Sari la conținut

Cheia - 16.09.2007


m3talik
 Share

Postări Recomandate

Fratelo. stai cuminte ca la noi politia vine numai ca sa te arda dupa o prealabila panda si ca sa ridice din umeri dupa ce te-a omorat vreunul, evident daca pot te scot pe tine vinovat. Logic pt Romania din pacate.

Duminica mergand spre cheia cu niste prieteni, am vazut vro 5-6 motociclisti opriti de politie... pareau cam nelinistiti... oare de ce? poate pentru ca mergeau cu mult peste limita de viteza admisa? sau datorita altor ilegalitati facute? cand i-am vazut cu ce viteza mergeau pe serpentinele alea... am crezut ca vor sa faca sarituri in prapastie...

 

Oameni buni, daca vrem sa impunem respect, trebuie sa invatam sa si respectam automobilistii...

Acest mesaj se adreseaza doar celor ce se simt cu musca pe caciula!

Editat de m3talik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 131
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Duminica mergand spre cheia cu niste prieteni, am vazut vro 5-6 motociclisti opriti de politie... pareau cam nelinistiti... oare de ce? poate pentru ca mergeau cu mult peste limita de viteza admisa? sau datorita altor ilegalitati facute? cand i-am vazut cu ce viteza mergeau pe serpentinele alea... am crezut ca vor sa faca sarituri in prapastie...

 

Oameni buni, daca vrem sa impunem respect, trebuie sa invatam sa si respectam automobilistii...

Acest mesaj se adreseaza doar celor ce se simt cu musca pe caciula!

Acei baieti nu erau opriti de politie ptr viteza,ci ptr k un R1 era facut muci iar voi nu ati stiut sa opriti :)...iar nelinistiti erau ptr k motociclistul se afla la spital....:)asta informativ sa nu mai mancati c...t!:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica mergand spre cheia cu niste prieteni, am vazut vro 5-6 motociclisti opriti de politie... pareau cam nelinistiti... oare de ce? poate pentru ca mergeau cu mult peste limita de viteza admisa? sau datorita altor ilegalitati facute? cand i-am vazut cu ce viteza mergeau pe serpentinele alea... am crezut ca vor sa faca sarituri in prapastie...

 

Oameni buni, daca vrem sa impunem respect, trebuie sa invatam sa si respectam automobilistii...

Acest mesaj se adreseaza doar celor ce se simt cu musca pe caciula!

Am vrut sa sar in prapastie dar n-aveam rotile de enduro la mine ... In primul rand , ne-am dat destul de safe asfaltul fiind deja rece ... in al 2lea rand ne dam asa ptr ca stim si putem si in fond e treaba noastra . Tu ai vazut ca eram opriti dar n-ai sinchisit sa vezi ce se intampla si nu-mi spune ca n-ai vazut motorul avariat...si acuma ca sa intelegi , motorul ala avariat nu mergea cu noi in grup , "inconstientii" , ci chiar mergea incet si safe. Iti multumim ca n-ai oprit sa vezi daca murise cineva dar important e ca ai venit pe forum sa te plangi ca o baba si sa astepti sa-ti sara si restul in ajutor....respect automobilistilor?da , am respect ptr ei si culmea..au oprit sa vada ce se intampla cu noi , spre deosebire de zecile de motociclisti care au trecut incet pe langa noi ... Daca mai ai alte probleme poti sa mi le spui pe PM ca sa nu stricam topicul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu am vazut nici un accident... eu am vazut doar ca v-a(daca erati voi) oprit politia...si am crezut ca e din cauza felului in care mergeati... Sa nu mai pun la socoteala, ca nu conduceam eu... ca n-am B-ul...

 

Poate, pentru ca voi aveti mai multa experienta decat mine... va permiteti sa mergeti asa... mie mi s-a facut pielea de gaina... de mai multe ori am zis ca va duceti in prapastie...

