Sari la conținut

Programul Intrunirii De La Constanta


univet
 Share

Postări Recomandate

Axo, solutia este urmatoarea: toata lumea se inscrie in cluburi, si cluburile negociaza preturile de intrare pentru membrii. Noi asa o sa facem, incepand cu anul asta.

Eu unul nu am chef sa intru intr-un club numai pentru "privilegiul" de a ma intalni cu prietenii la pret "redus" :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 67
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu unul nu am chef sa intru intr-un club numai pentru "privilegiul" de a ma intalni cu prietenii la pret "redus" 

 

Nu doar pentru atat, evident. Totusi, pentru cineva care merge la multe intalniri anual, o sa fii uimit de ce reduceri face pe global. De asemenea gandeste-te ca poti avea reduceri comerciale de la importatorii de moto/piese/achipamente... si aici incepe sa sune bine.

Dar sa nu deviem de la subiect, ca ne dau astia warn... vorbeam de la intalnirea de la Constanta.

Nu cred ce a corect sa-i boicotam. Eu vreau doar sa-i facem sa se gandesca la o solutie mai economica. Sunt convins ca nu ne putem juca cu banii lor, la urma urmei trebuie sa-si acopere cheltuielile, ceea ce de multe ori nu e lucru usor.

 

trebuie inteles ca la majoritatea intalnirilor, grupul cu care te duci inseamna foarte multe. Spre exemplu, una din intalnirile la care m-am simtit foate bine este targul Secuiesc. Acolo vin de multe ori doar cei "hardcore", prezentii de peste tot, deci prieteni.

 

Doctore, asteptam replica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai tinerilor... ma bag si eu ca musca in lapte.... sau.

 

Eu cred ca e o greseala.... alea par preturi de cazare (se refera loc in casuta si campare... pt cei cu cortul).

 

E adevarat ca sunt constantean.... dar nu am nici o treaba cu baietii. hai sa-i lasam sa dea un reply.. si nu va mai agitati atita.

 

Chiar vroiam si eu sa merg la prima mea intrunire moto... la Cta... locatia e superba... eu o stiu de pe vremea cind nu era camping.....

 

Eu cred ca va ambalati degeaba... parca vad ca o sa fim scutiti si de taxa de intrare in mamaia. (Apropo flacaii de la Constanta... la traba asta s-a gindit cineva?... cum faci cu parada prin bariere? Ii termini pe bietii taxatori)

:baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wey fratilor, stati asa ca e groasa!

Uite ce am cules de pe un forum "vecin"

davidescu_radu:

detalii cazare:

- loc casuta - 180.000 lei/ pers./zi

- 210.000 lei/ pers./zi

- loc cort - 40.000 lei/pers./zi

+ taxa moto = 20.000/zi IN CAMPINGUL G.P.M.

Din pacate... astea-s preturi de sezon.

 

WTF????

Asteptam sa confirmati daca asa stau lucrurile cu adevarat....adica ce facem, cine n-are bani lasa motorul la intrare ca la intrunirea moto se ia taxa pe motor???Daca vin vineri si plec duminica, cu motorul si pasager, platesc 2x160.000 intrare + 3x2x40.000 prezenta noastra in camping+ 3x20.000 privilegiul de a tine motorul langa cort= 620.000 ???? :baldy:

 

Macar spuneti si voi TOATE costurile "ascunse" deja ma astept la 50.000 taxa de pipi si taxa aditionala pe fumarit la cei cu comuniste :baubau:

 

Nu cumva vreti sa dam burnout-uri printre babe cu nepotei la plaja si corturile lor? Campingul este rezervat pentru intrunire sau se aplica taxele generale ale campingului, si noi bonus 160 de kiftele ca am venit la intrunire moto?

Va rog clarificati ! Macar sa stim dinainte, sa mergem direct in Vama :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea mebrilor nu prea au fost pe la intalniri.Nu au timp pentru ca sunt "afaceristi".Este normal sa fie astfel de preturi daca aceasta intalnire se face din auzite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bajetiiiiiiiiiiiiii............ce am mai pus topicu' asta daca tot nu suntem in stare sa dam detalii......

unde sunt cei de la seariders...:baubau: .....nu sunt in stare nici sa scrie 2 cuvinte pe site.......ca tot si-au cumparat domeniu (www.seariders.ro).......... sau sunt doar o gasca de basiti cu motoare care si-au facut un club pentru afaceri..............

De ce nu se pune decat taxa de intrare pe motor........si atat........si pt ceilalti care nu sunt insotitori.......sa aiba categoria A pe permisu' de conducere.........zic si eu .......doar o ideeeeeee.....

