Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

Caut cilindru+piston jawa 350 TS sau piston cota 2 (58,50mm) sau 2 bucati piston+segment cota 3 si set de garnituri cilindru, chiuloasa.

Chiar nu are nimeni asa ceva? :((

Un piston partea dreapta nou, cota 2, (adica exact 58,50 mm) am io, nu stiu daca am pe undeva si segmentii aferenti, iar de cilindru nici nu incape vorba...daca iti este de folos, da-mi de stire pe PM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

caut urgent camera pe 19". sorinmoto posteaza te rog poze cu rotile...ma intereseaza starea cuplajul rotii din spate.. si toate piesele ce le detii. multumesc.

 

 

Salut, piese ce mai am de mz rt sunt urmatoarele: rezervor cu semnele de mz,aripa de fata dar incomplecta cred ca, un motor desfacut total dar fara set si dinam ,si multe alte maruntisuri dar daca vrei poze la tot ce am ne auzim maine pe tel ca azi nuprea pot vorbi (ca si acum mi amortita toata gura de cum am scos o maseaua) sa stiu ce sa iti pozez. o seara frumosa la toata lumea

post-16700-0-66605100-1344272096_thumb.jpg

post-16700-0-55297800-1344272130_thumb.jpg

post-16700-0-83091000-1344272894_thumb.jpg

post-16700-0-61130100-1344272923_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum am mai spus... vreau poza clara a cuplajului roata spate. vreau sa vad coroana. canelurile. multumesc.

 

am nevoie urgent de o camera pe 19"....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se cauta de cumparat emblema rezervor SIMSON AWO TOUREN , cea rotunda cu scris simson shul

pt cei ce dispun de asa ceva , rog sa sune la tel 0722155641, sau aici sau pe pm

PS nu e pt mine

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Caut si eu pentru un MZ BK350:

 

 

Cric central, tobe, vitezometru, mente frana si ambreiaj , piesele alea de pe carburatoare in care se baga cablul de acceleratie(http://www.ebay.de/i...9#ht_3040wt_923), piesa care intra in sfera mama a atasului, la ambele prinderi, cea care blochiaza piesa tata cu bila de pe motocicleta, doua plug-uri de bujie, contactul, partea electrica de la bec din far (momentan este legat cu sarme lipite direct pe bec, foarte sexi), manerele stanga dreapta, maneta acceleratie cu tot ansamblul mecanic din ea, scarite fata.

Am inteles ca unele se potrivesc si de pe simson sau mz250.

 

Cine are ceva de vanzare rog un email pe tudor.ghigheanu@gmail.com sau un PM.

Multumesc.

Editat de TudorG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Un piston partea dreapta nou, cota 2, (adica exact 58,50 mm) am io, nu stiu daca am pe undeva si segmentii aferenti, iar de cilindru nici nu incape vorba...daca iti este de folos, da-mi de stire pe PM!

 

 

Mersi ivan_pedala. Mi-i s-a dus cilindru stang, deci caut in continuare piston stang, cota 2 sau 3.

Stima

 

P.S. Care aveti numarul lui dany_oldmoto, va rog un pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cind ajung acasa poate iti gasesc io o pereche buna (piston+cilindru...insa nu garantez si segmentii, boltul...etc), fiindca imi amintesc faptul ca in tinerete mergeam pe cote diferite la cei doi cilindri si nu facea nazuri deloc biata capra! Sper sa nu sughita nici a ta! ;)

 

Am verificat...si am constatat cu amaraciune ca nu am nimic pereche pentru partea stinga. Ramine sa-mi intreb un bun prieten, posesor si el de Jawa si multe piese, poate o rezolvam cumva. Revin cu detalii daca pot rezolva problema. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

are cineva de donat o comunista?nu ma intereseaza starea[o voi reconditiona],accept orice.multumesc anticipat.eventual dau la un schimb o furca de yamaha virago 525 sau un motor de minarelli [acelasi ca cel din imagine] de 80 cmc cu tot cu carburator

post-69725-0-80401900-1346849357_thumb.jpg

Editat de darie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: Salutari oameni buni si rai ! Caut spre cumparare ghidon de MZ RT 125, sau de IZH Festival.Un prieten vrea sa adapteze ghidonul pe un Virago 535.La ora actuala are unul de Festival, dar indoit si cam ruginit, deci conteaza starea cromului de pe ghidon si sa nu fie indoit.Astept ofertele dvs.... :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: Salutari oameni buni si rai ! Caut spre cumparare ghidon de MZ RT 125, sau de IZH Festival.Un prieten vrea sa adapteze ghidonul pe un Virago 535.La ora actuala are unul de Festival, dar indoit si cam ruginit, deci conteaza starea cromului de pe ghidon si sa nu fie indoit.Astept ofertele dvs.... :cheers:

 

 

mester bacsy da un tzarr si iti dau io unu mocca.

 

 

no spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar pt. IFA BK-ul meu doua jante aluminiu 1,85B x 19 (sau 2.5 x 19) si 72 spite de 200 (3.5).

PM aici sau 0722 409 930 daca are cineva,

 

Merci,

Tudor G.

 

 

Editat de TudorG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...