Sari la conținut

Accident Pe Titulescu 22.03.07


unforg1ven
 Share

Postări Recomandate

mai devreme m-au sunat cei de la banca de pe titulescu. s-au uitat la inregistrare. din pacate nu bate prea bine spre sosea. o sa cheme luni pe cineva din domeniu sa faca o expertiza mai amanuntita inregistrarii. din partea celor de la banca am tot suportul. vai de steaua lui daca il gasesc! o sa regrete gestul lui amarnic!

 

Daca il gasesti pana la urma, lasa-ma sa ii dau si eu cateva sa tina minte ca asa ceva nu se face in trafic...

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In principiu, vatamare corporala + fuga = parnaie ... eu zic intai sa-l identifici, sa-l dai pe mana "organului", sa astepti sa-si spuna legea cuvantu', dupa care exista doua variante: 1) chiar face parnaie, caz in care avem de asteptat inainte de de a-i aseza corect piramida nazala; sau 2) scapa cumva de parnaie ceea ce ne scuteste de asteptare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai...sper ca ai si niste martori(care sa dea declaratie)...

meri si la organ si cautal si pe la firma...

ma gindesc ca organul nu va face mare lucru...asa ca ai ceva optiuni...oricum...nu o lasa asa...poate miine cum se simte la adapostul anonimatului vb mai da peste cineva...

insanatosire rapida... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasit si batut. Probabil o sa-mi sara lumea in cap ca promovez astfel de comportament, tin sa le reamintesc ca acest "sofer" nu a gresit, ceea ce a facut el a fost intentionat

astept ( si)provincia.doar sms 722629227 :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt mai pacifist de genul meu, dar in cazuri din astea- merita batut, cu varf si indesat!

:baldy:

 

Mare pacat ca nu i-ai luat numarul lui ala! Slabe sanse ai sa-l mai gasesti.

Bafta multa si sper sa ne tii la curent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu'mi vine sa cred ca nici tu nici ala din skoda nu ati retinut numarul.. :baldy:

o sa incerc sa ma uit si eu dupa fiaturile zapp, sa vad daca vreunul are urme pe partea stanga (poti fi umpic mai explicit cu urma pe care ai lasat'o pe masina?)

da, calea legala este cea mai buna in cazul asta. scoate'ti certificat medico-legal si declara accidentul la politie spunand ca o masina de la zapp te'a daramat si a fugit de la locul accidentului si ai ajuns asa cum esti.

ma indoiesc ca lucrurile raman asa cum sunt. doar daca le lasi tu asa..

bafta si sanatate!

 

ps: terminati cu pumni in gura si etc. pe calea legala va avea mult mai mult de suferit soferul ala decat o simpla bataie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa te duci la presa, sa te ajute in investigatie, un reportaj, un articol s-ar putea sa forteze compania sa-si faca curatenie in ograda...

 

...in alta ordine de idei este posibil sa nu capeti nici un ajutor ca sa nu-si piarda bugetele de publicitate, dar cred ca merita incercat !....putina antireclama nu le strica celor de la Zapp...

 

Insanatosire grabnica!

 

PS sau macar o macheta, un articolas, o mentiune ceva, in Univers Moto si Moto Life "Feriti-va de criminalii in masini Zapp !!!", un banner pe motociclism.ro si alte site-uri de gen cu link catre postul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna idee, neamu. Fapt divers: astia de la coca cola aveau pe masini scris (tot fiaturi parca) "Sofer indiciplinat in trafic? Sunati la..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu'mi vine sa cred ca nici tu nici ala din skoda nu ati retinut numarul.. :baldy:

o sa incerc sa ma uit si eu dupa fiaturile zapp, sa vad daca vreunul are urme pe partea stanga (poti fi umpic mai explicit cu urma pe care ai lasat'o pe masina?)

da, calea legala este cea mai buna in cazul asta. scoate'ti certificat medico-legal si declara accidentul la politie spunand ca o masina de la zapp te'a daramat si a fugit de la locul accidentului si ai ajuns asa cum esti.

ma indoiesc ca lucrurile raman asa cum sunt. doar daca le lasi tu asa..

bafta si sanatate!

 

ps: terminati cu pumni in gura si etc. pe calea legala va avea mult mai mult de suferit soferul ala decat o simpla bataie.