Succese si sa se faca cunoscuti si bajetii de la seariders

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca pe Litoral cam toate preturile sunt mai ridicate; daca se va dovedi ca intalnirea de la Constanta va fi cea mai scumpa ramane ca alternativa traditionalele Istambul bikers meeting sau Saloniki motor party :baubau:

 

In concluzie eu vin si sper ca va fi ceva frumos! Toate bune si sa ne vedem cu bine pe plaja!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sper sa nu fie adevarat.

1. multi vin si dorm fara cort. Le iei sau nu taxa?

2. te verifica cineva daca ti-ai instalat cortul sau nu si daca n-ai platit te da afara?

 

Cred ca baietii doar glumesc. Caci in conditiile care cer astfel de preturi motociclistilor, sambata n-o sa fie picior de om acolo iar anul viitor adio intrunire...

Sper din nou sa fie doar o gluma. O gluma foarte proasta! :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne este destul de neplacut ce citim.....

Da, Constanta este mai scumpa in sezon....(decat Sovata).....si acuma sezon este.

Daca pe la voi va roaga cei cu campinguri sa le aduceti clienti, aici noi ne rugam de ei. Stiti ca trebuie operate evacuari ca sa avem casutele toate libere? Ca ne-am tiganit si am obtinut gratuitate pt motocillete (initial a fost 20.000 lei)? Apropo la bariere motociclistii nu platesc decat daca merg cu spatele. S-a constatat ca operatorii de la bariere nu pot privi nici cu bolta si nici dupa colt.

Nu avem nici sponsor asa incat nu va putem oferi sustinere financiara. Ar fi niste benzina pentru cai si niste bere pentru calareti. Treaba cu corturile ni se pare si noua nefireasca dar zic ei ca din acesti bani (40 mii/pers) intretin grupurile sanitare, dau apa calda etc. Eu zic sa-i credem si daca nu ...............mai vedem.

Misto este ca ni s-a aprobat liniutza - 16 concurenti deci 15 liniutze legale pe spatiu suficient si cu asfalt foarte bun. Vor fi 8 apoi 4 apoi 2 urmate de finala.

 

Noi va asteptam, SEARIDERS

 

repet 150.000 intrarea (taxa Seariders)

10.000 taxa camping

40.000 taxa cort/pers (adica atata ramane - nu-i asa ca vreti sa dormiti cate unul cu randul? - hai ca v-am dat o idee). In plus cei care vor sa economiseasca si acesti 40 mii pot pune cortul gratis pe plaja - care este mare si numai a noastra. Na, mai stati acasa daca puteti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea unei intruniri la mare este tare apetisanta! Insa... Pana de curand ma gandeam sa ma imprumut de bani ca sa vin. Dupa ce-am citit ce s-a scris pe aici m-am razgandit. Poate nu e vina celor de la Sea Riders dar taxele suplimentare (40.000/persx2persoanex2 zile.. + taxa initiala de intrare in Mamaia) + preturile de sezon (pt ca sigur astea vor fi!! logic!!) = :baldy: :D

Cu cortul pe plaja... hmmm... Sa stau sa ma cert cu garda?! Va dati seama ca de-abia astepta o spaga mica! Cred ca se freaca pe maini inca de pe acum... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Demostene, citeste cu atentie......................

- taxa de Mamaia nu exista pt motociclisti

- 40 mii nu mai trebuie inmultiti cu numarul de persoane si de zile ca nu va controleaza nimeni - noi inca negociem suspendarea ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma nimeni nu se imbogateste cu 40.000 in + / - . Cred ca toti ne asteptam insa la mai mult suport din partea Sea Ridersilor cu prilejul primei adunari organizate de ei. Whatever! Eu voi incerca sa fiu totusi vineri acolo. Daca voi considera ca adunarea nu se ridica la nivelul astptarilor mele....Vama Veche nu e asa departe. Prefer sa dau 200.000 si sa fiu in masura sa imi "dau cu parerea" dupa.

Asa ca ne vedem la mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lamuririle par a ne mai usura pe suflet. deci o taxa de 190.000 fata de Cluj care a fost 180.000. n-ar fi o mare problema.

am auzit insa ca daca iesi din camping platesti iar ca sa intri inapoi. sper din nou sa nu fie decat un zvon fals... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma nimeni nu se imbogateste cu 40.000 in + / - . Cred ca toti ne asteptam insa la mai mult suport din partea Sea Ridersilor cu prilejul primei adunari organizate de ei. Whatever! Eu voi incerca sa fiu totusi vineri acolo. Daca voi considera ca adunarea nu se ridica la nivelul astptarilor mele....Vama Veche nu e asa departe. Prefer sa dau 200.000 si sa fiu in masura sa imi "dau cu parerea" dupa.

Asa ca ne vedem la mare.

Cred totusi ca si cei de la Sea Riders au nevoie de sprijinul si sustinerea noastra morala cel putin.

 

Eu personal asteptam de mult aceasta intalnire oficiala la mare si mi-ar place sa o compar ca reusita cu cea de la Brasov de ex.

