Sari la conținut

Accident Grozavesti


RaduKu
 Share

Postări Recomandate

Da. :laugh:

Frumoasa atitudine civica de "ma doare-n cot" ...

Sa-ti fie rusine ca te-ai gandit sa faci fotos in loc sa-i dai o mana de ajutor omului!

Dar in schimb ai ajuns vedeta "Uitati ce am pozat eu! .Ehh?!?! Sunt lulea nu?!? "

 

Din paretea mea ai 4 pumni si o piedica pe strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 287
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoasa atitudine civica de "ma doare-n cot" ...

Sa-ti fie rusine ca te-ai gandit sa faci fotos in loc sa-i dai o mana de ajutor omului!

Dar in schimb ai ajuns vedeta "Uitati ce am pozat eu! .Ehh?!?! Sunt lulea nu?!? "

 

Din paretea mea ai 4 pumni si o piedica pe strada.

man, poate n-=ai citit ce-a zis zahei...

 

in alta ordine de idei, faza cu oprit motoru' mi s-a intamplat shi mie: dupa ce m-am dus fo' 20 de metri de-a berbeleacu' m-am ridicat in picioare, mi-am tras nadragii-n vine sa vad daca n-am ceva shi dup-aia m-am repezit la motor sa scot cheia, sa opresc benzina shi sa-ndrept motoru' :laugh: bine, nici nu eram asha rapus ca zacharei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai adolphyno.Nu mai vorbi frate fara sa stii.Cand am ajuns eu acolo era doar motorul pe jos si un politist care nu stiu ce astepta,deci politistul era singurul om pe acolo...Vroiai sa il ajut pe el? :baldy: .Asa ca nu te mai baga si tu ca musca'n ... (sa zicem lapte). :laugh:

Editat de mirciulik86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand a venit prima data la mine si m-a intrebat cum ma simt si ce ma doare eu i-am raspuns "taie contactul la motor". cum puii mei sa nu ne considere nebuni civilii astia? :hug:

Mda, si eu in accidentul p ecxare l-am avut cu o zi inaintea lui zahei prima mea grija cand m-am ridicat de jos a fost motorul.L-am rugat pe prietenul care era cu mine sa ridice motorul de jos ca ii curge lichidul din baterie, in timp ce eu ma indreptam spre conservat cu gandul sa-i dau in gura. :baldy: Pe de alta parte grija motorului e adanc intiparita in subconstient, mai ales daca e singura avere.

 

 

 

Zahei, ma bucur ca ai revenit pe firmament si mai ai puterea sa glumesti...iarna e lunga, te pui tu pe picioare... :laugh:

 

 

Cat despre corelatia viteza-dinamica accidentului....poate viteza asta 60-70 ni se pare mica dar de-abia cand nu mai esti pe roti iti dai seama ce inertie are trupul tau si motocicleta :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ce pot sa-ti zic??

Ai avut bafta,daca se poate spune asa.

Sa fii sanatos si sa te faci repede bine..

Despre faza cu contactu' asa este,este imprimat in subconstient..

Prin 93 am pus o masina pe plafon deasupra unei ripe,am ramas agatat in parapetii de pe marginea soselei,cu juma' de masina atirnind in gol si atunci cind am iesit de acolo primul gind a fost sa cobor pina jos vreo 20 metri in zapada pina la briu(era ianuarie..) si sa car una din rotile de la masina care se rupsese..

Apoi ajuns sus si gifiind ca toti dracii(nu am fost ranit foarte tare) am bagat capul pe geamul spart sa vad in ce stare se afla casetofonul auto!!!

Faza de ris acum,dar atunci cind se intimpla ramai socat o perioada..

Multa sanatate..!

LUIGI VICOL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, si eu in accidentul p ecxare l-am avut cu o zi inaintea lui zahei prima mea grija cand m-am ridicat de jos a fost motorul.

Corect :laugh: Si la mine prima reactie a fost sa opresc motorul. Abia dupa ce am ajuns acasa (cca 3 ore) am inceput sa simt durerile :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

"ZAHE" omule mare noroc ai avut sau ghinion depinde d.p.d.v. privesti lucrurile.E nasol oricum ca dupa ce scapi de operatii di de durerile de dupa tre` sa recuperezi mult mai ales ca e cu picioare si te deplasezi mai greu.Oricum tre` sa fii optimist si sa lupti sa faci miscare cat poti la limita de suportabilitate a durerii ca altfel te atrofiezi si te refaci mult mai greu.

Sa stii ca cad numai aia adevarati si bazati nu pampalaii care merg cu 3km/h.Chestia cu contactul si cu inchis benzina cred ca este instinctiva acelasi lucru am zis si eu dupa ce ma-m tarat pe trotuar ca "un lovit de obuz in transee" numai ca eu i-am zis sa-l ridice si pe cric. TRE` SA FII OPTIMIST IN VIATA.Eu am avut si coloana fracturata+centura scapulohumerala+picioarele+icheieturile stg.+dr. si tot ma sui pe moto dupa un timp uiti si iar te mananca palmele.Ce sa-ti spun eu sunt mai bun de oase se refac destul de repede si bine eu am 5saptamani de la ultimul accident si deja merg pe moto iar cat mai e timp frumos si mai pot ca pe 13 Dec. tre` sa-mi scoata sarmele din cot dar eu tot inainte ca soldatul sovietic ceeace-ti recomand si tie.

