Sari la conținut

Accident Destul De Grav La Galati 06.04.2007


Tyby
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 230
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si aici se observa diferentza de risc pe care ne-o asumam k motociclisti fatza de conservari. In ce hal arata motoru in timp ce la BMW nici nu se vede.... animalu ala dk avea si muzik data mai tare poate nici nu sesiza k a lovit pe cineva si mergea in continuare gandindu-se dk ii mai da tata bani sa-si mai ia si un Jeep.

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rest in peace :cheers: :D

 

18 ani :bounce: . . . cand vezi astfel de lucruri parca incepi sa pretuiesti viata mai mult, pacat ca dureaza doar cateva momente, apoi uiti si iar incepi sa-ti asumi riscuri aiurea.

Condoleante familiei si prietenilor, nici nu-mi pot imagina prin ce trec acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum au aratat reportaj pe Antena 1. dumnezeule ma face sa tremur...bineinteles ca a vazut si mama si acu ii e iar teama cand ies cu motorul....

 

dar e adevarat ca s-a intamplat in acelasi loc in care anul trecut a murit acea fetita la concursul moto? sa fie oare blestemat acel loc?

 

Dumnezeu sa-l odinheasca in pace! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar e adevarat ca s-a intamplat in acelasi loc in care anul trecut a murit acea fetita la concursul moto? sa fie oare blestemat acel loc?

 

Toate locurile sint blestemate fratilor! :cheers: Daca nu ne ferim singuri,daca noi nu avem grija de noi,nimeni nu se va obosi sa ne ocroteasca!

Pacat,mare pacat!

R.I.P. :D :bounce: :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar e adevarat ca s-a intamplat in acelasi loc in care anul trecut a murit acea fetita la concursul moto? sa fie oare blestemat acel loc?

 

Toate locurile sint blestemate fratilor! :cheers: Daca nu ne ferim singuri,daca noi nu avem grija de noi,nimeni nu se va obosi sa ne ocroteasca!

Pacat,mare pacat!

R.I.P. :D :bounce: :peace:

 

 

Nu chiar in acelasi loc, peste strada, in jur de 100 metri distanta!

Trist... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi in jurul orei 17.30 a avut loc un accident destul de grav pe faleza superioara a Galatiului in care a fost implicat un motociclist. Nu stiu prea multe detalii doar k baiatul avea costum full iar motoru era o Aprilia Rs125 model 2006. Eram in trecere.... din ce am vazut motorul era avariat grav si din ce am aflat ce la cei de la fatza locului casca baiatului i-a sarit de pe cap in momentul impactului. Ceea ce m-a enervat la culme este k salvarea a venit destul de greu... nu stiu dupa cate minute... dar oricum a intarziat mult. Cine cunoaste mai multe detalii rog sa completeze... eventual cine stie in ce stare este baiatul. Eu sper ca el sa treaca cu bine de asta si sa nu mai vad accidente cu moto k mi-e de ajuns.

Asfalt uscat.

dumnezeu sa il ierte. :cheers: :D :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am coborat in seara aceea cu un prieten la tomograf stiind ca filip e ok dar dupa 10 min de asteptare a iesit un medic si m-a intrabat daca sunt prieten cu el dupa care mi-a spus ca a murit. a cazut pamantul pe mine nu imi venea sa cred cu 10 min inainte de accident i-am spus ca vin repede si a spus ca sta prin zona pe la faleza. nu l-am mai gasit, m-a sunat un alt prieten sa-mi spuna ca a fost accident.

am aflat vestea primul pt ca el a intrat viu la tomograf dar a iesit doctorul si mi-a dat vestea, la cateva secunde l-au scos cu targa de acolo si l-am vazut. sistemul sanitar e la pamant. au venit prea greu iar in spital s-au miscat ca melcii, am stat acolo pana in ultima clipa. nu credeam ca se poate intampla asa ceva

am fost la capela unde l-a depus si toata lumea e disperata foarte multi tineri care il cunosteau au venit sa il vada pentru ultima data. este o nenorocire. arata foarte rau. este lovit foarte tare aproape nici nu il recunosc cum arata acum.

baiatul nu mai cazuse pana atunci. era foarte talentat

e adevarat ca cel cu masina nu era la prima abatere. mai multi din galati au spus ca venea cu masina spre ei in trafic. cam cinci motociclisi au scapat. intra chiar si pe contrasens si se facea spre ei.

se pare ca nu a fost o simpla intamplare din neatentie. daca doar ar fi schimbat banda normal atunci ar fi putut sa evite motociclistul insa a tras prea brusc de volan altfel nu se prea explica.

oricum PILIF (cum imi placea sa-i spun in gluma) nu mai vine intre noi. familia e distrusa. era un baiat supar ok.

 

R.I.P Filip vei fi langa noi mereu

Editat de alek_6boabe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti imaginea soferului BMW-ului in una din fotografiile postate de Toni. Este fotografia in care apar doi militieni iar soferul este cel cu mana la gat.

Editat de kunak
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic...e inuman, e nedrept nu stiu. haideti,cei care merg in seara aceasta la Inviere, sa aprindem o lumanare si sa ne rugam sa il primeasca Dumnezeu langa el. Altceva nu stiu ce sa zic, daca pot sa ajut cumva pentru coroane, inmormantare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeti si faceti-va vazuti.RIP!!!

Din pacate legislatia noastra il va ocroti pe cel cu masina si in cel mai rau caz va primi ceva ani cu suspendare.

 

Nu mai iertati pe nimeni!!!

 

Bataia e rupta din rai.Stie Dumnezeu de ce.Nu mai intoarceti privirile.

 

Imi pare rau ca nu sunt in Galati!

 

Pentru orice accident sau intamplare neplacuta sunt langa voi si puteti sa ma sunati la 0740813342. Va pot asista pe zona Militari-Bucuresti!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"e adevarat ca cel cu masina nu era la prima abatere. mai multi din galati au spus ca venea cu masina spre ei in trafic. cam cinci motociclisi au scapat. intra chiar si pe contrasens si se facea spre ei."

 

daca e adevarat inchisoarea e o predeapsa prea blanda pt omul ala.

 

ce spunea tomograful? a fost fractura cervicala sau hematom subdural dupa fractura craniana? (daca e prima varianta atunci casca ramasa pe cap nu l-ar fi ajutat f mult ba din contra)

 

R.I.P.

Editat de arte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: :D R.I.P. :bounce: :peace:

 

Condoleante pentru familie, rude si prieteni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre cei care il cunosteau...va rog sa-mi spuneti si mie la ce capela e depus..nu l-am cunoscut direct, doar prin faptul ca venea pe la mine prin cartier destul de des. Se vede ca a avut multi prieteni, in seara asta am trecut pe faleza si in locul accidentului erau foarte multe lumanari si flori. Imi pare foarte rau pentru el. Nimeni nu merita orice ar fi facut sa pateasca asa ceva. Dumnezeul sa-l odihneasca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...