Sari la conținut

Gsx-r 600 K7


racheta
 Share

Postări Recomandate

Pun Âşi eu poze cu noul meu Gixxer "stock" momentan, azi i-am pus un parbriz Puig Âşi un tankpad Motografix (poze cu ele mâine). AÂştept accesoriile de la Rizoma care durează o veÂşnicie.

 

Am să updatez topicul odată ce apar noutăți. Oricum singurele modificări vor fi de ordin vizual (manÂşoane, capete de ghidon, borcănaÂş lichid frână) dar Âşi crashprotectors, o necesitate, de altceva gen tobe, filtre, etc. nu dispun de fonduri :)

 

Combinația asta de culori mi se pare cea mai frumoasă, îi scoate în evidență liniile Âşi formele :lol:

 

Sper să vă placă :moto:

post-15819-1187201745_thumb.jpg

post-15819-1187201843_thumb.jpg

post-15819-1187201865_thumb.jpg

post-15819-1187201878_thumb.jpg

Editat de Cristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce de cacao sunt plasticatele astea japoneze:(

 

Multi km fara belele. Se simte mirosul de nou de pe ea:))

 

E identiCA CU a lui ...ala cum ii zicea, imi scapa, lapsus...Silenti.

 

 

Nu era mai 'echilibrat' un 750?:lol:)

 

BTW cat a costat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e la fel cu a lui Silenti, diferența e că el nu Âşi-a ales culoarea, eu am vrut să arate aÂşa :lol:

 

Pai în primul rând nu mi-am dorit 750, 600 e foarte ok, vreau să rămân la clasa asta înca ceva vreme de acum înainte, mă simt mai în largul meu. Pe lângă asta, nu era nici un 750 pe stoc Âşi sincer nu prea aveam inteții să aÂştept.

 

L-am luat de la B&S, 9606 cu tva cu tot. Btw, foarte de treabă Alex de la B&S din ÂŞtefan cel Mare, sunt foarte mulțumit de modul cum am fost tratat, keep up to good work.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun Âşi eu poze cu noul meu Gixxer "stock" momentan, azi i-am pus un parbriz Puig Âşi un tankpad Motografix (poze cu ele mâine). AÂştept accesoriile de la Rizoma care durează o veÂşnicie.

 

Am să updatez topicul odată ce apar noutăți. Oricum singurele modificări vor fi de ordin vizual (manÂşoane, capete de ghidon, borcănaÂş lichid frână) dar Âşi crashprotectors, o necesitate, de altceva gen tobe, filtre, etc. nu dispun de fonduri :)

 

Combinația asta de culori mi se pare cea mai frumoasă, îi scoate în evidență liniile Âşi formele :lol:

 

Sper să vă placă :moto:

 

Motorul este superb...doar o precizare am...nu mai scrieti fratilor ca-i K7 sau etc. K5,6,7 sau cat vreti voi, sunt doar motoarele de 1000 cmc.

In rest, felicitari.Superb motor, ciclistica extraordinara, nu o simti pe viraje atat e de usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul este superb...doar o precizare am...nu mai scrieti fratilor ca-i K7 sau etc. K5,6,7 sau cat vreti voi, sunt doar motoarele de 1000 cmc.

In rest, felicitari.Superb motor, ciclistica extraordinara, nu o simti pe viraje atat e de usoara.

 

Sincer la mine pe contract scrie chiar aÂşa: GSX-R 600 K7 :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, nu as da 9000 Euro pe un motor de 600 nou nici mort. Doar daca m-ar da banii afara din casa.

 

Adica nu ma intelege gresit, ce-i nou...e nou. Valabil si la o masina si la o ....femeie (glumesc).

 

Trebuie sa stii exact ce vrei ca sa-ti iei un motor nou, sa stii exact la ce sa te astepti si sa-ti placa criminal de tare.

 

Oricum, ca si design, GSX R urile 2007 chiar si 2006 mi se par peste CBR urile de la Honda sau restu competitiei.

 

Ca look mai face fata ZX 6R ul, R6, 749 ul

 

La performante cred ca e aceeasi dracie ,intre astea noi,modele 2007...

 

Ai casco la ea etc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te protejează dar nu e double bubble, ca să Âştii... ăla e ceva mai alungit. E un Puig fumuriu Âşi l-am luat de la MotorTeam, aproape de Plaza (Bd. TimiÂşoara). E ok zic eu, nu l-am testat încă la viteze supersonice, sunt totuÂşi în rodaj :o

 

Da am CASCO, are tot ce-i trebuie, e vaccinată :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa o plimbi si s ate plimbe in cele mai bune conditii, in special fara evenimente si tembeli in trafic. felicitari pt alegerea facuta. cu adevarat, ceva nou e nou. stii ca ai garantie.. stii ca u esti primul care o calareste;) inca o data felicitari!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt achizitie, desi mie de la K5 incoace, nu-mi plai plac 600le de la Suzi, sunt prea feminine.

Mi se pare bunicel pretul, nu stiu de ce am avut mereu impresia ca un 600 nou costa cam 11.000.

 

Btw, cat costa casco, unde l-ai facut, etc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul este superb...doar o precizare am...nu mai scrieti fratilor ca-i K7 sau etc. K5,6,7 sau cat vreti voi, sunt doar motoarele de 1000 cmc.

In rest, felicitari.Superb motor, ciclistica extraordinara, nu o simti pe viraje atat e de usoara.

