Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

Cavalere, am crezut ca nu mai astia ca mine care se apropie de 40 de ani mai simpatizeaza o echipa ca Sportul Studentesc. Bravo dom'le!

Sa vad daca pot sa va pun poze cu movalia mea(pardon, fosta). Sper sa nu atenteze Korben la mine. Ia uitati ce frumusete!

post-44495-1267965755_thumb.jpg

Bineinteles ca nu se compara cu TDM-ul. Doar de-aia l-am cumparat.

Editat de barboge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutatre TDM istii !!!!! am reusit s-al pun tobele noi pe mombra pe care am primit de la Fotok Baiatu care a facut ie din Brasov (Adi) cu 150 ron, pun ceva poza s-al vedeti :) si un video.

Suna foarte fain mie place la nebunie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutatre TDM istii !!!!! am reusit s-al pun tobele noi pe mombra pe care am primit de la Fotok Baiatu care a facut ie din Brasov (Adi) cu 150 ron, pun ceva poza s-al vedeti :) si un video.

Suna foarte fain mie place la nebunie :)

Misto Tibi, au iesit super. Ma bucur ca te-am putut ajuta, trimitandu-te la Adi. Ma bucur ca a iesit un lucru bun. Trebuie sa-mi soseasca si mie ghidonul pt. chopper, comandat la el.

Sa ne vedem cu bine :)

Mesaj completat

AM SCOSO DIN MASINA DE SPALAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Radule, arata ca noua :)

E numai buna de calarit :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am montat proiectoare, 2 seturi =))

 

doar 1 set e functional momentan. la sfarsitul saptamanii sper sa devina si al doilea functional.

 

revin diseara cu poze. de la 11 pana la 2.30 noapte a durat montajul. dar si pt ca am lucrat in paralel la doua mobre.

 

din pacate nu imi mai merge xenonul pe faza lunga. ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin diseara cu poze

Hai Cavalare... vreau si-o sa vaz macar cum arata proiectoarele in sine!

Vezi, daca te prinde noaptea-n trafic...

 

exista vre-un posesor de TDM prin Ploiesti sau imprejurimi dispus sa-mi acorde o mica consultatie ?

Salut. Zi-ne si de care TDM, ca e de 3 feluri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acum pozele cu proiectoarele

 

mai am de lucru la alimentarea pt proiectoarele LED si e cam gata

 

urmeaza si priza de bricheta care ieri mi-a sosit. in week-end am ce face.

 

Am montat in bord 3 butoane (de sursa de calculator) si pe care le-am protejat cu o aparatoare de plastic. La final dupa ce lipesc si firele de la bricheta care le trec prin buton si apoi la baterie voi rezolva definitiv problema cu incarcatul bateriei. o sa iau un stecher de priza de bricheta si il voi folosi pt a incarca bateria direct pe motor. fara sa mai stau sa demontez toate carenele.

 

post-21191-1268114713_thumb.jpgpost-21191-1268114719_thumb.jpgpost-21191-1268115337_thumb.jpgpost-21191-1268114725_thumb.jpgpost-21191-1268114729_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acum pozele cu proiectoarele

 

mai am de lucru la alimentarea pt proiectoarele LED si e cam gata

 

urmeaza si priza de bricheta care ieri mi-a sosit. in week-end am ce face.

 

Am montat in bord 3 butoane (de sursa de calculator) si pe care le-am protejat cu o aparatoare de plastic. La final dupa ce lipesc si firele de la bricheta care le trec prin buton si apoi la baterie voi rezolva definitiv problema cu incarcatul bateriei. o sa iau un stecher de priza de bricheta si il voi folosi pt a incarca bateria direct pe motor. fara sa mai stau sa demontez toate carenele.

Eu unul nu as incarca bateria cu priza de bricheta din bord, decat daca e legata DIRECT cu bartai firele, si de plus si de minus. Mai bine mai pui inca o priza de Dacie sub sha, legata direct la borne si invelita in izolir.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu as incarca bateria cu priza de bricheta din bord, decat daca e legata DIRECT cu bartai firele, si de plus si de minus. Mai bine mai pui inca o priza de Dacie sub sha, legata direct la borne si invelita in izolir.

 

 

bine. asa fac

 

 

Swithcul aici de fata este cel care mi-a facut montajul instalatiei electrice. ca mie imi lua vreo-2 zile cel putin ca sa inteleg cum se fac legaturile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ai dat pe un colier de-ala cu garnitura de cauciuc? Am vazut in Hornbach ceva asemanator cu 10 lei si ma intrebam daca sunt si mai ieftine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acum pozele cu proiectoarele

post-21191-1268114713_thumb.jpg

Cristi, ce-i cu tigania aia de platbanda????

