Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

husa atas am eu noua, negra -45 de lei

sea solo sau intreaga? am ambele

roata second stare impecabila -130 lei

roata second care nui impecabila-80 lei

roata noua -200 lei

filtru aer ij 56,stop mz,far mz,comezi ghidon simson,aripa spate, doar la combinati..

 

Vreau eu comenzi ghidon Simson.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea nevoie de urmatoarele: aripa spate simson, lampa spate mz rt 125, far complet si functional mz rt 125, comenzi ghidon simson, filtru aer ij 56, sa ij 56, scaun atas mt10, husa atas mt 10, roata mt 10. Nu cred ca am bani sa le iau lchiar pe toate acum imediat dar nici nu cred ca o sa le gasesc imediat. Astept oferte.

De lampa spate mz rt 125, husa atas am facut rost. Restul inca le mai caut. Sariti cu ofertele. M-ar interesa si un atas de nipru in stare cat mai buna si sa fie complet,

Editat de etarulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De lampa spate mz rt 125, husa atas am facut rost. Restul inca le mai caut. Sariti cu ofertele. M-ar interesa si un atas de nipru in stare cat mai buna si sa fie complet,

Far de MZ 125 am eu 2 buc le poti vedea la bursa , dar nus foarte stralucite dar nici de aruncat ......far perfect nu stiu daca vei gasi :disappointed: ....mai am si alte piese ,cadru, aripi, roti , tobe , ghidon, amortizoare spate,cutie laterala de scule si baterie , furca , cdaru de sei fata spate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 ªa de Ij56 o ai cadou de la mine. Împreună cu far complet de IJ56, cu tot cu contact Âşi cheie. Dacă ai nevoie urgent de ele, lasă-mi adresa pe PM, eventual pe cea de la restaurant, ți le trimit cu Fanu. 

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 ªa de Ij56 o ai cadou de la mine. Împreună cu far complet de IJ56, cu tot cu contact Âşi cheie. Dacă ai nevoie urgent de ele, lasă-mi adresa pe PM, eventual pe cea de la restaurant, ți le trimit cu Fanu. 

MOS CRACIUN EXISTA! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am atas de mt 10,fara roata si barca e cam 'lucrata' :huh:

revin maine cu poze daca vrei,sunt dispus la trocuri.

Pune niste poze, dar in special as dori ceva complet si in stare cat mai buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Craiova , sa iau alternatorul acela de Ij de la userul voschodij , si am constatat ca :

- nu avea perii deloc( desi mi s-a spus ca are)

-rotorul era cam distrus (la perii acolo era dezlipit un fir,cel din interior)

si peste toate astea am si verificat statorul cu becul ,la 220 si dadea si la masa , desi mi s-a spus ca este bun,incarca,a functionat dar l-a dat jos pentru ca a pus magnetou cu aprindere electronica ,deoarece e mai simplu), deci intr-un final ar fi putut fi o mare teapa(dar n-a fost sa fie) ,totusi s-a incheiat cu un drum de 70 de km facut de pomana.

Editat de alexenescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Craiova , sa iau alternatorul acela de Ij de la userul voschodij , si am constatat ca :

- nu avea perii deloc( desi mi s-a spus ca are)

-rotorul era cam distrus (la perii acolo era dezlipit un fir,cel din interior)

si peste toate astea am si verificat statorul cu becul ,la 220 si dadea si la masa , desi mi s-a spus ca este bun,incarca,a functionat dar l-a dat jos pentru ca a pus magnetou cu aprindere electronica ,deoarece e mai simplu), deci intr-un final ar fi putut fi o mare teapa(dar n-a fost sa fie) ,totusi s-a incheiat cu un drum de 70 de km facut de pomana.

 

 

Prietene eu la telefon ti-am spus ca vin si t-il aduc la tine acasa fix peste o saptamina deci nu era nici o teapa.De venit la Craiova te-ai oferit singur. Ceia ce ai probat la Craiova puteai face si acasa peste o saptamina iar daca nu-ti convenea nu-l luai, asa ca nu da cu noroi. Eu nu am facut nici o alta proba la el iar despre perii nici nu am discutat, ti-am spuis ca are rotor si atator si atit.Inca odata nu-ti inteleg supararea ca te-ai oferit sa vii singur deci nu-nteleg de teapa.Cu aceasta incetez orice discutie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scris cele de mai sus nu pentru a "arunca cu noroi" in cineva , ci pentru a atentiona ceilalti cititori ai forumului , care vor dori achizitionarea acestui alternator.

Prin cele scrise am semnalat defectele acestei piese , si totodata i-am atentionat pe ceilalti deoarece altcineva (poate) va dori sa il cumpere, si va bate drumul degeaba sau poate chiar il va cumpara si va observa ca nu merge .

Nu am intrat pe acest forum pentru a defaima pe cineva , am intrat pe acest forum pentru pentru a cere sfaturi sau de ce nu pentru a ajuta la randul meu pe altcineva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar capac chiulasa stanga si o roata in stare buna pt.M72

Contact PM sau 0721044446

 

Cumpar capac chiulasa stanga si o roata in stare buna pt.M72

Contact PM sau 0721044446

S-a rezolvat .

Cumpar cheie contact simson ,ofer 50 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am nevoie de un taler de frînă față pentru Ural, dar aș prefera de Nipru, cu acționare dublă, dacă se potrivește. Mi-a ciripit o păsărică cum că s-ar potrivi. Aș vrea ceva ca ăsta, dar nu vreau nou și nici nu-s necesari saboții în stare bună (ăia se schimbă/refac cel mai simplu), doar să funcționeze corect. Obiectul arată cam așa: post-7334-0-21938900-1326823493_thumb.jpg

 

Toate bune! :cheers:

 

Caut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de un taler de frînă față pentru Ural, dar aș prefera de Nipru, cu acționare dublă, dacă se potrivește. Mi-a ciripit o păsărică cum că s-ar potrivi. Aș vrea ceva ca ăsta, dar nu vreau nou și nici nu-s necesari saboții în stare bună (ăia se schimbă/refac cel mai simplu), doar să funcționeze corect. Obiectul arată cam așa: post-7334-0-21938900-1326823493_thumb.jpg

 

Toate bune! :cheers:

 

Caut!

sal.. taler ca cel din poza am vazut pe OKAZI.RO,pe la sectiunea alte piese si accesori moto,pus cu denumirea sistem de franare,saboti ferodou roata motocicleta veche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut acte IJ. Pot oferi la schimb acte MZ RT125 sau numerar.

Da-mi un telefon, cred ca te pot ajuta eu.

0765211474

Editat de etarulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...