 

Off topic: intalnirile moto par a se diferentia in 3 categorii: cele traditionale (Sibiu, Bucuresti, Gheorghieni etc), cele relativ noi (Bacau, Timisoara) si cele tinere dar cu un puternic potential turistic colateral (Brasov & Constanta). Acestea din urma cred ca erau asteptate de foarte multa vreme de bikerii dornici de plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda....vasazica ne costa numai "taxe" in principiu @ 620.000 de motor, si poate ne mai tiganim noi cu cei de la intrare sa ne mai scuteasca de o suta acolo...eventual daca facem frumos si stam in 2 labute ne lasa si astia sa trecem de bariera lu mazare-cartofi ala....Prin bunavointa maharului proprietar de camping beneficiem de evacuari de persoane, ceea ce ne va face sa ne simtim "superiori" muritorilor de rand... :baubau:

Dar uite! Ni s-a aprobat liniuta, ne-am scos ! :baldy:

 

Domnilor din Seariders! Noi suntem MOTOCICLISTI.Nu TURISTI.Nu ne caram ultimul model de polizor pe platforma ca sa ajungem la o intrunire sa facem liniute si parada pe strasse,in slapi si chiloti de baie, sa vada lumea ce ciumegi suntem...unii baieti din tara stau infipti 8-12 ore in sha numai pentru a se intalni cu prietenii, aveti idee ce inseamna 12 ore in sha?Omul ala nu da doi bani pe "sezonul" vostru pe litoral, el ar fi venit calare si pana in Zimbabwe pentru asta, daca ar fi avut bani de benzina.

 

Noi nu venim pe "LITORAL", ci suntem oaspeti ai unor frati motociclisti, asa cum ati fost si voi primiti daca ati venit la vreo intalnire prin tara . Stiu ce insemna "Litoral " asta...este locul unde vine "TURISTUL" sa fie jumulit de bani si tratat cu batjocura , dupa un an de munca. Cand m-am angajat ca salvamar pentru o vara mai de mult, "seful" mi-a predat in prima zi filozofia practicata de tot personalul din statiuni: "Turistu' e al dracu' ,tre' sa-l bati din timp!" :D

 

Acuma daca tot mi-am aranjat treburile aici sa pot pleca, tot o sa venim la mare...dar nu neaparat in campingul cu pricina, eventual trec pe acolo sa va salut :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..dupa atatea calcule tot nu am intzeles cat ma costa TAXA DE INTRARE +CAMPINGUL de vineri pana duminica pt 2 persoane si o motocicleta ....poate vreunul din organizatori ne spune concret o suma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baubau: Eu zic sa le acordam celor de la Sea Riders o sansa. Este primul eveniment de acest fel pe care il organizeaza si poate nu au experienta necesara. Poate nu au avut cum sa faca mai mult de atat. Oricum, din ce au mai scris ei pe aici cred ca s-au implicat puternic in toata chestia asta si chiar au incercat sa rezolve niste treburi.

 

Din pacate insa, toata lumea - si mai ales la mare in plin sezon - e pusa pe castig. Sunt convins si de faptul ca cei de la camping au vazut in aceasta intalnire o oportunitate si nu s-au gandit la cel care vine de pe drum sau la bunastarea intalnirii noastre si nici la parerea pe care ne-o putem facem noi despre organizatori. Au speculat momentul...asta e!

 

Ca orice lucru nou si aceasta intalnire este si va fi comentata. Orice inceput este greu si orice schimbare este dificil de acceptat - asta referitor la clasificare intalnirilor:traditionale, noi...

 

Partea buna este ca pe toti ne intereseaza, din moment ce de cateva zile ne tot regasim la aceeasi tema.

 

Hai sa fim toleranti la niste chestii si sa intretinem atmosfera care ne face sa ne intepeneasca fundul pe sa de fiecare data cand e o intalnire!!!

 

Ca stam in campingul lor sau in alta parte...putin conteaza!

 

Hai mai bine sa ne intalnim acolo, sa ne simtim bine, sa nu plecam cu idei preconcepute Si daca o sa fie chiar asa nasol, VAMA e a noastra! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu intrebam ca sa stiu ce bani sa am la mine nu de altceva ...si in continuare sunt nelamurit cat ma costa intrare +camping de vineri pana duminica....si as fi tare fericit sa primesc un raspuns ca sa pot sa-mi fac calculele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost un prieten de-al meu prin Constanta si s-a interesat. Taxa este de 160.000 de lei de persoana , cortul 40.000 de lei. Intrarea moto in Mamaia este libera. Asa s-a vorbit, deci nu trebuie sa ne ascundem sau sa ne tiganim. Pe de alta parte, casutele in camping sunt rezervate de acum trei saptamani, deci...organizare este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...