Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

@Alter Ego: super tare mobra, iar ledul de pe pozitie arata spectacol. Ce tip de LED merge in soclul becului de pe pozitie si cum se scoate ca momentan n-am prea avut timp sa-l analizez.

 

Ride safe!

 

P.S. @adidas: sa te poarte multi km fara probleme!

Editat de razor_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai stai bre, ca pentru inmatriculare, din partea RAR-ului iti trebuie doua chestii. Identificare, si ITP (daca n-are mobra). Identificarea e citire de serie, si ITP-u e ITP. Nu vad ce-i asa dubios si nu s-ar putea face la orice statie. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma acu 10 minute o ardeam la un stop si cand ridic vizera..imi sar neste bucati din ea...:rolleyes:(...am cules tot ce am vazut dar se pare ca mai lipseste o piesa...:cheers:...din fericire nu pare nimic rupt dar oricum fiind incomplet tot aia e...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viziera-i dintr-o bucata, cum adica au sarit bucati dar nu e nimic rupt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viziera-i dintr-o bucata, cum adica au sarit bucati dar nu e nimic rupt?

 

Cand ti-ai pus intrebarea trebuia sa ti cont de nivelul meu de incompetenta...:rolleyes:)....deci casca e un shoei xr 800 si are un device de cracaneaza viziera in partea de jos acel basinos de device e prins cu un nenea surub de plastic care a disparut (vb romanului s-a stricat)... recunosc cu mana pe inima sau pe stromeleag ca nu l-am verificat ever daca e slabit sau nu, deci asta ma incrimineaza fara indoiala, dar cu toate astea trebuie sa il schimb si nu am idee de unde gasesc asa ceva. deseara cand ajung in cuibul personal o s apun si neste pozne:)...viziera este teoretic functionala dar nu o mai pot cracana sau inchid ein mers si imi transpira corneea pe la 100 la ora ca sa numai zic ca imi intra prafu fix in ochi...deci fieva mila de un sulfet ratacit...

Avand in vedere ca am capu mic si creieru lejer ma pot plimba temporar cu casca muierii dar totusi daca stie cineva unde gasesc nu va sfiiti in a ma indruma..:cheers:

 

mersi si scuze pentru incoerentul mesaj d emai devreme:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu dracia aia, am si eu dar nu o folosesc, ca nu-i vad utilitatea :rolleyes: Incearca pe site la Shoei, si vezi ca e El_spa care aduce de acolo maine seara cu comision 0%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu dracia aia, am si eu dar nu o folosesc, ca nu-i vad utilitatea :rolleyes: Incearca pe site la Shoei, si vezi ca e El_spa care aduce de acolo maine seara cu comision 0%

 

eu nu am pinlock asa ca o folosesc...:cheers:...desi nu foarte des...pui mei

 

Mercic abidasule:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Alter Ego: super tare mobra, iar ledul de pe pozitie arata spectacol. Ce tip de LED merge in soclul becului de pe pozitie si cum se scoate ca momentan n-am prea avut timp sa-l analizez.

 

Ride safe!

 

P.S. @adidas: sa te poarte multi km fara probleme!

 

 

Tricky question. Problema este că nu știu exact. Eu îl am de prin Iulie anul trecut, mi l-a dat un coleg de muncă, își schimba pozițiile pe mașină (un Citroen C4) și i-a rămas în plus. Soclul ăla se desface fără să desfaci carenă/far, dar dacă ai xenon și balastul e acolo, se nasolește treaba, că nu o să mai ai loc să ajungi la el, locul este destul de înghesuit. Cert e că ledul ăla se cumpără de la Cora, Metro, Carrefour de la produsele auto, Philips am impresia că este. Și Radu (adidas) și-a căutat dar nu a găsit. Ideal ar fi să-l scoți pe cel existent pe moto și să mergi cu el la un magazin de piese auto, poate găsești sau cel puțin afli câteva informații despre el. :rolleyes:

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit intr-un final sa-i trag si eu cateva poze.

Mai am totusi de schimbat manetele si restul de consumabile. As vrea sa-i pun si xenon. Mi s-a mai pus pata si pe conducte de frana metalice, o sa cumpar!

 

post-34860-1236048081_thumb.jpg

 

post-34860-1236048181_thumb.jpg

 

 

Sa-ti traiasca.

Mai comandam oglinzi? daca da, baga si la mine un set.

Xenon makes the difference. Diferenta e semnificativa. Xenon pe faza scurta bate la poponet faza lunga (arata ca o amarata de lumanare acum)

Aaaa, si conducte metalice, ma bag si eu, de unde le iei?

 

 

Si inca ceva, ce dracu sunt alea carene din ABS?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adidasu: Deci RAR-ul se face in voluntari tre sa suni sa-ti faci programare pentru o anumita data, te duci acolo exact la ora stabilita, trebuie sa ai toate actele motorului, iar motorul, in cazul in care este abia importat trebuie sa fie exact ca-n cartea lui, adica sa ai stopul original, oglinzile originale, esapamentul original, becul de iluminare numar, semnalele din fabrica, asta pe langa seria de pe cadru sa fie cea de pe cartea moto....

Multa bafta este destul de greu de luat RAR-ul.

 

Ai aici niste info:

http://www.e-transport.ro/PROGRAMARI_REGIS...s12037-p81.html

Editat de Arhimede
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca.

Mai comandam oglinzi? daca da, baga si la mine un set.

Xenon makes the difference. Diferenta e semnificativa. Xenon pe faza scurta bate la poponet faza lunga (arata ca o amarata de lumanare acum)

Aaaa, si conducte metalice, ma bag si eu, de unde le iei?

