Sari la conținut

ATASULE,TE IUBESC.


lil debul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ala nu-i un Ural Ranger ?

 

Adevarul e ca mi-ar placea sa vad ce poate iesi din tehnica moderna + design adecvat (cam toate moto noi sunt desenate sa fie solo si arata cam ciudat cu 'ceva' pe langa ele).

Editat de SnapShot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Si eu ii duc dorul atasului cateodata.

 

post-4104-1125061581_thumb.jpg post-4104-1125061611_thumb.jpg post-4104-1125061598_thumb.jpg

 

 

 

 

post-4104-1125061631_thumb.jpg post-4104-1125061690_thumb.jpg post-4104-1125061665_thumb.jpg post-4104-1125061652_thumb.jpg

 

 

 

HONDA CBR 1000 versiuni disponibile pana prin...:crack:.... ´92 parca (SC21)

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

COPILUL CARTOF SINT EU,CA ASA AM ZIS EU CA-I BINE.SI SPEED-urile CU ATAS IMI PLAC,DAR MA GINDEAM DACA MAI SINT ATASE IN BUCURESTI, CA EU NU AM MAI VAZUT, SI POTI SA FACI CU ELE TOT FELUL DE NEBUNII MISTO. O SA-MI IAU SI EU UNUL IN CURIND.

post-5541-1125063309_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

undefined A MURIT ATASUL INJUNGHIAT PE LA SPATE DE HAYABUSA & COMP ???

231429[/snapback]

 

 

Itzi iei numai atas? :crack:

Cred ca Uralu' chiar e singura fabrica care mai produce motociclete cu atas.Am vazut pe net ca in state multzi prefera atasurile de la Ural sau Dneper.Multzi le folosesc pentru HD.Is mai retro si is facute din tabla in comaratzie cu majoritatea atasurilor moderne care is din fibra sau alte plastice..... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shi eu sunt pentru atash.

cand mi-am modificat nepra asha ca in avatar am renuntzat la atash, dar acum am re-modificat cadrul shi am pus la loc prinderea din spate pt atash.

ca doar nu degeaba am inmatriculat-o cu atash, ca sa-l las sa rugineasca in curte?!

il pun la loc ! intr-adevar e mai cool sa mergi cu atashul, mai ales ca nu eshti obligat sa portzi casca!

numa bine

cosmin aka kerosen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SINT CURIOS CITI MAI MERG CU ATASUL

 

IN TATRA ASTA SI MAI ALES IN BUC. DACA ATV-URILE SINT ASA LA MODA, DE CE NU AR FI SI ATASURILE ? ORICUM, EU NU VREAU ATAS CA SA FIU LA MODA, DA CRED CA ACTUALELE MOTOCICLETE NU AU PERSONALITATE, PREA SINT TOATE LA FEL. ASI DORI, DACA SE POATE UN SONDAJ CHIAR AICI, UN FEL DE RECENSAMINT AL UTILIZATORILOR, SA ZICA FIECARE CE ARE , DE UNDE ESTE, DA SA FIE NEAPARAT CU ATAS. CU BINE SI PE CURIND.

post-5541-1125275380_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !...ocazional "port" atas ! dar daca nu este reglat K lumea ....mergi ca naiba !...intr-adevar are farmecul lui ! ... imi aduc aminte ca nu demult am facut un fel de safari pe niste campuri (eram si cu consoarta !)... mama mama !..Doamne ce amintire !...il recomand !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Cios: credeam ca se stie ca Uralul nu este singura care produce cu atash. Si in general Uralul vinde cu atash, caci fara nu prea are farmec.

Izhevskul (Ij) produce anual mult, mult mai multe moto cu atash. Este motocicleta nationala a Estului infestat de rusi.

Dnepr a produs pana nu demult.

Cat despre Chang Jiang 750 am tot vorbit.

 

 

@Copile cartof:blink: , exista inca motociclisti in Bucuresti care conduc asa ceva, si mai multi in provincie. Sigur ai vazut si tu... Ia-ti si tu o motocicleta cu atas.

Am evitat topicul asta tragi-comic o vreme. Este un topic mai ciudat decat multe ale lui hoinar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Kerosen: cred ca s-a mai schimbat cate ceva de cand ne-am luat noi carnetul...am aflat acum la BV la intrunire (cand m-am uitat stupefiat la toti TREI pasagerii unui DNEPR cu atas care aveau casti in cap), ca daca aduni 2+17=amenda...

 

(2) Conducatorii si pasagerii motocicletelor si ciclomotoarelor sunt obligati sa poarte în timpul circulatiei pe drumurile publice casca de protectie omologata."

