Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc multumesc! Nu e din constanta, de langa Oradea am luat-o. E din 2001. Pret a fost 2900. Km 22000. Soimul a stat cativa ani intr-o hala. Km nu stiu daca sunt reali, dar are foarte putine urme de uzura. Ramane sa incep sa ma cunosc cu ea. Prima impresie a fost foarte buna. Pozitia de condus e similara cu cea de pe zzr1100. Is foarte multumit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....acolo,cocotat in varfu' platformei se poate citi bucuria ta.....ti-ai indeplinit visul si ai o Hayabusa foarte frumoasa. Sa te bucuri de ea si sa fii fericit ! Asfalt uscat Marius.

 

 

Acum o sa-l copiez pe 'apliacluj' si o sa spun si eu......:- dpmdv, musai ar trebui multa bere sa curga! Intr-un timp scurt, au aparut doi noi posesori de busa. Bravo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am avut rabdare cu a mea,prea multe bube in scurt timp.

 

N-am renuntat la ideea de a avea o Busa,cel mai probabil insa va fi una 2008+.

 

Din ce am citit si aici, primele modele sunt f spinoase datorita mai multor hibe de fabricatie.

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gixu: deci pana la urma ai aruncat prosopul, l-ai vandut?

vezi, daca nu ai dat si tu niste beri sa-l udam :)

amu la serios, sincer imi pare rau, dar eu tot raman la ideea ca acele probleme erau maruntisuri usor de remediat!

dar no, in fine, Tu est cel care decide, si vorba aia, dragoste cu sila nu merge....

 

!!!!!!

@Kosh si @Bucurmarius: NEAPARAT SA DATI NISTE BERI! TREBUIE UDAT BIIIIINE DE TOT SOIMUL!

!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mane, eu l-am udat Duminica seara in Bucuresti: m-a prins rapaiala aia de ne-a facut fleasca pe amandoi :)

Glumeam: vine berea la proxima intalnire a posesorilor :cheers:

 

PS: nah de luati bord de Busa.

Numai bun de terasa :crack:

post-33250-0-25512300-1443539500_thumb.jpg

 

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mane, eu l-am udat Duminica seara in Bucuresti: m-a prins rapaiala aia de ne-a facut fleasca pe amandoi :)

Glumeam: vine berea la proxima intalnire a posesorilor

 

PS: nah de luati bord de Busa.

Numai bun de terasa :crack:

attachicon.giffile_607880_php2LdEhP.jpg

misto neanea, cat baga,? cati ani ai ?

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aruncat prosopul si nu-mi pare rau. Pana in iarna si inceputul sezonului urmator ma plimb cu un VFR 800.

» Post actualizat in 29 Sep 2015 21:29

Anul viitor iau in calcul un 08+. Pana una-alta sunt placut surprins in fiecare zi de noua jucarie.

 

Eu am reusit sa fac 200 km pana aproape de roșu cu a mea, desi n-am mers decat cativa km cu 300+, viteza de croaziera fiind 140-160.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna! dupa 3 zile de hayabusist inca am ranjetul pe buze si o raceala, ca doara nu m-am putut abtine sa nu ma plimb cu busa :)) buuun.... ieri am facut prima tura cu ea. In primii 10 km de mers in trafic, m-a lasat ambreajul!m-am prins repede care e problema, tinea presiune in pompa din cauza ca era vechi si murdar lichidul. am desfacut pompa si am curatat frumos tot , am bagat lichid nou, curatat frumost tot pe acolo, aerisit instalatia, merge perfect! noroc ca si la zzr 1100 are ambreaj hidraulic si is expert deja :))) cu ambreajul la busa, m-am jucat numai .legat de manevrabilitate si confort, sunt super multumit. Se comporta mult mai bine ca si zzr-ul. tinand cont ca ultimii 5 ani m-am dat tot cu autobuz de 250 kg prin oras, busa mi se pare chiar foarte manevrabila si distractiva in oras. cu un plin am facut in oras 210 km , pana cand acul a fost jos de tot. becul de benzina s-a aprins undeva pe la 160 km parcursi. am mers si in afara orasului , cu pasager, ii destul de confortabila pt pilot, dar pt pasager, zzr1100 este mai confortabil. cel putin, asa mi-a spus prietena. Ca sta mai bine pe zzr...asa ca i-am zis sa faca bine sa se obisnuiasca, ca zzr-ul este la trecut :)))) ce sa zic, numai cuvinte de lauda, sper ca am prins un motor bun si intentionez sa ma dau cat mai mult cu el.

Numai bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici a mea n-o sa vada orasul decat Vinerea la intalnirea saptamanala a Bercenarilor.

