Sari la conținut

Zona Titan: Balta Alba, Dristor, Sector 3


Alexxa
 Share

Postări Recomandate

voi aveti liber si stati in bucuresti? hmm ... nu inteleg placerea unora de a conduce in bucuresti

 

exact asta voiam sa zic si eu... Am observat ca sunt putini titanisti care ies la plimbari mai lungi de 20 Km in afara Bucurestiului.

 

Deciiiii.... Se baga cineva maine la un traseu Buc-Buzau-Siriu-Brasov si intoarcere pe Cheia sau Valea Prahovei? Vremea o sa fie ca azi, adica soare peste tot si 20 de grade la Brasov.

Intre 10-10:30 la metrou Titan? Anyone? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ahahahahaha auzi pui cu par. chiar ma gandeam ca este un nou fel de mancare pe meniu ca nu prea parea cunoscut. voiam sa ma duc o fuga intr-o zi.

In cazul in care n-ai gatit un pui sau pulpe pina acum majoritatea asa le cam cumperi din supermarket...mai trebuie "rasi" sau parliti suplimentar.Probabil bucatarului i-o fi fost lene sa le mai jumuleasca/parleasca. Am patit si eu odata cand m-au apucat talentele culinare :blink:

Nu stiam ca motociclistii sa fie asa sensibili :unsure:

 

am vazut prea tarziu anuntul tau ca mergeam si eu la brasov...asa ma agit prin zona..

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am tradat gasca aseara...am asteptat pana la 8:30 si nimik...doar eu si cu un amic tot cu gsr

asa k am trecut si pe la cei din pantelimon ..la rond...era plin de mobristi..asa k am ramas pe acolo, apoi am bagat plimbarea

 

 

..in seara asta se intampla ceva?? stie cineva ceva??[/b]

 

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cre' ca ne-ai ratat la cateva minute.Am fost 6 titanisti,3 au plecat pe traseul Oltenita - Giurgiu si 3 au ramas in Bucuresti si bine au facut!!!!!!!

 

Mda, sa nu imi fie cu suparare, dar cam asta e motivul pentru care eu nu prea ma bag in plimbaricile de vineri. Sorry dar dupa mai bine de 1 an de mers cu diferiti bikeri, acum deja nu mai ies decat cu oamenii pe care ii stiu foarte bine cum merg si acesta in numar mic. Exista niste reguli pe care atunci cand mergi in grup, e bine sa le respecti, altfel risti sa o dai rau in bara...Mersul pe 3 benzi odata, slalom printre masini, depasirea pe toate partile a masinilor, strecuratul la semafor pe stanga si dreapta, fiecare cum apuca, nu duc decat la lucruri negative. Faci asta cand esti singur, dar cand iesi la plimbare IN GRUP... nu e bine deloc.

In fine...eu azi desi cica trebuia sa invat, am citit putin si am plecat la vreo 30 km spre Oltenita sa iau niste prieteni cu probleme moto. O fost fun... :unsure:

post-7727-1238958198_thumb.jpg

post-7727-1238958208_thumb.jpg

post-7727-1238958403_thumb.jpg

post-7727-1238958448_thumb.jpg

post-7727-1238958533_thumb.jpg

post-7727-1238958632_thumb.jpg

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, sa nu imi fie cu suparare, dar cam asta e motivul pentru care eu nu prea ma bag in plimbaricile de vineri. Sorry dar dupa mai bine de 1 an de mers cu diferiti bikeri, acum deja nu mai ies decat cu oamenii pe care ii stiu foarte bine cum merg si acesta in numar mic. Exista niste reguli pe care atunci cand mergi in grup, e bine sa le respecti, altfel risti sa o dai rau in bara...Mersul pe 3 benzi odata, slalom printre masini, depasirea pe toate partile a masinilor, strecuratul la semafor pe stanga si dreapta, fiecare cum apuca, nu duc decat la lucruri negative. Faci asta cand esti singur, dar cand iesi la plimbare IN GRUP... nu e bine deloc.

In fine...eu azi desi cica trebuia sa invat, am citit putin si am plecat la vreo 30 km spre Oltenita sa iau niste prieteni cu probleme moto. O fost fun... :blink:

 

 

1.true...desi sunt incepator ai mare dreptate cu ce zici

2.nu ai voie cu moto pe iarba..cu iarba se face altceva

3.la 16 ani cum mergi tu cu moto ?

4.asteptam pozele cu tine invatand..

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.true...desi sunt incepator ai mare dreptate cu ce zici

2.nu ai voie cu moto pe iarba..cu iarba se face altceva

3.la 16 ani cum mergi tu cu moto ?

4.asteptam pozele cu tine invatand..

:blink:

Da da... :lol: poze din alea nu am...

 

Tare ultima poza.

Trebuia sa ne anuntati sa venim si noi.....

Ca noi stim sa mergem in grup.

