Sari la conținut

Grupul Posesorilor De Yamaha Tdm


bcristian

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mersi de recomandare. Stiam deja de Motomus, le-am studiat oferta.

Eu o sa primesc in septembrie,din italia, un topcase mare si suporti laterali.Daca vei mai fi interesat,o sa rog pe respectivul ca sa se uite de 2 bucati.Transportul va fi gratuit pana la bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am gasit asta

https://www.olx.ch/fr/mobilite/motos/zurich/yamaha-tdm-850/2285657/

 

 

Daca ar fi sa ma uit la ce trebe sa ma uit?

 

 

Multumesc


» Post actualizat in 04 Aug 2014 10:08

Am mai gasit una ,

 

http://www.anibis.ch/fr/moto-,-v%C3%A9lo-motos-motocross--3192/yamaha-tdm-850-pas-cher--7683271.aspx

 

omu zice ca "ruleaza" , adica mere. Desi eu din poze vad ca e desprinsa o carena. Cel putin asa pare :)

 

Multam fain


» Post actualizat in 04 Aug 2014 10:15

Si mai am o intrebare:)


Ce TDM e acela cu 28,5 KW ? eu stiam ca are undeva la 58 kw .

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de preferat 4 TX-ul de 750 franci. Și mie-mi pare, la fel, că are o carenă șuie 3VD-ul ăla roșu...

Dacă ai găsit una cu 28,5 kW, înseamnă că e de la nemți și are limitator.

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

90% da.

Din ce știu, în general e constituit dintr-o reducere a diametrului evacuării (se aplică o șaibă cu diametrul mai mic). Deci, poate fi adusă la puterea nominală destul de simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi mai merge acul idicator de benzina...arata aiurea...muma lui, imi vine sa-i dau palme...

nici mie...

trebuie sa astept sa se 'balbaie' sa trec pe rezerva.

cateodata mai zgaltai mobra sa vad cat de tare clipoceste...

 

glumesc.

bafta la identificat buba, sa fie cat mai usor si ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi mai merge acul idicator de benzina...arata aiurea...muma lui, imi vine sa-i dau palme...

 

Vezi că mai găsești la Patrick sonda de la mobra lui Alex, în caz că sonda e de vină.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

90% da.

Din ce știu, în general e constituit dintr-o reducere a diametrului evacuării (se aplică o șaibă cu diametrul mai mic). Deci, poate fi adusă la puterea nominală destul de simplu.

 

Pe admisie e reductia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt modele diferite de restricționare. La o Yamaha Virago am găsit restricția pe evacuare. Patrick a văzut la un TDM 3VD restricția pe admisie.

Important e că se poate renunța destul de ușor la restricție, indiferent dacă e pe admisie sau pe evacuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care are de dat (contracost normal) 2 scarite de tedemeu? Doar scaritele fara suporti? Deocamdata am montat 'sport' (ca le-am vandut pe ale mele :alcy:) , dar nu prea ma coafeaza in mod special...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt modele diferite de restricționare. La o Yamaha Virago am găsit restricția pe evacuare. Patrick a văzut la un TDM 3VD restricția pe admisie.

Important e că se poate renunța destul de ușor la restricție, indiferent dacă e pe admisie sau pe evacuare.

 

La doi TDM model 4CM am avut placerea sa elimin restrictia din admisie. Si le-am transformat in 3VD cu ocazia asta. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

daca propietarul unui TDM twin 850 cu numere de inmatriculare B-62-LPY e pe forum il rog sa isi ridice motorul de unde l-a lasat in ultimele 3 luni.

Spatiul respectiv a devenit deja organizare de santier si in curand o sa sablez exact peretele de beton de langa motor. In cazul in care nu apare in urmatoarele 5 zile o sa-i mut eu motorul inntr-o zona adiacenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar-ar naiba in ele de TDM-uri ca iti intra pe sub piele. Chiar daca am dat un pic rateu (si la propriu si la figurat) cu reglajul la carb, vreau sa zic ca m-am reindragostit de mobra asta. Si tot calmul si toata atentia adunata in cele cateva mii de km cu zxr-ul, s-au dus naibii acum si m-am pomenit trecand peste borduri, accelerand haotic, total diferit de stilul meu preventiv. Si toata chestiunea asta stand pe o carpa in loc de sa (care nu o aveam acasa), oglinzi si semnalizari lipsa, ceva plastice lasate pe acasa si toba urland de mama focului. O sa il rog pe patrick daca se baga el la ultimele detalii, ca eu nu mai am rabdare, dar...TREBUIE SA O FAC! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...