Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

@ madapribu

Imi pare rau ca nu se potriveste interiorul la pompa de frana.

 

@Florin_escu

Nu mai stiu daca vreun senzor e functional, dar poate din doua pompe plus a ta faci una buna.

 

@bodyvl

Daca nu gasesti sa dai radiatorul, poti sa ma ai pe mine in vedere ?

Eu am montat pe motocicleta unul de BMW 650.

Diferenta este ca nu are locasul pentru termocupla, si am o improvizatie facuta ca sa mearga termocupla... si parca m-ar "coafa" sa stiu ca e ca la mama ei, italianca :)

Editat de mony
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@bodyvl

Termocupla mea este ok si o am... doar ca am vacut improvizatii, radiatorul de bmw neavand gaura filetata pentru termocupla.

Iti dau adresa pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moni miine dupa amiaza ai RADIATORUL NUM MAI SA MERGI IN AUTOGARA FILARET SAU CUM SE CHEAMA DAMI NR DE TELEFON


» Post actualizat in 09 Jul 2014 11:30

FLORINEN IARTAMA DAR BASCULA SA DAT CU CADRU CU TOT PLUS ACTE NU STIAM TE ROG IARTAMA DACA VREI RESTUL CE M VORBIT EU SUNT PLECAT IN OLANDA ACUM DACA VREI RESTUL SI FACI TU PRETUL


» Post actualizat in 09 Jul 2014 11:52

moni florine spunetemi ce vreti acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EUGENE CUM SPUI CA TERMO CUPLA DE LA MINE NU ESTE BUNA ////????????????????????NU TE CRED LA MINE MERGEA SI LA TINE NU//?????????????????????


» Post actualizat in 09 Jul 2014 17:19

CE VREI SA SPUI CA TIAM TRAS TEAPA/??????????????? GRESIT TERMO ESTE FOARTE BUNA POATE AI TU PROBLEME


» Post actualizat in 09 Jul 2014 17:25

DACA AI MONTATO PE AIA DE LA MINE CUM SA NU MEARGA EUGENE VEZI CA MAI TREBUIE O SAIBA DE ALUMINIU NU STIU EU CE AI FACUT DAR NU ITI TRIMITEAM CEVA CE NU ESTE BUN MAI FACUT PRAF SI IMI PARE RAU EU NU TRAG TEPE SUNT UN MOTOCICLIST VECHI SI SERIOS


» Post actualizat in 09 Jul 2014 17:29

SUNT SUPARAT PENTRU PROBLEMELE MELE SI MA MAI SUPARA SI EUGEN


» Post actualizat in 09 Jul 2014 17:31

CUM POTI SAMI S PUI CA TERMO CUPLA DE LA MINE NU MERGE/???????????????????????????????????????????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bodyvl - vezi ca nu a zis Eugen de a ta ca nu era buna! El avea 2 stricate si a rezolvat cu cea de la tine!!!

 

Sunt convins ca nu dai piese defecte ca nu ai cum!

 

Ai PM de la mine cu ce m-ar mai interesa.

 

Merci oricum, nu e o problema ca s-a dat bascula, stai linistit!


» Post actualizat in 09 Jul 2014 17:49

@cosscat - multumesc pentru cauciucuri!

 

Am primit cadou de la Cosscat un set de cauciucuri bune, spre foarte bune, Pirelli fabricate in 2002 dar nerulate!

 

Am sa le "incalt" si va spun cum se comporta, oricum cele de pe motocicleta mea sunt mai tocite si nitel crapate!


» Post actualizat in 09 Jul 2014 17:53

@Mony - vorbim pe privat sa vedem daca poate Bodyvl sa ma rezolve cu tot sistemul de frana spate.

