Sari la conținut

Accident Mortal La Mangalia :( 18.03.2007


one_crazy_biker
 Share

Postări Recomandate

aseara in jur de ora 00:00 sa stins din viata inca un fratior de al nostru :D doamne tot numi vine sa cred...il stiam destul de bine . hai sa va spun cum sa inamplat,poate mai baga la cap si atlii la ce duce un moment de nebunie :)

 

CUm spuneam in seara de 18.03.2007 Dani (asa il chema) venea destul de tare pe o portiune de drum drept, din pacate a pierdut controlul si a fost aruncat din sa la o viteza destul de mare (nu are rost sa spun care a fost),lovindu-se cu capul de ciment de mai multe ori,fiind vizibile urme de sange din metru in metru ,motorul era un ducati supersport de 800 cm.

 

ATENTIE!!! NU PURTA NICI UN FEL DE ECHIPAMENT :D nici macar CASCA!!

 

DOAmne numi vine sa cred :D CE sa mai zic .... :lol: :D R.I.P man,si sincere condoleante familiei si prietenilor :D

 

O sa revin si cu niste poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 123
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumnezeu sa-i ierte toate greselile!

Daca ai, pune o poza cu el (dar nu de la accident!), intrucat stiu din vedere cativa baieti din mangalia, si m-a cam luat cu calduri...

Te rog sa nu postezi fotografii de la locul accidentului. Eventual le poti trimite prin PM, la cerere!

Multumesc!

 

O clipa de neatentie si....... Pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce rip!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nici un RIP

 

fara casca si cu viteza aiaaaa??????????????

 

asa-i trebuie, sincer

 

 

" Cel fara de pacat sa ridice piatra....."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

" Cel fara de pacat sa ridice piatra....."

 

n-am mers niciodata fara casca cu mai mult de 50 la ora, sa-mi fie cu iertare... si nici n-am cazut pe drum drept... (bine asta nu conteaza)

 

 

 

si uite-asa mama, creste rata mortalitatii pe moto in ochii oamenilor obisnuiti! Motocicleta bat-o vina, din cauza ei a dreaku...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici in Cipru sunt zeci de motociclisti care se dau cu freza in vant si cu casca bagata pe mana. Nu au nici o taina oamenii. Parca aia care au inventat/fabricat casca de protectie ar fi fost dusmani.

 

Ba unii dintre ei mai fac si stoppie-uri la semafor.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

 

Cred ca ar trebui sa mai facem campanii si pt noi, nu numai pt conservari. Cum frate sa fii zmeu fara pic de protectie, nici cu, nu ar trebui sa fim zmei.

 

Facand o paranteza veneam ieri pe dn1 de la munte, cand unu cu R1 facea slalom printre masini, masini bara la bara, atat de violent incat la fiecare inclinare ma asteptam sa il vad p jos, nu spun de conservari k totzi puneau frane, il evitau se speriau....pt ce?? pt 10 min mai dvrme?

 

 

haite-ti sa ne potolim putzin si sa intzelegem k nu calarim un volvo xc70 si sa lasam bravurile pt circuite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. ! :D Si-a cautat -o cu lumanarea...Nu pot fi de acord nici cu cine a scris: asa-i trebuie ! Mai bine zis teribilismul pe 2 roti in Romania(si nu numai),naste tragedii ! Pacat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FRate replici de genu "Asa i trebuie" nu cred ca sunt adecvate...gandeste ca a murit un baiat de numai 19 ani..macar tine pt. tine replicile astea.

 

DA am poze cu motoru,o sa le pun in vreo 1 ora,ca am niste probleme cu PC

 

Luati aminte cu totii,si ganditiva inainte sa trageti de gaz .. ganditiva la ce lasati in spate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat :D !! condoleante familiei si prietenilor :D !!

 

P.S.: dati-va fratilor pe o roata , stoppie, sariti pe rampe, peste pasinile din parcare , etc ... dar purtati echipamenetul de protectie ( CASCA, MANUSI, JACHETA cu PROTECTII, CIZME, etc ) pentru ca va poate salva viata !! :)

:D ganditi-va bine ... daca avea macar casca poate era inca in viata :D

 

Dumnezeul sa-l ierte !

 

si terminati cu prostii dastea: "asha merita" ,,, pt ca nimeni nu merita sa-si piarda viata dintr-o prostie ....

