Sari la conținut

Accident Mortal Oradea 1 Iunie 2007


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 191
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Chair nu am cuvinte.

De cand mi-am cumparat alarma de la el, am mai povestit de cateva ori cu el, si chiar incepeam sa il apreciez pentru felul in care gandeste si in care-si trateaza clientii.

Cuvintele sunt de prisos. Ma simt ca si cum as fi pierdut un prieten, si nu am multi prieteni.

:P :( :P :rose:

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace si sa aline suferinta familiilor indurerate.

:finger: :finger: :finger: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un nenorocit din bucuresti cu o duba care nu are un pic de constiinta vazand ca vine omu cu prioritate si toate alea ... nenorocitu se gandeste ca are timp si uite asa prietenii nostrii nu mai sunt ...

a lipsit doar juma de metru sa nu loveasca rahatu ala de duba

este ingrozitor

eu i-am adus moto din germania acum 9 zile

ieri la amiaza m-am intalnit cu el sa-i dau ceva act ca sa scoata numerele definitive .... peste cateva ore primesc un telefon..... Petre vezi ca Fazek a avut accident e borsului si nu e de bine....

 

Doamne Doamne de ce i-ai luat?!?!?!?

Condoleante Familiilor!

Odihnitiva in pace Fazek si Timi ... s-au dus deodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte.

Chestia cu benerele e o ideie buna... am putea face o cheta (, poate gasim si ceva sponsori (scoli de soferi, etc) si sa se faca ceva la nivel national pe drumurile europene, la intrarile in orase, poate radio si tv...

Daca e cineva care isi ia responsabilitatea sa stranga fondurile il anunt ca 150 roni sunt in drum spre el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte.

Chestia cu benerele e o ideie buna... am putea face o cheta (, poate gasim si ceva sponsori (scoli de soferi, etc) si sa se faca ceva la nivel national pe drumurile europene, la intrarile in orase, poate radio si tv...

Daca e cineva care isi ia responsabilitatea sa stranga fondurile il anunt ca 150 roni sunt in drum spre el.

 

 

Ca sa va faceti idee cat costa un banner (cu o singura fata ) la pret de productie va calculez urmatoarele:

 

1. material banner ( polyplan ) 5m x 1m = 5mp x 4.5 euro/mp ....22.5 euro

2. folie autoadeziva(economica)4m x 1m = 4mp x 3 euro/mp.........12.0 euro

3. plottare (taiere folie) 4m x 1m = 4mp x 2.5 euro/mp.......10 euro

 

Astea sunt materialele 44.5 euro adica pana in 150 RON. Restul e cateva ore de munca. Eu voi face un astfel de banner pentru Timisoara. O agentie de publicitate va va lua pe el in jur de 70 euro, asa ca daca puneti cativa bani il puteti face lejer in orasul vostru. Shamok mai gaseste pe cineva sa puna 30 de euro, eu iti trimit grafica pe mail in format COREL DRAW( dupa ce ne punem de acord asupra ei ) si daca stii o firma de productie publicitara il poti avea gata in cateva zile. PUteti face asta in toata tara si va iesi ceva. Sunt sigur. Va aparea primul banner in Timisoara, apoi Pitesti, apoi Bucuresti, Constanta, Arad , Iasi, ORADEA , CRAIOVA....etc.

O alta problema e cea cu autorizatiile. Primariile ne pot pune piedici. O sa vad care sunt conditiile sa le afisam legal, daca e dificil voi merge ( am nevoie de 2-3 motoristi ) din Tm sa-l legam la un viaduct din Timisoara fara nici o autorizatie. Am deja idee unde. Chiar daca va sta acolo doar cateva saptamani isi va atinge mesajul, apoi facem altul sau mai multe. NU E GREU!! Putem reusi! Aata pot eu sa fac si voi face. Daca aveti idei bune incercati sa le puneti in aplicare. Daca misca unul un deget vor misca si ceilalti!

 

Respect!

 

:P :( :P CONDOLEANTE FAMILILOR :rose: :finger: :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut si eu un topic, nici nu m-am gandit ca deja este una asa de repede... :rose:

nu am cuvinte nici acum...