Editat de Florin_escu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM INTELES CRESIT INSEAMNA DAR SU FAC MAGARII


» Post actualizat in 09 Jul 2014 17:56

MONI MAINE SA DE DUCI SA ITI EI RADIATORUL


» Post actualizat in 09 Jul 2014 17:57

O STICLA DE SUC COCA COLO RECE RECE


» Post actualizat in 09 Jul 2014 18:00

DONEZ ROATA FATA INCALTATA PRIMUL VORBITOR PRIN FORUM O ARE


» Post actualizat in 09 Jul 2014 18:02

ROATA FATA INCALTATA PLUS DIS FRNA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA PATRIC LUNI O AI LASAMI NR DE DELEFON SI ADRESA PLATESTI CURIERUL


» Post actualizat in 09 Jul 2014 18:21

NU O TUICA O PALINCA CA ESTI ARDELEAN


» Post actualizat in 09 Jul 2014 18:33

PATRIC LUNI SAU MARTI O PRIMESTI NUMAI SA PLATESTI CURIERUL INTRA PE MES


» Post actualizat in 09 Jul 2014 18:37

PATRIC INTRA SA VORBIM


» Post actualizat in 09 Jul 2014 18:39

TREBUIE SA PLATESC CURIERUL PENTRU PALINCA//???????????????????


» Post actualizat in 09 Jul 2014 18:43

FLORINE?????????????? CREDE LUMEA CA NU SUNT SERIOS DAR AM V RUT TOT BINELE DIN LUME PENTRU EUGEN

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bodyvl,ale mele erau stricate. Piesele de la tine au fost TOATE BUNE.Oricum sunt dator vandut la tine. M-ar fi interesat pe mine discul de frana de la roata fata,cu tot cu suruburi, sa il pun la rotile de rezerva. Daca poate ajunge la mine,va multumesc la amandoi.

O seara buna la toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EUGENE VORBESTE CU PATRIC DAR ASTA ESTE SUNT UN OM CORECT


» Post actualizat in 09 Jul 2014 19:55

CE SA FAC A FOST PRIMUL SI IMI TIN CUVANTUL


» Post actualizat in 09 Jul 2014 20:14

EUGENE TRABUIE SA VRBESTI CU PTRIC


» Post actualizat in 09 Jul 2014 20:16

STI CA IMI TIN CUVANTUL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, folositi tocmai.ro ca sa va trimiteti piesele gratuit si nu mai plateste nimeni transportul. Eugen poti sa pui tu anuntul daca ai detaliile lui bodvyl (adresa de unde se va ridica pachetul, nr de tel de contact) pretul ramburs va fi pretul din anunt. Se trimite prin fancourier si voi nu platiti nimic, tot ce tre sa faceti este sa puneti un anunt pe tocmai.

 

Cristi, imi pare rau sa aud de accident. Recuperare rapida si eficienta! Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci,dar prefer sa ma imprumut de bani de transport decat sa trag armata in piept.

Nu mi-a placut niciodata sa fiu un profitor al unui sistem gandit sa ajute oamenii intr-o afacere/activitate.

Acum,fiecare cu principiile lui.

Din pacate,zilele astea am tot lucrat si nu am mai avut timp sa-l sun pe Cristi. La servici am doar pauza la doua ore,cand ies la o tigare. Mai am doua nopti din 6 ture consecutive.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@eugenkawa , inca esti bine . Ce zici de 20 min pauza la 8 ore de stat numai in picioare sau uneori nici o pauza timp de 1 an si 6 luni ? Daca te asezi un pic incepe fruntasul pe atelier sa oracaie : de ceeeeeee STAIIII ? de ceeeeee STAIIII ? Sau apare baronul si incepe : iar tragi de TIIIIIIIIMP ? aoleuuuuuu iar tragi de TIIIIIIIIMP ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu cum este,ca muncesc de mic copil. La 10 ani,munceam vacantele la tara,la ferma,la munci agricole,iar de la 15 ani muncesc permanent.La varsta aia,faceam si sport si scoala. Pana la urma a trebuit sa ma mut la seral la liceu,ca lipseam prea mult. Si,crede-ma ca munceam in camera frigorifica la incarcat/descarcat marfa in/din tir-uri sau camioane.Unde ma duceam,munceam ca sclavul.Dupa ce s-a imbolnavit si a murit mama,din cauza la munca,am ajuns la concluzia ca nu merita sa muncesti ca robul pentru bani. Am gasit o cale de mijloc:nici salariu prea mare (din care mi se opreste jumatate de catre camatarii de recuperatori bancari), dar macar un program mai lejer.Dupa o varsta,cauti ceva mai usor.Nu merita sa-ti distrugi sanatatea pentru bani.

