Sari la conținut

Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wow, arata super fain! La spray zici ca le-ai facut?!

nu la spay ci la aparat ,

vopseaua se prepara la masina ce culoare vrei , apoi iti trebuie finisajul de lac cu intaritor .Se aplica cu pistolul

Incerc sa prind si eu ceva din tainele vopsitului .e o meserie frumoasa .Am 38 de ani si inca nu stiu ce vreau sa fac , asta e

Materialele in cazul unei vopsele "uni" costa cam 100-120 lei functie de suprafata

» Post actualizat in 15 Mar 2015 17:01

Victor, vezi in pozele lui Alin de mai devreme, se vede un pistol de vopsit electric!

 

Alin. Arata super, de unde ai luat vopseaua si lacul?

este un magzin in Campina care pregateste cam tot ce vrei in materie de vopsea.

» Post actualizat in 15 Mar 2015 17:06

nu la spay ci la aparat ,

vopseaua se prepara la masina ce culoare vrei , apoi iti trebuie finisajul de lac cu intaritor .Se aplica cu pistolul

Incerc sa prind si eu ceva din tainele vopsitului .e o meserie frumoasa .Am 38 de ani si inca nu stiu ce vreau sa fac , asta e

Materialele in cazul unei vopsele "uni" costa cam 100-120 lei functie de suprafata

» Post actualizat in 15 Mar 2015 17:01

este un magzin in Campina care pregateste cam tot ce vrei in materie de vopsea.

dac vrea cineva pot face trimite ce culoare vreti , numai ca nu stiu cum alegem culoare adorita.E o optiune personala si de aceea prezenta in fata paletarului de culori e obligatorie.Insa daca e cineva far pretentii , pot alege eu.Pe mine m-a costat 80 de lei asa:

- 200 gr vopsea

-200gr lac

-100 grintaritoe

-200 gr diluat( pt lac si vopsea)

va recomand sa luati 300 gr de vopsea , in caz ca nu iese din prima.( slefuiti si dati din nou)

 

cu 300 gr vopsea = 100 lei tva inclus , bon fiscal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ alin geamanu ce culoare este de fapt ?

albastru metalizat , daca vrei iti dau codul

mi-au spus ca e universala , adera pe orice material.

Eu am incercat varianta de vopsire separat de lacuire .Insa datorita componentelor comune cred ca pentru restul mobrei le voi amesteca

» Post actualizat in 15 Mar 2015 18:08

@ alin geamanu ce culoare este de fapt ?

asta e culoarea:Lexus blue

8L5

https://www.google.ro/search?q=lexus+8L5+paint&biw=1280&bih=647&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=MsoFVZjsA4TVONrmgMAL&ved=0CEwQsAQ#imgdii=_&imgrc=hV5mxJq_JUNdZM%253A%3Bk0xlm6ZQEs9DSM%3Bhttp%253A%252F%252Fi50.photobucket.com%252Falbums%252Ff322%252Fthebadz32%252Fdream1.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.clublexus.com%252Fforums%252Fsc-400-300%252F314443-rsp-pic-thread-with-questions.html%3B640%3B426

Editat de alin geamanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin, nu le amesteca ca nu se mai vede lacul ca lumea! E bine sa fie facute de acelasi producator, asa ai garantia ca nu se scorojeste lacul sau ca nu se "branzeste" vopseaua.

 

Eu asa stiu, lacul se da dupa vopsire pentru efect de "adancime", vezi pe YouTube ca nu se poate sa nu gasesti ceva interesant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin,la noi sunt multi care prepara vopsele auto,dupa codul de fabricatie,sau dupa mostra de vopsea de pe mobra / masina.

Stiu ca o poate baga si la spray,care e undeva la 40-50lei,iar lacul il cumperi separat.

» Post actualizat in 15 Mar 2015 19:09

Amestecurile se fac din calculator pentru a gasi culoarea / nuanta cea mai apropiata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin, nu le amesteca ca nu se mai vede lacul ca lumea! E bine sa fie facute de acelasi producator, asa ai garantia ca nu se scorojeste lacul sau ca nu se "branzeste" vopseaua.

 

Eu asa stiu, lacul se da dupa vopsire pentru efect de "adancime", vezi pe YouTube ca nu se poate sa nu gasesti ceva interesant!

corect. Eu am luat toate elementele de la acelas magazin , de fapt vanzatorul mi-a dat la pachet ca sa spun asa " Kitul complet "

» Post actualizat in 16 Mar 2015 06:10

Alin,la noi sunt multi care prepara vopsele auto,dupa codul de fabricatie,sau dupa mostra de vopsea de pe mobra / masina.

Stiu ca o poate baga si la spray,care e undeva la 40-50lei,iar lacul il cumperi separat.

