Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki ZX-6R/636


chino
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fratilor vreau sa ma ajutati si pe mine daca sunteti amabili!

Am un zx636 din 2002, cu 29000 km.L-am luat la 25000 km si tot atunci vanzatorul i-a facut schimbul de ulei!Eu nu l-am intrebat ce fel de ulei trebuie sa bag data viitoare si acum, tinand cont ca incet incet pleaca iarna vreau sa achizitionez ulei pentru schimb!Ce imi recomandati voi sa bag in ea, avand in vedere ca are 29000 km.Unii mi-au recomandat Ulei Motul 7100 10W40 sintetic.Este bun acest tip de ulei ? Astept parerile voastre!Va multumesc :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor vreau sa ma ajutati si pe mine daca sunteti amabili!

Am un zx636 din 2002, cu 29000 km.L-am luat la 25000 km si tot atunci vanzatorul i-a facut schimbul de ulei!Eu nu l-am intrebat ce fel de ulei trebuie sa bag data viitoare si acum, tinand cont ca incet incet pleaca iarna vreau sa achizitionez ulei pentru schimb!Ce imi recomandati voi sa bag in ea, avand in vedere ca are 29000 km.Unii mi-au recomandat Ulei Motul 7100 10W40 sintetic.Este bun acest tip de ulei ? Astept parerile voastre!Va multumesc :)

e bun orice 10w 40 pt moto sa fie

cam numai pe la noi toate motocicletele cat ar fi de vechi nu trec de 29 -30 mii km

Editat de hannspree
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea are 42000... declarati!

 

 

 

Eu am alta problema, care a aparut si dupa curatare si sincronizare carburatoare: daca trec de un hop, deci nu groapa, mi se opreste in mers. Si nu mai pleaca pana nu trec aprox 20 de secunde (ultimele doua situatii am numarat...). Vi se mai intampla chestia asta? Poate fi din carburatoare?

 

 

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum nu s-a intamplat la viteza mai mare de 80km/h. Sper sa nu faca la fel la viteze mai mari. Vine vara si vedem... Am crezut ca a mai trecut cineva prin experienta asemanatoare si ma poate ajuta, de aceea am postat problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a chinuit si pe mine odata treaba de genul asta si era o siguranta care arata normal, dar era intrerupta undeva la interior si facea contact, dar la socuri se deplasa putin, se oprea si revenea dupa un timp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea are 42000... declarati!

 

 

 

Eu am alta problema, care a aparut si dupa curatare si sincronizare carburatoare: daca trec de un hop, deci nu groapa, mi se opreste in mers. Si nu mai pleaca pana nu trec aprox 20 de secunde (ultimele doua situatii am numarat...). Vi se mai intampla chestia asta? Poate fi din carburatoare?

 

 

 

Multumesc!

oare are releul acela pt rasturnare ?? eu am patit ceva asemanator la un gsxr si era de acel releu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea are 42000... declarati!

 

 

 

Eu am alta problema, care a aparut si dupa curatare si sincronizare carburatoare: daca trec de un hop, deci nu groapa, mi se opreste in mers. Si nu mai pleaca pana nu trec aprox 20 de secunde (ultimele doua situatii am numarat...). Vi se mai intampla chestia asta? Poate fi din carburatoare?

 

 

 

Multumesc!

 

Mi s-a intamplat de cateva ori sa mi se opreasca in mers, dar nu la hop ci cand schimbam vitezele (1->2). Am curatat contactul de la cric si cel da la butonul rosu (cred ca aici a fost problema) si n-am mai avut niciun necaz. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut oameni buni, revin cu niste intrebari legate de inlocuirea tobei stock cu un slip-on:

 

Chiar azi am vazut ca toba stock, finala, are in partea de sus, unde e 'lipita' de codita, material din ala 'ignifug' parca-i zice, sa nu se topeasca codita.

 

avea odata un tip in portbagaj o toba pt moto a mea, mi-a aratat-o, si ...era doar toba, adica..fara material din acela.

 

Care v-ati pus slip-on-uri sub sa, ziceti-mi si mie care-i treaba.. Ati pus voi material din ala?(am vazut ca e o banda pt acoperit tevile de esapament...)

 

Sau n-ati pus nimic si merge si-asa?

 

Mentionez: codita, sus, pe scaunul pasagerului se incalzeste putin vara, cu finala stock.

 

Tare curios sunt sa vad ce-o sa se scrie.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sau n-ati pus nimic si merge si-asa?

 

Mentionez: codita, sus, pe scaunul pasagerului se incalzeste putin vara, cu finala stock.

 

Tare curios sunt sa vad ce-o sa se scrie.

 

Bafta!

 

Pe topicul de hayabusa s-a scris candva despre o banda termoizolatoare, care ar putea sa ajute in cazul in care materialul respectiv nu poate fi refolosit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe topicul de hayabusa s-a scris candva despre o banda termoizolatoare, care ar putea sa ajute in cazul in care materialul respectiv nu poate fi refolosit.

 

ms de info, eu as fi curios s-aud de la cei care au aftermarketuri sub sa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

In primavara asta vreau sa schimb si eu anvelopele de la motocicleta.

Pentru Kawa zx6r 2006

fata - 120/65/zx17

spate - 180/55/zx17

 

Ce imi puteti recomanda?

Merg cam 80% din timp in oras...este primul an cu ea, in toamna/iarna nu am reusit sa merg cu ea decat decat cca 1000km :).

Are pe ea Corsa 3 2010, spatele cam tocit...

 

Va multumesc anticipat

Editat de danalarm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

va salut, am o problema spinoasacu mobra mea, zx6r din 1999, motocicleta am luato de la un prieten anul trecut in iunie, problema e ca are un hop mic cand fac stnga dreapta si la viteza mica si prin oras ii cam dificil, intrebarea mea ii daca a mai avut cineva problema asta si ce sa ii fac, prietenul de la care a luoat- eu o avea de 3 ani si nu a puso niciodata jos, cam in trei ani o mers in jur de 9000 de km cu ea, motorul mai mult statea in curte decat pe sosea.

Mi-a zis cineva ca s-ar putea fi de la rulmentii de jug, trebuie muncit mult, are rost sa ma bag eu la operatia asta, de priceput ma pricep ceva la mecanica.

ms anticipat atasez si o poza cu ea ca dee ii frumoasa:))

post-51316-0-43886600-1328872357_thumb.jpg

Editat de Gex zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...