Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Las' ca furi tu altele,Puie...

Padurea-i mare si aproape di tini!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As posta eu, da' n-am ce... momentan sunt la capitolul strans piese/scule/consumabile
Cum da coltu' ierbii ma apuc de dezmembrat mobra, ca i-am gasit span in motor (sper sa fie de la freiul vechi pe care l-a facut zob si pe care l-am schimbat pe la inceputul lui iunie 2016) si vreau sa-l spal temeinic, mai am si de inlocuit garnitura de chiuloasa (deci practic tot kitul top-end), si (vreau eu) placutele de frana cu tot cu lichid, sa fiu sigur ca toate fluidele sunt noi, rulmentii de jug ca au un pic de uzura, lantul, pinionul de atac, foaia, posibil si gumele, o sa aveti ce citi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As posta eu, da' n-am ce... momentan sunt la capitolul strans piese/scule/consumabile

Cum da coltu' ierbii ma apuc de dezmembrat mobra, ca i-am gasit span in motor (sper sa fie de la freiul vechi pe care l-a facut zob si pe care l-am schimbat pe la inceputul lui iunie 2016) si vreau sa-l spal temeinic, mai am si de inlocuit garnitura de chiuloasa (deci practic tot kitul top-end), si (vreau eu) placutele de frana cu tot cu lichid, sa fiu sigur ca toate fluidele sunt noi, rulmentii de jug ca au un pic de uzura, lantul, pinionul de atac, foaia, posibil si gumele, o sa aveti ce citi!

Spor la treaba! Sau la strans piese.

O sa mai postez eu niste poze cu V-Stromul, ca sa-l enervez pe Banzay, sa ma raporteze ca-i ocup locul la postari. Dar maine cand o scot pe zapada! :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spor la treaba! Sau la strans piese.

O sa mai postez eu niste poze cu V-Stromul, ca sa-l enervez pe Banzay, sa ma raporteze ca-i ocup locul la postari. Dar maine cand o scot pe zapada! :))))

Apai,io te sun si tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa mai postez eu niste poze cu V-Stromul, ca sa-l enervez pe Banzay, sa ma raporteze ca-i ocup locul la postari.

Daca asta ai inteles matale, mai bine du-te pe feisbuci sa o mai lauzi pe firea si sa-i injuri pe 'tineri si frumosi' ca au iesit in strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff...


» Post actualizat in 21 Jan 2017 15:42

PS:Am gasit un supermoto ce mi-a sucit mintile,ca atare imi vand Shiver-ul.Cine e interesat,ma poate contacta.

Oricum,am sa deschid topic la vanzari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce marca @Cristi uno ? Parasesti Aprilia ca marca dar nu si spiritul aprilian , asta cred eu .

 

Legat de tehnica : ati folosit careva camere heavy duty ? Au vreun avantaj ? Am de fata si de spate si le tin de cativa ani frumos umflate si tratate cu solutie de ingrijit cauciucul si ma gandeam sa le folosesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am pipait eu cand aveam aprilica si umblam pe la mymoto, astea heavy duty erau o idee mai groase si parca locul unde se prindea valva era ceva mai 'intarita'. Totusi n-am avut nici o pana/problema cu valve sau altele nici cu camerele normale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce marca @Cristi uno ? Parasesti Aprilia ca marca dar nu si spiritul aprilian , asta cred eu .

 

...

Suzuki DR-Z 400 SM.De spirit,nu se pune problema,CLAR Aprilian mor...:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff...

» Post actualizat in 21 Jan 2017 15:42

PS:Am gasit un supermoto ce mi-a sucit mintile,ca atare imi vand Shiver-ul.Cine e interesat,ma poate contacta.

Oricum,am sa deschid topic la vanzari.

Spor la vanzare! Sa-mi trimiti si mie link-ul, sa-l dau mai departe, nu se stie de unde sare iepurele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-78987-0-23790400-1485067783_thumb.jpgsalutare , au inceput sa se dezamorteasca spiritele! Am descoperit de curand un model clasic , extraordinar de frumos Kawasaki zephyr 750 , model pe care doresc nespus de mult sa il achizitionez anul acesta.Nu dau aprilica pentru ca are alta utilizare.Daca stiti pe cinve care are asa ceva va rog sa ma anuntati.

 


» Post actualizat in 22 Jan 2017 06:50

Pe cand facem o prima intalnire anul acesta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gifkawasaki-zephyr-750-10.jpgsalutare , au inceput sa se dezamorteasca spiritele! Am descoperit de curand un model clasic , extraordinar de frumos Kawasaki zephyr 750 , model pe care doresc nespus de mult sa il achizitionez anul acesta.Nu dau aprilica pentru ca are alta utilizare.Daca stiti pe cinve care are asa ceva va rog sa ma anuntati.

este doar una pe subito.it la 4500 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un supermoto ce mi-a sucit mintile,ca atare imi vand Shiver-ul.Cine e interesat,ma poate contacta.

Oricum,am sa deschid topic la vanzari.

Topic:

/index.php?/topic/743758-vand-aprilia-shiver-750-sl/

 

@ Cristi ma asteptam la ceva ca lumea , dar pentru ragalia aia sa dai Aprilia Shiver ? Mai gandeste-te .

In principiu,asa este ideea,dar nu exclud sa cumpar DRZ-u' fara a vinde Aprilica... :)

Mai am pe lista si Aprilia SXV 550...

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine si arata si mai bine SXV-ul de 550 :)

Dar cum de faci trecerea asta, Cristi?

Pe masura ce imbatranesti si faci bindeul tot mai mare(mai pe romaneste,iei in kg...),cauti un motor mai usor.SXV-u' are undeva la 1250 de kg la plin,iar DRZ-u' are 150 la plin.Aprilica me' are 209 kg la plin. :)

 

Vai, cum e SXV-ul!!! <3

Stiiiuu...

 

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rectific,SXV-u' are 125 de kg,nu 1250 de kg!

Ox(in engleza e barbatu' vacii)!Adica io! :)

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...