Sari la conținut

Accident Mortal 28.10.2007 - Doi Tineri Din Cugir


FLAMINGO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

;) :pow: :) nu pot sa cred !!! cata inconstienta poate exista in "anumite bucati de carne"(pt ca astia nu sunt oameni)

D-zeu sa-i aibe in grija Lui!!!Macar acolo unde sunt acum nu mai au de-a face cu conserve; sunt doar motociclisti.

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta pe care o conducea COSTELLO era un KAWASAKI N500 cu nr de inmatriculare : AB 90 BLD!!! Baietii plecasera din cugir si mergeau intr-o plimbare catre sibiu !!! eu unul inca nu pot sa cred sau nu vreu mai bine zis sa cred ca sa intamplat asa ceva ---->costello era omul care niciodata nu era nervos /suparat .... tot timpul te facea sa razi !!!! tot timpul oamenii ajtia pleaca dintre noi !!!! sa speram ca asemenea treburi sa nu se mai intample la niciunul dintre motociclisti!!! si sa mai speram ca la urmatoarea iesire a vre`unui conducator de "conserva" in fata sa-i fie o chestie pe vreo 16-20 de roti nu 2 !!!!

 

R.I.P.---> COSTELLO & ADI :ok: ;)

 

veti ramane pe 2 roti intotdeauna pt noi !!!!

 

--- Mesaj completat în 28 Oct 2007 22:16 -------------
http://www.kaunert.de/html/lupiisigidavei.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i ierte. . .eu de cand mi-a iesit si mie un TIR pe centura la acelasi mod, si a mai si taiat banda mea ca sa traga pe dreapta pe margine de am zis ca ma taie in doua remorca merg cu 50 la ora si ochii in paispe la fiecare masina care sta in coloana pe contrasens in timp ce banda mea e libera. Noroc ca am stiut instinctiv sa ma joc cu frana spate/fatza cand dansa lambada motorul si nu m-am imprastiat. .noroc ca eram cu caterpilarul de warrior ca daca eram cu suzi nu stiu daca ramaneam cu gumele in jos. . .si ce viteza aveam. .doar vreo 90 suta acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:pow: R.I.P. ;) Eu v-am spus mereu ca trebuie facut ceva. Nu stiu inca clar ce, dar asa nu se mai poate. Toti cei care umblam mult afara din oras, simtim un trend de batjocura a unor conservari fatza de noi. Tot mai multi ne ignora CU BUNA STIINTA! Ne fac deja din faruri sa ne "tragem " pe acostament, ca dumnealor TREBUIE sa depaseasca. Nu sint adeptul violentei gratuite, dar niste parbrize sparte i-ar linisti cred un pic. In special "bastanii" cu mashinoace procedeaza asa. Eu m-am luat deja de citeva ori dupa unii si am constatat ca sint tipi cu care nu ai ce vorbi. Niste mirlani care "s-au ajuns" si li se pare firesc sa dispretuiasca pe chestia asta pe cei din jur. nu exista o cale de dialog cu gunoaiele astea. Din acest motiv mi-am comandat deja vergeaua telescopica. Asi alege o alta varianta, dar ma tem ca nu exista. Daca vor ajunge sa-si schimbe citeva parbrize poate ca mirlanii vor intelege ca nu fac bine. :ok:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati -le numarul si datii in consemn la baietii din orasul respectiv poate le zic ei ceva de la obraz, dar ar putea lasa loc si de ceva razbunari si nu este bine, sau ceva confuzii. Altceva nu vad sa se poata face. Viteza mai mica si ochii in paispe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luati -le numarul si datii in consemn la baietii din orasul respectiv poate le zic ei ceva de la obraz, dar ar putea lasa loc si de ceva razbunari si nu este bine, sau ceva confuzii. Altceva nu vad sa se poata face. Viteza mai mica si ochii in paispe.

