Sari la conținut

Baia Mare 20.07.2008


Raul_R1
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

cu parere de rau va informez despre inca un accident.

 

A avut loc azi noapte, thundercat vs. politie, i s-a bagat in fata.

 

am alaturat si un desen...

 

motoristul a depasit pe linie dublu continua (l-a mancat in palma) cu aprox 50-70 km/h, el nu a vazut ca din contrasens venea politia, aceasta cand l-a vazut a aprins girofarul si a tras stanga exact in fata motoristului, acesta s-a speriat si a blocat spatele, rezultand o cazatura zdravana, motorul oprinduse in mashina politiei.

post-5937-1216626613_thumb.jpg

 

Precizare: Motoristul era destul de incepator, si cu siguranta ar fi oprit la semnalul m.u.i.s.t.i.l.o.r de p.ulitzai...

 

Motorul e varza...motoristul e ok, nu a fost internat din cate am inteles...

 

Mai jos pun si poze de la locul accidentului...

post-5937-1216626848_thumb.jpg

post-5937-1216626852_thumb.jpg

post-5937-1216626922_thumb.jpg

post-5937-1216626979_thumb.jpg

post-5937-1216626995_thumb.jpg

post-5937-1216627001_thumb.jpg

post-5937-1216627009_thumb.jpg

post-5937-1216627013_thumb.jpg

post-5937-1216627027_thumb.jpg

Editat de Raul_R1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Naspa.

Cred ca reactia militienilor poate fi discutata la nesfarsit. Ideal este ca cineva in masura sa vorbeasca despre asta, sa ne povesteasca despre latura legala a "taiatuluui fetei". S-ar putea ca militienii sa fi gresit. Si atunci... party!

Sanatate maxima motoretistului!

Editat de -Sir Daniel-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geez, cred ca politistii romani au vazut prea multe filme pe ProTV. Cum dracu' ma sa te bagi sa-i tai fata. Da frate, a depasit linia continua. Ok, e ilegal si periculos in trafic, dar cum sa te gandesti sa-i tai calea sa-l omori? Motociclistul a comis-o aiurea, dar sa-i multumeasca lui D-zeu ca l-a salvat doar cu juliturile. Ce nesanatosi doamne! Am mai vazut sambata dimineata in jud Bacau un echipaj de destepti care au intors masina pe linia continua in plin trafic "dintr-o bucata" pe E85 si erau sa provoace un accident. Jenant.

Editat de Khael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amenda cu suspendarea permisului pt biker. Clar!

 

Tentativa de omor pt gabor! Parerea mea! A incercat cumva motociclistul sa se sustraga ca sa fie cazul sa il opreasca politistul?

 

Depinde ce vrea sa faca bikerul. Daca nu vrea sa depuna plangere, discutam aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e primul caz in care i se baga in fata unui motorist, c.a.c.a.n.a.r.i.i. dreq ce is ei. Vad ca incepe sa devina o moda sa opresti motoristii prin varianta "ia-l in plin" :crack: :laugh: :laugh:

 

Noroc ca acesta a scapat doar cu cateva zgarieturi, si nu a patit nika grav...pacat de motor!!! NU CRED CA E LEGAL SA OPRESTI IN FELUL ACESTA PE NIMENI, fie motociclist sau conservar, fie infractor sau doar contravenient. Fapta acestor jeguri de militieni este incalificabila, considerand ceea ce a facut bietul motorist, care de fapt a savarsit o contaventie sanctionabila cu suspendarea permisului de conducere pe 30 de zile. Nu zic ca e OK ceea ce a facut, dar sa fim seriosi, toti mai facem asta cateodata, iar el a avut ghinionul sa-l vada politia...DAR NU A DAT IN CAP LA NIMENI, NU A JEFUIT VREO BANCA, NICI MACAR NU A COMIS O INFRACTIUNE MINORA!

 

multa :lol: :lol: :10: militienilor!!!!