» Post actualizat in 15 Mar 2015 19:09

Amestecurile se fac din calculator pentru a gasi culoarea / nuanta cea mai apropiata.

exact. Am ales culoarea de pe paletar si aceasta s-a preparat la calculator . Mi-a recomandat sa vopsesc la pistol nu la spay astfel cu aceeasi bani am luat dublu vopsea .Adica:sparay = 100 g vopsea = 35 lei , separat 200 gr vopsea = 40 lei

» Post actualizat in 16 Mar 2015 07:53

corect. Eu am luat toate elementele de la acelas magazin , de fapt vanzatorul mi-a dat la pachet ca sa spun asa " Kitul complet "

» Post actualizat in 16 Mar 2015 06:10

exact. Am ales culoarea de pe paletar si aceasta s-a preparat la calculator . Mi-a recomandat sa vopsesc la pistol nu la spay astfel cu aceeasi bani am luat dublu vopsea .Adica:sparay = 100 g vopsea = 35 lei , separat 200 gr vopsea = 40 lei

recomand pentru lucrari de finete pistol cu compresor , nu electric. Acesta din urma nu are presiunea necesara imprastierii in particule fine si poate stropii.daca nu reglati cum trebuie jetul ,pierdeti banii

» Post actualizat in 16 Mar 2015 10:25

Alin, nu le amesteca ca nu se mai vede lacul ca lumea! E bine sa fie facute de acelasi producator, asa ai garantia ca nu se scorojeste lacul sau ca nu se "branzeste" vopseaua.

 

Eu asa stiu, lacul se da dupa vopsire pentru efect de "adancime", vezi pe YouTube ca nu se poate sa nu gasesti ceva interesant!

am vazut , asa este

» Post actualizat in 16 Mar 2015 10:27

Alin, nu le amesteca ca nu se mai vede lacul ca lumea! E bine sa fie facute de acelasi producator, asa ai garantia ca nu se scorojeste lacul sau ca nu se "branzeste" vopseaua.

 

Eu asa stiu, lacul se da dupa vopsire pentru efect de "adancime", vezi pe YouTube ca nu se poate sa nu gasesti ceva interesant!

singura problema pe care o am este indepartarea lacului vechi , care nu are intaritor si se inmoaie la diluant si benzina .Daca ramane ceva infloreste

Editat de alin geamanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Am o Aprilia Tuareg 600wind .Prin cine sau de unde pot comanda setul de garnituri pentru motor,semeringuri de supapa etc.Momentan functioneaza bine dar am un motor de rezerva despre care nu stiu decat ca are cam 45000km,as vrea sa-l desfac si sa-l reconditionez pentru viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Am o Aprilia Tuareg 600wind .Prin cine sau de unde pot comanda setul de garnituri pentru motor,semeringuri de supapa etc.Momentan functioneaza bine dar am un motor de rezerva despre care nu stiu decat ca are cam 45000km,as vrea sa-l desfac si sa-l reconditionez pentru viitor

incearca aici.Eu iau piese de laei pt PEGASO .

https://www.motobikeshop.eu/ro/contact

» Post actualizat in 17 Mar 2015 13:20

incearca aici.Eu iau piese de laei pt PEGASO .

https://www.motobikeshop.eu/ro/contact

sI sunt din Timisoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la motobikeshop,in zona asta nu am gasit,speram ca cei care au apelat pentru asa ceva sa ma indrume

poti desface motorul si utilizezi garniturile vechi pe post de negativ .Cumperi klingerit , te inarmezi cu un creion chimic, un cuter si multa rabdare si le faci singur.In ceea ce priveste oringurile , poti echivala cu ce gasesti in comert la piese auto .ai nevoie de oringuri rezistente la ulei si le gasesti mai usor

Succes!

La garnitura de la capacul de chiuloasa ai probabil o garnitura de cauciuc , o dublezi cu pasta de etansare , daca e cazul

Editat de alin geamanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La etaj si a mai ramas inca o camera cu baie vis-a-vis de asta!

Avem pana acum:

1)Apartament-Alin(@alingeamanu);

2)Camera cu baie la etaj(camera portocalie)-Eu;

3)Camera cu baie la parter(camera albastra,cea de sub mine)-Florin(@Florin_escu);

4)Camera cu baie la etaj(camera violet)-Victor(@victor_peg).

Ramane 1 camere la etaj cu baie(cea vis-a-vis de violet)si cele 3 camere la etaj ce au salonul cu 2 bai si frigider,la parter!

Astept sa stiu cine si ce doreste din cele ramase.Dup-aia sun si rezerv!

» Post actualizat in 14 Mar 2015 16:19

Foarte bine!

Poze cu a 4 a surata a familiei(am prins soare si vreme ok-dupa ce am ajuns acasa,la 1/2 de ora s-a innorat si s-a apucat de picurat/plouat marunt):

» Post actualizat in 14 Mar 2015 16:19

Foarte bine!

Poze cu a 4 a surata a familiei(am prins soare si vreme ok-dupa ce am ajuns acasa,la 1/2 de ora s-a innorat si s-a apucat de picurat/plouat marunt):

 

Salut!

Vreau si eu o camera de doua persoane, cu pat, baie, jacuzzi si vedere la mare, daca se poate.