Editat de m3talik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m3talik, completeaza si tu datele din profil (localitate, data nasterii, chestii d'astea, vezi tu, sa stim si noi cu cine stam de vorba, ca sunt satul de pokemoni care se dau destepti dupa un nik si se cred motociclisti, dar sunt niste forumisti posesori de motociclete; si cel mai grav e ca nu sesizeaza diferenta)

 

on topic: duminica un nene militian mi-a spus ca au fost 3 accidente cu moto in zona cheia-valeni de munte, toate relativ usoare.

de unul stiu sigur, am vorbit cu motociclistii care recuperau motorul lovit; sanatate motociclistei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdap...despre cel al motociclistei vb si eu mai sus...dar nu vroiam sa dau detalii ca este motociclista pt ca incepeau baietii sa zica faze de genu ca ce cauta fetele pe motor si mai ales pe cheia...asa sunt ei rautaciosi:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amigo metalik sau qm se scrie esti cam stresat ca nu te dai ca noi sau ce ? problema mea cum ma dau si da eram cu fata care a cazut si NU nu avea viteza ea dar toti cei care au stiut sa treaca si sa nu opreasca va doresc sa patiti la fel ca mine sa nu stiti ce sa faceti sa va pierdeti iar comunitatea sa treaca pe langa voi ..... :) deja m-am saturat de fazele gen se dadeau tare etc etc .... aici sunt diferente si diferente sunt multi care se dau de 10 ori mai tare decat mine sau reverse iar pt. ei noi ne dam safe .. dc pt. tine safe inseamna la 60 km/h pt. noi nu e :lol:

Editat de RaveBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate multa fetei ... ii tin pumnii sa revina rapid si sper mobra sa fie in regula ....

asfalt uscat voua tuturor si nu va mai certati atat ....

fiecare dintre noi avem momente in care reactionam cum ar trebui si momente in care ne comportam ca niste imbecili .... e mai bine sa nu ne mai judecam atat de mult si nici sa acuzam in necunostinta de cauza ...

pace si voie buna .... avem atatea motive sa ne suparam !... hai sa ii uram fetei insanatosire grabnica si sa ne vedem de "drum"

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amigo metalik sau qm se scrie esti cam stresat ca nu te dai ca noi sau ce ? problema mea cum ma dau si da eram cu fata care a cazut si NU nu avea viteza ea dar toti cei care au stiut sa treaca si sa nu opreasca va doresc sa patiti la fel ca mine sa nu stiti ce sa faceti sa va pierdeti iar comunitatea sa treaca pe langa voi ..... :) deja m-am saturat de fazele gen se dadeau tare etc etc .... aici sunt diferente si diferente sunt multi care se dau de 10 ori mai tare decat mine sau reverse iar pt. ei noi ne dam safe .. dc pt. tine safe inseamna la 60 km/h pt. noi nu e :lol:

 

nu-s stresat ca nu ma dau ca voi... sunt incepator, si nu-mi trebuie sa ma dau ca voi... merg cum pot, incat sa ajung intreg acasa...

AM patit sa merg 30KM pe langa moto si toti motociclistii care au trecut pe langa mine nici nu m-au bagat in seama... asa ca am vazut cum e o parte din comunitate...

 

 

@gabimaty: am completat datele... probabil ca si eu fac parte din acei pokemoni... dar incerc sa ma adaptez...

eu mi-am dat doar o parere... dar vad ca mi-ati sarit toti in cap...

 

Menirea postului meu era ca: "trebuie sa respectam toti participantii la trafic"... nu ce a ajuns...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun ca daca cineva calareste altceva in afara de sportiva sa nu mai inceapa barfe de tot rahatul ca oricum nu intelege cu ce se mananca partea asta a motociclismului. Si risca sa arate ca o baba pe marginea drumului care n-are ce face .........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica mergand spre cheia cu niste prieteni, am vazut vro 5-6 motociclisti opriti de politie... pareau cam nelinistiti... oare de ce? poate pentru ca mergeau cu mult peste limita de viteza admisa? sau datorita altor ilegalitati facute? cand i-am vazut cu ce viteza mergeau pe serpentinele alea... am crezut ca vor sa faca sarituri in prapastie...

I-am vazut si eu pe nebunii aia!

 

Ai perfecta dreptate! Ii oprise politia pentru ca mergeau cu viteza mare! Cosmica!

 

Erau nelinistiti din cauza celorlalte ilegalitati comise: cocoasele de la costume pline cu droguri, bucati de babe violate puse sub sa, la fragezit si altele, pe care mi-e teama sa le pomenesc pentru ca tin la viata mea.

 

Totusi, intr-un moment de nebunie, le-am facut pe ascuns cateva poze.

Ii "dezvalui in vileag", sa-i tina mintea toata lumea si sa se fereasca de ei. Sa se-nvete minte sa mai faca prostii de genul asta!