 

Sanatate motoristului. Da-i in judecata frate, si ia-ti de la ei banii pe motor ca n-ai cum sa nu-i castigi!!! Bafta!!!

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, au vazut politienii ca n-au patit nimic cei de la Harlau si gata, toti s-au transformat in Rambo. Asta e, acu' sa-i aud si p-aia care urlau ca bine i-a facut harlauanului. Iaca se-nvata militienii cu binele si aplica legea pumnului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amenda cu suspendarea permisului pt biker. Clar!

 

Tentativa de omor pt gabor! Parerea mea! A incercat cumva motociclistul sa se sustraga ca sa fie cazul sa il opreasca politistul?

 

Depinde ce vrea sa faca bikerul. Daca nu vrea sa depuna plangere, discutam aiurea.

Chiar nu a incercat sa se sustraga, dupa cum spuneam e incepator si ar fi oprit, cel putin asa mi-a spus la telefon... :laugh:

 

Mi-a mai spus ca azi se intalneste cu un avocat si vad ce optiuni au... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bagami-as tare .. daca mi se intampla asa ceva .. trag de acceleratie ca demetu .. o dau p-o roata io cad pe spate .. si motocicleta se va aseza comod pe locu din spate al masinii de politie .. si la declaratii .. domle m-am speriat cand am vazur ca garceaa s-a bagat pe banda mea si a accelerat (am zis ca vrea sa ma omoare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest caz, POLUTIA ROMANA este de tot cacao.tul!Sau mai bine zis, varsaturile din ea!Din partea mea, numai urari de bine! :laugh: :laugh: :lol: :lol:

 

Din tot sufelut imi doresc, sa pateasca si domnii militieni ceva, dar ca de obicei, sunt "nevinovati".

AMR se va implica pentru acest incident? Poate acum vad si eu rostul AMR-ului.

Degeaba ma agit acum, prevad finalul. :crack:

 

Inca odata, MULTA MUITZA POLITIEI DE cacao.T DIN ROMANIA! :10: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geez, cred ca politistii romani au vazut prea multe filme pe ProTV. Cum dracu' ma sa te bagi sa-i tai fata. Da frate, a depasit linia continua. Ok, e ilegal si periculos in trafic, dar cum sa te gandesti sa-i tai calea sa-l omori? Motociclistul a comis-o aiurea, dar sa-i multumeasca lui D-zeu ca l-a salvat doar cu juliturile. Ce nesanatosi doamne! Am mai vazut sambata dimineata in jud Bacau un echipaj de destepti care au intors masina pe linia continua in plin trafic "dintr-o bucata" pe E85 si erau sa provoace un accident. Jenant.

Nu stiu daca mai conteaza, dar din aceasi serie va pot povesti si eu una cu masini de politie. Si nu era vorba de una de la politia rurala ci una de la rutiera. Acum ~ doi ani, eram pe E70-E68, mergand spre Deva si am vazut masina politiei in spate... M-am proptit mai bine in sa si am indreptat spinarea, pastrand o viteza OK si o distanta de siguranta fata de TIR-ul din fata (care oricum mergea regulamentar). Drumul urmareste un traseu desenat de un artist, nicidecum de un inginer, si face viraje cand te astepti mai putin; vegetatia abudenta scade vizibilitatea in curbe si mai mult, iar cum traseul este foarte aglomerat (mai ales tiruri), nu prea ai loc de manevre... Cum spuneam, in traficul asta, se mergea in coloana, cand ma trezesc in "coasta" cu masina politiei rutiere. Se apropiau semnaland ca vor sa depaseasca dar drumul evident ca nu le permitea, si sa fiu sincer nici eu nu aveam chef sa pun frana si sa trag pe dreapta pentru ca doi militieni se grabesc. Au mers in spatele meu intr-un stil vadit agresiv cam 5-7 minute, dupa care m-au depasit PE DREAPTA, obligadu-ma sa ies din banda si sa franez destul de brutal in fata unui tir care venea de de pe contrsens (Doamne bine ca avem ABS la mobra si nu am cazut! :crack: ). Am redresat in ultima clipa, am intrat inapoi in banda si am mai mers in spatele militienilor cam 20km (nu au putut sa depaseasca tirul), dupa care s-a oprit toata coloana pentru ca se repara un pod si se cuircula pe un singur sens, intermitent. Am optit langa soferul Daciei si i-am batut obrazul, spunandu-i ca agresivitatea inconstienta ar fi putut omora un om, la care mi s-a raspuns pe un ton evident superior ca daca nu stiu sa conduc sa stau acasa (!?) si ca nu-i treaba lui daca eu mor calcat de un tir. In plus, mi s-a atras atentia ca motorul nu e inmatriculta in .ro (lucru normal atata vreme cat eu nu am domiciliul in .ro) si ca daca vreau sa nu raman fara carnet ar trebui sa le cer scuze!!! A fost ultima oara cand am urcat pe mobra in .ro, si va spun cu mana pe inima ca nu as mai avea curajul sa o fac la ritumul in care se produc accidente si mor oameni...

