Sari la conținut

Toată activitatea

Acest curent se actualizează automat

  1. Ora trecută
  2. Munții Tatra Cu bacul de Silistra Traversare de 10 ore de la Gdynia la Karlskrona. Motocicleta funcționeaza. Nu s-au dezmembrat încă .
  3. Azi
  4. s-a tinut dupa Peco, nu te entuziasma prea tare. nu cred ca o sa mearga f bine aici. poate daca o gasi ceva miraculos maine in fp2. prea putin la cat de des face prostii. teoretic weekend asta e 1-2-3-4 aprilia, rezultat istoric
  5. Cica Fermin va fi transferat la un spital pentru investiții amanuntite iar Alex pare ok insa cine știe daca nu cumva va dori el sa renunțe la restul weekendului de cursa https://www.crash.net/motogp/news/1099493/1/marc-marquez-not-enjoying-assen-motogp-risk-super-high?fbclid=IwY2xjawSrjwxleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZA80MDk5NjI2MjMwODU2MDkAAR4X3xvfo5vCSdC7pu7I8ldMEwxbHZa4DMXO1MMxVNR3gPwWmol4rjEKOwzV7Q_aem_dywj93JO-S32L-muoY5l7g Morbidu penalizat cu 3 locuri pe grila pentru incidentul cu Bastianini https://www.crash.net/motogp/news/1099490/1/motogp-stewards-slap-franco-morbidelli-impeding-penalty-assen?fbclid=IwY2xjawSrkOtleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZA80MDk5NjI2MjMwODU2MDkAAR4xXIf0cHakhv5pp0Y77JVdC-t0kvf9E6CbrHP1qa8Bj8P8w-14U9q0jLD0vg_aem_nYJ697_ByBeVlKnrIRh74g
  6. Cred că era Enea Bastianini, nu Binder, dar sper și eu să-l penalizeze cu câteva locuri pe grila de start. Probabil n-o să-l mai vedem de anul viitor, așa cum probabil nici pe Binder n-o să-l mai vedem (care acum în practice a fost mai lent și decât Miller și Toprak). Acosta face minuni ca de obicei. Să sperăm că Alex Marquez va putea să continue week-end-ul. Interesant e că Morbidelli arătase altui pilot pumnul cu câteva minute înainte pentru exact același lucru, în aceeași curbă (un pilot care a intrat la boxe și care l-a încetinit tot acolo, dar n-am reținut cine era).
  7. 3 3 ca a zis în conferința ca de 3 ani cauta victoria în gp. Vai prost e Morbidelli Sper sa îl penalizeze. Venea Binder raketa Morbidelli fără sa ii pese pe mijlocul virajului la pas nici un stres. A ieșit Binder pe vibrator pe exterior s-a dus naibii turul. Mare dobitoc Morbidelli sper sa nu il mai vedem la anul. Ma bucur ca Morbidelli a venit exact sub linie după ce a fost remarcat de Diggia probabil având indicații de la boxe.Serves him right. Buna performanta lui Acosta - pe un asemenea circuit de flow și high speed corners și cu un asemenea lemn cum e acel ktm ...wow.
  8. cica si pedro a refuxat honda pe $ buni. dar la el era de asteptat, dupa 4 ani fara victorie. de 4 ani e pedro? sau 3? are doar 3 ani dl Sánchez, slava cerului.
  9. Smart. Bagnaia smart.Rivola cred ca putea lua pe cineva mai puternic - Acosta? Dar Bagnaia băiat deștept nu ca alții care au preferat salariul banan și motoreta praf nu dam nume (Q) Bine...cred ca Yamaha i-a făcut oferta lui Bagnaia din moment de Honda semnase cu Q din iarna,ori sa te duci la Yamaha înseamnă sinucidere curată acum...JM Cred ca Bagnaia făcut o mutare definitorie pt cariera lui.Sa vedem dacă va fi în stare sa o și fructifice. Dacă mai împușcă măcar un campionat cu ei în 4 ani întra într-un italian hall of fame destul de rarefiat.Bravo lui pt mișcarea asta. Dacă nu ești mare pilot măcar sa te ducă capul sa îți alegi echipa și motoreta câștigătoare.
  10. unii au avut parte de prea multe sanse. destul.
  11. In an interview with Motorsport.com Italy, Rivola explained why Aprilia chose Bagnaia as Bezzecchi's team-mate for 2027. “Having a multiple world champion is certainly an opportunity," he said. "The fact that he chose us is definitely a source of motivation, and the fact that he trains every day with Marco is also a sign of the trust he has in us, seeing what Marco has achieved. "I think that in [Bagnaia's] mind he may be saying: 'if they managed to take Marco to such a high level, they’ll be able to do the same with me'. It’s great that this message exists. Moreover, having two Italians, being truly exceptional, and being able to proudly display our flag on a black motorcycle is a huge motivation." Aprilia has already completed several seasons with two top-level riders. Rivola has no concerns about pairing two A-level figures in the team, insisting it is better to have two superstars than two riders who may get along well but are slower on track. “I must say, there is great motivation," Rivola said. "We have a huge challenge ahead of us. I also believe Pecco has shown courage because, beyond the VR46 factor and the daily training battles with Bezzecchi, there is also a desire for redemption within him. I think that if he chose us, it’s because he believes he can beat those who — I'm not saying rejected him — but preferred other riders over him, despite the fact that he was the rider who brought them the world championship back. "He also gave up higher salaries that the Japanese manufacturers were offering. So, welcome aboard. It will be an opportunity for us, and I have no doubt we’ll make the most of it.” https://www.motorsport.com/motogp/news/aprilia-boss-on-pecco-bagnaias-signing-i-prefer-working-with-horses-than-with-donkeys/10833114/
  12. stai ca vine Method sa zica cum stie Vin cu ghidonu dar numai ca trebuie sa se alinieze 100 de planete si sa fie mercur in retrograd....
  13. ce sa zic, 27 o sa fie un an maret: scapam de JM43 si de Vin. daca ii mai face cineva oferta lui Vin sa mor nebun in beci.
  14. Pare multumit de test. Afirmatii pozitive atat despre motcicleta, cat mai ales referitoare la pneuri.
  15. Dacă era pe Ducati sau Aprilia, poate era de luat în considerare. Dar cu Yamaha... E probabil cel mai în măsură să îsi dea cu părerea despre Pirelli, și din câte spune se pare că va fi mai bine decât cu Michelin.
  16. a aparut si pe GPone https://www.gpone.com/en/2026/06/25/motogp/vinales-attacks-ktm-i-heard-from-you-reporters-that-i-wouldnt-be-testing-the-850 si pe motorsport.com https://www.motorsport.com/motogp/news/maverick-vinales-if-im-not-in-motogp-next-year-only-ktm-will-be-to-blame/10833146/
  17. Trebuie vazut daca se confirma interviul si din alte surse. La cata engleza stie maverick-ul, e bine asa. Noi am inteles ce vrea sa spuna...
  18. Trebuie vazut daca se confirma interviul si din alte surse. La cata engleza stie maverick-ul, e bine asa. Noi am inteles ce vrea sa spuna...
  1. Încarcă mai multă activitate
MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...