 

:D

 

dupa atatea accidente postate pe forum in care si-au pierdut atatia viata inca nu intelege lumea treaba cu echipamentul .... cred ca majoritatea intra la rubrica asta ca si la stirile de la ora 5 ,,,, se mai uita care a murit ,,, baga un RIP ,, cauta poze ,,, si aia e ,,, tot fara casca se urca pe mobre ,,,

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :D :lol: :D

@alecsxander eu nu cred ca e chiar asa defapt in ultima vreme vad tot mai des chiar si pe DN1 oameni cu motociclete de viteza care merg foarte atenti si mai ales in limita vitezei legale si cred ca e o urmare a acestor evenimente.Dealtfel daca observati majoritatea dintre cei decedati nici nu prea intrau pe acest forum iar toti de aici inclin sa cred ca nu plecam nici la paine fara casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, sincer, imi pare rau pentru el, da.... asa-i trebuie... a cautat-o cu lumanarea... sau a fost marele lui ghinion azi... de ce nu a luat o casca? sau de ce a facut pe zmeul daca nu avea casca?

 

hai sa bocim cu totii...

 

p.s. mie imi tremura genunchii cand ma urc pe o motocicleta noua, dara-mi-te sa mai merg fara casca si cu 100+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante.

 

 

Imi voi permite sa filozofez un pic pe marginea acestui accident tragic, fara nici o aluzie la persoana decedata.

 

Campanile sunt fix nimic pe langa creeri unui prieten varsati pe asfalt. De acum inainte prietenii lui o sa-si cumpere casti si o sa le foloseasca.

 

Si tot asa, pana o sa moara suficient de multi ca sa se creeze o cultura a sigurantei in randul motociclistilor, chiar si incepatori.

 

Motociclismul in Romania este la inceput, si ca atare sunt foarte multi incepatori sau aspiranti care nu au nimic in cap decat viteza, si relativ putini experimentati care sa contrabalanseze situatia.

 

Ca atare, performantele motocicletelor care se gasesc acum in Romania sunt mult peste nivelul general al motociclistilor. Nu vreau sa cobesc, dar intrevad cateva sezoane negre, din ce in ce mai negre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici in Cipru sunt zeci de motociclisti care se dau cu freza in vant si cu casca bagata pe mana. Nu au nici o taina oamenii. Parca aia care au inventat/fabricat casca de protectie ar fi fost dusmani.

 

Ba unii dintre ei mai fac si stoppie-uri la semafor.

 

 

Timpiti sunt peste tot :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata vreme cat echipamentul va fi folosit ca sa dea bine in poza si nu pentru ceea ce a fost facut, vom avea in continuare accidente.

Macar de ar trage toti concluziile si ne-ar fi invatatura de minte.

 

Aici in Cipru sunt zeci de motociclisti care se dau cu freza in vant si cu casca bagata pe mana. Nu au nici o taina oamenii. Parca aia care au inventat/fabricat casca de protectie ar fi fost dusmani.

 

Ba unii dintre ei mai fac si stoppie-uri la semafor.

 

Sa ii vezi pe greci ce fac cu supersport-urile prin oras si chiar si pe autostrada fara casca. Eu am crezut ca nu se poate asa ceva si chiar dupa ce am vazut cu ochii mei mai am indoieli ca exista atata inconstienta.

Dar uite ca e posibil, orice e posibil !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

Saracul de el, si cand te gandesti ca plecase la o plimbare... si a iesit o ultima plimbare lunga...

 

off-topic: sa vezi in India cum este cu echipamentul, cred ca nici macar 1% nu au asa ceva :D

si se mai merge si total haotic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu pistolaru , se importa deja motociclete mult mai ieftin si tot mai des aud de -incepator si r1 (sau echivalent) .

 

sper din toata inima ca accidentele sa se imputineze , desi crescand numarul mobrelor ...

 

CONDOLEANTE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol e ca vad din ce in ce mai multi copii,de 12-15 ani,cate doi pe un piaggio sau scuter mic,de un loc,fara casti,facand manevre smecheresti pe strazi.ASTIA vor fi cei care vor plati scump mai tarziu cand apuca la un motor tare.Urecheati-i,fratilor,sa se trezeasca.Intr-o zi va vor multumi pt.ca le-ati salvat scalpul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...