Aveti grija de voi!

Editat de M a v e r i c k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politia nu pateste nimic in acest caz... si putea sa fie orice alta masina ... impactul s-a produs pe sensul opus de circulatie al motociclistului este direct vinovat de accident conform legii -- art. 41/1 din regulament. Va trebui probabil sa plateasca si reparatiile masinii de politie. Cum are doar o julitura nu se va deschide dosar penal deci nu prea are ce sa faca. El nu are cum sa dovedeasca ca masina de politie i-a taiat fata atat timp cat el era pe contra-sens... incercati totusi sa ganditi rational!

 

Motociclistul a incalcat 2 reguli flagrante de circulatie: incalcat marcaj continuu si circulat pe contra-sens. Acum 2 sapt in Bucuresti unul a murit din cauza prostiei lui si a altuia care i-a intors in fata. Masina de politie circula regulamentar. Cu ce e vinovata politia? Acum pe bune ... Si Raul de unde stii tu ca i-a taiat fata? Ai fost acolo ai vazut accidentul? Sau l-ai auzit in telefon?

 

Oricum si orice ati spune, din cele relatate nu rezulta decat o vinovatie clara a motociclistului. Imi pare rau s-o spun dar cand 2 vehicule se intalnesc pe contra-sens, nu prea exista chestia cu TAIAT FATA! Soferilor....

 

P.S: Omu era incepator si depasea cu 50-70km/h coloana, sensurile de deplasare fiind separate de linie dubla continua?? Si ne intrebam de ce mor 5-6 oameni pe zi in accidente rutiere? Eu in locul lui mi-as da foc la permis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politia nu pateste nimic in acest caz... si putea sa fie orice alta masina ... impactul s-a produs pe sensul opus de circulatie al motociclistului este direct vinovat de accident conform legii -- art. 41/1 din regulament. Va trebui probabil sa plateasca si reparatiile masinii de politie. Cum are doar o julitura nu se va deschide dosar penal deci nu prea are ce sa faca. El nu are cum sa dovedeasca ca masina de politie i-a taiat fata atat timp cat el era pe contra-sens... incercati totusi sa ganditi rational!

 

Motociclistul a incalcat 2 reguli flagrante de circulatie: incalcat marcaj continuu si circulat pe contra-sens. Acum 2 sapt in Bucuresti unul a murit din cauza prostiei lui si a altuia care i-a intors in fata. Masina de politie circula regulamentar. Cu ce e vinovata politia? Acum pe bune ... Si Raul de unde stii tu ca i-a taiat fata? Ai fost acolo ai vazut accidentul? Sau l-ai auzit in telefon?

 

Oricum si orice ati spune, din cele relatate nu rezulta decat o vinovatie clara a motociclistului. Imi pare rau s-o spun dar cand 2 vehicule se intalnesc pe contra-sens, nu prea exista chestia cu TAIAT FATA! Soferilor....

