Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

Mai am un singur dinam complet, pe 6V...si cu parere de rau, nu-l pot dezmembra sau vinde fiindca il am pe un motor de Jawa 350 din 1961, motor pe care vreau sa-l resuscitez cindva. Daca mai gasesc pe undeva vreun dinam sau piesa lipsa, stiu cum sa te gasesc! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai am un singur dinam complet, pe 6V...si cu parere de rau, nu-l pot dezmembra sau vinde fiindca il am pe un motor de Jawa 350 din 1961, motor pe care vreau sa-l resuscitez cindva. Daca mai gasesc pe undeva vreun dinam sau piesa lipsa, stiu cum sa te gasesc! :peace:

Mosh Ivane , cauta prin garajelu matale,un stop complet de Jawa din 1960,sau de Manet ca e totuna.Fa-ma fericit la Sighishoara.Si vedem cu ce te putem servi si noi.Discutam.

 

Care vroia lampa spate pentru ij 56? Parca aveam eu una.

 

E rezervat pana termin cu varicela.

De care e.Modelul mai vechi ,ala mic sau cel nou mai partratos?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mosh Ivane , cauta prin garajelu matale,un stop complet de Jawa din 1960,sau de Manet ca e totuna.Fa-ma fericit la Sighishoara.Si vedem cu ce te putem servi si noi.Discutam.

Nu trebuie sa ma servesti cu nimic, daca gasesc un astfel de stop, al tau va fi...iar la Jawa mea Ogar o sa pun unul de CZ Sport, ca io nu tin la originalitate, vreau functionalitate si siguranta in trafic (adica sa fiu vazut cind frinez, sa fie vazuta motocicleta pe orice vreme...), asa ca te-am notat! :bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi trebuiesc doi cilindri buni si pistoane, segmenti, chiulase...ca are setul motor praf...am luat-o bucati, cu multe lipsuri...

Cadrul l-am recuperat de pe patul de vita de vie al omului, asa ca iti imaginezi cit iubea omu' motocicleta asta! :crack:

Daca nu reusesc sa fac rost de piesele vitale, o s-o vind pe bucati, poate va merge cindva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar releu nou de incarcare IJ 56 pentru 6v si claxon IJ pentru 6V.

 

Releu gasesti aici : /index.php?/topic/692230-de-vanzare-piese-de-ifa-bk-350-ij-56-m72-mz-es-simson/ . Este si un claxon dar, mai intai, trebuie sa verific daca e functional.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Caut o barca IMPECABILA pentru IJ Planeta 5.



Mai caut si un set de cartere, IMPECABILE, noi sau foarte putin folosite.


Neaaparat cu acte. Tot pentru IJ Planeta 5.



Rog seriozitate, poze detaliate + pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar atas de Nipru complet sau cu mici lipsuri doar spuneti ce nu are si discutam , astept oferte aici sau la tel 0740376555 ......era sa uit , niste foto ar fi necesare .

Editat de ioneld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multumesc de oferta , dar are lipsuri importante care nu se gasesc usor inclusiv scaunul plus ca este si distanta mare si ma mai costa mult si transportul si ajung cu el la un cost egal cu cat am luat si moto solo . Multumesc inca o data si mai caut sau poate va pleca mobra de piese in viitor cine stie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...