+

(17). motocicleta - autovehiculul cu doua sau trei roti, al carui motor are o capacitate cilindrica mai mare de 50 cm3, cu sau fara atas si/sau o viteza maxima, prin constructie, mai mare de 50 km/h, a carui masa proprie nu depaseste 400 kg;"

 

 

Se pare deci ca "mai nou" trebuie sa ai "cap" si pe atas. Desi, daca imi aduc bine aminte DNEPR-ul avea cu atas mult peste 500 kg. si atunci, conform "definitiei (17)" nu mai esti pe motocicleta :crack:

 

Ps. Nu am vazut nimic la "legislatie, acte, vama"

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE CE O FI TOPICUL ASTA TRAGIC-COMIC NU STIU , DA NICI NU MA DERANJEAZA. MI-AR PLACE O ACTIVITATE A ATASELOR , PT. CA AM SPUS CA MOTO ACTUALE NU PREA AU SUFLET SI CRED CA AR FI FRUMOS CA ATUNCI CIND O SA IMI IAU ATAS SA GASESC SI ALTI PASIONATI. ORICUM, CONSIDER CA ATASUL E MAI SIGUR IN TRAFIC SI PLUS CA ARE O FRUMUSETE APARTE ( EU SINT UN ADMIRATOR AL MOTOARELOR RETRO ). SINGURA PERSOANA DE VIRSTA MEA DESPRE CARE STIU CA ARE ATAS ESTE BEBE KOMBAT , POATE INTRE TIMP MAI APAR SI ALTII . VA SALUT SI PE CURIND .

 

PS. CITEODATA MA INTREB DACA NU SE POATE CUSTOMIZA SI ATASUL , DACA TOT SE CUSTOMIZEAZA MOTOCICLETA ( HARLY CU ATAS ) ?

post-5541-1125322109_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin la ce am spus: in momentul de fata singurul producator serios de motoare cu atas a ramas din punctul mei de vedere Ural : Nipru - nu mai fabrica, IJ - motor in 2T=fiabilitate mai mica si viitoare probleme legate de poluare, chinezii - nu mi-au placut niciodata din punct de vedere calitativ.

Concluzia? - Singurul fabricant de motoare cu atas care investeste in dezvoltare si modernizare a ramas Ural

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONCLUZIA??? ADIO ATASE NOI. O SA AJUNG JMECHER CU UN NIPRU CU ATAS. ORICUM NU DE AIA IMI IAU DA UITE CA ASA O SA FIE. DAR OARE S-A GINDIT CINEVA CA SI ATASELE SE POT CUSTOMIZA ? ASTA APROPO DE CUSTOMURILE GEN HARLY ( NU VA OBOSITI SA IMI SPUNETI CUM SE SCRIE CORECT ). A INCERCAT CAREVA PINA ACUM, SA VEDEM SI NOI CEVA INEDIT???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai copile cartof, mult succes , sa-ti iei o Dnepr cu atash si sa ai grija de ea. O sa iti placa mersul cu atash si cand vrei o schimbare iti ia doar max 30 min sa scoti atashul. Topicul e usor tragi-comic, nu te mai ataca maestre, "adio atas", "atasule te iubesc", "in memoriam"...Parca ai fi o poeta neinteleasa :crack: .

@cios: nu vreau sa contrazic, desi e pasionant :crack: , dar fabrica IJ e mai tare decat aia de Ural, (prin anii 70 avea calculatoare, robotica ). In fond e un conglomerat gigant care produce masini, armament (AK,Dragunov, Maliutka), etc. Si e de viitor din simplul motiv ca vinde in prezent si va vinde, dar nu in Vest.

Fabrica Chang Jiang e si ea un mare conglomerat: fabrica de avioane in special ,apoi de moto.

Deci calitatea este de varf. Moto originale (nu din piese) Chang Jiang au fost si sunt peste Ural.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU MA ATAC NICICUM , FOARTE SINCER . E LIBERTATE SI ASTA E SI ROSTUL FORUMULUI , SA ZICA FIECARE CE ARE DE ZIS SI FARA CENZURA. CIT DESPRE ATASE CE SA ZIC , ASTEPT IDEI DE CUSTOMURI SI EVENTUAL CU POZE , SA VAD SI EU DACA IESE CEVA PE LINIA ASTA. VA MULTUMESC TUTUROR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce adio atase noi... Ural inca le face...

 

Ij va disparea tocmai din cauza ca e fabrica de armament si restu... productia civila e neglijata... Nu conteaza ce a fost in anii '70, conteaza ce e azi. Cat despre chinezi... daca sunt asa buni de ce nu au un motor dezvoltat de ei? Ala pe care il lauzi este copiat dupa un Ural si ala de acum 50 ani... depasit moral...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AJUTOOOOR!!! CIOS ZICE CA SE VIND URALE NOI IN PATRIA MEA SCUMPA SI DRAGA. UNDE , CINE ,CUM, CA M-A PUS PE JAR??? SINT MAI SCUMPE, NORMAL, FIIND NOI, DA POATE SE MERITA, CINE STIE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...