 

P.S: Omu era incepator si depasea cu 50-70km/h coloana, sensurile de deplasare fiind separate de linie dubla continua?? Si ne intrebam de ce mor 5-6 oameni pe zi in accidente rutiere? Eu in locul lui mi-as da foc la permis...

 

dupa desenul ala din primul post eu am inteles ca a iesit in contrasens, calcand linia continua, dupa care a intrat inapoi in banda lui unde il astepta loganu'. deci accidentul a avut loc pe sensul de mers al motociclistului, chiar daca acesta a iesit pe contrasens o bucata.

cu ce se vor scoate politaii? ca l-au vazut pe contrasens si s-au bagat si ei pe contrasens sa-i faca loc???

 

LE @Nightwolf: in general cand calci marcajul dublu continuu mergi pe contrasens...

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politia nu pateste nimic in acest caz... si putea sa fie orice alta masina ... impactul s-a produs pe sensul opus de circulatie al motociclistului este direct vinovat de accident conform legii -- art. 41/1 din regulament. Va trebui probabil sa plateasca si reparatiile masinii de politie. Cum are doar o julitura nu se va deschide dosar penal deci nu prea are ce sa faca. El nu are cum sa dovedeasca ca masina de politie i-a taiat fata atat timp cat el era pe contra-sens... incercati totusi sa ganditi rational!

 

Motociclistul a incalcat 2 reguli flagrante de circulatie: incalcat marcaj continuu si circulat pe contra-sens. Acum 2 sapt in Bucuresti unul a murit din cauza prostiei lui si a altuia care i-a intors in fata. Masina de politie circula regulamentar. Cu ce e vinovata politia? Acum pe bune ... Si Raul de unde stii tu ca i-a taiat fata? Ai fost acolo ai vazut accidentul? Sau l-ai auzit in telefon?

 

Oricum si orice ati spune, din cele relatate nu rezulta decat o vinovatie clara a motociclistului. Imi pare rau s-o spun dar cand 2 vehicule se intalnesc pe contra-sens, nu prea exista chestia cu TAIAT FATA! Soferilor....

 

P.S: Omu era incepator si depasea cu 50-70km/h coloana, sensurile de deplasare fiind separate de linie dubla continua?? Si ne intrebam de ce mor 5-6 oameni pe zi in accidente rutiere? Eu in locul lui mi-as da foc la permis...

 

 

Mai citeste odata cum s-a intamplat.Motociclistul a depasit si a intrat inapoi pe banda lui, nu era pe contrasens in timpul impactului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca mai conteaza, dar din aceasi serie va pot povesti si eu una cu masini de politie. Si nu era vorba de una de la politia rurala ci una de la rutiera. Acum ~ doi ani, eram pe E70-E68, mergand spre Deva si am vazut masina politiei in spate... M-am proptit mai bine in sa si am indreptat spinarea, pastrand o viteza OK si o distanta de siguranta fata de TIR-ul din fata (care oricum mergea regulamentar). Drumul urmareste un traseu desenat de un artist, nicidecum de un inginer, si face viraje cand te astepti mai putin; vegetatia abudenta scade vizibilitatea in curbe si mai mult, iar cum traseul este foarte aglomerat (mai ales tiruri), nu prea ai loc de manevre... Cum spuneam, in traficul asta, se mergea in coloana, cand ma trezesc in "coasta" cu masina politiei rutiere. Se apropiau semnaland ca vor sa depaseasca dar drumul evident ca nu le permitea, si sa fiu sincer nici eu nu aveam chef sa pun frana si sa trag pe dreapta pentru ca doi militieni se grabesc. Au mers in spatele meu intr-un stil vadit agresiv cam 5-7 minute, dupa care m-au depasit PE DREAPTA, obligadu-ma sa ies din banda si sa franez destul de brutal in fata unui tir care venea de de pe contrsens (Doamne bine ca avem ABS la mobra si nu am cazut! :crack: ). Am redresat in ultima clipa, am intrat inapoi in banda si am mai mers in spatele militienilor cam 20km (nu au putut sa depaseasca tirul), dupa care s-a oprit toata coloana pentru ca se repara un pod si se cuircula pe un singur sens, intermitent. Am optit langa soferul Daciei si i-am batut obrazul, spunandu-i ca agresivitatea inconstienta ar fi putut omora un om, la care mi s-a raspuns pe un ton evident superior ca daca nu stiu sa conduc sa stau acasa (!?) si ca nu-i treaba lui daca eu mor calcat de un tir. In plus, mi s-a atras atentia ca motorul nu e inmatriculta in .ro (lucru normal atata vreme cat eu nu am domiciliul in .ro) si ca daca vreau sa nu raman fara carnet ar trebui sa le cer scuze!!! A fost ultima oara cand am urcat pe mobra in .ro, si va spun cu mana pe inima ca nu as mai avea curajul sa o fac la ritumul in care se produc accidente si mor oameni...

