Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa cum stiti GIVI nu ofera suport de topcase pentru generatia 1 de busa,asa ca m-am gandit sa incerc o modalitate de a pune placa.

Asta a iesit:

 

hopa..nu'mi spune ca vrei sa scoti motoru din garaj sezonu asta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm ... m-ai prins, sincer nu mai stiu cine este producatorul. Arata putin altfel suportul pentru placa, se prinde in ambele suruburi de se sub saua pasagerului. Placa ce fixare + topcase le-am luam de la Kappamoto.ro

 

Acum ce mai conteaza sistem de prindere, scheme, chestii - trestii.... sezonul sa vina! :) Ca de sporturi de iarna tot nu avem "materie prima" :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Special pt TNG sa vada ca GIVI a scos suport si pentru generatia 1 de buse ! PS . La un sprit de vin promit sa-i dau detaliile tehnice pentru confectionarea lui ! Si , sa ne revedem cu bine in noul an !

post-38435-0-69169600-1389811842_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Special pt TNG sa vada ca GIVI a scos suport si pentru generatia 1 de buse ! PS . La un sprit de vin promit sa-i dau detaliile tehnice pentru confectionarea lui ! Si , sa ne revedem cu bine in noul an !

Ala este cu genti laterale Gino.

Doar suport de placa nu exista,uita-te pe site la ei si ai sa vezi ca nu face de cat pe gen 2.

post-15340-0-47803100-1389814723_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum stiti GIVI nu ofera suport de topcase pentru generatia 1 de busa,asa ca m-am gandit sa incerc o modalitate de a pune placa.

Asta a iesit:

 

Faina lucrarea... cand ma gandesc ca la Rasnov dintre toate motoarele al tau era cel mai curat... imi dau seama ca vorba din popor "precum turcu... asa si pistolul" :) se potriveste de minune.

Sa-ti iei man un brevet de inventator... Ca la cate ai facut prin garajul tau... meriti nu unul... ci doua.

 

Ma tot uitam la culoarea motorului tau si imi aduceam aminte de ciresele mele de asta vara...

 

Asa ca m-am gandit daca vreti sa faceti o escapada in vara... in luna lui Ciresar la Nasaud...la Casuta din Padure...

Sa-mi dati de stire... ca sa stiu cati, cum si ce o sa organizam pe acolo... ca am o livada de 40 de ciresi de cules... mai bine zis de mancat.

Daca vreti sa luati si copii cu voi (care aveti)... sa-mi spuneti din timp... ca sa-i parasutam impreuna cu junioara mea...(Mihai si Dorotheea... ganditi-va)

 

M-ar bucura sa va am prin preajma...livada e mare, caini de paza avem...pe Bruce si pe Lee..., apa curent, transport... motoarele le putem lasa in curte la ai mei...ca e spatiu suficient. Vremea sa tina cu noi si Cel de Sus sa ne ofere un an bun...tuturor.

 

Salutari...tot din China.

Pe 22 Ianuarie plecam catre Singapore.

 

Special pt TNG sa vada ca GIVI a scos suport si pentru generatia 1 de buse ! PS . La un sprit de vin promit sa-i dau detaliile tehnice pentru confectionarea lui ! Si , sa ne revedem cu bine in noul an !

 

Bine zice Geo... e si cu Sidecase-uri... vezi ce bine sta "vrabitua" lui Gino... in spate ;)) poate sa puna 2 manere de fotoliu acolo...dhe...

 

Zile bune si tie Man... S'auzim "despre bine"

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiesti Capitane!

La vara fam TNG se prezinta la macat cirese,2cutii de smecta si multa vointa!

"Drum" bun si neted iti doresc!

 

Asa sa fie... cirese sa se faca... Juniorul e invitat si el... gasim noi un transport si pentru ei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa sa ramana... Ciresarul e planificat de pe acum, ramane sa asteptam si pe cei care inca nu s-au inscris... de-al de Emil & Co... Laur balaur...Tud0rica... Cipri... fata... poate isi revine si ea din amorteala... daca am uitat pe vreunul... sa-ma traga de maneca...nu ma supar. Bune ar fi 4-5 zile... ca sa va obisnuiti cu "viata la tara". Eu cum scapa odorul meu de scoala planific plecarea juniorilor in tabara Ciresarilor...am un plan in maneca.

Daca aveti ceva idei... sunt bine venite.

Lemn de foc...ptr gratare si mici... din belsug.

De Palinca... v-a adus Gino aminte de ea... banuiesc ca va e dor... ;)

Pentru fete gasim ceva mai moale... o ciresata pe masura.

Sanatosi sa fim.

:)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Special pt TNG sa vada ca GIVI a scos suport si pentru generatia 1 de buse ! PS . La un sprit de vin promit sa-i dau detaliile tehnice pentru confectionarea lui ! Si , sa ne revedem cu bine in noul an !

Am admirat si eu in trecere motocicleta....superba.

Cat despre suportul ptr bagaje, ca sa o citez pe nevasta-mea..."pai in asa fotoliu as sta si eu si nu as mai comenta!".

Ca sa inteleaga lumea, eu am mai chinuit-o la plimbari scurte pe codita de R1. Stiu ca nu a fost frumos din partea mea,dar nah... :rock:

Sper sa nu va suparati ca am postat si eu aici. Chiar daca nu sunt (momentan) posesor de Busa, sufletul doreste... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa sa ramana... Ciresarul e planificat de pe acum, ramane sa asteptam si pe cei care inca nu s-au inscris... de-al de Emil & Co... Laur balaur...Tud0rica... Cipri... fata... poate isi revine si ea din amorteala... daca am uitat pe vreunul... sa-ma traga de maneca...nu ma supar. Bune ar fi 4-5 zile... ca sa va obisnuiti cu "viata la tara". Eu cum scapa odorul meu de scoala planific plecarea juniorilor in tabara Ciresarilor...am un plan in maneca.

