Sari la conținut

Hai Sa Ne Cunoastem!


MIB
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor,ma numesc Seby carnet de cateva luni (categ. A si :) experienta de 1100km pe motorul personal(si e in crestere) Am un RS125 de care sunt mai mult decat multumit(mai putin la consum :lol: )elev...sper eu viitor stomatolog(daca o sa mai am mainile intregi :D ) Sa ne vedem cu bine pe un asfalt uscat si fara gropi,cine are nevoie de ceva prin Tulcea poate sa ma contacteze si il ajut cu ce pot. :cheers:

post-6413-1168292782_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna tuturor ... ma numesc Cezar am 17 si sunt din Oradea, carnetu l`am primit in 2006 pe 1 noiembrie :blink: ... detzin un motor Derbi Senda H si sunt multzumit de el :rose: ... merg de mic pe motor si pot sa spun k motoarele sunt viatza mea ... visul meu este un Repsol Honda 1000RR sau un FireBlade ....mi`ar place sa ne intalnim totzi odata si sa facem turu tzarii .... asfalt uscat tuturor .... NICIODATA SA NU CONDUCI MAI REPEDE DECAT POATE INGERUL TAU SA ZBOARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Salut.

 

Alexandru, 25 de ani, economist la baza, lucrez intr-o companie de IT care nu imi da motocicleta pentru ceea ce fac (asta mi-a zis seful cand mi-am luat concediu pentru carnet - noi ti-am dat masina, nu o sa iti dam motocicleta :lol: :moron: :crack: ). Ploiestean de origine, locuiesc in Bucuresti. Carnet categoria B din 2000 (septembrie) si categoria A din 2006 (noiembrie).

 

Conduc in weekend la Ploiesti unde e motorul, un Kawasaki VN 800 Classic si saptamana asta primesc credit pentru un Suzuki V-Strom DL 650. Poze... aici e mai greu, o sa incerc sa postez unele reprezentative. Cum imi e si rusine sa recunosc, pe laptop nu am poze cu moto, ci cu mine. Asa ca here it goes:

post-12219-1169545766_thumb.jpg

post-12219-1169545858_thumb.jpg

post-12219-1169545873_thumb.jpg

Editat de alexman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toni, 39 ani, A-ul din '85, in prezent am A,B+E,C+E,D+E. Fost instructor auto, fost profesor de legislatie rutiera. Imi place sa conduc autovehicule la nebunie, dar fara a face neaparat un sport din asta. Conducerea preventiva e esentiala, pacat ca multi nu stiu sau nu inteleg ce e aia.

Ma ocup cu administrarea unei firme de transport rutier marfuri, intern si international care are si o scoala de soferi pentru toate categoriile, inclusiv A, adica fac exact ceea ce-mi place.

Alex 17 ani , constanta am doar a 1 si am ninja zx-10r , SI IUBESC VITEZA!!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu ma numesc, fisu` lu` Conu :moron: am 18 ani si cam in 3 saptamani ma apuc de scoala pt categoriile A,B. Visul meu e o Yamaha R1 dar mai am pana cand se va indeplini...pana atunci am sa ma rog de taik-miu sa-mi dea Shadow-ul :lol: pana imi iau eu ceva mai micutz normal :crack:

post-12404-1169932399_thumb.jpgpost-12404-1169932519_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: :haha:

mi se spune MARTINU, si .............. am motor; nivelul de cultura nu este mai mare decat al unui geniu, se apropie de ................ asta sunt.

Imi place viata traita la extrem, ca motor am un aprilia pegaso cube din 2000, si ....... functioneaza binisor.

Varsta: vesnic tanar si NELINISTIT; activitate zilnica: intretin un parc de 24 camioane (din toate pct de vedere); studii: facultatea de transporturi specializarea TT; starea civila: m-a pus dracu si am trecut pe acolo (daca stiam nu mai opream); cred ca v-am stresat destul .............. pe curand !

:baldy: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

Laurentiu este numele meu, am 25 de ani si carnet categ A & B de 5 ani (Categ A a fost prima :scratch: ). Sunt calculatorist si "om bun la toate", asa zic unii... :cheers: .

 

Motorul meu este un Suzuki Bandit GSF250... insa astept cu nerabdare urmatorul motor, tot suzuki, SV 650 S, din 99'

 

Asfalt uscat!

 

post-13655-1171704320_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello ! Sunt Marius din Alba, momentan ma bucur de viata in Dublin, Irlanda unde am si inceput sa ma dau cu motoru :nono:

Carnet de conducere B, C,in 2002 si in 2004 A-ul am inceput sa conduc motoare in irlanda cu un CBR 250r urmat de o suzi GSX-R 600 iar acum, in cele din urma, mi-am indeplinit visul, o Hayabusa. Am cam 15000 de km la ctiv din care 8000 cu busa. iubesc motoarele mai ales pe al meu, pe care l-am si tatuat pe bratul stang(motocicleta +semnul de la hayabusa). Cam atata ! Toate cele bune !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George din Braila 21 de ani Student. Inca nu am motor dar intentionez sa iau unul. Cu voia banilor voi avea curand un Piaggio. Chiar daca e o motoreta care nu prinde mai mult de 50 km/h eu ma multumesc. Nu sunt vitezoman. Si sper sa ma primiti in forumul vostru chiar daca voi avea o motoreta si nu o motocicleta.