 

ok, sa o luam cu binisorul. accidentul s-a produs cu 10m inainte de semafor. la 50m de locul incidentului se face o curba la dr. daca esti in picioare si te uiti la masina ai sanse sa-i vezi nr in 50m. dar tinand cont ca eu m-am infipt in alta masina si apoi eram pe jos. pana m-am ridicat a durat cam 3-4 sec. am apucat doar sa-l vad o fractiune inainte de a face curba. tipul cu skoda a coborat venind in spatele masinii sa vada ce am. probabil ca s-a gandit ca ala cu zappu va opri de nu s-a uitat la dupa nr. astept oricum luni expertiza casetelor video de la banca care e pe titulescu. sunt sanse sa se vada ceva. si eu merg tot pe calea legala.

problema este ca piciorul ma tine destul de mult in loc. job, activitati casnice, etc. daca initial ma gandeam sa nu-i fac nimic daca dau de el, sa-l fac doar pe cale legale, acum cu durerile si cu incapacitatea locomotorie ma gandesc serios sa-i fac cunostinta cu un medic ortoped dupa terminarea hartzoagelor legale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu o vad ca o vatamare + fuga de la locul accidentului. O vad ca pe o tentativa de omor.

 

Bafta multa omule si sa il gasesti repede.

 

PS: ZAPP interventii au masini 4x4 Toyota. Alea mici sunt in general de la vanzari. Cauta la dorobanti masina aia. Nu se stie!

 

Foaie de drum nu cred ca au, sincer.

 

Poate ai noroc cu banca. Ai ora si minutul aproximativ al faptei, poate poate se vede ceva pe acea camera video!

 

 

PS: daca ai nevoie de oameni de manevra (impresionare): da-mi PM si vad cum fac sa ajung

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum am spus si in primul post. am fost la sediul central zapp langa prisma. au 136 fiat punto, 130 fiat punto albe! ideea e ca il recunosc pe fraier daca-l vad! am fost paralel cu el doar! sedii au mai multe. magheru, dorobanti, mall, etc. in prima faza ma voi duce la sediu din dorobanti la prima ora, (trebuie sa sun la zapp sa vad unde se strang dim agentii) si daca-l vad il iau pe sus si la politie cu el. nu vine acolo, a doua zi ma duc la sediul din magheru. undeva trebuie sa vina!

lovitura pe usa spate stanga si posibil si usa fatza stanga. dar ma indoiesc ca nu si-a reparat-o pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum am spus si in primul post. am fost la sediul central zapp langa prisma. au 136 fiat punto, 130 fiat punto albe! ideea e ca il recunosc pe fraier daca-l vad!

 

Vezi poate te ajuta aia de la resurse umane. La mine de exemplu toti angajatii avem poza la CV. Si e simplu de cautat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomandarea mea este tot calea legala, nu ca nu ar merita batut bine imbecilul, da nu stii in ce mai dai dupa aia.

Ar trebui o lege care sa il oblige ca de azi innainte sa isi ia cat. A si sa circule pe motor toata viata sa vada cum e.

 

Sanatate maxima si rabdare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ii stii figura e simplu si... e ca si gasit. In acest caz ori sac in cap si batut la sange ori dat pe mana politiei. Cred ca daca ramane fara carnet e mult mai bine pentru restul lumii decat daca il batem. Hai sa scapam de el! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine sa inebunesc cand aud asa ceva...sambata mi-a taiat un taxiu intentionat calea...mai eram si cu pasagera in spate...l-am evitat si dupa cand m-am dus indreptu lui mi-a zis ca el are 4 roti si eu am 2 si cand vrea ma da jos...si a treb sa il las ca era cam nebun omu...si avea in jur de 100 de kg...un astra nr de inmatriculare B 36 MXI...politia mi-a zis ca nu are ce ii face...

Oameni bolnavi...astia chiar ar treb chinuiti...au op rautate in ei...

 

Politia singura nu are ce ii face, dar tu ai, suni la 94XX nu stiu care e nr, dar se obtine f usor de la informatii Romtelecom, si spui ca soferul auto Astra B 36 MXI te-a injurat si a vrut sa dea peste tine.

In felul asta omu se trezeste acasa cu o amenda intre 9 si 20 de puncte penalizare + intre9 si 20 de puncte amenda (parca asta era cuantumul, daca nu e asta, oricum e f mare)

 

Nu ezita, dar nu abuza.