Daca aveti ceva idei... sunt bine venite.

Lemn de foc...ptr gratare si mici... din belsug.

De Palinca... v-a adus Gino aminte de ea... banuiesc ca va e dor... ;)

Pentru fete gasim ceva mai moale... o ciresata pe masura.

Sanatosi sa fim.

:)

Deci tu o pui de`o tabara in toata regula :D

p.s.: le-am promis copiilor mei ca ii duc in excursie si ..... ai multe camere, nu de alta dar sigur aparem la ProTV si creste publicitatea zonei...localitatii....a ta....mea.. ? =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci tu o pui de`o tabara in toata regula :D

p.s.: le-am promis copiilor mei ca ii duc in excursie si ..... ai multe camere, nu de alta dar sigur aparem la ProTV si creste publicitatea zonei...localitatii....a ta....mea.. ? =))

 

Tud0re... Tabara in adevaratul sens al cuvantului...

Ce pot oferi... sunt 4-5 zile de Liniste... O livada de ciresi in rod, zona de campare cu muuuulllta verdeata 2,36ha+2ha padure, Casa din padure... 2 dormitoare sus, camera de zi jos, bucatarie functionala, baie, terasa acoperita (in caz de ploaie sau eventual pentru frigurosi), apa curenta, electricitate, transport 4x4 oricand disponibil pentru provizii, orasul la 2,5km distanta. Acolo o sa ramana motoarele initial... daca e uscat si va incumetati sa iesiti cu Motoarele sus pe culme... cu mare atentie se poate desi nu recomand Busa-offroad...

 

Lasam Antene, Realitati, ProTv... ca doar iesim... La Cirese. Exista Tv la Cabana... ;)

 

Eu oricum trebuie sa stau sa culeg livada si sa fac palinca pe anul asta... :)

 

Am uitat pe Octav & Co... Si totodata...si un La multi Ani!

 

Peu... trebuie sa supunem la Vot... ne faci concurenta cu Pemveul...

Stiu ca aerul in Bucuresti devine greu de suportat in Iunie... si trebuie sa scapi cumva din el.

Strange ceva referinte de la fam TNG... si ceilalti... si te luam si pe tine cu drag.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peu... trebuie sa supunem la Vot... ne faci concurenta cu Pemveul...


Stiu ca aerul in Bucuresti devine greu de suportat in Iunie... si trebuie sa scapi cumva din el.

Strange ceva referinte de la fam TNG... si ceilalti... si te luam si pe tine cu drag.

 

 

Eu zic ca am referinte destul de bune :)

Zic sa inceapa laudele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare nu am urmarit acest topic pagina cu pagina asa ca nu stiu daca s`a mai discutat asa ceva ? de Y2K banuiesc ca toata lumea a auzit ...dar de Hayabusa Jet Power ce puteti spune ?.

 

http://newlaunches.com/archives/suzuki_hayabusa_shreds_eardrums_with_an_f14_jet_fighter_engine.php

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare nu am urmarit acest topic pagina cu pagina asa ca nu stiu daca s`a mai discutat asa ceva ? de Y2K banuiesc ca toata lumea a auzit ...dar de Hayabusa Jet Power ce puteti spune ?.

 

http://newlaunches.com/archives/suzuki_hayabusa_shreds_eardrums_with_an_f14_jet_fighter_engine.php

Din punct de vedere personal : cu tot excentrismul meu , daca as renunta la cateva proprietati sa zicem ca nu ar fi o problema achizitia . Dilema vine dupa : De unde fac eu rost de cherosen ?! Si cum deja o treime dintre motociclisti se gandesc cum sa puna GPL pe motociclete si cand e vorba de vreo plimbare de 200 km se fac calcule amanuntite cu privire la consum si alte cele , eu zic ca Y2K SI JET POWER sa-l lasam la capitolul Visul American! Asa ca pentru moment gandul zboara la o palinca de calitate si nici decum la cherosen ! Si in incheiere nu pot decat sa va reamintesc ce le-a spus Stalin rusilor : Trageti sa-i ajungeti pe americani, dar sa nu-i depasiti, ca va vad pantalonii rupti in fund ! ......pentru restul NO COMMENT ! :mexicanwave:

Editat de GINO_xxx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punct de vedere personal : cu tot excentrismul meu , daca as renunta la cateva proprietati sa zicem ca nu ar fi o problema achizitia . Dilema vine dupa : De unde fac eu rost de cherosen ?! Si cum deja o treime dintre motociclisti se gandesc cum sa puna GPL pe motociclete si cand e vorba de vreo plimbare de 200 km se fac calcule amanuntite cu privire la consum si alte cele , eu zic ca Y2K SI JET POWER sa-l lasam la capitolul Visul American! Asa ca pentru moment gandul zboara la o palinca de calitate si nici decum la cherosen ! Si in incheiere nu pot decat sa va reamintesc ce le-a spus Stalin rusilor : Trageti sa-i ajungeti pe americani, dar sa nu-i depasiti, ca va vad pantalonii rupti in fund ! ......pentru restul NO COMMENT ! :mexicanwave:

Gino... cunoaste Smoke palinca ce poate face... :)

 

Cat despre Stalin... o fi zis el...multe in viata lui... dar asta n-am mai auzit-o.

:)))

Ma tot gandeam cand pleaca hibridul ala de Busa... cam cat o tin gumele?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...