Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

Slautare,

A schimbat cineva bujiile la ZX6r -2006 pana acum.

Ma bate un gand sa ma apuc weekendul asta.

Pe youtube sunt ceva filmulete......

 

 

Daca vrei poti sa vii la mine la garaj sa le schimbi.Fisele ies cam greu.Eu le-am schimbat fara sa dau air-box-ul jos de tot,dar trebuie sa mai fie cineva sa ti-l tina.

Daca faci rost de dinamometrica e foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut! exista cineva cu vreun zx6r model 2009 -> ? sunt curios cum se calculeaza setarile pt suspensie - in special fata ca nu prea inteleg cum functioneaza big piston fork-ul si youtoube-ul nu ma ajuta mai deloc.

 

mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut oamenilor,

 

o intrebare, poate stie vreunul: eu nu am stop pe frana spate, lipseste..levierul ala sau ce naiba o fi, aveti idee cat m-ar ajunge piesa respectiva?

 

noroc, vreme buna si bani de benzina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut oamenilor,

 

o intrebare, poate stie vreunul: eu nu am stop pe frana spate, lipseste..levierul ala sau ce naiba o fi, aveti idee cat m-ar ajunge piesa respectiva?

 

noroc, vreme buna si bani de benzina!

daca vb de pedala de frina la modelul meu a costat nou 250 ron parca.

daca vrei sh te trimit la cineva.

PM

Editat de Black_wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut oamenilor,

 

o intrebare, poate stie vreunul: eu nu am stop pe frana spate, lipseste..levierul ala sau ce naiba o fi, aveti idee cat m-ar ajunge piesa respectiva?

 

noroc, vreme buna si bani de benzina!

ce levier? contactul il ai ?adica acel "butuc"negru de plastic ? contactul este legat de pedala cu un arc , deci tie ce iti lipseste ? arcul? contactul? sau pedala frana?

 

salut! exista cineva cu vreun zx6r model 2009 -> ? sunt curios cum se calculeaza setarile pt suspensie - in special fata ca nu prea inteleg cum functioneaza big piston fork-ul si youtoube-ul nu ma ajuta mai deloc.

 

mersi!

gasesti in manual setarile standard , daca vrei setari mai avansate in functie de greutatea pilotului lucrurile se complica intervin mai multi factori conteaza temperatura de afara etc. asta daca vrei sa mergi la curse daca te dai pe strada seteaz-o ca de fabrica , daca esti mai greu de 90 kg atuci trebuie umblat putin la arcuri , si anume :diferenta la tescoape (cat se comprima) motorul fara pilot si motorul cu pilot sa fie cam 3,5 cm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce levier? contactul il ai ?adica acel "butuc"negru de plastic ? contactul este legat de pedala cu un arc , deci tie ce iti lipseste ? arcul? contactul? sau pedala frana?

 

 

frana spate o folosesc...mi se pare ca am si butucul ala negru... se vede ca lipseste ceva..:D dar nu stiu cum se numeste si nici nu pot pune poza pt ca moto nu e in oras...zilele astea ma duc sa o aduc.

 

am gasit o poza...

 

a inceput sa ma intereseze treaba asta dupa 2 ani :D pt ca tre sa fac itp, vineri :)

post-57011-0-19489200-1332840717_thumb.jpg

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frana spate o folosesc...mi se pare ca am si butucul ala negru... se vede ca lipseste ceva..:D dar nu stiu cum se numeste si nici nu pot pune poza pt ca moto nu e in oras...zilele astea ma duc sa o aduc.

 

am gasit o poza...

 

a inceput sa ma intereseze treaba asta dupa 2 ani :D pt ca tre sa fac itp, vineri :)

ar trebuii sa fie un arc lung cam de 5cm ,dimineata ma uit si iti zic exact ca tocmai am primit una identica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm...ar fi o treaba sa lipseasca doar un arc :D

astept vesti! (bune :laugh:)

 

Noroc!

Sunt doua arculete,unul gros care face legatura intre pompa de frana si pedala de frana si unul subtirel care face legatura intre arcul gros si senzorul de frana.Trebuie sa le ai oricum ,nu numai pt itp.Pt itp cred ca te pot ajuta.Da-mi PM.

 

Sunt doua arculete,unul gros care face legatura intre pompa de frana si pedala de frana si unul subtirel care face legatura intre arcul gros si senzorul de frana.Trebuie sa le ai oricum ,nu numai pt itp.Pt itp cred ca te pot ajuta.Da-mi PM.