 

Aleg Piaggio deoarece nu ai nevoie de inmatriculare si carnet Deci nu voi avea grija de Taxa pe Prima inmatriculare sau alti 700 lei si timp pierdut pentru scoala si carnet. Deci adio si stresul examenului. Eu sunt multumit de Piaggio. Am auzit ca este foarte bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal. :D baieti.Sunt nou pe la voi asa ca ar fi frumos sa ma prezint: :) Marius 23 ani Timisoara permis A1 din 2000;A,B,C din 2002.Sunt angajat la AJVPS -APS(la pescari).Inainte am lucrat ca sofer 2 ani pe un Sprinter la catering.In prezent am o Jawa 638 astai mai recenta(am doar 3000 km cu ea :D ).Am mai avut mobra 50,mobra hoinar(asta l-am luat de nou pe atunci fabricat in 2000 :D pe bune se faceau cate 2-4 motoare la 1/2_1 an,am avut si un IJ cu astea in total cam 14000 km..Dar nu km-etri conteaza! :P :banana: Cam atat deocamdata. :jump: TOATE CELE BUNE!! :baldy: :ok: post-16265-1172775082_thumb.jpgpost-16265-1172775113_thumb.jpg :P post-16265-1172775335_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toni, 39 ani, A-ul din '85, in prezent am A,B+E,C+E,D+E. Fost instructor auto, fost profesor de legislatie rutiera. Imi place sa conduc autovehicule la nebunie, dar fara a face neaparat un sport din asta. Conducerea preventiva e esentiala, pacat ca multi nu stiu sau nu inteleg ce e aia.

Ma ocup cu administrarea unei firme de transport rutier marfuri, intern si international care are si o scoala de soferi pentru toate categoriile, inclusiv A, adica fac exact ceea ce-mi place.

 

toni ce casca super ai!

me...19 ani...incepatoare... nimic nu imi sta in cale cand e vorba de motociclete :)

ambitie pe moment: sa invat sa merg in picioare pe moto...:bounce:

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toni ce casca super ai!

me...19 ani...incepatoare... nimic nu imi sta in cale cand e vorba de motociclete :finger:

ambitie pe moment: sa invat sa merg in picioare pe moto...:finger:

iote a pus fata poza :bounce: frumos motoru...l-ai luat?

 

ontopic....eu ma invart de ceva vreme pe aici, da nu m-am prezentat cred, niciodata :wink:

 

na sa nu fiu rau, sa stie lumea cu cine vb :)

 

cred ca am ales cea mai frumoasa poza :ok: noroc ca salveaza chitara poza :kick:

 

uite inca una :drink:

 

asadar: Orlando(si e pe bune), ca de acolo vine ORL...varsta e vro 22, da la testul psihic am luat 31...

 

aaa!si locuiesc in bucuresti, intr-o zona extrapopulata cu rromi si chinezi :hug:

post-12624-1173222374_thumb.jpg

post-12624-1173223055_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal`tare...sunt Vlad din bucuresti...carnet inca nu am e pe drum :drink: motor lla fel...pana atunci ne delectam cu o poza pe un RS de 50...restu` vin prin mai knd e ziua mea :) pun si o poza cu ceea ce-mi doresc :bounce:

post-15835-1173226132_thumb.jpg

post-15835-1173226170_thumb.jpg

post-15835-1173226184_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toni ce casca super ai!

me...19 ani...incepatoare... nimic nu imi sta in cale cand e vorba de motociclete :)

ambitie pe moment: sa invat sa merg in picioare pe moto...:bounce:

 

E mai simplu decat sa te dai pe o roata

 

post-8263-1173349784_thumb.jpg

 

eu la 90 km/ora dau drumul ghidonului, ma tin de rezervor si sar cu picioarele pe sea, dupa care ma ridic usor ....pana cand sunt drept dureaza cca 3 sec si stau pana pe la 35 km/ora.......daca vrei sa mergi mai mult trebuie sa maresti turatia spre 3000 rot

 

 

 

 

Cat despre prezentare mea, sunt cel din profil. Am si puncte plus dar si minus....

Sunt din Targoviste, 27 ani, pasionat vechi, cu acte din aprilie 2006, lucrez in Bucuresti in domeniul FMCG ( in mare vanzari) intr-o anumita functie.

In mare cel mai important lucru imi pare ca in acest moment sunt foarte pasionat de motociclism sau mai bine spus de a ma plimba eu cu motocicleta (atunci cand am timp).

post-8263-1173350301_thumb.jpg

post-8263-1173350431_thumb.jpg

post-8263-1173351032_thumb.jpg

 

Biu

Editat de biu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorin saluta pe toata lumea :crack:

Sunt un bike-er XXL (51 ani si 100 Kg.).

 

Carnet am de 30 de ani (1977) pentru masina, cand am intrat la facultate si de 25 ani (1982) pentru motor, o data cu absolvirea facultatii de Transporturi (sectia Material Rulant de Cale Ferata) din Politehnica. Lucrez la CFR in transportul de marfa si asa pe langa celelate vehicule de sosea, conduc si locomotive.

Am inceput cu MOBRA 50S, pe care am modificat-o in 1984 (atunci nu prea se stia de "tunning") la un club de karting (motor, aripi, coarne, pinioane, etc) si cu care m-a luat radaru' militiei cu 117 Km/h (pe drum drept si fara vant din spate). Apoi am trecut la MOBRA Hoinar si dupa inca cativa ani am avansat la CZ de doi juma'. In 1990, stand la bloc (pana in 1986 am stat la o vilisoara cu curte) si tinand motorul in scara, tot imi dispareau ba far, ba carburator, ba una, ba alta, am zis gata si l-am maritat in targ luand un Olcit nou.

Asa ca am facut pauza de motor pana in 2006, cand microbul a invins si am luat o Yamaha XJ 600S, intrand astfel in randul lumii bune. A fost o chestie nepaipomenita, cand am incalecat-o pentru proba parca nu trecusera atatia ani, parca abia ma dadusem jos din sa.

Incerc sa recuperez timpul pierdut.

Cam asta ar fi pentru inceput.

Sorin

 

Asfalt uscat.

Editat de sorin56ro2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...