In alta ordine de idei: mi-am luat baterie AGM, Rombat cu numai 152 de lei. E alt cod, dar incape la fix. Daca sunt doritori, sa spuna.

O seara faina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Vreau si eu o camera de doua persoane, cu pat, baie, jacuzzi si vedere la mare, daca se poate.

...

Scuze,dar n-am inteles:chiar doresti o camera cu 2 paturi sau ai glumit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu am zis doua paturi, am spus doua persoane, pat.... :))))

salutare: s-a rezolvat

 

Salut!

Vreau si eu o camera de doua persoane, cu pat, baie, jacuzzi si vedere la mare, daca se poate.

In alta ordine de idei: mi-am luat baterie AGM, Rombat cu numai 152 de lei. E alt cod, dar incape la fix. Daca sunt doritori, sa spuna.

O seara faina!

bine ai facut ca ai luat Rombat .Eu am calciu la auto de 8 ani -no problema

» Post actualizat in 17 Mar 2015 19:13

Dar nu am zis doua paturi, am spus doua persoane, pat.... :))))

ai camera rezervata pe bune de Cristi :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu am zis doua paturi, am spus doua persoane, pat.... :))))

Camera are 2 paturi,pretul e pe camera,nu pe pat.Voi puteti sa dormiti in care pat doriti... :crack:

Ok,am rezervat-o!

Update:au ramas cele 3 camere care au salonul cu 2 bai sub ele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera are 2 paturi,pretul e pe camera,nu pe pat.Voi puteti sa dormiti in care pat doriti... :crack:

Ok,am rezervat-o!

Update:au ramas cele 3 camere care au salonul cu 2 bai sub ele!

:peace:

» Post actualizat in 18 Mar 2015 15:23

mi-am luat corcoatze

post-78987-0-15414100-1426692205_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu dorm la geam, sa vad marea. Merci, ne auzim!

Ma "curbur" foarte important ca v-ati hotarat sa veniti!Pe bune! :peace:

Fara suparare,unde e contul tau celalalt cu @madapribu???Te-au banat?

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma "curbur" foarte important ca v-ati hotarat sa veniti!Pe bune! :peace:

Fara suparare,unde e contul tau celalalt cu @madapribu???Te-au banat?

Nu, dar e mai simplu, cand intru, sa ma loghez cu FB, casuta din stanga. N-am mai stiut parola si mi-a fost lene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry eu n-am "faszbuk"!Fasz e un cuvant maghiar...


» Post actualizat in 18 Mar 2015 21:49

PS:De "ras":

La început au fost dinozaurii, iar dinozaurii erau indezirabili, așa că și-au luat formă umană și s-au făcut reptilieni.
La multă vreme după reptilieni se nasc oamenii – nașterea lor are loc în spațiul Carpato-Danubiano-Pontic, unde sunt minele de sare. Fără sare în organism, oamenii mor – și doar în această zonă geografică există sarea.
Reptilienii se culcă cu fiicele oamenilor și îi nasc pe francmasoni, care devin faraoni egipteni. Alți reptilieni pun bazele dinastiilor orientale.
În aceeași perioadă, extratereștrii devin zei în multe zone ale Terrei.
Dacii construiesc primele biserici creștine, știind că vine Iisus.
Reptilienii francmasoni evrei îl omoară pe Iisus.
Evul Mediu, francmasonii sunt reduși la pâlcuri mărunte din cauza credinței de nestrămutat a popoarelor.
Credința popoarelor se strămută și francmasonii se infiltrează în rândurile constructorilor de biserici și le fură gesturile secrete.
După iluminism, francmasonii – care sunt și evrei – conduc lumea liniștiți și trec de la sclavia propriu-zisă la forme mai subtile de sclavie, în care oamenii au acces la educație și pot să-și aleagă slujbe mai bune. (dovada că se știau acestea încă din secolul 18)
Francmasonii își încep planul diabolic de a omorî populația cu medicamente. În mod ciudat, speranța de viață crește puternic.
Sclavia devine și mai subtilă. Condițiile de lucru se îmbunătățesc, orele de muncă sunt mai puține, oamenii sunt prea liberi, așa că se inventează televizorul pentru subjugarea oamenilor.
Pentru că medicamentele nu funcționează, se inventează chemtrails pentru uciderea populației. Efectele sunt cele pe care nu le vedeți.
Pentru că oamenii au relații prea bune și dramele sunt prea puține, iar moralitatea e prea mare, se inventează și se promovează homosexualitatea.
Extratereștrii revin și își oferă ajutorul pentru a scoate omenirea din tot acest haos indus de reptilienii evrei și masoni, care sunt rockeri sataniști și homosexuali.
Lumea începe să afle toate adevărurile de mai sus și să dea mai departe informațiile, pe sub nasul reptilienilor francmasoni evrei care nu știu nimic…

Editat de Cristian 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Grupul posesorilor de Aprilia Pegaso 650 pana in 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...