Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

Nu conteaza filetul , tre sa-i cumperi robinet de rusoaica , IJ 56 , toate au filet cu pas marunt , deci...

Din pacate chiar conteaza, trebuie sa iau un anume tip de robinet sa nu-mi loveasca in carburatoare. Motocicleta e Kawasaki KZ400J bobber/chopper. Rezervorul e de IJ56.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Rezervorul de IJ 56 are montata o reductie intre el si robinet. Poti opta pentru o prelungire din acea reductie pana la robinet ( in felul asta nu mai depizi de robinete rusesti ). Toate robinetele de IJ au stutul , pe care se monteaza furtunul , directionat in jos. O alta adaptare ar fi robinet rusesc , de motocicleta cu motor boxer , care are acelasi filet ca si cel de IJ si are 2 stuturi pozitionate oblic , la 90 grade , din care poti anula unul si asa nu o sa mai ai probleme ( n-o sa-ti mai atinga in carburatoare ).

post-47416-0-63485000-1462983088_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut in continuare un carburator de es (175/250)..

Mi se pare ca am eu , da-mi un tel . 0749614491 .

» Post actualizat in 12 May 2016 05:18

Din pacate chiar conteaza, trebuie sa iau un anume tip de robinet sa nu-mi loveasca in carburatoare. Motocicleta e Kawasaki KZ400J bobber/chopper. Rezervorul e de IJ56.

Pai asa spune nepoate , poti pune si un robinet cum ti-a aratat LOLO , de Dnepra . Conteaza si daca kawa functioneaza cu alimentare prin cadere , sau ai carburator cu vacum . In primul caz iti trebuie un strungar care sa-ti faca o piulita , atentie , cu doua sensuri , si poti pune ce robinet vrei . Ai spus ca ai doua carburatoare , chiar daca gasesti un robinet cu un singur stut , sunt dispozitive T , pt a imparti alimentarea a doua carburatoare . In al doilea caz , cu vacum , poti incerca un " robinet " de scuter 4 T , un fel de pompita de benzina cu membrana , si la care sa folosesti acelasi sistem T , pt a imparti alimentarea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de informatii. Chiar 4 carburatoare :D


» Post actualizat in 12 May 2016 05:35

Rezervorul de IJ 56 are montata o reductie intre el si robinet. Poti opta pentru o prelungire din acea reductie pana la robinet ( in felul asta nu mai depizi de robinete rusesti ). Toate robinetele de IJ au stutul , pe care se monteaza furtunul , directionat in jos. O alta adaptare ar fi robinet rusesc , de motocicleta cu motor boxer , care are acelasi filet ca si cel de IJ si are 2 stuturi pozitionate oblic , la 90 grade , din care poti anula unul si asa nu o sa mai ai probleme ( n-o sa-ti mai atinga in carburatoare ).

Mersi. Unde gasesc astfel de robinet? Motorul e Kawasaki KZ400J 4 cilindrii 1980.


» Post actualizat in 12 May 2016 06:18

E alimentare prin cadere. Scuze de multe posturi, scriu de la servici si scriu cum/cand apuc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de informatii. Chiar 4 carburatoare :D

» Post actualizat in 12 May 2016 05:35

Mersi. Unde gasesc astfel de robinet? Motorul e Kawasaki KZ400J 4 cilindrii 1980.» Post actualizat in 12 May 2016 06:18E alimentare prin cadere. Scuze de multe posturi, scriu de la servici si scriu cum/cand apuc.

Nu am robinet. Suna-l pe Gaspar Vasile la 0744 472 055. Costa in jur de 30 Ron un robinet ca ala din poza, nou. Sa ii ceri robinet de DNEPR.

Gandeste-te si ce debit de benzina trebuie sa ai la carburatoare.

Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! Caut un motor de Mobra, indiferent de model. Ma intereseaza doar sa schimbe bine cutia si aprinderea sa fie functionala, in rest poate sa aibe compresie sau nu. Doresc doar in Timisoara sa vad despre ce e vorba. Astept mesaj. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia de planeta 5,noua,e mai buna,e din aluminiu,si e la fel ca forma. cele vechi sunt toate de zamac (la unele mz-uri sunt de aluminiu) si ti se rup la cele mai mici neglijente,ramai cu amintiri,daca ti-ai facut poze in prealabil ..

numarul lui gaspar circula pe forum,suna-l ...

 

Multumesc de pont, nu stiam ca sunt la fel. Il sun pe Gaspar atunci.

» Post actualizat in 17 May 2016 06:08

Un ghidon de IJ 49 are cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar platou platina mz rt 125

multumesc

» Post actualizat in 22 May 2016 14:25

piesa din imagine incercuita cu galben o caut ...

 

ofer pretul cerut

 

 

attachicon.gifpost-10-1343496466_big.jpg

 

Mane...scoate bucata aia de tabla chioara de acolo si mergi cu ea la o fabrica unde are laser si taie de inox de 3 sau 4 milimetri, gaurile pt suruburi fale de 5 mm, suruburile tre musai de inox ca sa poti strange pina iese zeama din ele si nu mai ai probleme cu reglajul platinelor...veci, eu asa am facut la IJ si reglam avans si deschidere doar daca schimbam ceva piese prin motor.

Editat de Burg_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar stop spate mobra 50 super.va astept cu ofertele pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar kilometraj Jawa sau Cz ca cel din imagine.Cine ma poate ajuta ma poate contacta chiar si telefonic 0726 26 83 18 - Adi,Va multumesc!


» Post actualizat in 10 Jun 2016 14:13

Deasemeni caut si o imagine cu o schema a instalatiei electrice pentru o Jawa 250 353 - 1961 fara ampermetru pe rezervor..O are cineva sa o incarce aici imaginea ?

post-27109-0-89511500-1465567846_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar kilometraj Jawa sau Cz ca cel din imagine.Cine ma poate ajuta ma poate contacta chiar si telefonic 0726 26 83 18 - Adi,Va multumesc!

» Post actualizat in 10 Jun 2016 14:13

Deasemeni caut si o imagine cu o schema a instalatiei electrice pentru o Jawa 250 353 - 1961 fara ampermetru pe rezervor..O are cineva sa o incarce aici imaginea ?

Cel din imagine e in mph , da niste dimensiuni , chiar daca vrei " ca cel din imagime "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...