 

 

Si inca ceva, ce dracu sunt alea carene din ABS?

 

Oglinzi. M-am uitat pe d2moto și nu au pe stoc momentan, o să verific zilnic site-ul și cum apar am și dat comanda! :rolleyes:

Xenon is the way atunci! În cazul ăsta îmi pun și pe fază lungă, chiar dacă are acel "lag" până se aprinde complet, prefer să văăăăăăd!

Conducte metalice avem două opțiuni, mac - Frentubo (115 euro setul complet) sau Thunderbikes - HEL (297 lei setul complet). Ambii sunt din Timișoara. Dacă ne luăm putem să ne combinăm la un bidon de lichid de frână Braking. Vorbim detaliat când ne întâlnim, momentan eu sunt în pom cu banii. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.sper sa nu se supere nimeni pe mine ca ma bag aici...:rolleyes:...dar..am o intrebare/rugaminte/propunere.......am un hornet 600 din 2000,30000 de km la bord.acte la zi tot tacamulgume stare buna,plus inca 2 seturi de rezerva,etc....si as vrea sa il schimb cu un cbr600f4 tot din 2000.daca e cineva interesat sau stie pe cineva care e interesat poate ma ajutati si pe mine sa intru in randul vostru.multumesc si sper ca nu am deranjat pe nimeni cu acest post.

 

sanatate numai bine

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai iesit din oras si cam bate vantul, a? :cheers:

 

am motoru de 12 mii de km deja...si parca as incerca si carenate..pana acuma numa dezbracate am avut...nu vantu e problema,ci capu` si mintea mea...ca daca mi se pune ceva in cap,apoi nu prea mai scap....:)...deci cine ma ajuta? :rolleyes:

 

sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ABS e un tip de plastic, din care sunt facute carenele originale :cheers:

 

@Adidasu: Deci RAR-ul se face in voluntari tre sa suni sa-ti faci programare pentru o anumita data, te duci acolo exact la ora stabilita, trebuie sa ai toate actele motorului, iar motorul, in cazul in care este abia importat trebuie sa fie exact ca-n cartea lui, adica sa ai stopul original, oglinzile originale, esapamentul original, becul de iluminare numar, semnalele din fabrica, asta pe langa seria de pe cadru sa fie cea de pe cartea moto....

Multa bafta este destul de greu de luat RAR-ul.

 

Ai aici niste info:

http://www.e-transport.ro/PROGRAMARI_REGIS...s12037-p81.html

 

Stiu cum e cu RAR-ul, nu stiam unde e aici in Bucuresti! Mersi de info :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Cine stie unde pot schimba cauciucuri si echilibrat? Motozone de la Piata Buzesti desfiintat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ABS e un tip de plastic, din care sunt facute carenele originale :ok:

 

 

 

Stiu cum e cu RAR-ul, nu stiam unde e aici in Bucuresti! Mersi de info :cheers:

 

 

Danke.

In voluntari, te bagi dreapta sa treci pe sub pod si apoi sunt indicatoare. Nu cred sa fie o problema sa faci identificarea in Bucuresti si apoi sa o inmatriculezi in Piatra (sau unde vrei tu sa o inmatriculezi). Dar din ce am auzit (nu m-am confruntat cu asta pana acum) sunt cam cacaciosi astia din Volunatri.

 

Salut!

 

Cine stie unde pot schimba cauciucuri si echilibrat? Motozone de la Piata Buzesti desfiintat.

 

 

Ori la Sama, dupa United Motors in Pipera, vis a vis de Politie sau la Padure (langa Zoo Baneasa). E ok tipul, acolo imi fac eu cam tot ce am de facut la moto. PM daca vrei nr lui de telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Thursday, Mar 5

More Details

Rain

Breezy with rain, some heavy. Winds from the ESE at 24 km/h.'

:cheers:(...si asa e cica pana duminica...deci maine venim cu umbrele la prostitutiei...:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Cine stie unde pot schimba cauciucuri si echilibrat? Motozone de la Piata Buzesti desfiintat.

 

Militari langa agip pe Iuliu maniu este un magazin cu service acolo. Te costa 100 manopera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Cine stie unde pot schimba cauciucuri si echilibrat? Motozone de la Piata Buzesti desfiintat.

 

 

In militari (bdul iuliu maniu), dupa intrarea in politehnica...se face o straduta la dreapta...acolo e service moto si am vazut ca au bagat vulcanizare si echilibrare roti moto...

 

sorry george..nu vazusem postul tau :cheers:

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oglinzi. M-am uitat pe d2moto și nu au pe stoc momentan, o să verific zilnic site-ul și cum apar am și dat comanda! :cheers:

Xenon is the way atunci! În cazul ăsta îmi pun și pe fază lungă, chiar dacă are acel "lag" până se aprinde complet, prefer să văăăăăăd!

Conducte metalice avem două opțiuni, mac - Frentubo (115 euro setul complet) sau Thunderbikes - HEL (297 lei setul complet). Ambii sunt din Timișoara. Dacă ne luăm putem să ne combinăm la un bidon de lichid de frână Braking. Vorbim detaliat când ne întâlnim, momentan eu sunt în pom cu banii. :ok:

 

eu mi-am pus xenon si faza scurta si lunga si sincer da nijte flash-uri instantanee!nu are lag deloc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Petre, dar nu se aprinde la intensitate maxima! :ok: Nu luati lichid racing ca ala e..racing! :cheers: Serios.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...