Sari la conținut

Pt Incepatori De La A La Z


old school
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 603
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumnezeu sa il ierte ! Topicul asta a fost primul topic pe care l-am citit inainte sa imi fac cont pe motociclism.ro! Mare pacat !

 

Cam asa a fost si la mine, un topic cat alte 1000..mare pacat :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Huh , nu-mi vine sa cred ce am citit , am citit posturile lui acum muult timp inainte sa fiu motociclist si m-au ajutat , nu-l cunosc personal dar Dumnezeu sa-l ierte..stie cineva cum a murit?!

 

 

Din cite am inteles ne-a parasit in urma unui atac de cord.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stau si recitesc pentru a 'enspea mia oara primul post. Nu cred ca stia, in momentul in care a scris, cata dreptate poate avea. Sau poate noi, cei care am cititi si am gresit, n-am inteles ce trebuia!

 

Ideea e ca din cand in cand e bine sa mai citesti ce scrie pe aici, te mai aduce cu picioarele pe pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Citeam azi un articol pe web in care se vorbea de motociclisti cu slapi in picioare :nono: ... si mi-a venit in minte citatul lui Oresti (postat de altfel cu tot cu link). Oresti, cata dreptate aveai ...

Editat de Mario MT 03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Intru in sufragerie.O vad pe mama.E suparata.Trece pe langa mine fara sa ma bage in seama.Ce o fi cu ea? Probabil ca e suparata ca am iesit iar cu motorul cand ea ma tot roaga sa nu mai ies.Ce stie ea...,habar nare.Senzatii tari.Sunt bun.Incerc sa ma impac spunand-ui :buna mama,ce faci? ce sa intamplat? Se uita prin mine si nu-mi raspunde.Insist.Intru-n final raspunde: Ionele,de ce mi-ai facut una ca asta? De ce Ionele? ,de ce?<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">Nu inteleg. Ce am facut? Intru in sufragerie, mainile tot reci.Masa ca de obicei in mijlocul sufrageriei.Vad ceva acolo,dar nu percep.Incep sa ma sperii.Vad un sicriu.Doamne,cine a murit? imi este frica sa ma apropii.....<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">Mama striga din bacatarie..........Ionele mama,de ce ne-ai parasit? ma vad in sicriu.Vad masina.franez.o pierd.Lumina,multa lumina.aud in departare:Ionele,de ce mai parasit.....................................?<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">Eream cel mai bun.Nu credeam ca mi se poate intampla si mie.

sa zbarlit pielea pe mine pe cuvant...sincer cand am vz cat ai scris am zis ca e prea mult de citit si poate nu o sa fie nimik interesant , dar...am am inceput sa citesc 2-3 randuri si nu m am putut opri...foarte frumos tot ce ai scris dar la ce am dat replay m a dat pe spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost unul prin primele topicuri pe care le-am citit dupa ce am luat decizia sa intru in lumea moto (titlul spune totul). A avut un talent grozav, nu are cum sa nu te treaca fiorii cand citesti unele pasaje de acolo... Chiar pacat de el. Odihneasca-se in pace... Un om mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

pfuuuu.....nu-mi vine sa cred :( acum cativa ani citeam cu atat interes ceea ce el posta aici, neavand motocicleta si nefiind motociclist, insa stiam ca va urma.Stiam ca trebuie sa ma pregatesc, sa stiu ce trebuie facut in trafic pt siguranta mea si a celor din jur, sa plec in siguranta de acasa si sa ajung in siguranta.Tocmai zilele astea m-am lovit de fel si fel de situatii neplacute in trafic, create de soferi neatenti si nepasatori la cei din jurul lor, si chiar in acele momente realizam ca ceea ce spunea acest om aici poate face diferenta, diferenta dintre viata si moarte.Am incercat sa bag totul "la cap" sperand ca pe viitor ma va ajuta, si asa este.....m-a salvat de foarte multe ori,pt ca......undeva...candva ...pe acest site....am gasit un articol care m-a facut sa fiu constient de viata mea,de familia mea si de ceea ce ne dorim cu totii cu adevarat, sa putem merge teferi pe doua roti cat mai mult timp.Imi pare rau ca niciodata nu mi-am facut timp sa-i multumesc acestui om pana acum, o fac acum, prea tarziu, dar.....:(...ITI MULTUMESC MAESTRE......SI DUMNEZEU SA AIBA GRIJA DE TINE,SA FII IERTAT SI SA TE ODIHNESTI IN PACE. :rose: :rose: :rose:

Editat de dantes10uog
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu stiu ce sa scriu,oau ce senzatie! am citit topicul si cum sunt curios din fire hai sa vad si reactiile si pah m-a luat cu transpiratii! R.I.P. OLD SCHOOL!!! RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau si recitesc pentru a 'enspea mia oara primul post. Nu cred ca stia, in momentul in care a scris, cata dreptate poate avea. Sau poate noi, cei care am cititi si am gresit, n-am inteles ce trebuia!

 

Ideea e ca din cand in cand e bine sa mai citesti ce scrie pe aici, te mai aduce cu picioarele pe pamant.

:goodposting:

 

Daca lumea ar citi mai des pe aici si ar tine seama de aceste sfaturi, sigur s-ar intampla mai putine lucruri urate. Cuvantul de baza e MODERATIE. Nu blana (si daca te mananca, te duci pe o pista si iti versi capacitatile acolo, nu pe autostrada drept carne de tun), nu fortarea limitelor dincolo de ce esti capabil, nu echipament lipsa... cand te ia valu' te gandesti la cei de acasa. De nota 10+.

 

Poate ar trebui sa facem acest topic mai vizibil, mutat si in alta sectiune nu doar la 'Incepatori'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

prima data cand am citit numele acestui user ,Oresti Marmara ,mintea mea gasea,pe undeva,o conexiune..

abia azi citind cu atentie mi-am adus aminte de unde-l stiam..

desi n-ar fi avut cum sa ma mai tina minte deoarece ne-am vazut o singura data..

atunci cand mi-a adus iubitul meu caine din Serbia..el cumparase o sora de-a cainelui meu..

pt ca deja avea mascul de bullmastiff..vroia pereche..si a fost dragut sa ma salveze de un drum obositor..

 

doar si pt asta eu l-am apreciat ca OM..

imi pare foarte rau ca s-a stins asa curand..

se spune ca cei care parasesc lumea asa de repede,zicem noi,sunt spirite 'batrane'..si intelepte..

dupa scrierile lui nimeni nu se poate indoi de asta..

 

Odihneasca-se in pace! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Efectiv..nu regret nici o secunda ca am citit acest topic insa sunt socat...poate voi fi luat in ras..dar cred ca am invatat foarte multe din asta..si voi lua initativa cu adevarat..nici pana acum nu eram prea zmeu..i-am lasat pe altii sa fie zmei..dar acum chiar ca ma potolesc de tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • l.u.v featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...