Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Nu uitati sa puneti poze, mai sunt si altii care trag spre Hayabusa si poate asa se conving.

Ar fi tras ei si o fuga pana la Focsani,dar din varii motive nu a fost realizabila deplasarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O intrunire super reusita.

 

Multumim Gino -ca intodeauna- nu a lipsit nimic!!!!

 

Vreme frumoasa,asfalt uscat,palinca buna,vin bun,pastrama si carnaciori buni si ce este cel mai important companie placuta.

 

Multumesc ca si de data asta m-ati suportat,si sa ne vedem la anul la SOVATA (ca doar,,comitetul" asa a hotarat).

Iau eu pe spinare organizarea,dar astept seriozitate de la participanti.

 

Doresc la toti o iarna usoara,sa va pastrati Busicile cat mai la cald,ca la anul iarasi sa va puteti lauda cu ele.

 

KEEP IN TOUCH !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respectele mele tuturor celor care si-au sacrificat un weekend si au facat ca a 2-a editie a inchiderii de sezon a Posesorilor de Hayabuse sa fie posibila. Anul acesta am incercat sa nu mai repet greselile de anul trecut si daca o sa imi tina Dumnezeu naravul sper ca la anul sa reusesc sa organizez si mai bine respectivul eveniment. Felicitarile mele se adreseaza in ordinea sosirii lui Punki / Emylyo si Lory / DragStar si Dorotheea / Cyp si Carmen / Foxbat si Dana precum si Edy / Ionut . Cei din zona care asteptau cu entuziasm alaiul de buse anul acesta au fost nevoiti sa nu se grabeasca si sa mai astepte eventual inca un an. La final ce pot spune : sa speram ca intalnirile noastre se vor consolida , iar dorinta de a ne reuni sa vina din partea fiecaruia si sa nu fie ca o pacoste sau o obligatie. Cand ne-am intalnit , toti am sperat cu o bucurie in suflet de parca eram mici si il asteptam pe Mos Craciun sa tot mai apara cineva ! Din pacate finalul a fost GEN: Din Dragoste cu .....! Asa ca cei care au fost au ce povesti mai ales ca au reusit sa vada un peisaj superb de toamna autentica in Muntii Vrancei si sa nu uitam ca era 19.10.2013 iar placerea plimbarii : NEPRETUITA ! De celelalte o sa prefer sa vorbesc personal telefonic la momentul potrivit ! Momentan savuram momentul ..............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut toti proprietarii de busa , are cineva un bord de busa eventual din bucuresti ?

Am eu unul, da il dau cu Motor cu tot... Daca auziti pe vreunul ca vrea cineva busa mea la un pret negociabil, dati-mi de veste.

 

Cu multumiri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, pe vremea mea ASL inseamna ceva pe mirc...

si daca era si pe galben busa...ala esti

nu stiu daca ti daca plac gaborii langa care ai parcat..dar daca tot schimbi banda ca ...incepatorul macar sa ai casco.

 

s-a inventat semnalul, asigurarea, etc.

 

sa fie cu sanatate si sa ne bucuram ca si eu aveam A-ul ca apaream amandoi la..rubrica aia tampita.

 

 

da, si mi e mi place busa, recunosc:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eroare, la scutere e asa ca s-a strica botonul de la " crosetari"

 

busele aveau ( sau cel putin se prespune ) distinctie :)

 

in fine, prespun ca ne inteletelegem noi la cine ramane epava

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam eu Mike de la GR ca nu ai dat busa cu bordul defect.La mine rebuie sa aeriaesc ambreiajul sau sa schimb garnitura la cilindrul receptor.Este prima chestie care da buba la 35900.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Precum ma stiti majoritate dintre voi, in noiembrie e timpul sa-mi iau zborul... Ca iarna nu-mi prieste.

 

http://www.maritime-executive.com/article/PDVSA-Receives-New-VLCC-From-China-2013-10-07/

 

Cam asta e destinatia... Sarbatori fericite si iarna blanda.

Ne vedem in primavara prin Aprilie - Mai 2014.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam eu Mike de la GR ca nu ai dat busa cu bordul defect.La mine rebuie sa aeriaesc ambreiajul sau sa schimb garnitura la cilindrul receptor.Este prima chestie care da buba la 35900.

Emile si eu am aceiasi problema papa lichid de frana prin cilindru de la ambreiaj....cred ca varsta a invechit cauciucul si cu siguranta la ajutat si temperature sa imbatraneasca...eu inca nu m-am deranjat sa le schimb, ma multumesc sa completez dincand incand cu lichid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emile si eu am aceiasi problema papa lichid de frana prin cilindru de la ambreiaj....cred ca varsta a invechit cauciucul si cu siguranta la ajutat si temperature sa imbatraneasca...eu inca nu m-am deranjat sa le schimb, ma multumesc sa completez dincand incand cu lichid.