Aveti grija de voi!

 

Trebuia sa suni la 112 si sa reclami respectivul echipaj. In Bucuresti cel putin daca faci asta iti garantez ca in 2 minute ai langa tine de la comisar-sef in sus de la toate serviciile posibile si imposibile (experienta personala). Majoritatea politistilor care au in grija tronsoane de DN sunt facuti din alt aluat fata de cei din oras. Si cu cat te indepartezi de Bucuresti cu atat aluatul e mai moale (daca intelegi ce vreau sa spun). Profita de faptul ca cetateanul nu cunoaste legea si isi permit multe.

 

Acum 1 an, am avut o experienta similara cu a ta pe undeva prin Sibiu. Diferenta intre faptul ca el credea ca ma face si mine a fost acel apel la 112 in care am formulat scurt "sunt la km cutare intre Sibiu si Deva, sunt oprit de echipajul de rutiera format din agent cutare si agent cutare si asupra mea se incearca un abuz. Solicit ofiter superior de la IPJ si SPR al IPJ la fata locului" In 10 min roiau copoii p`acolo si cei 2 au fost mustrati pt urmatoarele 3 luni.

 

Ideea e in schimb ca tre` sa fii fff sigur pe tine cand faci asta. Ai ezitat, o dai in alte alea si risti niste amenzi daca nu chiar dosare + ca cei pe care ii reclami te pot da in judecata.

 

Repet... totul e sa cunosti legea!

 

 

dupa desenul ala din primul post eu am inteles ca a iesit in contrasens, calcand linia continua, dupa care a intrat inapoi in banda lui unde il astepta loganu'. deci accidentul a avut loc pe sensul de mers al motociclistului, chiar daca acesta a iesit pe contrasens o bucata.

cu ce se vor scoate politaii? ca l-au vazut pe contrasens si s-au bagat si ei pe contrasens sa-i faca loc???

 

Daca echipajul a intrat pe contra-sens EL (eu am inteles ca s-a intamplat pe sensul de deplasare al politiei) fara a efectua semnalul regulamentar de oprire catre respectivul vehicul aflat in miscare, atunci au o mare problema!! Daca in schimb a fost efectuat acel semnal, atunci motociclistul are o mare problema!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol dar nu neobisnuit comportamentul politiei.

 

O situatie asemenatoare mi s-a intamplat si mie pe drumul Buc-Alexandria, fiind in depasire si venea politia pe sensul celalalt - m-a semnalizat cu bastonul pe gream sa opresc adica a vrut sa-mi dea cu el in cap :crack: Noroc ca m-am ferit (lasat in jos). Altfel o lovitura in viziera cu bastonul pe la 180-200 km la h (viteza insumata) cum ar fi fost ??