 

PS: Gandeste inainte sa debitezi tampenii.

 

post-10035-1190176603_thumb.jpgpost-10035-1190176620_thumb.jpgpost-10035-1190176637_thumb.jpgpost-10035-1190176674_thumb.jpgpost-10035-1190176691_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-s stresat ca nu ma dau ca voi... sunt incepator, si nu-mi trebuie sa ma dau ca voi... merg cum pot, incat sa ajung intreg acasa...

 

Menirea postului meu era ca: "trebuie sa respectam toti participantii la trafic"... nu ce a ajuns...

 

nu-ti trebuie tocmai pentru ca esti incepator. incet incet o sa-ti schimbi parerea, tocmai pentru ca....e in firea omului sa vrea mai mult :lol: . si nu cred ca in cazul descris de tine se poate vorbi de lipsa respectarii participantilor la trafic. de ce? pentru ca pe curbe aveau viteza? incearca macar o data sa intri intr-o curba cu o viteza mai mare si eventual sa te inclini cat poti de mult ... mai vorbim pe urma. motociclismul nu se invata doar la 50 la ora.

 

acest topic este total inutil si din punctul meu de vedere jigneste aiurea persoanele respective. ar trebui inchis....

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acest topic este total inutil si din punctul meu de vedere jigneste aiurea persoanele respective. ar trebui inchis....

 

 

Zicea cineva in alt post ca au fost 3 incidente in weekend spre Cheia. Totusi asta e singurul topic cu acest subiect, si in loc sa se spuna ce s-a intamplat in acele 3 incidente (sau macar in cel la care mai fac referire si altii de pe aici) din nou se degenereaza catre alte offuri.

 

Ne zice cineva concret ce s-a intamplat? Si din ce cauza? Fata era singura? Era in grup?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu sunteti normali. Ca va riscati viata e problema voastra dar ca va laudati cu asta si unii incepatori chiar pun botul ca "asa e bine" atunci asta chiar e demonstratie de prostie si nesimtire crasa. Eu ca incepator nu o sa ma las convins ca asa fac adevaratii motociclisti.

Se vede ca nu te lasi convins,din moment ce ti-ai luat bandit de 1200 ca prima motocicleta...

 

--- Mesaj completat în 19 Sep 2007 09:31 -------------

Zicea cineva in alt post ca au fost 3 incidente in weekend spre Cheia. Totusi asta e singurul topic cu acest subiect, si in loc sa se spuna ce s-a intamplat in acele 3 incidente (sau macar in cel la care mai fac referire si altii de pe aici) din nou se degenereaza catre alte offuri.

 

Ne zice cineva concret ce s-a intamplat? Si din ce cauza? Fata era singura? Era in grup?

Dar vai 3 accidente si un singur topic ... nu mai au unde sa se vaite si sa dea sfaturi toate babele ... Persoana in cauza doreste ca incidentul ei sa ramana anonim,asa ca ,cautati alt topic ptr vaicareli...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la ce te ajuta daca afli cum au cazut?

Mergi in treaba ta.

 

Pai scopul acestei rubrici (Accidente) nu este ca sa ne balacarim/aruncam cu noroi ci ca sa invatam din greselile altora. Din posturile citite stiu doar ca:

- e fata (so what - am vazut soferitze foarte agresive in trafic)

- conducea un R1

 

A cazut din propria greseala? Frana fatza, derapaj pe nisip, groapa, pisica neagra? Daca da, poate ne spune ea sau altcineva ce s-a intamplat, sa stim si noi ce sa evitam.

 

Nu spune nimeni nimic cata experientza avea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vitejii_cu_nasul_pe_sus_care_se_dau_pe_Cheia:

 

Nu generalizez, dar vad ca e un trend sa te dai pe Cheia si apoi sa vii sa epatezi: Daca ati conduce asa bine nu s-ar intampla (cate) 3 accidente/zi. Iar faza cu "noi mergem cum vrem" este foarte elocvent reprezentata prin faptul ca R1 in poze are carena fata muci , asta la prima vedere. Nu cunosc cauzele accidentului, dar vad ca la fel e o moda sa zici: "stiu ce-a fost dar nu va zic".

 

Apoi va mai si victimizati si va intrebati de ce nu opreste lumea sa va ajute. Pai cand vede astfel de comportamente si texte, pe viitor ce-ati vrea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...