Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox
 Share

Postări Recomandate

Salve,camarazi.Stie cineva de la ce e asta?

 

OZN :P , motosapa. :) NU!!! E un MOTOR. De la ce nu stiu. Imi pare rau ca nu te pot ajuta. Noroc ;)

 

P.S. Scuza-mi impertinenta si sper sa nu te superi pentru comentariu.

Editat de stro_stutz_83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare!

 

-Cumpar : -carburator de MZ ES 250/1(chiar 2 daca se gasesc)

-bord original ES 250 ..ma intereseaza sa nu fie crapat si sa functioneze(ar fi de preferat 2 bucati)

-pahare amortizoare in stare buna..

-buson cu ornamente rezervor(chiar 2)

Eventual astept oferte si pt alte piese! Piesele sunt necesare la restaurarea a 2 ESuri din 1962..

 

ofer pret bun!!!

 

 

Si inca o intrebare:ce diferenta exista intre ES 175 si ES250 la carburator??(in afara de jiglerul de 100 de la 250) in afara de cilindru si chiulasa,etc mai sunt alte diferente ??? spun asta pt ca mi se pare cam slab alimentat un ES250 cu carb de 175 si jigleru de 100..

 

 

Multumesc anticipat!!!!!

am un carburator de etz 250,nou cu tot cu git,dak esti ineresat da un apel 0746874266

Mesaj completat

Va salut,

caut pentru un IJ 56, pe care incerc sa-l resuscitez,ghidon (eventual cu comenzi),stop,cauciucurile care vin pe scarite sau scarite in stare buna.

Multumesc.

am scarite in stare bunacu tot cu cauciuc in stare buna dak esti interesat da un apel 0746874266

Mesaj completat

cumpar ceas km de planeta!

am eu 0746874266

Mesaj completat

caut cutie acumlator, capacele carburator+filtru, si scaun fata pe arc de ij56

am eu scaun in stare foarte buna 0746874266

Mesaj completat

CAUT PINION LANT DIN CUTIA DE VITEZA si LANT de JAWA 356....caut sa le cumpar daca le are de vanzare cineva. sau le schimb cu far si stop acelas model.

am eu ambele lanturi 0746874266

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve,camarazi.Stie cineva de la ce e asta?

 

Salutare.Ai aflat?Vezi daca nu se incadreaza pe nicaieri sa ma contactezi.Il incadram la "Neincadrate",si-l punem la expozitie.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca e doar cilindrul si pistonul de pe vreo moto restul, adica ce e sub cilindru, e de la vreo pompa ceva. chiar arata a ceva inventat de iustin capra :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc ca, ca sa pui un carburator pe gura aia de admisie iti trebuie mai mult spatiu decat are "chestia" ..... si sa nu mai vorbim de destul loc si pentru un capac , ceva peste volanta aia. ar mai fi si fulia de pe partea cealalta. pare mai mult a pompa , a grup cu adaptare pentru cine stie ce dracovenie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut carburator mz es 175

al meu are defect filetul de la paharul care tine cablul de acceleratie si socul si paharul e cam obusit are rupte bucati din el

 

eventual daca are cineva piesele astea.....

 

caut de ceva vreme si nu am gasit la nimeni

Salut, daca nu ai reusit sa-ti faci rost ,da-mi niste poze cu al tau sa vad dac e la fel ca al meu. Am mai multe bucati adica 2-3 si sa vedem daca semana unu cel am cu ce ai. Eu sunt din cluj-n ,tu? Nr meu de tel e 0744835877

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, daca nu ai reusit sa-ti faci rost ,da-mi niste poze cu al tau sa vad dac e la fel ca al meu. Am mai multe bucati adica 2-3 si sa vedem daca semana unu cel am cu ce ai. Eu sunt din cluj-n ,tu? Nr meu de tel e 0744835877

 

eu sunt din bacau, dar nu e problema

am luat piese si din baia sprie, care e destul de departe de bacau, in celalalt colt de tara.

transport prin posta cu plata ramburs

incerc sa pun si o poza la al meu, acum nu am

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.

am inceput reconditionarea unei jawe de 175 din 1960.

as avea nevoie pt ea de telescopele fata si de ambele roti fara partea de franare.

asa arata ale mele...

 

 

asa ca spuneti ce doriti...bani, bere ,piese de comuniste etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut cu 350 lei iti dau eu un CZ 175 pt. piese care este aceslasi numai motorul difera un pic e cu o singura evacuare .

Dca esti interesat o sa-ti pun si o fotografie la cerere ....sau suna la 0740 376 555

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.

am inceput reconditionarea unei jawe de 175 din 1960.

as avea nevoie pt ea de telescopele fata si de ambele roti fara partea de franare.

asa arata ale mele...

 

 

asa ca spuneti ce doriti...bani, bere ,piese de comuniste etc.

 

 

mama...rau a mai fost tinuta jawa ta, cel mai bine ar fi sa mai iei una de piese, cu siguranta nu doar rotile alea sunt singurele probleme.Ce piese de comuniste mai ai...daca tot ai zis ca poti da :baldy:.Daca te intereseaza cutii laterale pt jawa am eu ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor pt raspunsuri.

am gasit telescoapele, astept maine rotile.

cu toate ca motorul a stat 10 ani intr-un cotet de gaini, este surprinzator de bine conservat ..exceptie facand rotile.

Editat de Evol
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar far complet AWO sau IFA/MZ BK350.

Cumpar ghidon complet, articulatia cardanica, robinet rezervor, chiuloase, releu incarcare, bobine de inductie pentru IFA BK350.

Orice alta piesa de IFA/MZ BK 350 la preturi corecte.

ym: gaby_tud

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...