Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

in continuare am nevoie de roata si aripa fata fata si stop original spate de pe aripa la cz 175 1960.chiar numai are nimeni? :unsure:

 

Daca imi dai la schimb un stop complect de mz es sau rt aceias ani,iti dau stop complect si daca imi aduc aminte cred ca e si sablat.

Alte inf la 0744835877 e posibil sa am si o roata incomplecta (lipsa spite). Da-mi un baz pe mess si iti fac poze sa vezi daca e ce cauti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator MosRahao

Hehe, +1 :) mi-ai luat vorba din gură :))

 

nu am inteles. poate imi explici...

 

Si uite asa, dintr o data, festina a devenit si el comersant...!

 

pai ce sa zicem?!...succesuri!

 

eu is mai greoi, uneori... care ar fi problema deci?

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, e de bine. :bounce:

Toți avem un mic stoc de piese Âşi le vindem/donăm celor care au nevoie îar când dăm de un chilipir, achiziționăm, că... nu se Âştie cine are nevoie. AÂşa devenim... comersanți, la modul frumos desigur.

Sau mai bine zis: Comersant = Nenea Bun ; BiÂşnițar = Nenea Rău :lol:

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar placuta pe care se ficseaza camasa cablului de la frana atasului si un cablu frana atas Planeta daca are cineva . Este vorba de acea tabla triunghiulara care vine fixata in doua suruburi pe cadru motocicletei si are jos acel inel in care se fixeaza camasa cablului inainte de a fi agatat de tija pedalei franei .Aici este o foto cu pozitia in care vine prinsa tabla de care vorbesc . Uitasem sa pun poza :bounce:

post-29942-0-58463300-1335863957_thumb.jpg

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpăr suporții de far care se prind între juguri. Nu contează proveniența lor atâta vreme cât diametrul interior este mai mare de 41mm.

 

Partea încercuită cu verde în poză conține piesa care mă interesează.

post-13243-0-64846900-1335900746_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Aleco, am un cric central disponibil, "pe stoc". Hai sa vedem cum facem. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpăr suporții de far care se prind între juguri. Nu contează proveniența lor atâta vreme cât diametrul interior este mai mare de 41mm.

 

Partea încercuită cu verde în poză conține piesa care mă interesează.

cred ca mai am unele de MT11 -sunt usor indoite la partea inferioara, parte pe care oricum o tai- daca este asa ti le donez.

@rocknroll va dau telefon

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Festina, vezi ce a scris magic4ce, e foarte adevărat. Am glumit puțin, Âşi el Âşi eu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpăr suporții de far care se prind între juguri.

ÂŞi eu vreau să prind aripa mai jos cu niÂşte coliere, că prea e paraÂşută. Caut aÂşadar o pereche de "pantalonaÂşi", de preferință gata tăiați ca să nu plângă nimeni după ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ales să-i tai cadrul Âşi să-l fac hard-tail! :)

 

Mai degrabă mi-ar plăcea doar să văd aripa aia ceva mai coborâtă, ca să fie mai puțin frână aerodinamică Âşi mai mult aripă împotriva apei Âşi noroiului. N-aÂş face modificări mari, cu atât mai puțin ireversibile. De-aia nu vreau să-i tai pantalonaÂşii existenți. De altfel, urmează foarte curând Âşi postarea :rolleyes:...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu sa cersesc un set de platini de mz rt 125 anul 1961. deci cine are de vandut rog sa ma contacteze la numarul 0760314068 sau PM. platesc cat cere omu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu sa cersesc un set de platini de mz rt 125 anul 1961. deci cine are de vandut rog sa ma contacteze la numarul 0760314068 sau PM. platesc cat cere omu.

Cauta platina de TRABANT si cu o mica modificare a gauri semiluna {cea cu ajutorul careia ai reglezi deschiderea} o poti adapta foarte usor ca este la fel cu exceptia acestei gauri unde vine surubu de reglaj al deschideri platinei .Si unde pui ca mai este si originala made in DDR :bounce: si nu aftermarket .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu sa cersesc un set de platini de mz rt 125 anul 1961. deci cine are de vandut rog sa ma contacteze la numarul 0760314068 sau PM. platesc cat cere omu.

vorbeste cu " fishy86 " el aduce piese pt nemtesti.are si el RT-uri.deci e omul tau :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut!

am nevoie de un disc de ambreiaj de nipru nu conteaza starea de uzura a ferodoului, urmand sa folosesc doar bucsa cu caneluri sa pot monta discul pe cutia de nipru.

va multumesc.

post-15361-0-50634800-1336906766_thumb.jpgpost-15361-0-40002300-1336906789_thumb.jpgpost-15361-0-35499000-1336906813_thumb.jpgpost-15361-0-38292600-1336906831_thumb.jpgpost-15361-0-96350200-1336906872_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut!

am nevoie de un disc de ambreiaj de nipru nu conteaza starea de uzura a ferodoului, urmand sa folosesc doar bucsa cu caneluri sa pot monta discul pe cutia de nipru.

va multumesc.

post-15361-0-50634800-1336906766_thumb.jpgpost-15361-0-40002300-1336906789_thumb.jpgpost-15361-0-35499000-1336906813_thumb.jpgpost-15361-0-38292600-1336906831_thumb.jpgpost-15361-0-96350200-1336906872_thumb.jpg

 

din cite imi aduc aminte vezi ca se potriveste ambreajul de trabant....belea jupiterul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar pedala schimbator pentru MZ RT

Am sa-ti donez eu una ca tot cadou am primit-o si sti cum se zice "dar din dar se face " :friends: ...trimite-mi adresa pe PM sau daca poti veni personal sa o iei eu stau in Chitila ,Ilfov .0740376555.... mai am si o sumedenie de piese pentru RT de vanzare si poate mai gasesti si altceva care ti-ar mai trebui .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...