E usor de reparat man. Iti ia 20 min top.

Carena stanga jos / dai jos capacul de la cilindru receptor al ambreajului/ deschizi capacul de la maneta/ pompezi pana iese pistonul afara/ in interiorul cilindrului ai un O ring care trebuie schimbat.

Scoti oringul vechi afara cu o surubelnita subtire. Bagi oringul nou. ( niste ulei pe el ca sa alunece si sa nu se ciupeasca cand bagi pistonul inapoi.)

Bagi pistonul usor prin rotire...il impingi pana la capat / niste vaselina baza de cupru poti sa folosesti ca nu strica.

Deschizi aerisirea dinaintea pistonului. Pui Dot in vasul de la pompa. Dai usor la pompa pana purjezi aerul afara. De fiecare data cand lasi maneta de ambreajul strange aerisirea ca sa nu traga aer pe capilar.

Reumpli vasul cu dot.

Cand pui ansamblul inapoi pistonul are un arc si un burduf de cauciuc.

Grija cum le pui inapoi.

Atentie si la tija de transmisie.

Strangi sutuburile.

Incerci sa schimbi vitezele la rece.

Daca mai ai nevoie si ambreajul e moale, mai aerisesti odata.

Carena sus.

Capacul la vasul pompei... Si cam asta e.

Daca nu ai o surubelnita scurta se pre poate sa dai jos parbtizul ca sa poti deschide si inchide capacul la pompa ambreajului.

 

Iti trebuie o garnitura noua... (X-ring sau square section ring)

Se gasesc in comert...

Zile bune.

Ps: sa-mi zici ce dimensiune are garnitura ca probabil ca o sa ajung si eu sa-l schimb intr-o zi. Asta in caz ca nu o dau... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms de sfaturi capitane...stii ca de la tine sunt bine venite mereu....iarna asta o asteapta o revizie generala pe fata cu o vizita la reprezentanta...plus o cosmetizare exterioara necesara dupa ultima aventura

E usor de reparat man. Iti ia 20 min top.
Carena stanga jos / dai jos capacul de la cilindru receptor al ambreajului/ deschizi capacul de la maneta/ pompezi pana iese pistonul afara/ in interiorul cilindrului ai un O ring care trebuie schimbat.
Scoti oringul vechi afara cu o surubelnita subtire. Bagi oringul nou. ( niste ulei pe el ca sa alunece si sa nu se ciupeasca cand bagi pistonul inapoi.)
Bagi pistonul usor prin rotire...il impingi pana la capat / niste vaselina baza de cupru poti sa folosesti ca nu strica.
Deschizi aerisirea dinaintea pistonului. Pui Dot in vasul de la pompa. Dai usor la pompa pana purjezi aerul afara. De fiecare data cand lasi maneta de ambreajul strange aerisirea ca sa nu traga aer pe capilar.
Reumpli vasul cu dot.
Cand pui ansamblul inapoi pistonul are un arc si un burduf de cauciuc.
Grija cum le pui inapoi.
Atentie si la tija de transmisie.
Strangi sutuburile.
Incerci sa schimbi vitezele la rece.
Daca mai ai nevoie si ambreajul e moale, mai aerisesti odata.
Carena sus.
Capacul la vasul pompei... Si cam asta e.
Daca nu ai o surubelnita scurta se pre poate sa dai jos parbtizul ca sa poti deschide si inchide capacul la pompa ambreajului.

Iti trebuie o garnitura noua... (X-ring sau square section ring)
Se gasesc in comert...
Zile bune.
Ps: sa-mi zici ce dimensiune are garnitura ca probabil ca o sa ajung si eu sa-l schimb intr-o zi. Asta in caz ca nu o dau... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Precum ma stiti majoritate dintre voi, in noiembrie e timpul sa-mi iau zborul... Ca iarna nu-mi prieste.

 

http://www.maritime-executive.com/article/PDVSA-Receives-New-VLCC-From-China-2013-10-07/

 

Cam asta e destinatia... Sarbatori fericite si iarna blanda.

Ne vedem in primavara prin Aprilie - Mai 2014.

 

 

pfff...apoi asta nu mai e teren de fotbal...e cartier in toata regula!!!

...

poti s-o intorci cu frana de mana??? :lol:

vant din pupa!!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

pfff...apoi asta nu mai e teren de fotbal...e cartier in toata regula!!!

...

poti s-o intorci cu frana de mana??? :lol:

vant din pupa!!...

Merci de urari Octav... O sa am grija sa iti postez o poza cu o intoarcere cu frana de mana...trasa. Sa vezi 320k de tone cum se opresc. :) Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are frane din alea km de le zice de nu stim noi gramatica...bremo....brembo...breno...din astea de nu stim noi cum le zice

Merci de urari Octav... O sa am grija sa iti postez o poza cu o intoarcere cu frana de mana...trasa. Sa vezi 320k de tone cum se opresc. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...