Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

o explicatie oarecum logica (nu 100%) exista pentru trecerea de la Honda la Suzuki. E valabila doar in Romania. Motocicletele Honda sunt super, marca Honda e super, firma Honda e de cacao.

 

Pana anul trecut exista un importator oficial pentru motocicletele Honda. I se cereau rezultate, insa fara sa i se ofere nici un fel de sprijin din partea firmei Honda. Preturile la care importatorul achizitiona motocicletele era cam la nivelul pretului de vanzare din Ungaria, prin urmare preturile de vanzare de la noi erau cu mult peste preturile din restul Europei, si numarul de motociclete Honda vandute noi in ultimii 5 ani a fost foarte mic comparativ cu Suzuki. Firma respectiva a fost nevoita sa isi inchida showroom-urile. Normal, cum sa faca vanzare si profit daca i se ofereau conditii necompetitive din partea firmei Honda.

 

Anul acesta firmei respective i s-a luat distributia, fiind trecuta pe Honda Trading. Preturile au ramas la fel de nesimtite: 1000 RR e 16880, 600 RR e 12980. Pentru comparatie, Suzuki GSXR 1000 e 12590 iar GSXR 600 e 9190. Cu banii de 600 RR iti iei GSXR de 1000 si iti mai raman si de o casca buna.

 

Cam asta a fost situatia in ultimii 5 ani. Cine cauta o motocicleta fabricata dupa 2006 in Romania gaseste putine Honda si multe Suzuki, iar astea din urma la preturi mult mai bune.

 

Daca exista trendul asta de trecere de la Honda la Suzuki, se va mentine in continuare. Pana va intelege Honda ca nu trebuie sa ne trateze mai urat decat pe restul europenilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa-mi frec una, unde ati dus asta...

In primul rand, h:puke:nda zic altii... (nu dau nume, cu toate ca se banuieste...) este specificat si in paranteze chestia asta...

 

@alex31: nu te supara... eu nu te-am jignit, nu ti-am jignit mobra, nu te-am atacat in nici un fel. Care este motivul comentariului tau la directia mea, n-am sa inteleg si, sincer, n-am sa ma chinui prea mult ca ma depaseste.

 

@claudiu: scuza-ma ca te-am dezamagit cu acel comentariu... bla

 

@gixu: paraciosule!!! :lol: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan, priveste lucrurile astfel : in 2008 am pus si eu umaru la ceea ce noi facem in prezent joia (nu, nu aia moto :crack: ). A fost ceva super misto si inca mai are mult pana la apus. :friends:

 

De-a lungul timpului au venit si au plecat ceva oameni , dar s-a pastrat o linie iar topicul a fost de super bun simt. De la un timp, jumatate din comentarii se refera la cat de misto e una sau alta si cat de proasta e Honda, in general, si cat de papagali sunt aia care se dau cu o asemenea aberatie tehnica.

 

Ma bucur ca unii au super vitezane care prind 150 in 1-a , dar asta nu le permite dreptul de a arunca cu kko in nimeni si nimic. :cheers: Cine n-are Honda, F, etc si tine musai sa posteze cat de proasta e Honda, pe acest topic, va lua un mare bann.(Aici nu sunt luate in considerare glumele pe care cu totii ni le permitem in calitate de prieteni ci ma refer strict la comentariile rautacioase, cu caracter de Flame, Spam, etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@alex31: nu te supara... eu nu te-am jignit, nu ti-am jignit mobra, nu te-am atacat in nici un fel. Care este motivul comentariului tau la directia mea, n-am sa inteleg si, sincer, n-am sa ma chinui prea mult ca ma depaseste.

 

 

bai deci asta ar fi ultimul meu gand: Sa te jignesc. Daca ai perceput ceea ce am zis drept o jignire, imi cer scuze... Ideea e ca ai dat niste verdicte pe baza unei comparatii intre un motor mai vechi si poate intr-o stare mai precara de la Honda si unul mai nou si mai intretinut de la Suzuki, ca apoi sa zici ca Suzuki e tare si Honda e naspa. Eu cred ca era de asteptat sa ajungi la concluzia "Suzuki k5 e mai tare decat Honda 2000", probabil si eu as fi zis la fel, dar asta nu rezulta automat ca Honda e de (cuvant urat) si Suzuki rupe tot. Poate Yamaha e mai tare decat amandoua la un loc, dar nu o sa stii pana nu incerci, si atunci depinde de motor.

 

Am speranta ca o sa ma ierti pentru felul in care m-am exprimat, imi cer inca o data scuze.

Editat de alx31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ies pana la spalatorie mai tarziu, asa ca daca vrea cineva sa vina sa ma anunte. Este necesar echipemtn full, acte in regula, benzina in rezervor ca sa nu facem pana prostului. Neaparat cunostinte de pus cotul pe jos, curbe stranse asa ca... Viteza de mers: 50 km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as veni si eu dar nu am 'onda! :friends:

:crack: ti-e rusine cu suzuki?

 

Ora 16.30 intalnire la benzinaria Mol Salajan, str. postavarul parca, pt cine vrea sa vada cum imi spal eu cu atentie mobra :crack:

Pentru barbati, tinuta obligatorie pt spalat motorul este:

post-7727-0-56099100-1312111714_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gixu: Eu sincer nu inteleg cum de s-a ajuns la faza cu banul... ca eu n-am zis nimic de Honda pe topicul asta. Tu ai dat copy paste la ce am zis eu pe topicul de suzuki, dupa care a inceput disputa...:blbl:

@alex31: water under the bridge :cheers: :peace:

 

 

(aparent, am inceput sa nu inteleg multe... ma duc sa ma culc... daca va plimbati si acceptati cu voi pe cineva care a zis ca altcineva are o parere naspa despre honda, gimme a call)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: ti-e rusine cu suzuki?

 

Ora 16.30 intalnire la benzinaria Mol Salajan, str. postavarul parca, pt cine vrea sa vada cum imi spal eu cu atentie mobra :crack:

Pentru barbati, tinuta obligatorie pt spalat motorul este:

 

Aduci tu bureti, sampon si galeti de lavabila?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah,tu ce te bagi,ai 'onda? :crack: :friends:

si vz ca topicul de gixere e mai jos!

 

@gixule,daca zic ca honda-i cea mai buna,frumoasa,mega,benga si etc,dai o bere cand ajungi? :cheers:

Editat de Marlitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...