Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

Salutare :)

 

Caut sa-mi cumpar si eu un 636 si vin cu o intrebare .. stie cineva ceva de motorul asta? Link aici

 

Sau stie cineva vreun 636 - 2005 sau mai nou de vanzare?

 

Multumesc anticipat

Este unul din 2008 la Oradea,am vrut eu sa il iau,la 4000 de euro,tipla.Era pe best bike parca,anuntul,dar mai am numarul tipului.Daca mai esti interesat da-mi PM si iti pot da numarul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Este unul din 2008 la Oradea,am vrut eu sa il iau,la 4000 de euro,tipla.Era pe best bike parca,anuntul,dar mai am numarul tipului.Daca mai esti interesat da-mi PM si iti pot da numarul lui.

 

ai pm si ms frumos :)

Editat de no01else
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am si eu o dilema :)

 

Am primit pentru motocicleta mea Kawa636 2006, 4 L de ulei Motul 5100.....

Ideea este ca trebuie sa schimb uleiul inaintea sezonului dar nu stiu daca este bun uleiul...am tot citit pe forum si am vazut Motul 300 FL....

 

Voi ce ziceti? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carene zx6r 2005-2006 de pista daca are careva de vanzare sau de unde as putea sa iau la pret bun astept un PM !

mersi

Editat de bimmer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am si eu o dilema :)

 

Am primit pentru motocicleta mea Kawa636 2006, 4 L de ulei Motul 5100.....

Ideea este ca trebuie sa schimb uleiul inaintea sezonului dar nu stiu daca este bun uleiul...am tot citit pe forum si am vazut Motul 300 FL....

 

Voi ce ziceti? :)

baga macar 7100

5100 este ulei mineral.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am si eu o dilema :)

 

Am primit pentru motocicleta mea Kawa636 2006, 4 L de ulei Motul 5100.....

Ideea este ca trebuie sa schimb uleiul inaintea sezonului dar nu stiu daca este bun uleiul...am tot citit pe forum si am vazut Motul 300 FL....

 

Voi ce ziceti? :)

apropo de motul 300 factory line ..nu imi place deloc la schimbatorul de viteze(schimbarea e mai greoaie si mai zgomotoasa) si eu am tot un 636 2006,

eu o sa incerc BEL-RAY 10w 50

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este unul din 2008 la Oradea,am vrut eu sa il iau,la 4000 de euro,tipla.Era pe best bike parca,anuntul,dar mai am numarul tipului.Daca mai esti interesat da-mi PM si iti pot da numarul lui.

 

s-a dat :(

 

daca mai auzi ceva ... sau daca aude cineva despre vreun 636 , in principiu 2005 - 2006, de vanzare ... sunt interesat de unul

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut am si eu oo mica problema sa zic cu moto kawasaki ninja zx6r 99 ,,,,ajutati-ma si pe mine vreau sa schimb si eu uleiu din furca si cum se procedeaza niste detali ar fi bune,,,,va rog....multumesc !!!! :(

mergi la unu care stie!

adica la un mecanic.curge furca?

 

asa este 2 seturi ... mersi baieti ... am ales SBS , schimb si lichidul si furtunele fata cu unele race

mersi

sa vezi ce frina tragi dupa ce schimbi furtunele! :rolleyes:

SBS mie nu mi plac.cand ploua au tendinta "sa alunece" de fapt nu stiu sa descriu dar nu mi plac.

acum am "carboine loreain"?am alt feeling cu ele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si facut un stopie cu placutele si furtunele astea .... Am avut senzatia maxima :)))

Acum imi mai trebuie carene si poate un pw3 dc are careva sa-mi scrie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si facut un stopie cu placutele si furtunele astea .... Am avut senzatia maxima :)))

Acum imi mai trebuie carene si poate un pw3 dc are careva sa-mi scrie

Normal pana se aseaza bine placutele trebuie sa eviti franari bruste.Ce fel de carene vrei?De pista sau originale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal pana se aseaza bine placutele trebuie sa eviti franari bruste.Ce fel de carene vrei?De pista sau originale?

 

da stiu ... o sa franez progresiv pana se aseaza ... dar a intrat unu in sensul giratoriu fara nici o grija si a trebuit sa franez :)

 

de pista vreau carene ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slautare,

A schimbat cineva bujiile la ZX6r -2006 pana acum.

Ma bate un gand sa ma apuc weekendul asta.

Pe youtube sunt ceva filmulete......

 

 

Am cheie...am pofta de munca....Dar vroiam un sfat de la cineva care a mai trecut prin asta.

 

Cum se strang bujiile...la mana/cheie dinamometrica. ( La Dacia lui tata le schimbam des..si le strangeam "ochiometric", pana nu mai mergea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut oo intrebare ce toba mi-aty recomanda pt modelu kawasaki ninja zx6r 99 : intre Leovince 6373 , MIVV OVAL CARBONIO.... mar interesa ceva sa se auda rau,,, ms :grinbandit:

 

ce zicety se merita am gasit folosite marcile astea de tobe pt kawasaki ninja z6r 99:akrapovic carbon -120e / arrow-150e / leovince-90 / care credety ca se merita si se aude mai frumos,,,,!!!astept parerile voastre! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut oo intrebare ce toba mi-aty recomanda pt modelu kawasaki ninja zx6r 99 : intre Leovince 6373 , MIVV OVAL CARBONIO.... mar interesa ceva sa se auda rau,,, ms :grinbandit:

 

ce zicety se merita am gasit folosite marcile astea de tobe pt kawasaki ninja z6r 99:akrapovic carbon -120e / arrow-150e / leovince-90 / care credety ca se merita si se aude mai frumos,,,,!!!astept parerile voastre! :grinbandit:

 

 

problema ee la akrapovic ca are gaurile tot da nu ma are suruburile ,,,as putea sa oo pot pune si asa cumva sa pun suruburile de partea alalta ,,,,?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...