Sari la conținut

Bull Bikers Party 2007


bullbikers
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 107
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bai nene cate intrebari! :lol: Cautati in intrunirile din anii trecuti si o sa gasiti poze din care reies raspunsuri la majoritatea intrebarilor! AVETI LOCURI DE CAZARE/CAMPARE....CACALAU! DUSURI CU APA CALDA, CONDITII SUPER! Oricum...o sa fie distractie...ca in fiecare an! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost la ploiesti nici nu voi merge vreodata, in primul rand ca e prea departe, da am inteles ca prietenii mei stateau cu frica-n san din cauza populatiei bastinase de culoare ( inchisa ) care misuna prin zona!

sper ca la bv sa fie altfel. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ploiestiul a demonstrat inca o data, daca mai era nevoie , ca are sanse f mari la Best meeting 2007. Daca ai fi venit,ai fi vazut.

La brasov....asteptam comentariile dupa. Eu personal voi rata intrunirea, dar sunt curios cum vor fi impartite parerile dupa eveniment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu-mi place la Ploiesti chestia cu intrarea libera, unde-ti intra toti cocalarii, prefer intalnirile strict pt bikeri, unde toata lumea e pe aceasi unda, oricum a cantat pe scena sambata o trupa, nu stiu care, o melodie cu dedicatie speciala pt exemplarele cu pricina, unde le-a bagat-o pe gat si i-a injurat ca la usa cortului pe cocalari, repet asa erau versurile, probabil era pregatita din vreme bucata.

Cat despre camparea cu cortul, nu trebuia sa-ti faci griji, zona era pazita de baietii de la Dac Motors.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost la ploiesti nici nu voi merge vreodata, in primul rand ca e prea departe, da am inteles ca prietenii mei stateau cu frica-n san din cauza populatiei bastinase de culoare ( inchisa ) care misuna prin zona!

sper ca la bv sa fie altfel. :lol:

Ploiestenii mai poarta si denumirea de ,,gazari'', nu de ciori sau colorati.

Daca te opreai la ,,..e prea departe..." era ok, dar sa faci afirmatii pe baza spuselor prietenilor tai, cred k e deplasat.Pt. un bicker pasionat k tine nici o distanta nu e prea mare si te-ai fi putut convinge k persoanele colorate si cu alte inclinatii au fost tinute la distanta de cele doua spatii de campare inchise si cu un control riguros as spune tinand cont k si cei de la Dac Motors sunt oameni si pot bea o bere doua.

 

A FOST SUPER FAIN (vezi topicurile cu foto si comentarii de acolo)

 

scuze titularului de topic pt. off, dar nu m-am putut abtine

:lol:

 

sper sa iasa si mai bine la BV, desi nu stiu dak voi putea veni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr ca le zic bine ,probabil .

 

eu nu stiu ce cauta Trooper peste tot , de exemplu !

vezi , doar chestie de gusturi ...

 

 

Brasovul dupa mine e mai nimerit ca intalnire , atat prin prisma faptului ca am ceva mai mult de mers (curbele de pe Cheia) pana acolo cat si a locatiei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ok, in concluzie: lasa-ne, lasa-ne.

 

On topic: care e faza cu parapantele mai exact?

 

Off topic: ce tot ii cheama lumea pe tristii aia de la Luna Am(u)ara pe la intruniri?

 

Ce devreme te-ai trezit, valeu! Trebea sa te alerg mai tare ieri :funny:

Asa, asa, zi-le tu mai!!!!

 

Chiar, ce-i cu parapantele alea?

 

Deja mi-e sete :D :welcome: :thanks: :crack: :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am fost la ploiesti nici nu voi merge vreodata, in primul rand ca e prea departe, da am inteles ca prietenii mei stateau cu frica-n san din cauza populatiei bastinase de culoare ( inchisa ) care misuna prin zona!

sper ca la bv sa fie altfel. :welcome:

prostie mai mare n-am auzit.au fost,ce-i drept,o gramada de nechemati,mai ales pustime,dar sa nu uitam ca era politie si jandarmi" cata frunza,cata iarba",inclusiv "amazoane calare".organizarea a fost impecabila. :crack:

 

treaba cu parapantele e tare nene.eu si cu egobrain ne-am dat acu 2 ani.anul trecut n-au fost.pretul a fost de doar 50 mii si ne-a invartit cam juma de ora peste muntii aia p'acolo.in majoritatea te tine parapantistul legat de el in brate.cam nasol la coborare,trebuie sa-ti sincronizezi pasii in fuga cu el,la cea cu motor n-ai nene nicio treaba,stai ca nesimtitu tolanit ca-n fotoliu,vorbesti la celular si te dai prin nori.exagerez putin ca asta nu urca la fel ca cealalta,in schimb stai mai comod si n-ai nicio treaba la aterizare.oricum,merita,e o senzatie...de-ti vine adrenalina pe nas....misto,misto. :D :thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la stadion sunt jandarmi si politisti cata frunza, da nu inseamna ca nu poti sa pleci cu smurdul ! daca tu te-ai simtit bine ma bucur, dar nu inseamna ca altii nu pot avea parerile lor.cine are motor de peste 10000 de euro intelege ce am vrut sa spun, plus ca mergi sa te simti bine, nu sa te uiti in toate directiile.esti cam plictisitor dar sper sa-ti treaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o parere si o spun desi nu mi-a cerut-o nimeni.

Evenimentul organizat de Bull bikers e pus foarte aproape de evenimentul de la Ploiesti , se aseamana cu evenimentul de la Ploiesti, singura diferenta e poate ca la Brasov se zboara cu parapanta iar in schimb la Ploiesti a avut loc o actiune umanitara. La actiunea umanitara au participat 1000 de motociclete (deci cam 1500 -2000 de persoane) iar cu parapanta poate vor zbura 100 de curajosi.

In rest...aceleasi fripturi, mici si bere,trupe rock si parada motoarelor.In concluzie nimic nou si cred ca nu vor fi atat de multi participanti ca la Ploiesti.Gresala e a organizatorilor care daca ar fi pus evenimentul peste inca o luna ar fi avut sanse mai mari de reusita, mai ales ca se mizeaza pe o participare masiva a bucurestenilor ,obositi dupa un Motorrock , Comemorarea Victimelor de joia trecuta si un weekend la mare.

Un alt inconvenient e nota de plata care pentru cei mai modesti ,care suntem majoritari, e destul de mare .Cazarea la casutza 50 de lei (nu am cort si nici 200 lei sa-mi cumpar),benzina 50 de lei ,intrarea 20 lei de persoana deci 40 in cazul meu plus 100 de lei cel putin pentru mancarica si bauturica. S-au strans deja 250 de lei. Cu un sfert banii astia merg pe marginea unui lac de linga capitala si ma simt la fel de bine.Tot cu mititei ,bere,foc de tabara etc.

Repet. Daca evenimentul era la distanta mai mare de cel de la Ploiesti atunci pasiunea unei astfel de intruniri ar fi invins ratiunile financiare si nu ar fi existat nici sentimentul ca te duci sa vezi din nou acelasi film.

Nu vreau sa judec organizatorii dar am simtit o stangacie din partea lor chiar si pentru faptul ca pe www.bullbikers.ro nu se gasesc informatii despre acest eveniment desi adresa apare pe afis.

Sper totusi ca dupa eveniment sa-mi fie contrazis pronosticul defavorabil si sa citesc ca a fost un succes.

Le urez organizatorilor din toata inima mult succes si-mi cer scuze daca i-am suparat.

Promit ca vin la Brasov...dar nu in weekendul asta.

Va pup.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rind,sa nu imi iei in nume de rau ce o sa spun..

asa...deci,dupa cum spui tu,toate intilnirile sint la fel...ca de,toate sint cu aceasi mici,fripturi,bere,concerte...si cu toate astea unele sint mai apreciate decit altele...

apoi....intilnirea de la ploiesti(desi tineam mortis sa merg,dar ceva intervenit in ultima clipa m-a impiedicat)..din ce am vazut anii trecuti..are succes pt ca e prima din sezon(ma rog,era..ca din cauza referendumului s-a decalat,si prima a fost la cj)...organizatorii s-au cuplat cu primaria si astfel au obtinut intrarea libera,si au obtinut si trupe mai acatari,accesul in "tarcul" motociclistilor era oarecum restrictionat,si ar mai fi neste kestii care o fac mai,cum sa spun..mai apetisanta in alegere...

 

pe de alta parte,cred ca si intilnirea de la bv o sa aibe succes,in primul rind pt ca e in centrul tarii...apoi pt ca sint conditii de cazare decente.....sau cel putin erau anul trecut:toalete faine si curate(nu de alea ecologice),apa curenta peste tot in camping...umbra peste tot in camping....mi se pare ca si curent tras..nu mai tin minte de mincare ce si cum...

