Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ta are ca s-a ocupat TNG de asta , dar a altora nu prea! :D

 

Modelul de 2008 are si fara Brembo, pe cel anterior nu am mers, deci nu ma exprim :)

Tu cu ce mergi? Doar asa sa, comparam putin.

Editat de peu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xx-ul are frane datorita sistemului combinat asociat cu placute de calitate.

Si hayabusa cu placute stok are oarecum probleme cu franarea.Dar cu placute de calitate eu spun ca franeaza foarte bine.

Acum majoritatea celor care blameaza hayabusa ca nu franeaza,pleaca de la experienta franelor de pe un supersport.Este normal sa spui ca hayabusa nu franeaza cand te dai cu ducati 999 de ex care are 170kg si super etriere/pompa.

Chiar daca nu este ducati,supersportul are o alta dinamica,masa,fata de o busa.

Parerea mea, ca nu ar fi fost o mare problema pentru suzuki sa monteze un alt sistem de franare pe cea mai mare si mai rapida motocicleta a lor daca s-ar fi dovedit ca nu reuseste sa se opreasca de la peste 300km/h.Nu cred ca si-ar fi permis sa spuna lumea ca cea mai "tare"si mediatizata moto a lor care a stabilit o gramada de recorduri nu se opreste cand franezi...

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu stoc e praf.Cu furtune directe la fiecare etrier,pompa radiala si placute bune(Ebc hh)se schimba problema.Discurile se simt mai mult sau mai putin.Placutele de serie erau Tokico.Si da,diferenta o face greutatea.Busa are 250kg plus kilotu care de multe ori e mai maricel decat media.Aceleasi frane pe zx9 98-99 sau srad750 dau randament bun.Exact cum zice Geo au ramas la aceiasi pompa pt dozaj.Imbunatatindu-mi franele imi blocam fata cu un click,dar anvelopa fata scartaia exact ca la o masina fara abs.Am luat guma noua recenta Pp si aia mai si topaia.Am facut compromisul de a pune gume moi si merge,dar las dare lungi pe sosea la franare si stopie.Si pe ploaie merg cu un mare morxov,dar am frane.Noi comparam franele busei cu ale motoarelor sportive pt ca mulri am trecut prin clasa lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a placut rau asta:

 

Not sure if I can be ticketed post-infraction for admittedly tripling the legal speed limit, but on a recent Hayabusa press ride I saw an indicated 170 mph. “Honestly, officer, I didn’t realize the speed I was travelling. I mean, I was only in fifth gear.”

Even at that speed the ’Busa was accelerating harder than a runaway locomotive on a steep downhill grade, and the absence of wind noise and turbulence lulled me into a false belief of a slower land speed. While it’s not advisable to travel this fast on a public road it is testament to the Hayabusa’s high-speed composure.

Moments later, after having slowed to a somewhat legally acceptable rate, we found ourselves stuck behind a few crawling cagers. The incredibly flexible ’Busa accepted the situation by maintaining 24 mph in 3rd gear at 2500 rpm and the engine didn’t bog when asked to accelerate.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima iesire din Bucuresti, prima impresie.. BESTIALA.

 

Multumesc pe aceasta cale lui TNG, i-a dat de cap si acum am si eu motoreta functionala pe care sa ma pot baza !

post-12743-0-67747500-1372534805_thumb.jpg

Editat de IceCube
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima iesire din Bucuresti, prima impresie.. BESTIALA.

 

Multumesc pe aceasta cale lui TNG, i-a dat de cap si acum am si eu motoreta functionala pe care sa ma pot baza !

Cu multa placere,sa fii sanatos si sa te bucuri de ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HEI...bravo...!!

hai pe afara..!!

maine sunt "at play" pe asfalt..oriunde vreti...!!!

valea oltului...sibiu ..fagaras..brasov..cheia.......deschis la orice propunere!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am interesectat cu Laur cu fosta moto a lui Tng pe autostrada.Fiecare merge cum vrea cu moto,dar 110 km/h constant e cam putin pt busa.Sa tot cumpere cineva asa motor.Si privirea inainte,degeaba am bagat avarii,semnale,dat din maini.Vreau si eu cafea de care bei Laur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am interesectat cu Laur cu fosta moto a lui Tng pe autostrada.Fiecare merge cum vrea cu moto,dar 110 km/h constant e cam putin pt busa.Sa tot cumpere cineva asa motor.Si privirea inainte,degeaba am bagat avarii,semnale,dat din maini.Vreau si eu cafea de care bei Laur.

 

ha ? care ? cum ? cand ? ploua ?

 

pe ce sens erai?

 

eu ma mai uitam si in oglinzi destul de des dupa copchiii cu gsxr si bandit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ha ? care ? cum ? cand ? ploua ?

 

pe ce sens erai?

 

eu ma mai uitam si in oglinzi destul de des dupa copchiii cu gsxr si bandit..

Poate eram eu pe busa :)) k am mai facut schimb la un moment dat pana in statia de taxare si am mers cand cu 160 cand cu 110 k ma flutura topcaseul cand batea vantul ca pe steag :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flacai eu sunt prins la Bistrita cu recoltatul cireselor... Pana azi la pranz am 1,4tone...care le bag la palinca. ;) estimez sa termin culesul in 3-4 zile. Au fost ciresii plini... Etimez vreo 1,8tone. Este una an bun :)

Este editia speciala de vara... Dureaza 2 saptamani si nu pot sa o ratez.

Busa a luat si ea 2 litrii de frunte ca sa ii desfund injectoarele :D

Tuseau segmentii in motor si mirosea a pruna in urma mea...

Mult noroc si asfatl curat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flacai eu sunt prins la Bistrita cu recoltatul cireselor... Pana azi la pranz am 1,4tone...care le bag la palinca. ;) estimez sa termin culesul in 3-4 zile. Au fost ciresii plini... Etimez vreo 1,8tone. Este una an bun :)

Este editia speciala de vara... Dureaza 2 saptamani si nu pot sa o ratez.

Busa a luat si ea 2 litrii de frunte ca sa ii desfund injectoarele :D

Tuseau segmentii in motor si mirosea a pruna in urma mea...

Mult noroc si asfatl curat.

Sa traiesti Capitane,ai grija la cules!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiesti Capitane,ai grija la cules!

Merci Man, imi pare rau ca nu am avut timp sa trec sa-ti las cateceva, da la intoarcere nu te uit. ;)

Ne pregatim de vremea rece care o sa urmeze...

Sezonul e lung si stiti voi vorba cu omul, carul, sania, vara si iarna.

 

Zile frumoase in continuare.

 

Poate eram eu pe busa :)) k am mai facut schimb la un moment dat pana in statia de taxare si am mers cand cu 160 cand cu 110 k ma flutura topcaseul cand batea vantul ca pe steag :)

Raisa draga, daca tot vrei Busa vinde Gixerul si zi-i lui Laur sa-ti ia Busa. (Vezi ca eu sunt cu gandurile la modelul 2013) si in August plec pe mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri




Raisa draga, daca tot vrei Busa vinde Gixerul si zi-i lui Laur sa-ti ia Busa. (Vezi ca eu sunt cu gandurile la modelul 2013) si in August plec pe mare...

consuma si mai putin! :crack:

Editat de 0ctav
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...