Editat de nice_sun_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din schita desenata la inceputul postului se vede .. (sau poate e din cauza ochelarilor) ca masina de politia a intrat si ea pe sontrasens .. ceea ce nu ar fi trebuit sa se intample .. Eu un cu ajutorul imaginatiei pot desena urmatorul senariu :

 

Moto a depasit masina incalcand linia dubla continua / sin contrasens venea politia .. care a aprins girofaru /

moto a revenit pe sensul lui de mers / politia a incalcat linia dubla continua si a patrus pe sensul motocicletei /

moto s-a speriat a blocat spatele s-a dat pe jos si moto a intrat in masina politiei. asta am priceput eu din schita

 

Ceea ce sincer nu mi se pare normal .. in schimb mi s-ar fi parut normal sa scoata bastonul pe geam (chestia aia reflectorizanta in sem de opreste ba) - si apoi inceput urmarirea ...

 

 

Ceea ce nu mi se pare iarasi normal ... intamplare petrecuta ieri ... pe DN1 (grumu groazei sau ga0@zei cum vreti voi) venea spre bucuresti si undeva inaintea semaforului de la academia de politie .. un nene cu masina prevazuta cu girofar taia 1 banda de pe sensu lui si alte 3 de pe sensul meu de mer casa intoarca :crack: si nu avea girofar nu era in urmarie .. sau mai stiu eu ce . por si simplu a vrut muschiu lui sa intoarce p-acolo .. ca doar se purea .. nu

 

mai e mult pana o sa jungem si noi la standarde europene unde nu o sa iti fie frica sa iti lasi motocicleta cu cheia in contact si casca pe rezervor atunci cand intri in benzinarie sa platesti si sa iti iei o cola.

 

daca am gresit cu ceva imi cer scuze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa suni la 112 si sa reclami respectivul echipaj. In Bucuresti cel putin daca faci asta iti garantez ca in 2 minute ai langa tine de la comisar-sef in sus de la toate serviciile posibile si imposibile (experienta personala). Majoritatea politistilor care au in grija tronsoane de DN sunt facuti din alt aluat fata de cei din oras. Si cu cat te indepartezi de Bucuresti cu atat aluatul e mai moale (daca intelegi ce vreau sa spun). Profita de faptul ca cetateanul nu cunoaste legea si isi permit multe.

 

Acum 1 an, am avut o experienta similara cu a ta pe undeva prin Sibiu. Diferenta intre faptul ca el credea ca ma face si mine a fost acel apel la 112 in care am formulat scurt "sunt la km cutare intre Sibiu si Deva, sunt oprit de echipajul de rutiera format din agent cutare si agent cutare si asupra mea se incearca un abuz. Solicit ofiter superior de la IPJ si SPR al IPJ la fata locului" In 10 min roiau copoii p`acolo si cei 2 au fost mustrati pt urmatoarele 3 luni.

 

Ideea e in schimb ca tre` sa fii fff sigur pe tine cand faci asta. Ai ezitat, o dai in alte alea si risti niste amenzi daca nu chiar dosare + ca cei pe care ii reclami te pot da in judecata.

 

Repet... totul e sa cunosti legea!

 

 

 

 

Daca echipajul a intrat pe contra-sens EL (eu am inteles ca s-a intamplat pe sensul de deplasare al politiei) fara a efectua semnalul regulamentar de oprire catre respectivul vehicul aflat in miscare, atunci au o mare problema!! Daca in schimb a fost efectuat acel semnal, atunci motociclistul are o mare problema!

 

Probabil ai dreptate, probabil trebuia sa dau telefonul ala si sa cer asistenta, dar nu cred ca asta ar rezolva cumva problema de atitudine a politistilor in .ro. Chiar daca aveam dreptate, era dificil de demonstrat atata timp cat atunci cand i-am batut obrazul mi-a spus ca el nu avea nici o vina ca eu eram pe contrasens (!?), in plus nu cred ca avea vreo relevanta daca as fi cazut sub rotile tirului... Ce am vrut sa punctez era lipsa de cerebel si nonsalanta cu care unii din colegii tai abordeaza astfel de situatii (repet era vorba de politisti de la circulatie iar masina avea numar de Bucuresti...) (no offence, nu e nimic personal).