 

Dumnezeu sa le odihneasca in pace, s-au dus impreuna.... :finger:

 

:P :( :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa educam participantii la trafic??????

nici o sansa cu banere..eu am o alta idee..ceva mai copilareasca as zice..dar cu efecte mai sigure...cand unu iti ia fata si scapi ca prin urechile acului..intra usor cu roata in el..sa-i indoi putin conserva..si tipa dupa politie ca nu ti-a acordat prioritate si ca te-ai dezechilibrat si...uite ce te doare cauciucul :( ...sa-i vanam noi pe ei la fiecare greseala..si atunci se vor feri...

facem ca americanii din filmele cu motoare..sa stam cu lanturi la noi..e unu indisciplinat..o lectie cu piciorul,roata sau lantul pe tabla...pt primele doua tipam si dupa politie... :P eu vb de o metoda deja testata pe 2 taximetristi din orasul meu...asta e..sa plateasca si daca eu am avut noroc si am scapat.nu cand e prea tarziu

 

 

Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca pe cei doi...si pe toti plecati dintre noi

Editat de Adrian Pacurici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

termina...nu asta ii calea de a opri tampitii din conserve...sa se faca defilari prin orase,proteste si sa stii ca si bannerele ajuta...sa nu fim copii ci adulti cu responsabilitati si "fortza de munca"...sa facem proteste si defilari...eu am avut un accident sapt trecuta spre intrunirea de la Cluj,Tir-ul a franta brusc in fata mea...is in stagiu de reparare am motocicletei si vreau ca pe Timisoara sa fie gata...eu vreau sa fac un banner cu niste prieteni...sper sa plecam multi din Arad spre Timisoara si sa facem bannerul ala...ne vedem in 15 in timi...drum uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca in pace...

 

E revoltator.

Trebuie facut ceva pentru siguranta motociclistilor. Fapte, nu vorbe. Sprijiniti asociatia, cotizati, ca sa se poata organiza campanii de informare si prevenire..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

termina...nu asta ii calea de a opri tampitii din conserve...sa se faca defilari prin orase,proteste si sa stii ca si bannerele ajuta...sa nu fim copii ci adulti cu responsabilitati si "fortza de munca"...sa facem proteste si defilari...eu am avut un accident sapt trecuta spre intrunirea de la Cluj,Tir-ul a franta brusc in fata mea...is in stagiu de reparare am motocicletei si vreau ca pe Timisoara sa fie gata...eu vreau sa fac un banner cu niste prieteni...sper sa plecam multi din Arad spre Timisoara si sa facem bannerul ala...ne vedem in 15 in timi...drum uscat!!!

ce vorbesti frate..la astia care nu dau prioritate la motoare..le e greu sa se uite in oglinda si tu ai pretentia sa citeasca si sa asimileze ce scrii tu pe un banner?...frica pazeste bostana...sa la fie frica de motoare si de motociclisti..ca avem si noi dreptul sa ocupam o banda pe sensul de mers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

termina...nu asta ii calea de a opri tampitii din conserve...sa se faca defilari prin orase,proteste si sa stii ca si bannerele ajuta...sa nu fim copii ci adulti cu responsabilitati si "fortza de munca"...sa facem proteste si defilari...eu am avut un accident sapt trecuta spre intrunirea de la Cluj,Tir-ul a franta brusc in fata mea...is in stagiu de reparare am motocicletei si vreau ca pe Timisoara sa fie gata...eu vreau sa fac un banner cu niste prieteni...sper sa plecam multi din Arad spre Timisoara si sa facem bannerul ala...ne vedem in 15 in timi...drum uscat!!!

 

 

Salut stanalexro ! Pentru ca esti relativ aproape o sa te ajut eu cu acest banner. Acum m-am uitat la ce materiale mi-au ramas de la alte lucrari. Bannerul va fi albastru cu scris alb sau orange. Voi plati numai plotarea si folia. Vineri e gata si te astept in Timisoara dupa el.Nu astept bani, fac si eu ce pot. Puneti-l sus in ARAD!. Daca nu poti veni o sa incerc eu sa ajung . Trimite-mi pe mail un nr de tel.

 

:P

 

Mailul meu : motorangel@gmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate...acum 10 minute am sunat la telefonu lui "motorult" sa-l i-au la intrebari cum se monteaza alarma asta k sunt praf la electronica.Imi raspunde....ma lasa sa imi termin propozitziile...shi imi zice "Sunt fratele...el a murit ieri". :rose: Mi s-au zgudurat picioarele. R.I.P.....Trebe de aici incolo sa inventam moto zburatoare k sa putem merge shi noi linishtitzi cu moto...k pe shoselele sardinoshilor nu avem voie...au ieshit la vanat :P :(

 

R.I.P motorult shi mersi MULT de alarma :P acolo unde eshti ....imi pare rau ca nu potzi sa distribui alarme personal la totzi tavarashii care se invart pe langa firele alea in secunda asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante....Nici nu imi ine sa cred, chiar eram in trata tive cu el sa imi iau o alarma....

R.I.P. si Doamne odihneste-l in pace!

Sincere condoleante familiilor indoliate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :( R.I.P. :P :rose:

E groaznic ce se intampla, un RIP la 48 de ore.

Oare e razboi? De ce mor asa multi motociclisti? De ce mor asa multi oameni pe soselele Romaniei?

De ce?...

Editat de SnakeBite
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...