 

 

MAXIMA SANATATE.

Editat de PIA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

blugii, taiati artistic de mesteru' croitor de la urgentza, care indiferent cat a incercat sa ma combine, nu l-am lasat sa-mi taie si pantalonii IXS de deasupra :blink:

 

fetite si baietei, purtati echipament de protectie. nu e neaparat sa va scoata basma curata, dar minimizeaza daunele. apreciez ca daca nu aveam cizmele in picioare, aveam piciorul amputat. acum ma pregatesc pentru un curs intensiv de breakdance.

post-14-1104918497_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceasta poza cu o deosebita valoare artistica vine la pachet cu pozele de mai sus cu cizma. remarcati unghia crestata dupa ce mi-a taiat cizma ca pe salamul de sibiu.

post-14-1104918764_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cizme ai avut de totusi te-ai ranit asa rau la picior ? Pai daca la 60 km/h nu te-au protejat ,la viteza mai mare erau ca si inexistente ?

Alpinestars GPS. Cand da cu tine de parapetul de beton un motor de 260 de kile cam ce cizme te scapa de fracturi? poate ale lu' capitanu' Picard.. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alpinestars GPS. Cand da cu tine de parapetul de beton un motor de 260 de kile cam ce cizme te scapa de fracturi? poate ale lu' capitanu' Picard..  :blink:

Neshte clapari de ski poate... B) . Problema e ca ar trebui sa te apleci sa schimbi vitezele manual cu mana :P

 

Sanatate maxima! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neshte clapari de ski poate... :P . Sanatate maxima! B)

mai exact cizme cross-enduro.a trebuit mai intai sa o patesc ca sa stiu ce sa-mi cumpar.sunt bune si pt. speed si enduro.nu stiu pt. chopper cum sunt :blink: .sper sa rezist la vara si sa nu merg in slapi :huh: .

P.S. @zahei: eu n-am facut cursuri de breakdance si ma resimt.poate imi povestesti si mie unde se tin cursurile :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neshte clapari de ski poate... :P . Problema e ca ar trebui sa te apleci sa schimbi vitezele manual cu mana  :blink:

 

Sanatate maxima! B)

Aia nu amortizeaza mai rau am vazut fracturi nasoale la ski din cauza ca n-au sarit legaturile si in plus se sparg instantaneu daca dai cu ei de beton.

Editat de DCSAN20
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

va vine sa credeti ca la 7 luni de la accident inca nu mi-au inchis dosarul, pentru ca nu au habar al cui e gardul pe care l-am daramat? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate... ca la prosti... :laugh:

 

Posibili proprietari: Administratia Parcurilor, Primaria Sector 6 sau infectia aia de strand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
va vine sa credeti ca la 7 luni de la accident inca nu mi-au inchis dosarul, pentru ca nu au habar al cui e gardul pe care l-am daramat?  :laugh:

mai mergi intr-o zi si trage-i doua-trei baroase, vezi cine se sesizeaza :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dosarul ca dosarul, ca nu ne miram de nimic.

dar starea ta de sanatate cum e?te-ai refacut?cand poti sa te dai iar cu motorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va vine sa credeti ca la 7 luni de la accident inca nu mi-au inchis dosarul, pentru ca nu au habar al cui e gardul pe care l-am daramat?  :laugh:

Cea mai rapida modalitate de a inchide dosarul cred ca este de a cumpara tu personal terenul ala cu gardul aferent astfel incat sa fii indeptatit sa nu ceri daune de la motociclistul care ti l-a stricat.

Acuma serios vorbind, astia de la politie sunt chiar asa idioti? daca nu a facut nimeni o plangere pt distrugerea gardului.....nu exista parte vatamata(dpdv civil) si asta e.

Eu zic sa intrii mai cu tupeu in ei sa te duci la comandantul lor si sa incerci sa vorbesti si cu ala...cine stie, poate ala o fi mai luminat(sau nu).

Dar de fapt, tie ce dosar ti-au deschis? pt distrugere?

Macar ai permisul de conducere, nu ti l-au suspendat, nu?

Recuperare maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

practic nu am carnetul suspendat, dar nici in buzunar. l-au retinut pe perioada cercetarilor penale pana la finalizarea cazului si pronuntarea verdictului. am uitat sa va spun ca mi-au deschis dosar penal pentru vatamare de persoana? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

practic nu am carnetul suspendat, dar nici in buzunar. l-au retinut pe perioada cercetarilor penale pana la finalizarea cazului si pronuntarea verdictului. am uitat sa va spun ca mi-au deschis dosar penal pentru vatamare de persoana? :laugh:

Aberant, dar era de asteptat. Sunt curios daca modificarile din codul rutier nou au eliminat rahatul asta din lege :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...