Cand ai zis proiectoare ma gandeam la ceva mai mare

Aste sunt suficient de mici sa le atasezi direct pe semicarenele laterale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto Tibi, au iesit super. Ma bucur ca te-am putut ajuta, trimitandu-te la Adi. Ma bucur ca a iesit un lucru bun. Trebuie sa-mi soseasca si mie ghidonul pt. chopper, comandat la el.

Sa ne vedem cu bine :)

Mesaj completat

 

Radule, arata ca noua :)

E numai buna de calarit :lol:

 

Da Rockera iesit fain nici am gandit ca tu stii pe cineva care putea sa ma ajute , mersi mult pentru idee ;)ce zici a fost scump 150 ron ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi, ce-i cu tigania aia de platbanda????

Cand ai zis proiectoare ma gandeam la ceva mai mare

Aste sunt suficient de mici sa le atasezi direct pe semicarenele laterale

Ba e foarte buna ideea de platbanda; orice altceva mai rigid ar duce la ruperea cadrului unde este prinsa sau alte necazuri :) Dar asa cum e, se poate indoi in caz de rasturnare :)

 

Faina treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ai dat pe un colier de-ala cu garnitura de cauciuc? Am vazut in Hornbach ceva asemanator cu 10 lei si ma intrebam daca sunt si mai ieftine.

 

 

gaseste in spate la obor la tarabe pe ziduri mosi e un targ acolo daca il stii - 2 lei :lol:

Mesaj completat

Cristi, ce-i cu tigania aia de platbanda????

Cand ai zis proiectoare ma gandeam la ceva mai mare

Aste sunt suficient de mici sa le atasezi direct pe semicarenele laterale

 

 

adica sa dau gauri in plasticul carenelor??

 

lasa asa tiganie, ca e flexibil, absoarbe socuri si daca dau cu ea de pamant nu-mi sparg plasticele.

 

oricum pozitionara lor este temporara, urmand a fi facut un nou montaj mai interesant dar mai costisitor si care va aduce si un plus de protectie motorului. dar mai spre vara incolo ca acum nu mai e fonduri :)

Mesaj completat

Ba e foarte buna ideea de platbanda; orice altceva mai rigid ar duce la ruperea cadrului unde este prinsa sau alte necazuri :) Dar asa cum e, se poate indoi in caz de rasturnare :)

 

Faina treaba!

 

 

am gandit-o asa fara sa vreau dar le voi muta de acolo.

 

a fost mare chin sa modelez 2 suporturi la fel. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut prieteni. In sfarsit am intrat si eu in grupul detinatorilor de TDM. Ieri am achizitionat un TDM 900 2002. Sunt incantat de el, astept acum sa se duca zapada sa pot iesi cu el pe sosea.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut prieteni. In sfarsit am intrat si eu in grupul detinatorilor de TDM. Ieri am achizitionat un TDM 900 2002. Sunt incantat de el, astept acum sa se duca zapada sa pot iesi cu el pe sosea.

Numai bine

 

 

felicitari si sa-l stapanesti sanatos. hai cu pozele !!!

Mesaj completat

pret si loc de achizitie ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este aceea. a mea e adusa recent de peste hotare. o sa pun poze dar acu nu pot sa o scot din garaj de zapada. am o poza din anuntul omului

 

aaa si o intrebare ca sa nu stau sa descopar singur.

care e cea mai usoara modalitate sa schimbi bujiile?

 

numai bine

post-14680-1268151214_thumb.jpg

Editat de _Blade_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e cea mai usoara modalitate sa schimbi bujiile?

 

Deci inca un 900 paseste pe meleagurile noastre... peninsular?

 

Cu bujiile e un pic mai complicat decat te-ai astepta in mod normal la o semicarenata, dar macar intervalul de schimb e 20.000 km. Pe Carpe TDM (loc unde gasesti multe informatii de altfel), unii spun ca au mers si peste 30k fara probleme, mai ales cu bujiile cu iridiu. Deci, simplificat: dai jos carenele laterale si desprinzi radiatorul astfel incat sa ai acces la fisele din spatele lui. Desprinderea presupune sa demontezi cateva suruburi, dar si unu sau doua furtunuri din care o sa se scurga lichid de racire, daca nu le blochezi cumva. De asemenea e recomandat sa cureti un pic zona, care poate fi plina de pamant sau, mai important, sa sufli aer comprimat inainte sa scoti bujiile vechi, dupa ce ai scos fisele, ca sa nu intre eventuale mizerii in motor.

 

La altii: http://www.carpe-tdm.net/ipb/index.php?showtopic=11169

La mine: /index.php?...t&p=1776909 (la chestia cu spalatul / curatatul mobrei m-am gandit mai tarizu :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...