Sari la conținut

Cauciucuri De Offroad


Postări Recomandate

daca ai pune si o poza cu modelul ar fi si mai super!!eu am nevoie de ceva pe 17 numai pentru coclau.cat mai extrem.nu merg mai deloc pe asfalt!!

 

Metzeler MCE Karoo 150/70 R17 TL 69R M/C, M+S Kennung aprox. 430lei

post-37762-1235326883.gif

 

Metzeler MCE Karoo 2 (T) Front 90/90 -21 TL 54Q M/C, M+S Kennung aprox. 330lei

post-37762-1235327659.jpg

post-37762-1235325997.gif

Editat de delta X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 367
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce am mai gasit sunt HAIDENAU K60 M+S (care pe anumite sit-uri cu teste comparative stau mai prost decat METZLER pe BMW)

 

Posteaza un link cu rezultatele la testul cu Heidenau.

Eu din ce am citit, cica ar rezista mai mult decat TKC. Asta, plus pretul mult mai mic, m-au facut sa-mi cumpar gumele astea.

Deocamdata nu le-am montat, dar arata mai bine in realitate decat in poze pe net. Oricum, bobita tot cu GS are TKC. O sa vedem care tine mai mult si cum se comporta in timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posteaza un link cu rezultatele la testul cu Heidenau.

Eu din ce am citit, cica ar rezista mai mult decat TKC. Asta, plus pretul mult mai mic, m-au facut sa-mi cumpar gumele astea.

Deocamdata nu le-am montat, dar arata mai bine in realitate decat in poze pe net. Oricum, bobita tot cu GS are TKC. O sa vedem care tine mai mult si cum se comporta in timp.

 

 

Salut

 

Aici poti cat de cat sa alegi

http://www.tyretest.com/motorradreifen/index.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M+S nu sunt speciale de iarna?

 

EDIT: Apropo, de cand e F800GSu moto de offroad? Si de cand sunt Karoo-urile gume de off?

 

Nu stiu de cand F800GS este de off road, dar stiu ca M+S inseamna noroi si zapada in traducere libera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai pune si o poza cu modelul ar fi si mai super!!eu am nevoie de ceva pe 17 numai pentru coclau.cat mai extrem.nu merg mai deloc pe asfalt!!

Mitas C02 ,eu am pe spate si se comporta beton pe pamant, mai ales afanat sau umed,pe piatra si pamant tare deasemenea sta destul de bine.Sa nu dai de pamant cleios la viteza mica ca iti blestemi zilele.Pe nisip nu este grozav,la viteza mare cam da din fund, alt dezavantaj ca se uzeaza cam patratos.per total este un cauciuc bun de off-road care te duce si pe asfalt fara probleme.

Nu am intrat cu el prin crengi si frunze inca,te lamuresc si in privinta asta weekendul asta.

Dupa ce se duce oricum il schimb pe ceva putin mai stradal ca asta e mijlocul principal de transport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mitas C02 ,eu am pe spate si se comporta beton pe pamant, mai ales afanat sau umed,pe piatra si pamant tare deasemenea sta destul de bine.Sa nu dai de pamant cleios la viteza mica ca iti blestemi zilele.Pe nisip nu este grozav,la viteza mare cam da din fund, alt dezavantaj ca se uzeaza cam patratos.per total este un cauciuc bun de off-road care te duce si pe asfalt fara probleme.

Nu am intrat cu el prin crengi si frunze inca,te lamuresc si in privinta asta weekendul asta.

Dupa ce se duce oricum il schimb pe ceva putin mai stradal ca asta e mijlocul principal de transport.

din ce imi aduc eu aminte mitas c02 este dedicat zonelor cu foarte multa piatra si din cauza crampoanelor foarte groase este foarte rezistent la uzura..cum dai de namol si umezeala s-a terminat distractia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ce cauciuc recomandati pentru o zona cu piatra si pamant dur dar si noroi, motocicleta este folosita 100% macadam, zona in cauza Comarnic-Breaza-Talea. M-am gandit la Michelin S12 fata si spate, janta spate este pe 18, vreau un cauciuc rezistent sa tina un sezon bani de cheltuit pe set in jur de 100 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ce cauciuc recomandati pentru o zona cu piatra si pamant dur dar si noroi, motocicleta este folosita 100% macadam, zona in cauza Comarnic-Breaza-Talea. M-am gandit la Michelin S12 fata si spate, janta spate este pe 18, vreau un cauciuc rezistent sa tina un sezon bani de cheltuit pe set in jur de 100 de euro.

 

Pe cauciucul Mitas C02 scrie Stone King. Are crampoane inalte si dese. La piatra trebuie crampoane mai dese. La noroi trebuie crampoane mai rare. Eu am Mitas C04 care e similar cu C02. E un cosmar pe noroi. Se incarca imediat. Pe parau pietros, cum e la Talea, merge la fix. Cu 100 euro iti iei o pereche Mitas. Vrei altceva, mai bun, trebuie sa mai plusezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

strigare...pana pe 9 aprilie trebuie sa incalt dr-ul neaparat pe spate.am nevoie de un cauciuc pe 17 sa mearga cam mixt..spre exemplu mitas co2.. in noroi am auzit ca se incarca repede..dar merge pe iarba frunze??umezeala??asta ma intreseaza mai mult.eu nu merg prin noroaie tot timpul ci mai mult pe drumuri pietruite padure frunze iarba.. pe iarba uda prinde ceva??stiu ca la noroi e cam praf dar asa in general merge??si unde gasesc unu sa cumpar cat mai repede...sau daca nu alta varianta dar nu ff scumpa.acum am e09 pe spate si ma duce dar vreau ceva sa se infiga ceva mai bine. Numai bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

strigare...pana pe 9 aprilie trebuie sa incalt dr-ul neaparat pe spate.am nevoie de un cauciuc pe 17 sa mearga cam mixt..spre exemplu mitas co2.. in noroi am auzit ca se incarca repede..dar merge pe iarba frunze??umezeala??asta ma intreseaza mai mult.eu nu merg prin noroaie tot timpul ci mai mult pe drumuri pietruite padure frunze iarba.. pe iarba uda prinde ceva??stiu ca la noroi e cam praf dar asa in general merge??si unde gasesc unu sa cumpar cat mai repede...sau daca nu alta varianta dar nu ff scumpa.acum am e09 pe spate si ma duce dar vreau ceva sa se infiga ceva mai bine. Numai bine!!

 

 

Kenda K760 Trakmaster II. Dar e pt janta de 3.00''. A ta cred ca e de 2.50''. Dar eu zic ca merge. Da-i PM lui Stulewa.

post-7680-1238646384.jpg

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
mda si se pare ca pana la urma eu aveam pe spate mitas C-02 ... noroi , zapada sau iarba ii praf nus multumit de el de loc la ce-a mai mica urcare ma lasa nu mai pot sa urc. Parerea mea despre el!!!

 

Are caramelele dese. Pe el scrie Stone King. Deci..... concluzile le tragi singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...