Pai eu nu aveam in plan sa ies, m-am dus dupa ei sa le tin de urat pana a venit o duba sa ridice un moto cu probleme. Dar lasa ca iesim :blink: :D

Poze am mai mult de na...ajung astea :unsure:

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2.nu ai voie cu moto pe iarba..cu iarba se face altceva

 

:pow:

 

aia nu e iarba....ala e grau (zice un taran, cu sperante de a deveni motociclist:)))....d-aia nu imi iau eu motor ca imi strica Raven cultura si ies in pierdere:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia nu e iarba....ala e grau (zice un taran, cu sperante de a deveni motociclist:)))....d-aia nu imi iau eu motor ca imi strica Raven cultura si ies in pierdere:D

:blink: Fie vorba intre noi, nu ai idee cat ne-am intrebat: mai ce e asta? iarba? :blink: Na copilarie pe asfalt ce vrei... :unsure:

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@septimiu - bine breh, cand tipam pe la cora daca mai mergem pe undeva, toata lumea zicea ca acasa... ca io mai aveam chef de plimbare...

@stefan33 - apropo de forturi au mai fost discutii, am putea incerca o data o explorare, desi dezamagirea poate fi mare...

si da, mersul in grup este o treaba compexa, deci ii voi da dreptate ravenitei....

in rest, mie tare mi'a priit iesirea de sambata... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, sa nu imi fie cu suparare, dar cam asta e motivul pentru care eu nu prea ma bag in plimbaricile de vineri. Sorry dar dupa mai bine de 1 an de mers cu diferiti bikeri, acum deja nu mai ies decat cu oamenii pe care ii stiu foarte bine cum merg si acesta in numar mic. Exista niste reguli pe care atunci cand mergi in grup, e bine sa le respecti, altfel risti sa o dai rau in bara...Mersul pe 3 benzi odata, slalom printre masini, depasirea pe toate partile a masinilor, strecuratul la semafor pe stanga si dreapta, fiecare cum apuca, nu duc decat la lucruri negative. Faci asta cand esti singur, dar cand iesi la plimbare IN GRUP... nu e bine deloc.

In fine...eu azi desi cica trebuia sa invat, am citit putin si am plecat la vreo 30 km spre Oltenita sa iau niste prieteni cu probleme moto. O fost fun... :unsure:

Ravenitza, de fapt parerea mea de rau ca nu am ramas in Bucuresti,de data asta nu are legatura cu mersul in grup deoarece am fost co Ovy si Costy, aici marele idiot am fost eu si crede-ma ca m-a costat fff scump aceasta plimbare,dar nu vreau sa umplu topicul cu povestirile mele asa ca vb vineri la Titan fiindca pot invata si altii din pataniile mele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ravenitza, de fapt parerea mea de rau ca nu am ramas in Bucuresti,de data asta nu are legatura cu mersul in grup deoarece am fost co Ovy si Costy, aici marele idiot am fost eu si crede-ma ca m-a costat fff scump aceasta plimbare,dar nu vreau sa umplu topicul cu povestirile mele asa ca vb vineri la Titan fiindca pot invata si altii din pataniile mele.

 

 

ce-ai ma ?! iti pare rau ca ai plecat din buc?! ai innebunit?! foarte bine ca ai iesit la plimbare...AI MAI INVATAT CEVA!!! s-a intamplat....asta e...e bine ca n-ai patit ceva mai rau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ravenitza, de fapt parerea mea de rau ca nu am ramas in Bucuresti,de data asta nu are legatura cu mersul in grup deoarece am fost co Ovy si Costy, aici marele idiot am fost eu si crede-ma ca m-a costat fff scump aceasta plimbare,dar nu vreau sa umplu topicul cu povestirile mele asa ca vb vineri la Titan fiindca pot invata si altii din pataniile mele.

Cam stiu ce s-a intamplat... :blink: Si tine tot de mersul in grup...Orice adunare mai mare sau egala cu 3 se numeste grup.

Dar ma bucur ca esti bine, in rest lasa ca asa invatam...

Saptamana usoara copii! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si imi revine onoarea de a face al saselea post de pa a sase sute saizeci si sasea pagina a topicului de Titan. Sa-mi fie intr-un ceas bun :unsure:

 

 

In alta ordine de idei, voi reveni probabil mai tarziu cu o povestioara si probabil injuraturi despre asigurarile in Romania. Momentan ma duc sa vad daca imi permit sa ies cu mobra la plimbare :blink:

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si imi revine onoarea de a face al saselea post de pa a sase sute saizeci si sasea pagina a topicului de Titan. Sa-mi fie intr-un ceas bun :unsure:

 

 

In alta ordine de idei, voi reveni probabil mai tarziu cu o povestioara si probabil injuraturi despre asigurarile in Romania. Momentan ma duc sa vad daca imi permit sa ies cu mobra la plimbare :lol:

Ai grija, mai bine lasa piciorul sa isi mai revina :blink: ...Defapt eu vorbesc...eu mergeam cu piciorul pansat tot de la glezna in jos si schimbam cu calcaiul :blink: Ai grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...