Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu te supara dar cred ca nu ai piese defecte ci niscaiva reglaje de pus la punct.Zic asta la prima vedere.Imi inchipui ca are aceeasi cutie de viteze ca si Mobra.Dca da este valabila afirmatia precedenta,daca nu atunci tre sa sap in motorul meu de Hoinar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robinet iti dau io, dar cred ca trebuie sa-ti procuri garnitura pentru el, fiindca nu inchide bine. Lasa-mi o adresa completa, inclusiv cod si numar de telefon si ti-l trimit moka! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc frumos domnule Ivan :hug:

Am cautat mai peste tot acest robinet fara rezultat chiar impreuna cu colegul nostru ''nime'n drum'' care a dorit sa ma ajute.Mi-am cumparat un Cz 450 - 1961 iar batranul a desfacut de pe el robinetul ca sa si-l opreasca.

Chiar vroiam sa va intreb acest lucru direct pe dvs.Lucian de la Brasov mi-a sugerat sa va contactez (e baiat bun).

 

0726 26 83 18 - Adi.

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, am nevoie de un robinet pentru rezervor de Cz - 175.

Cineva ? ...

o idee ...intreaba ce filet au astea, poate e vreo unu' sa se potriveasca,

http://www.piesescutere.com/catalog?q=robinet

 

 

sau la motor-line tg.mures....au piese de jawa. 0747.106.860

 

pt garnitura....am incercat din : piele, pluta, diverse calitati de cauciuc....ori nu etansaza si curge....ori se umfla...de nu mai curge :(

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru garnitura de robinet de benzina exista cauciuc SPECIAL , care este rezistent la benzina si nu se umfla/deformeaza.

Si eu am incercat piele, pluta , cauciuc normal , dar s-au distrus in scurt timp. Pielea era cat de cat ok .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, caut distantierul de plastic (cred) ce vine intre ceasul chilometraj si far, de la carpati

fara de care nu pot monta cablul pentru chilometraj si eventual ornamentele ce acopera carburatorul

Pun o poza cu ce ma intereseaza. Multumesc !

post-33671-0-71636300-1359223774_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ornamentul de plastic dintre ceasul de kilometraj si carcasa farului nu a existat pe motoreta (pentru a nu aparea uzura la invelisul cablului de kilometraj se monta o "garnitura" - ce era fixata pe carcasa farului - prin care trecea cablul). Fabrica (din cate stiu eu) nu a montat asa ceva pe motoreta. Spor la reconditionat !



daca am discutat treaba cu cadru atas pe messenger,azi.de ce trebuie sa postez si aici pe forum? iti zic si a 11-pe oara.nu e de vanzare doar cadru.tot atasul daca vrei dar la pretul discutat.. sti ce? faza aia cu rezervorul de M72,pe care ai vrut sa o dai la schimb pt" doar cadru de atas" a fost cea mai caraghioasa miscare de a ta.nu inteleg de ce insisti.

 

 

Daca , tie , suma de 340 RON (cu care s-a vandut rezervorul) nu ti se pare destul de mare doar pentru un cadru de atas inseamna ca nu vei reusi niciodata sa vinzi ceva pe forumul asta. Spor la chitre ! (pardon ....la nipre)
Editat de Lolo_ID
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS. LOLO :iar o luam de la capat!

deci... nu! nici suma de 340 de ron nu mi se pare destul de mare,pt doar cadru de atas.iti mai zic a 12-a oara: nu o dau separat. "tu esti batman" ? acuma ,ca am si vopsit .... e mult mai scump.nu am poza cu barca,sa vezi cum a iesit.....

daca tot e vorba de rezervoare de M72...are de vanzare "bach" de pe forum.mult mai ieftin.in ungaria este unu (un fel de GASPAR VASILE ),care tot cu adusu pieselor se ocupa,are si el rezervoare noi de M72 replica .dar e identic.sau nu?

post-15325-0-60259000-1359262540_thumb.jpg

Editat de robert bk350
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Calin robinetul trebuie sa se infileteze in interiorul rezervorului.

am dat site-ul cu piese de scuter ca sa iesi mai ieftin...o reductie si gata.

 

sau ....original....taiwan

 

la cei de la tg. mures ai incercat? acum ceva vreme am luat de la ei....tot taiwan

 

http://www.jawashop.com/Detail/10774

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut.are careva de vanzare ceva casca nazy?poze&pret.

 

 

 

 

 

Salve! M-am uitat prin micutul garajel,stiam ca mai am ceva casti germane. Din pacate,fara sa realizez,am ramas doar cu cele sparte. Oricum,la prima iesire in teren voi incerca sa-mi refac stocul de casti WW2. Pun poze cu 2 casti germane obosite,care ar putea fi refacute, cu putin entuziasm. Oricum,iarna e pe sfarsite! Numai bine!

 

Foto.

post-27549-0-90807400-1359622436_thumb.jpg

post-27549-0-83827300-1359622492_thumb.jpg

post-27549-0-88707700-1359622517_thumb.jpg

post-27549-0-56475500-1359622563_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut rezervor ural m72!Vanzatorul trebuie sa trimita pachetul cu piesa,in Bulgaria si sa accepte plata prin PayPal!Contact pe pm sau la telefonul 0728024129-orange.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve! M-am uitat prin micutul garajel,stiam ca mai am ceva casti germane. Din pacate,fara sa realizez,am ramas doar cu cele sparte. Oricum,la prima iesire in teren voi incerca sa-mi refac stocul de casti WW2. Pun poze cu 2 casti germane obosite,care ar putea fi refacute, cu putin entuziasm. Oricum,iarna e pe sfarsite! Numai bine!

 

Foto.

Mda .mersi .pentru astea trebuie sa am si timp sa le refac .din pacate stau foarte rau cu timpul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut.are careva de vanzare ceva casca nazy?poze&pret.

/index.php?/topic/195522-bursa-locala/page-297&do=findComment&comment=3334479

Daca vrei sa semene doar a casca nazy.......e din cluj, nu chiar nazy..... da' e mult mai usoara. .... pe a unui amic , scria in interior ..... "se poarta pe propria raspundere".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...