Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

Cumpar furca fata de MZ 250 din 1961 cu jug, bucsi aferente, contra-aripa... si tot ce tine de furca. Pentru oferte apelati, va rog, la nr. de telefon 0741061615 sau 0763665287 (Vali). :bigstar:

Numar valabil pe Cosmote 0760103098. Inca mai asteapta oferte! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor, rog pe careva dintre detzinatorii de cutii ce veneau atasate pe atas( sper ca nu e vb de un pleonasm),in fatza pe lateralele atasului, sa imi dea si mie dimensiunile si o poza mai de aproape, daca nu e prea mare deranju'! :cheers: Incerc sa fac niste replici pentru o moto cu atas care va fi de expo la home si de atras totodata eventualii cunoscatori de indicii spre astfel de "comori"!

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, rog pe careva dintre detzinatorii de cutii ce veneau atasate pe atas( sper ca nu e vb de un pleonasm),in fatza pe lateralele atasului, sa imi dea si mie dimensiunile si o poza mai de aproape, daca nu e prea mare deranju'! :cheers: Incerc sa fac niste replici pentru o moto cu atas care va fi de expo la home si de atras totodata eventualii cunoscatori de indicii spre astfel de "comori"!

Respect!

 

 

Cred ca nu e o idee buna daca vrei sa pui cutii pe atasul de la MT10, care e rosu, e civil si e super tare exact asa cum e. Daca e vorba despre alta motoreta, scuze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce marca vrei, sunt diferente de constructie. O replica bine facuta la polonezi costa 100-120 de euro, nu cred ca o scoti cum o scot oamenii aia.

Ar fi super pentru mine modelul sovietic militar, cel de pe k 750, m 72, nici nu le deosebesc prea bine. Eu intentzionez sa reconstitui un nipru militar din piese ce nu imi sunt chiar necesare(am atas, aripi, rezervor, cam toate componentele unei astfel de moto),ele avand probleme de estetica. Nepotul meu este priceput in modelarea tablei, este constructor de vapoare, deci pentru el realizarea unor cutii de acestea nu ar trebui sa fie o problema! Daca se poate, ar fi de dorit ca acestea sa fie facute utilizabile, daca ulterior folosirii lor doar in scop decorativ se trece la scop util. Din acest motiv as avea nevoie de dimensiunile originale, caci dupa poze as putea sa deduc aproximativ, dar nici sa cer relatzii despre asta nu este asa greu, asa incat mai bine apelez la ajutorul vostru! :wavey:

 

Ar fi super pentru mine modelul sovietic militar, cel de pe k 750, m 72, nici nu le deosebesc prea bine. Eu intentzionez sa reconstitui un nipru militar din piese ce nu imi sunt chiar necesare(am atas, aripi, rezervor, cam toate componentele unei astfel de moto),ele avand probleme de estetica. Nepotul meu este priceput in modelarea tablei, este constructor de vapoare, deci pentru el realizarea unor cutii de acestea nu ar trebui sa fie o problema! Daca se poate, ar fi de dorit ca acestea sa fie facute utilizabile, daca ulterior folosirii lor doar in scop decorativ se trece la scop util. Din acest motiv as avea nevoie de dimensiunile originale, caci dupa poze as putea sa deduc aproximativ, dar nici sa cer relatzii despre asta nu este asa greu, asa incat mai bine apelez la ajutorul vostru! :wavey:

Nu as topori, ciopartzi, ciomui nici o motocicleta, cu atat mai putzin MT 10-le cu care am pasit si eu in lumea moto! Pentru a aduce la lumina vopseaua originala de pe rezervor am muncit ca un chinez cateva zile la cojitul unui cacao de vopsea aplicata cu bune intentzii de nenea fostul propr. Am folosit lame de cutter :kick:! Si am ajuns de la asta la ... astalalta!

post-56732-0-10014300-1312576029_thumb.jpg

post-56732-0-90980000-1312576185_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, rog pe careva dintre detzinatorii de cutii ce veneau atasate pe atas( sper ca nu e vb de un pleonasm),in fatza pe lateralele atasului, sa imi dea si mie dimensiunile si o poza mai de aproape, daca nu e prea mare deranju'! :cheers: Incerc sa fac niste replici pentru o moto cu atas care va fi de expo la home si de atras totodata eventualii cunoscatori de indicii spre astfel de "comori"!

Respect!

sal .. nu sant prea greu de facut aceste cuti am dat si eu la lucru unui batrinel ce fade tot felul de chesti din tabla,m am inspirat tot de la polonezi dar nu prea merita sa dai aproape 100 de eur, dimensiunile ar cam fi 135x355x 335 sa incercam si o poza

post-54357-0-63549500-1312577143_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzumesc, asta este ceea ce imi era necesar, cand voi avea rezultate le voi aduce la "judecata" in fatza voastra! Toate cele bune va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu cred că o vei scoate la fel fără model "live".Cred că ți le pot împrumuta pe ale mele, vreau un termen în care să-mi spui că mi le înapoiezi.

Multzumesc pentru ajutorul oferit, daca dupa ce ma voi consulta cu meseriasu' spune si el ca ar fi mai simplu daca am avea modelul "3D", te voi ruga sa mi le imprumutzi si voi putea si estima o perioada de custodie. Pana atunci as avea rugamintea de a-mi da si mie grosimea foii de tabla (e de 1 mm sau mai groasa?)! Ma gandeam sa nu mai reproduc si sistemul de prindere. :scratch: Difera cutia din stanga, fatza de cea din dreapta cu ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, sunt identice. Daca nu reproduci sistemul de inchidere, pica ideea de reproducere, faci doar niste cutii.

[/quote

Asa cum bine zici, cea mai buna varianta este sa imi imprumutzi una pentru 2-3 zile. Un prieten de-al meu este in drum spre Bucuresti si se intoarce miercuri. Daca este ok sa vina el sa ii dai cutia itzi trim PM cu nr. lui. Iar luni sau martzi viitoare eu o expediez inapoi cu sticla de tzuica inclusa! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut capac culbutori dnepr mt9.platesc bine

Te referi la capacul de aluminiu care acopera culbutorii, nu? Itzi pot da eu unul de MT 10, sunt sigur ca nu e nici o diferentza! Trimite PM cu adresa daca vrei, dar nu voi putea sa trim decat saptamana viitoare. Platesti posta si cat vrei pe piesa! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e identic ? poti face o poza? "te rog dulce ca o savarina"

Bine ca ma-i convins sa verific, ca te incurcam degeaba si ma faceam si de cacao! Cele pe care eu le stiam de rezerva, sunt bulite ambele :baldy: Bafta!

post-56732-0-39497000-1313142206_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...