de tine ca mergi doar pe doua roti? :D

Ca si kit complet de lant, gasesti pe Louis pentru mobra ta DID sau Regina.

 

intreb si eu , sper sa nu fac nici o gafa...asa ca-mi cer scuze daca ma bag aiurea

cablu de kilometraj nu se monteaza pe roata fata? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intreb si eu , sper sa nu fac nici o gafa...asa ca-mi cer scuze daca ma bag aiurea

cablu de kilometraj nu se monteaza pe roata fata? :)

niciodata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde despre ce mobra vorbim. De ex, Thundercat are cablu pe roata fata, CBR 600 F4 citeste viteza la pinionul de la cutie (deci viteza e legata de turatia pinionului de la cutie, nu mai e legata de roata). Asa ca daca ii schimbi numarul de dinti el iti va arata tot in functie de cat de repede se invarte pinionul de la cutie numai ca viteza nu va mai fi reala..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Da, ca sa o ridici mai usor iti trebuie pinion cu mai multi dinti pe spate. Cam cu 2 in plus. Problema e ca nu iti va mai indica la bord viteza reala. Si, pana la urma, de ce vrei s'o ridici? Ai vreo gagica de impresionat? Sau prietenii rad de tine ca mergi doar pe doua roti?

Ca si kit complet de lant, gasesti pe Louis pentru mobra ta DID sau Regina. "

 

 

Din potriva, vreau sa iau un lant pt modelu meu nu vreau sa modific nimic. Pana sa invat wheelie mai am de mers pe 2 roti o gramada. Acum am vazut ca imi trebueie lant "108/16/45". Chestia e ca erau modele de o-ring si x-ring dar din cele 2 linkuri care mi le-ai dat m-am lamurit. mersi.

Editat de airman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am cbr f2 si il am pe fata...cablul de kilometraj.... :)

 

Si daca o ridici de nas si opresti roata fata iti indica 0 ?! :unsure:) nasol moment...

eu stiam ca doar pe spate sau in alte parti exista, mai putin pe roata fata......my mistake!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cati km se schimba filtrul de aer? Stie careva de unde pot cumpara un filtru de aer bun (original eventual) si un ulei de calitate? 10w60 mi-a recomandat cineva, dar am auzit 1000 de pareri in ceea ce priveste proprietatile si firmele producatoare. Ma gandesc sa mai schimb si uleiul din furca. E prima oara cand le schimb si de asta intreb.

Am F4i sport din 2001 pe care il conduc normal dar uneori mai pisc gazul :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cati km se schimba filtrul de aer? Stie careva de unde pot cumpara un filtru de aer bun (original eventual) si un ulei de calitate? 10w60 mi-a recomandat cineva, dar am auzit 1000 de pareri in ceea ce priveste proprietatile si firmele producatoare. Ma gandesc sa mai schimb si uleiul din furca. E prima oara cand le schimb si de asta intreb.

Am F4i sport din 2001 pe care il conduc normal dar uneori mai pisc gazul :unsure:

 

 

Pentru ulei din furca si semeringuri go to motorteam....ieftin, prompt si profesional lucrat, eu mi-am vopsit si lowerele de la furca la ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cati km se schimba filtrul de aer? Stie careva de unde pot cumpara un filtru de aer bun (original eventual) si un ulei de calitate? 10w60 mi-a recomandat cineva, dar am auzit 1000 de pareri in ceea ce priveste proprietatile si firmele producatoare. Ma gandesc sa mai schimb si uleiul din furca. E prima oara cand le schimb si de asta intreb.

Am F4i sport din 2001 pe care il conduc normal dar uneori mai pisc gazul :unsure:

 

La filtru de aer iti recomanda sa iei un K&N de pe louis si ai scapat de o grija. Cat despre ulei si eu caut sa iau ceva. Pana acum am luat Motul 7100 10w40, cica pt mers normal si cand mai pisti din gaz e numa bun cica. Cred k tot pe asta o sa merg sau 15w.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...