» Post actualizat in 10 Jul 2014 11:00

Cu cat ai mai mult,cu atat cheltuielile sunt mai mari..In fine,am crescut pe cont propriu,fara ajutor,fara bani de la parinti,fara casa.Asta este singurul motiv pentru care nu am razbit prea mult:casa. Cand stai cu chirie de mic copil,nu ajungi foarte departe. Cel putin,nu daca stai in baza la salariu,la care in fiecare luna ai datorii...In fine,sunt multe de discutat pe tema asta,insa nu e nici timpul,nici locul de spalat lucrurile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am luat radiatorul de la bodyvl.

Fratilor, este un super om si nu stiu cum sa imi spal obrazul fata de el... fiindca l-am luat putin la rost.

Sa vedeti nefacuta:

M-au sunat ieri, pentru a doua oara diversi ca sa investesc la bursa... stiti cu totii genul ala de telefoane si cat de tupeisti sunt unii operatori.

Tocmai inchisesem telefonul cu un asemenea individ, eram murdar pe maini ca lucrasem ceva inainte si d-abia reuseam sa tin telefonul in mana ca sa nu il murdaresc...

cand iar TRRRRRRRR.... TRRRRRR... un numar luuuuung de cifre.

Tocmai ce pusesem telefonul de-o parte.

Raspund, dar se auzea cu ecou si nu intelegeam mai nimic.

Era bodyvl... dar eu nu intelesesem cine este si i-am raspuns cam sec si putin dur.

Omul nu mai stia ce sa creada, ba chiar mai mult l-am si intrebat pe un ton nu prea dragut de unde are numarul meu de telefon.

Abia atunci mi-a spus din nou cine este.

Simteam ca se casca pamantul sub mine. Colegul se oferise sa ma ajute, ba mai mult sa imi trimita din Grecia radiatorul a doua zi... doar ca pleca autocarul cu sotia si trebuia sa stie repede ce imi trebuie.

Iar eu tocmai il luasem la rost.

Rusine sa imi fie ! Alta data nu mai fac niciun fel de presupunere pana nu inteleg exact cu cine vorbesc.

 

Daca ar fi ca pe alte site-uri, bodyvl ar avea 10 puncte din 10.

Mie mi-as acorda "negativ"

Sper sa ma intalnesc cu el si sa imi spal obrazul cu o bere rece :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu sa fi multumit si poate ne intilmim apropo coca cola rece?


» Post actualizat in 10 Jul 2014 17:47

moni stai cuminte si bucurate nu este nici o problema imi pare rau de eugen pt roata dar asta este ce promit promit eu asa a fost sa fie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EUGENE FAMILIA ESTE PE PRIMUL PLAN SI APROPO DE BANI CAT AI ATAT CHELTUI ITI DAU DREPTATE


» Post actualizat in 10 Jul 2014 17:57

PATRIC ASTA ESTE TREABA VOASTRA VOI STITI DACA VRETI SA FITI CORECTI UNUL FATA DE ALTUL EU O SA FIU CORECT


» Post actualizat in 10 Jul 2014 18:04

MONI SA SUFLI PUTIN RADIATORUL CU AER LA UN PECO CEVA SI INTERIOR SI EXTERIOR MAI MULT E4XTERIOR


» Post actualizat in 10 Jul 2014 18:06

PATRIC LASAMI NR TELEFON SI ADRESA SI NUME DE FAMILIE


» Post actualizat in 10 Jul 2014 18:08

COCA COLA AIA RECE A FOST????????????????????


» Post actualizat in 10 Jul 2014 18:15

SAL SPELI SAL CURATI ADICA SA IL SUFLI CU AER MAI MULT PE EXTERIOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ bodyvl

Nu a fost coca cola rece, fiindca a preferat apa rece (nu avusese lei in vama si a rabdat de sete asa ca m-a rugat sa iau apa in loc de cola).

Am ramas impresionat ca stie multe detalii tehnice si ca tu mesteresti si iti repari motoarele singurel.

Radiatorul il voi curata exemplar si interior si exterior inainte de a-l monta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...