Revenind ontopic, personal consider ca echipajul de polie a abuzat si ca au apelat la o manevra total necorespunzatoare provocand un accident absolut gratuit. Parerea mea, tot personala, este ca politia nu trebuie sa fie organ represiv ci sa conlucreze cu soferii si sa aduca un plus de siguranta pe strazi, nu sa traga cu pustile si sa distruga bunurile oamenilor ca in vestul salbatec. Sunt poate zeci de infractori care scapa cu fuga zilnic, si politia nu face nimic, in schimb la o incalcare de banda dubla intra cu masina in ei!!! Unde mai pui ca banda aia continua nu e chiar continua...cel putin in poze sunt cativa metri cu banda dubla INTRERUPTA...

Editat de M a v e r i c k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din schita desenata la inceputul postului se vede .. (sau poate e din cauza ochelarilor) ca masina de politia a intrat si ea pe sontrasens .. ceea ce nu ar fi trebuit sa se intample .. Eu un cu ajutorul imaginatiei pot desena urmatorul senariu :

 

Moto a depasit masina incalcand linia dubla continua / sin contrasens venea politia .. care a aprins girofaru /

moto a revenit pe sensul lui de mers / politia a incalcat linia dubla continua si a patrus pe sensul motocicletei /

moto s-a speriat a blocat spatele s-a dat pe jos si moto a intrat in masina politiei. asta am priceput eu din schita

 

Ceea ce sincer nu mi se pare normal .. in schimb mi s-ar fi parut normal sa scoata bastonul pe geam (chestia aia reflectorizanta in sem de opreste ba) - si apoi inceput urmarirea ...

 

Corect!

 

daca am gresit cu ceva imi cer scuze

 

Nu iti inteleg atitudinea... umila (?).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce nu mi se pare iarasi normal ... intamplare petrecuta ieri ... pe DN1 (grumu groazei sau ga0@zei cum vreti voi) venea spre bucuresti si undeva inaintea semaforului de la academia de politie .. un nene cu masina prevazuta cu girofar taia 1 banda de pe sensu lui si alte 3 de pe sensul meu de mer casa intoarca :crack: si nu avea girofar nu era in urmarie .. sau mai stiu eu ce . por si simplu a vrut muschiu lui sa intoarce p-acolo .. ca doar se purea .. nu

 

 

daca am gresit cu ceva imi cer scuze

 

sniky esti un mare b.o.u... te bagi in seama inventezi o poveste arunci cu minciuni si prostii doar asa.. ca sa iti faci norma zilnica de posturi si sa te bage lumea in seama sau ce?? dac-or fi multi ca tine .. si banuiesc ca sunt.. se explica de ce s-a dus dreacu forumu asta...

 

daca ai gresit cu ceva? da! IERI pe DN1 la academia de politie NU MAI EXISTA SEMAFOR si masina cu girofar nu putea sa intoarca decat daca era Hummer sau ceva asemanator.. pe mijlocul drumului exista o bordura tocmai ca sa nu se mai intample nenorociri d-astea cu intorsul.

 

deci... esti b.o.u

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tentativa de omor cred ca aici se poate inscrie fapta . daaaaa politistii in marea lor grija fata de cetateanu platitor de impozite erau in primejdie sa fie loviti de bikerul care in nemernicia lui a indraznit sa reintre pe sensul lui de mers ,dupa ce conf pozelor a depasit pe linie intrerupta care cica ii dadea voie sa efectueze depasirea si astfel la intrarea pe sensul de mers era sa pericliteze viata bravilor politisti ce au dorit sa asigure un mediu placut si corect in care sa se desfasoare circulatia pe acel drum.dar ei cum dracu au intrat pe contrasens ?????????si sa incalce linia continua ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...