 

Asfalt uscat

Editat de aleex_costy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasit si batut. Probabil o sa-mi sara lumea in cap ca promovez astfel de comportament, tin sa le reamintesc ca acest "sofer" nu a gresit, ceea ce a facut el a fost intentionat

te sustin din tot sufletul frate

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia singura nu are ce ii face, dar tu ai, suni la 94XX nu stiu care e nr, dar se obtine f usor de la informatii Romtelecom, si spui ca soferul auto Astra B 36 MXI te-a injurat si a vrut sa dea peste tine.

In felul asta omu se trezeste acasa cu o amenda intre 9 si 20 de puncte penalizare + intre9 si 20 de puncte amenda (parca asta era cuantumul, daca nu e asta, oricum e f mare)

 

Nu ezita, dar nu abuza.

 

Asfalt uscat

 

mah.. tu ai habar despre ce vorbesti acolo ? sau doar scrii posturi sa consumi bitzii serverului ?

 

cum mah sa primesc amenda si puncte penalizare de pe urma unui telefon , fara dovezi, fara martori ? esti intreg la minte ? Pentru ca m-a injurat de mama ii da 13 puncte penalizare ? dar daca m-a injurat de mormantu lu bunicamea ???? Cam cate puncte ii da penalizare ?

 

2 la mana.. cum ma sa primesc 20 de puncte penalizare.. ca pe carnet mi-au dat doar 15 :baldy:) .. Ce dreaq fac daca ajung pe minus ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine sa inebunesc cand aud asa ceva...sambata mi-a taiat un taxiu intentionat calea...mai eram si cu pasagera in spate...l-am evitat si dupa cand m-am dus indreptu lui mi-a zis ca el are 4 roti si eu am 2 si cand vrea ma da jos...si a treb sa il las ca era cam nebun omu...si avea in jur de 100 de kg...un astra nr de inmatriculare B 36 MXI...politia mi-a zis ca nu are ce ii face...

Oameni bolnavi...astia chiar ar treb chinuiti...au op rautate in ei...

 

 

Nu-i adevarar ca nu are ce-i face, trebuia sa-i faci plangere scrisa! Daca nu ia nimeni masuri o sa stam aici si o sa ne plangem si o sa ne lamentam in continuare.

Eu sunt incepator, dar daca patesc asa ceva, hop la Politie, plangere scrisa!

Eram cu masina cand un taximetrist mi-a taiat calea si bineinteles tot el injura. am pus mana pe tel, am sunat la Politia Rutiera care m-a chemat la sediul din zona respectiva unde am facut plangere scrisa impotriva aluia! Sa vedem cum o sa se rezolve!

 

NU STAI PE GANDURI, LUATI MASURI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai devreme m-au sunat cei de la banca de pe titulescu. s-au uitat la inregistrare. din pacate nu bate prea bine spre sosea. o sa cheme luni pe cineva din domeniu sa faca o expertiza mai amanuntita inregistrarii. din partea celor de la banca am tot suportul. vai de steaua lui daca il gasesc! o sa regrete gestul lui amarnic!

Ar fi bine sa poti avea inregistrarea, din care sa si reiasa fapta!!!

Poate dupa instalarea celor 130 de camere in Bucureti, se va schimba cate ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

2 la mana.. cum ma sa primesc 20 de puncte penalizare.. ca pe carnet mi-au dat doar 15 :baldy:) .. Ce dreaq fac daca ajung pe minus ?

20 puncte poti sa iei penalizare,nu stiu cum e dup-aia ,dar sunt pedepse si cu 20 puncte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 puncte poti sa iei penalizare,nu stiu cum e dup-aia ,dar sunt pedepse si cu 20 puncte

 

E simplu, iti zboara permisu pentru 15 puncte si-ti mai si raman 5 de rezerva pentru mai tarziu. Interesant este daca ai peste 10 puncte si-ti iei 20 => permis suspendat de doua ori dintr-un foc. Cand il recuperezi nu mai stii sa conduci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Masinile zapp se repara ca orice masina fiat dealtfel la service-ul fiat de pe 1 Decembrie 1918. E o strada perpendiculara pe B-dul Basarabiei.

 

Aia de la Fiat trebuie sa aiba toate fisele de reparatii. Slabe sanse sa vina mai multe masini de la zapp cu fix aceeasi avarie in acelasi interval de timp. Poti incepe sa faci sapaturi si acolo.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...