Frumoasa foc portocala!

Editat de piticoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm...ar fi o treaba sa lipseasca doar un arc :D

astept vesti! (bune :laugh:)

 

Noroc!

e un arc lung de vreo 10 cm ,atat

 

am primit zx6 le din anglia ,carte servis ,3 chei , vopseaua originala , , cauciucuri ok.crash paduri 12miikm 4500 eur .

post-53013-0-43927900-1332956477_thumb.jpg

post-53013-0-29492800-1332956497_thumb.jpg

post-53013-0-36691000-1332956516_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ai buna vointa sa ma lasi si pe mine o data sa ma sui pe un zx6r 636 2003-2006 sa vad cum stau pe el as fi recunoscator,am strans ceva bani,vreau sa fac si un imprumut si ma bate gandu la un 636 pentru ca imi place mult iar mai nou nu imi permit

 

Am mai multe modele care imi plac dar 636le imi face cu ochiul mai mult numa ca nu stiu cum stau pe el si vreau sa ma ajutati

Multumesc anticipat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ai buna vointa sa ma lasi si pe mine o data sa ma sui pe un zx6r 636 2003-2006 sa vad cum stau pe el as fi recunoscator,am strans ceva bani,vreau sa fac si un imprumut si ma bate gandu la un 636 pentru ca imi place mult iar mai nou nu imi permit

 

Am mai multe modele care imi plac dar 636le imi face cu ochiul mai mult numa ca nu stiu cum stau pe el si vreau sa ma ajutati

Multumesc anticipat :)

nu te-ai urcat pe al meu anul trecut?

hai ca te las sa si mergi pe el cand trec pe la intalnirea bercenarilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al tau are kitu ala de coborare,vreau unu fara kit,oricum m-ai ajuta mult sa ma mai urc odata,si vreau sa imi dai si mie niste detalii cum e cu el in oras,cu manevrabilitatea,cu greutatea ca si tu esti mic de inaltime si e cam greu pentru noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care stiti pe unde gasesc semeringuri pt furca zx6r din 2000 la niste preturi acceptabile pe aici prin bucuresti ? vreau si de ulei si de praf.

Editat de bike me
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nimeni nu are model 2009 sau dupa?

 

@hannspree: mersi mult, insa nici din manual (unde am cautat in primul rand) nu imi dau seama. nu sunt prea generosi in detalii si odata imi zice sa nu reglez "from a seated position" si pe pagina urmatoare zice sa numar turele de la suruburi "from a seated position". deci m-am derutat si cu manualul si da, am peste 90 kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa gasesti in manual cum se regleaza suspensia.Doar chestii generale,adica mai exact pe unde se regleaza.In manual,probabil ai doar setarile de fabrica.

Ce cauti tu se numeste SAG si daca nu ai experienta la reglat suspensii e foarte indicat sa lasi pe altcineva care se pricepe.Setarea dureaza cam 30 minute si iti trebuie 3 persoane.Daca cauti dupa "SAG" pe net sigur o sa gasesti o gramada de informatii,doar eu zic sa lasi pe altcineva.Recomand si schimbarea arcurilor daca zici ca ai aproape 100 kg.

 

@sonyy

Poti sa vii la garaj la mine sa te urci pe el.Doar sa te urci,nu se plimba nimeni cu ea. :blbl:

Doar cand dai cu spatele o sa iti fie greu.In mers nu se simte inaltimea.Teoretic.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca n-am reusit eu sa ma exprim cum trebuie. Stiu ce este SAG si cam care ar trebui sa fie setarile. Problema mea este ca trotineta mea este prima generatie de zx6 cu asa-numita "Big Piston Fork" sau "BPF". Acest gen de furca are 3 reglaje (pe fiecare parte - deci 6 in total) ceea ce o deosebeste de generatiile mai vechi de furca. Asadar, intrebarea mea era daca se masoara SAG-ul la fel ca la o furca non-BPF si daca da...cum se regleaza.

 

Intr-adevar in carte sunt doar setarile de fabrica (pt o persoana de 65kg...probabil japonez :-L ) si oricum si cartea m-a ametit ca ba imi zice sa umblu la reglaje fara sa fiu pe motor ca altfel se strica, ba imi zice ca trebuie sa umblu numai fiind pe motor - e vorba de aceleasi reglaje.

 

o sa mai caut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...