Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

daca te intereseaza doar carcasa, pe care sa iti adaptezi/cumperi/montezi becuri, ceas, contact, gasesti la Mizil, la mine

Mesaj completat

 

 

uite un nr al lui Pedro, poate te ajuta 0762260449

 

merci imi poti lasa un nr de telefon

cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

M-ar interesa un IJ Planeta 5 cu atas (trecut in acte!), in stare cat mai buna, la un pret acceptabil! Astept raspuns fie aici, fie

De fapt, mi-as dori ceva de genul celei oferite acum cateva luni de Pedros...

Si Pedros nu-mi raspunde...

A mea e cam scumpa.0723172823.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea e cam scumpa.0723172823.

 

:bigstar: Oare s-a scumpit mai tare din august incoace?! Daca nu te deranjez, ne auzim pe luni... Poate cadem la pace pana la urma... :D

0744-476615, Dragos (asta ca sa stii cine te bazaie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti cont/card in euro? Lasati-mi un nr de orange si va ajut maine.

 

Am primit pina la urma asta.

 

Am vrut sa-ti trimit pm dar nu am putut trimite imaginea.

 

Tradu cu Google traducere (germana -romana)

 

Sa cumpar piese de simson

 

http://shop.ebay.de/i.html?_nkw=simson+awo...d=p5197.c0.m627

Editat de constantin57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar nu am ce scrie, o sa incerc sa va fac contul pe ebay.com si nu la nemti.

Mesaj completat

In alta ordine de idei, vreti sa vindeti ceva pe ebay sau pt cumparaturi sporadice? In al doilea caz va pot ajuta fara probleme.

Mesaj completat

Imi dati linkurile pe PM, ca sa nu mai facem offtopic si vedem ce putem sa cumparam, oferindu-va si explicatiile de rigoare. Cer comision la schimb doar prezenta la intrunirea de comuniste care sper sa se faca in mijlocul tarii, ca toata lumea sa aiba un acces facil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: Oare s-a scumpit mai tare din august incoace?! Daca nu te deranjez, ne auzim pe luni... Poate cadem la pace pana la urma... :D

0744-476615, Dragos (asta ca sa stii cine te bazaie)

A ramas la aceeasi bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti !

Vin

 

Am si eu nevoie de un arc , cu aprozimativ 7-8-9-15 spire , pe care sa-l tai in 2 si sa fac 2 arcuri mai mici pentru a reface furca ! Numarul spirelor il voi stabili in functie de cat de tare este arcul!

Sau daca aveti deja 2 arculete cu mai putine spire 4-5 spire , din vre-o furca de moto sau altceva , ar fi bine .

 

 

Uitati si 2 poze :

http://www.99poze.ro/Arc_furca_/1/

 

Asa ca daca aveti vre-un arc cu urmatoarele dimensiuni , dati-mi va rog de stire care ar fi pretul acestuia !

Diametrul exterior - 3,5 - 3,6 cm

Diametrul interior - 2,8 cm

Grosimea spirei - 2 mm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Habar nu am ce scrie, o sa incerc sa va fac contul pe ebay.com si nu la nemti.

Aia e o confirmare, care o sa-i vina omului acasa prin scrisoare...

Cu un cod... care va trebui introdus pe site.... si care e de fapt o verificare a site-ului ca omul locuieste acolo unde a si zis...

In felul asta se evita pacalicii!

Intr-adevar, pe ebay.com verificarea nu e/era obligatorie.

Mesaj completat

Revin cu o nevoie... desi nu-mi prea fac iluzii ca o sa si gasesc...

Un amortizor de ural

image12.png

Dar mai scurt cu cativa centimetri.

Mesaj completat

Ca de exemplu, asta are doar 33cm:

Bild%2077ss%20(5).JPG

dar nu se mai poate face mai nimic la el.

 

Mersi

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e amortizor de la Dani. Intradevar, cele originale rusesti, nu cooperativa xeroxurilor chinezesti, sunt mai scurt cu 1,5-2 cm. Destul de greu de gasit, am vazut pe ebay.com, dar trebe sa dai cu banu.

Mesaj completat

In principiu, merge scurtat arcul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti !

Vin

 

Am si eu nevoie de un arc , cu aprozimativ 7-8-9-15 spire , pe care sa-l tai in 2 si sa fac 2 arcuri mai mici pentru a reface furca ! Numarul spirelor il voi stabili in functie de cat de tare este arcul!

Sau daca aveti deja 2 arculete cu mai putine spire 4-5 spire , din vre-o furca de moto sau altceva , ar fi bine .

 

 

Uitati si 2 poze :

http://www.99poze.ro/Arc_furca_/1/

 

Asa ca daca aveti vre-un arc cu urmatoarele dimensiuni , dati-mi va rog de stire care ar fi pretul acestuia !

Diametrul exterior - 3,5 - 3,6 cm

Diametrul interior - 2,8 cm

Grosimea spirei - 2 mm

Salut,fii putin mai explicit,la dimensiunile tale int. ext. ar insemna ogrosime a spirei de 3,4 mm tu ai pus 2mm conteaza si distanta dintre spire,si lungimea arcului in sine,mai precis unde il folosesti. Presupun ca e vorba de un arc de presiune nu de intindere. Un shubler tear ajuta foarte mult. Ar fi buna si o poza, in felul acesta as putea sa te ajut.Numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,fii putin mai explicit,la dimensiunile tale int. ext. ar insemna ogrosime a spirei de 3,4 mm tu ai pus 2mm conteaza si distanta dintre spire,si lungimea arcului in sine,mai precis unde il folosesti. Presupun ca e vorba de un arc de presiune nu de intindere. Un shubler tear ajuta foarte mult. Ar fi buna si o poza, in felul acesta as putea sa te ajut.Numa bine.

 

 

Salutare !

 

Deci , eu vreau un arc mai lung , sau 2 mai scurte , cu aproximativ 4-5 spire sau sau daca este lung cu 1O-12 spire .

Il folosesc la furca de la Hoinar !

In afara de cele 2 arcuri lungi , care se comprima , pentru a amortiza socul , mai sunt 2 arculete mici , care la mine au fost rupte , asa ca nu stiu lungimea , deasemenea nu stiu daca astea erau cele originale !

 

Arcul trebuie sa aiba diametrul exterior 3,5 - 3,6 cm , pentru ca el este bagat in teava furcii , iar diametrul interior trebuie sa fie cam de 2,8 cm , pentru ca prin el , mai trece un brat al furcii , cel de care se prinde roata .

 

Rolul lui este sa amortizeze din soc furca care se intinde dupa comprimare , ca altfel loveste piulita din capatul bratului in bucsa interioara care este pusa ca limitator.

 

 

post-60552-1298290317_thumb.jpg

 

Am facut un desen sa fie mai usor de inteles :

Arcul albastrul il am , cu galben am facut piulita limitatoare , iar cu rosu arcul care la mine era rupt , si care are rolul de a amortiza socul cand0 se intinde furca, sa nu se intinda brusc , ca altfel loveste piulita ( galbena ) in bucsa de pe interiorul bratului

 

PS : ala este un telescop de la furca, iar partea de jos , cea cu cercul ala mic , este unde vine axul de la roata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut Âşi eu pt cineva o manetă ambreaj Âşi schimbător de viteză pentru un zundapp ks 50.... Dl. Mana 0745 697 394

e vorba de un model deăla de prin '50...

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, sincer, vreau ceva mai aratos pentru hibrid, daca nu gasesc bag toba cu plaman.

Pt cine mai are cutii de nipru pe acasa, imi trebuie levierul de marsarier, dar cu dantura sa fie f buna.

post-263-1299067638_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, sincer, vreau ceva mai aratos pentru hibrid, daca nu gasesc bag toba cu plaman.

Pt cine mai are cutii de nipru pe acasa, imi trebuie levierul de marsarier, dar cu dantura sa fie f buna.

post-263-1299067638_thumb.jpg

 

Stiu ca e original ce ai tu in poze dar ca sa fiu sincer nu e practic: nu e bun nici de apucat cu mana si nici de tras-impins cu piciorul si tu tot ai un hibrid. Ai putea investi intr-o instalatie de rezervor. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce instalatie de rezervor visezi mah, pai crezi ca toata ziua bag in marsarier? Ai sau nu ai de vandut levierul ala?

Mesaj completat

A, gata, mi-am dat seama, ansamblu pe rezervor, ca la Sahara.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...