Sari la conținut

Care Cu Gsxru' Te-ai Lipit De Taxi?


NVS
 Share

Postări Recomandate

eram in statie la 66 pe Mosilor si aud o mana in gaz, ma uit, un GSXR alb-albastru era lipit de un taxi si din cate am vazut eu, ii cara pumni taximetristului. apoi da gas, in mers isi intoarce numarul de inmatriculare si se pierde printre masinile de pe Calea Mosilor.

acum eu am o nedumerire, tu ai fost vinovat sau taximetristul? exista doua variante, ori taxiul voia sa faca stanga si in momentul ala tu ai aparut in dreptul lui, ori tu ai iesit din stanga si nu ai apreciat ca manevra se poate face in conditii sigure si te-ai lipit de el.

sper sa ne povestesti ce s-a intamplat, daca esti de pe forum...

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 111
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai daca ma enervat.. normal ca-i car pumni !!

 

Acum lasand caterinca la o parte, chiar credeti ca toti motociclistii din Romania/Bucuresti stau sa citeasca forumul acesta ?:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ma enervat.. normal ca-i car pumni !!

 

Acum lasand caterinca la o parte, chiar credeti ca toti motociclistii din Romania/Bucuresti stau sa citeasca forumul acesta ?:laugh:

ei...vedem acum, daca e de pe forum sau nu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca a intors numarul de inmatriculare e clar ca a vrut sa se dea la fund. Acum nu crezi ca o sa scoata capul pe forum sa se dea in fapt. Clar taximetristul era vinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar taximetristul era vinovat.

Pi buni? :)

De unde le scoateti fratilor... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pi buni? :)

De unde le scoateti fratilor... :laugh:

 

 

in orice accident, taximetristii sunt vinovati by default, asta chiar daca nici macar nu implicati! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca taximetristul a fost de vina, de ce a fugit frate? eu voiam sa ma duc sa-i tin parte motociclistului, daca ar fi fost de vina taximetristul, dar cand am vazut ca asta fuge si in mers isi mai intoarce si numaraul, mi-am pus un semn de intrebare...

cand am trecut cu troleul pe acolo, ca a venit imediat 66, taxiul era pe loc si cu semnal stanga pus, de aici am dedus prima varianta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o caterinca atunci cand am zis ca taximteristul e vinovat. Majoritatea taximetristilor conduc de parca toata strada e a lor, d-aia am zis ca sunt "natural born guilty".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in orice accident, taximetristii sunt vinovati by default, asta chiar daca nici macar nu implicati! :laugh:

 

 

Pt cultura ta generala exista TAXIMETRISTI motociclisti .....pe desupra mai sunt si oameni ...fa bine si nu mai abera;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica cum bai inconstientule care este? adica cum "indiferent de situatie" ??? daca era chiar motociclistul vinovat? repede, noi suntem nevinovati, uite si eu mai fac prostii in trafic, si daca pik la gauaz, ercunosc, ca nu mor. uite-asa poate a facut si el motociclistul vreo prostie, de unde stii tu? nu tin partea nimanui in astfel de situatii, cand nu cunosc, dar imi dau si eu cu opinia cum iti dai si tu. pana nu stii despre ce e vorba, nu afirma tu ca stii cine e vinovat. am fost si eu taximetrist, si stiu cum e cu motociclistii, sa ma uit dupa ei ca apar din neant, mai sunt si OAMENI civilizati in tara asta. ma deranjeaza ca spuneti ca motociclistii sunt nevinovati "indiferent de situatie". chiar daca motociclistul e vinovat? lasati-o mai moale cu tupeul, civilizati-va prima data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai taximetristii sunt "natural born guilty".

 

va plangeti cand zice lumea ca MOTOCICLISTI "fac...dreg" vad ca aveti aceleasi ideei ca si conservarii....TAXIMETRISTI sunt devina.....nu mai generalizati

 

adica cum bai inconstientule care este? adica cum "indiferent de situatie" ??? daca era chiar motociclistul vinovat? repede, noi suntem nevinovati, uite si eu mai fac prostii in trafic, si daca pik la gauaz, ercunosc, ca nu mor. uite-asa poate a facut si el motociclistul vreo prostie, de unde stii tu? nu tin partea nimanui in astfel de situatii, cand nu cunosc, dar imi dau si eu cu opinia cum iti dai si tu. pana nu stii despre ce e vorba, nu afirma tu ca stii cine e vinovat. am fost si eu taximetrist, si stiu cum e cu motociclistii, sa ma uit dupa ei ca apar din neant, mai sunt si OAMENI civilizati in tara asta. ma deranjeaza ca spuneti ca motociclistii sunt nevinovati "indiferent de situatie". chiar daca motociclistul e vinovat? lasati-o mai moale cu tupeul, civilizati-va prima data.

 

CORECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de regula taximetristii sunt nesimtiti si tot ei sar la bataie vinovati fiind

inteleg, ca si o parte din noi, gresit ideea de solidaritate de breasla si profita ca se pot anunta si strange repede

daca taxi a fost vinovat,decat sa stai pe la politie 3h, la asigurari2h, si la service......,mai bine ca l-a executat pe loc

daca-i paguba mica :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam offtopic: acum 2 saptamani am vazut, in masina fiind, cum un taximetrist i-a luat fata unuia pe un enduro, asta DUPA CE IN MOD EVIDENT L-A VAZUT. Pur si simplu i s-a bagat in fata intr-o intersectie (el avand cedeaza) si motociclistul era singur pe strada. Nu avea cum sa spuna ca nu l-a vazut. L-a durut efectiv in c%$. Motociclistul avea cam 30-35km/h, de-abia plecase de la semafor si a franat destul de violent si cu fata si cu spatele, a si derapat un pic fiindca pe jos era ceva nisip/pietris fiindca in zona se construieste...Ceva mai incolo s-a oprit in dreptul taximetristului (care avea in jur de 50 de ani) si i-a facut la modul cel mai civilizat si calm morala ...n-a inteles. I-am facut si io morala mai rastit...nimic. Un veritabil idiot...Nu generalizez dar in tagma asta unii sunt de-a dreptul cretini...

 

Sorry de offtopic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba avea taximetristul semnalul stanga pus daca a facut-o odata cu rotirea volanului.

Nu il cunosc pe agresor si nici pe taximetrist dar in momentul in care ai vazut moartea cu ochii ,ai scapat de data asta si vezi cum toti taximetristii considera asfaltul ca proprietate personala aratand dispret fata de ceilalti participanti la trafic,il consider indreptatit pe "whiteghost" :laugh: sa faca ceea ce a facut.In acest caz daca nu-ti mai poti stapanii nervii,vezi ca esti injosit si mai ales ai avut norocul sa scapi eftin.. este de inteles de ce s purtat asa.

Politia nu-ti va da dreptate in fata taximetristilor considerand ca sunt persoane care au experienta pe sosele,mai ales daca in accident este implicat un motociclist..

Consider ca si-a ascuns numarul ca sa nu fie gasit de taximetristi (sau apropiati ai lor)si nu de "organ"..de politie nu ii mai e frica nimanui (pentru ca toti sunt unsi sau pot fi) in schimb de o "sleahta" organizata ai motive sa-ti fie frica.

Nu zic ca nu exista si taximetristi de bun simt si care merita apreciati, dar nu intra in 2% din cei pe care ii gasesti pe strada.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...