La majoritatea scrie K6...etc pana si la GSR-u de 600 care e naked,nu are legatura cati cmc are asa ca nu are rost sa fii prea revoltat pe un subiect la care nu te-ai documentat deloc :o

ontopic:Felicitari ptr achizitie :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, nu as da 9000 Euro pe un motor de 600 nou nici mort. Doar daca m-ar da banii afara din casa.

 

Adica nu ma intelege gresit, ce-i nou...e nou. Valabil si la o masina si la o ....femeie (glumesc).

 

Trebuie sa stii exact ce vrei ca sa-ti iei un motor nou, sa stii exact la ce sa te astepti si sa-ti placa criminal de tare.

 

Oricum, ca si design, GSX R urile 2007 chiar si 2006 mi se par peste CBR urile de la Honda sau restu competitiei.

 

Ca look mai face fata ZX 6R ul, R6, 749 ul

 

La performante cred ca e aceeasi dracie ,intre astea noi,modele 2007...

 

Ai casco la ea etc?

tu oricum n-ai nicio treaba ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hihi, my dream bike (dar pe albastru cu alb :o ).

Sa te poarte mult si bine si nu in ultimul rand sa ai grija de ea ca ii prea frumoasa sa fie tavalita :cheers:

 

 

 

 

@insider, eu sa am banii astia i-as da pe asa ceva si multi altii. Topicul e pentru a isi prezenta motocicleta nu pt remarci de genul merita sau nu (si merita).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cristi sa o calasesti sanatos. Pune-i buloane :D

 

leasingul ala e furaciune pe fatza, mai mult ca sigur nuai prospectat piata cum trebe. La Asirom aveai fransize ZERO. La Unita aveai 10%. etc. Studiata ofertele si reorienteaza-te ca presupun nu vrei sa imbogatesti companiile de asigurari. si btw, nu ii ierta pentru nimic. si cea mai mica zgarietura.. mergicu ea sa ti-o faca brici. Si vezi ca la motociclete nu exista "se vopseste" ci numai SE INLOCUIESTE. Asta ca sa stii din timp.

 

Cat despre Rizome si alte alea.. ce faci o pregatesti de magheru'? hea hea.

Bafta si aveti grija unu' de altu' :cheers:

 

@Tau frate motoarele alea noi de 6oo si peste 11 ooo le gasesti la un alt fabricant :o se stie el care si de ce mai ales.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de sfaturi. Păi la BCR la asigurări când am făcut CASCO am spus că vreau franşiză 0 sau cât mai mică, dar m-au tot frecat la cap că e o nouă politică a tuturor firmelor de asigurări când vine vorba de motociclete din cauza numărului mare de accidente.

 

Partea cu "doar se înlocuieşte" am băgat-o şi eu la cap, că nu se poate altfel.

 

Păi în setul pe care îl aştept de la Rizoma sunt şi buloanele :cheers: dar toţi furnizorii sunt "în vacanţă" în august deci mai am de aşteptat. Pe lângă crashprotectors îi mai iau capete de ghidon, manşoane şi borcanul de lichid frână pe faţă. Altceva nu, eu zic ca sunt ok. Scăriţele oricum sunt reglabile deci nu se merită, cel puţin nu acum... poate la anu'.

 

Despre preţ... păi, ştiu că Suzuki are uzină în Ungaria, deci 0 taxe vamale pentru că e produsă în Europa. De celelalte mărci japoneze nu cunosc, deci probabil de aceea la Honda, Kawasaki şi Yamaha preţul e cu 1400e în plus. În orice caz, preţul a fost pe planul doi să zic aşa cu toate că nu înnot în bani, dar m-am ataşsat de marca asta, cum fiecare dintre voi are o preferată.

Editat de Cristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre preţ... păi, ştiu că Suzuki are uzină în Ungaria, deci 0 taxe vamale pentru că e produsă în Europa. De celelalte mărci japoneze nu cunosc, deci probabil de aceea la Honda, Kawasaki şi Yamaha preţul e cu 1400e în plus. În orice caz, preţul a fost pe planul doi să zic aşa cu toate că nu înnot în bani, dar m-am ataşsat de marca asta, cum fiecare dintre voi are o preferată.

 

Hehe, frumos motor, insa motocicleta ta SUZUKI s-a fabricat in Japonia, in Ungaria se asambleaza doar masini... si eu sunt fixat de acesta marca de moto Suzuki... si e cea mai tare la pret/calitate !

P.S.: Mobra ca a ta noua se gaseste si la un pret putin mai mic in Romania, insa treb sa stii de unde sa o iei.

Casco e bun, garantia e de rahat, nu se strica pe mobra asta in 3 ani mai nimic, si doar iti iau aia banii ca sa schimbi la ei uleiul si filtrele la un pret dublu.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca :cheers:

Eu am ajuns la 9000 de km cu al meu si sunt foarte multumit de alegere. Daca te dau banii afara din casa la modificari adauga niste cauciucuri calumea, bridgestoneurile astea sunt cam de rahat daca vrei sa o conduci sportiv. In schimb te tin mult pe stada la mers potolit ca deh.. sunt tari ca piatra.

Ai grija la vopsea, e foarta proasta, mie mi-a disparut complet la colturile carenei unde ating cu piciorul si pe cadru unde ating cu cizma. Si pe rezervor s-a matuit de zici ca are 15 ani. Spalaturi dese si ceara...

In rest ce sa zic, un motor f bun si de distractie si merge cat de cat si la drum lung, eu tocmai ce m-am intors de la GP de la Brno azi, 3000 de km in 5 zile, 1000 in prima zi si inca reusesc sa ma deplasez fara un scaun cu rotile :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...