 

ce ai spus tu cu costurile,sint cazuri particulare,care depind de fiecare...de exemplu cazare..nu e musai la casutza(care fie vorba intre noi,erau si la 42 ron casutza de 2 locuri,deci 21 ron/pers/zi)..eu la toate intilnirile am fost cu cortul..si nu,nu e 200 ron cortul,ci e vreo 90 ron cortul dublu de 3 persoane(metro sau selgros)....intrarea 20 ron...as putea sa spun ca e oarecare in scadere,pt ca,daca imi amintesc eu..anul trecut cam era in jur de 30 ron intrarea pe la intilniri..plus ca daca te-ai duce la ceva concerte in buc,cred ca tot 20 ron ar fi biletul,daca nu mai mult...benzina,ai zis ca te costa 50 ron,dar fiind 2 pers cum ai zis,te costa 25 ron...

e adevarat,poate iesi mai ieftin daca iesi pe malul vreunui lac de pe linga capitala,(desi la circulatia din buc,pina iesi din buc,cred ca ai consuma cel putin jumatate din benzina de 50 ron consumata pina la bv)dar una e sa iesi la iarba verde,si una sa mergi la intilnire..sint 2 kestii total diferite care nu comporta comparatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Bv este o intrunire pe care nu o ratez , nu pt. ca e formidabila , ci pt. ca am eu ceva special legat de Bv.

Si sincer la orice intrunire ma voi simtzi bine pt. ca in primul rand voi fi cu prietenii.

Dupa parerea mea BV este o intrunire care castiga prin locatzie , fiind in centrul tzarii , restul ramane in seama organizatorilor :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI aici dau de Ploiestiul vietii?

Nu va puteti tine gura aia nici in alte topicuri. Aici vroiam sa citesc despre brasov nu nervii si cretinatatile vostre scrise si in alte 3 topicuri.

otto.tun chiar nu ai cu cine sa te certi pentru ca mandria lor idioata si unicul neuron nu-i lasa sa accepte ca fiecare om are o parere personala.

Iar acum ar fi frumos sa incetati cu Ploiestiul vostru si sa se vorbeasca despre intalnirea moto (care se poate numi intalnire moto) de la Bv...

Va anunt de pe acum ca nu raspund la reply-urile de prost gust asa ca nu va obositi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI aici dau de Ploiestiul vietii?

Nu va puteti tine gura aia nici in alte topicuri. Aici vroiam sa citesc despre brasov nu nervii si cretinatatile vostre scrise si in alte 3 topicuri.

otto.tun chiar nu ai cu cine sa te certi pentru ca mandria lor idioata si unicul neuron nu-i lasa sa accepte ca fiecare om are o parere personala.

Iar acum ar fi frumos sa incetati cu Ploiestiul vostru si sa se vorbeasca despre intalnirea moto (care se poate numi intalnire moto) de la Bv...

Va anunt de pe acum ca nu raspund la reply-urile de prost gust asa ca nu va obositi.

 

 

pentru ca astazi frec menta la serviciu, am sa ma obosesc totusi sa-ti spun ca jignesti gratuit oameni pe care nu-i cunosti. adica tu, care nu te poti numi motociclista prin nimic, arunci cu noroi in niste oameni care au facut foarte multe in cadrul acestei comunitati moto care este.

a avea o parere personala nu te absolva de a iti pastra "tonul" posturilor in limita bunului simt.

 

ploiesti rulz :D :welcome: :thanks: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca astazi frec menta la serviciu, am sa ma obosesc totusi sa-ti spun ca jignesti gratuit oameni pe care nu-i cunosti. adica tu, care nu te poti numi motociclista prin nimic, arunci cu noroi in niste oameni care au facut foarte multe in cadrul acestei comunitati moto care este.

a avea o parere personala nu te absolva de a iti pastra "tonul" posturilor in limita bunului simt.

 

ploiesti rulz :D :welcome: :thanks: .

Ok, ai raspuns frumos si deaceea-ti raspund. Discutia e foarte veche, la inceput am avut un ton cu foarte mult bun simt pana cand a degenerat discutia in asemenea hal incat sa ma simt foarte jignita pentru simplu motiv ca nu am avut o parere care sa coincida cu majoritatea, nu-mi cere sa respect atata timp cat eu am respectat si mi s-a raspuns numai cu rautati si mistouri de 3 lei.

Dar aici chiar e alt topic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...