Am luat-o pentru plimbari lungi. La anu' chiar vreau sa recuperez intens cei 2 ani de pauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer mie chiar imi place in oras cu busa, e mai usor de manevrat ca si zzr. Si chiar ma duc oricand cu ea prin oras decat sa ma duc cu masina.

@apriliacluj , sa fim seriosi, eventual cu varadero sau transalp mergi touring cu 90-120km/h. Cu busa touring pt mine e cam 160-180. Evident unde se poate si mai ales in afara tarii, pe autostrazi. Eram cu zzr-ul acum cativa ani pe autostrada in Germania si mergeam lejer undeva la 160km/h pe prima banda si trece glont pe langa mine un golf 3 varza :)) cred ca si ala mergea asa touring :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Busa `fura curent` rau la capitolul perceptia fata de viteza resimtita si cea reala.

Este foarte usor sa sari de suta ceea ce nu-i deloc ok.

Pe Bucuresti - Giurgiu ma simteam asa de in largul meu incat nici n-am simtit ca aveam deja 130 si mana tot mai aluneca pe acceleratie. Asta-i un aspect de care trebuie sa devin constient caci nu vreau sa am surprize neplacute si sa raman dreaq fara carnet.

Sunt topit dupa ea :jump:

 

Sper sa ne inteleaga posesorii mai vechi de pe aici. Noi abia am luat-o si suntem extaziati... imi cer scuze anticipat daca uneori devin Captain Obvious!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici a mea n-o sa vada orasul decat Vinerea la intalnirea saptamanala a Bercenarilor.

Am luat-o pentru plimbari lungi. La anu' chiar vreau sa recuperez intens cei 2 ani de pauza.

mdaaaa colegule, dupa 2 ani de pauza e ideala Busa pentru reacomodarea cu 2 roti

:10:

 

scuza-ma dar nu m-am putut abtine :) ...just kidding!...... no offence!

in orice caz, gazul e la tine si daca esti destul de matur / cerebral, sigur totul va fi OK!

 

referitor la celalalt post, e normal sa fii extaziat!

cu totii asa am fost!!!!!

.......eu sunt in continuare extaziat de Soimul meu, si au trecut deja 4 sezoane :)...... si nu cred ca s-ar schimba ceva pe viitor in aceasta privinta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dupa doi ani de pauza, direct busa.

Mi-o doresc cam de trei ani dar nu m-au lasat imprejurarile. Ba sanatatea, ba datorii, ba altele si culmea, mi-am luat-o la cateva luni bune dupa divort :)

Din vreo 12-15 motociclisti intalniti pe drum la Giurgiu, daca m-au salutat 7... probabil: ete'l si p'asta la tricou si blugi pe busa :haha:

 

O sa merg cu grija: eu ca eu, dar daca-mi vad roscata pe jos, cred ca-mi pierd mintile.

Am tot timpul sa ma bucur de ea asa ca nu ne grabim. Eu as vrea sa-mi mentin atitudinea asta si dupa ce ma voi fi obisnuit cu ea.

Cand zic recuperat, ma refer la plimbari lungi si dese, nu la atacat recordul de viteza la sol.

 

Astept niste incasari saptamana viitoare si-o rezolv cu geaca textila. Problema e la cizme caci nu pot inchide fermoarul pana sus, se opreste la glezna chiar si la cizmele marimea 45. Da-o dreaq ca aici nu mai ține de șuncepși ca la geaca.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai frate, nu stiu cum ii la voi dar pe mine "furatul de curent " e ..mai mare. pesemne ca am si cabluri mai groase.

m-am luat dupa nebunu' de Cip cu busa lui, stiti voi unde , Sighisoara eheee

i-am dat eu SV-ul sa vada daca are un tacanit ( la ghidon). si m am prins tarziu ca eram de vreo 5 ori viteza legale , asa,..din scurt.

nu i de lauda..e o nesimitita ce pride suta in sub 3 secunde. come on.. parca 2.4. deci aia cu 130 e ..la relanti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bucurmarius: scuze colegule, rectific...

Atunci la relanti ca si pensionarii :)

@Kosh: la mine era fix invers.... dupa ce am luat Soimul s-a fwutut casnicia :)

Asta pentru ca ai adus o "pasare" noua in relatie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bucurmarius: scuze colegule, rectific...

Atunci la relanti ca si pensionarii :)

 

@Kosh: la mine era fix invers.... dupa ce am luat Soimul s-a fwutut casnicia :)

bai . aici nu ne laudam de unde ni s-a tras. la mine a fost de la o honda ( 1100 ) , la voi vaz ca de la "soimi". cred ca mobrele astea mari alunga nevestele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...