;) da, am exagerat, dar pe bune anul asta atit de multi prieteni au fost loviti, incit chiar nu stiu ce e de facut. Degeaba mergi incet sau cu bun simt, te pomenesti ca iti ies in fatza tot felul, tiruri, necivilizati cu autoturisme. Cind auzi de asa ceva, de doi colegi care circulau regulamentar si au fost omoriti pe loc de unul "grabit" ti se face parul maciuca, asi vrea foarte mult sa fie si alta solutie Mai nou, la fiecare drum trebuie sa frinez si sa ma dau la o parte de mai multe ori. Propun ca pentru depasiri neregulamentare sa se ia carnetul pentru un an.Si asta sa devina principala grija a politiei nu sa-l prinda pe badea Georghe ca a mers cu 62 prin cine stie ce catun :ok:

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. tinerilor ghinionisti...

 

Tot mai multi ne ignora CU BUNA STIINTA! Ne fac deja din faruri sa ne "tragem " pe acostament, ca dumnealor TREBUIE sa depaseasca. ... Niste mirlani care "s-au ajuns" si li se pare firesc sa dispretuiasca pe chestia asta pe cei din jur. nu exista o cale de dialog cu gunoaiele astea.

 

:ok:

 

Nu ma mai mir de porci, am ajuns sa inteleg contaminarea ireversibila a societatii asteia cu pesta porcina...

 

Dar cand un instructor auto sexagenar ma ameninta la semafor ca "ma da in primire" pentru ca l-am depasit pe stanga, cand eu (in opinia lui) am voie sa circul numai pe banda 1 pe langa bordura... ce naiba sa mai zici?!

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sa-i odihneasca pe cele 2 victime.

din pacate nu avem inca - si pb nici nu vom avea datorita presei noastre "profi" - adevaratul film al accidentului ;)

DAR....

 

Din proprie experienta stiu ca pe o etapa de drum de 100 km mi se intimpla "evimentul" asta de cel putin 2 ori....adica> coloana pe contrasens///o conserva/duba/tir/camion/jeep ..etc ....iese in depasire in timp ce eu circul regulamentar pe banda mea...in 50% din cazuri imi face cu farurile./ sa ma trag ca trece EL, geniul soselelor, Alain PROST si Sena redivivus, care de fapt ar merita un monopost la monaco, nu un logan pe DN XX..........

de multe ori imi si facea domnul sofer de masina semn ca sa trag mai pe dreapta...ca dara trece EL...si cind veneau din fata in depasiri riscate...si cind ma depaseau pe mine....ii deranjeaza la culme faptul ca trebuie sa acorde acelasi spatiu unui motor ca unei masini pe banda de sens...

 

la intrarile/iesirile din localitati, inainte de zone cu reduceri de viteza, in virfuri de panta, la trecerile la nivel cu calea ferata, la vederea coloanelor pe contrasens...deja ma gindesc la ce e mai rau si iau masurile de cuviinta...reduc viteza...ma uit mai atent la trafic...etc etc etc etc ..paza buna trece primejdia rea...si din pacate de multe ori am dreptate..

 

 

Din pacate, mentalul colectiv al rominului este bolnavicios pervertit si in ceea ce priveste relatiile intre participantii de trafic, masini, tiruri si mai ales motoare. Pot incerca sa subliniez citeva trasaturi generale...as vrea sa gresesc...dar din pacate am senzatia ca e un trist spre tragic adevar> :pow:

 

1. numai amaritii is pe 2 roti...de aia ca nu is permit masina ca orice invirtit de succes ;)

 

2. ceva cu 2 roti e inca asimilat mobrelor din vechime in 2 timpi....ceva hilar, hazos, neglijabil, defecindu-se constant si scotind fum, dind rateuri...etc... :ok:

 

3. ceva cu 2 roti e cumva la marginea legii- nu le e clar domnilor conservari daca noi INTR-ADEVAR avem dreptul LEGAL de a folosi acelasi asfalt pe care ei isi refuleaza toate impotentele, de la cele cu nevasta urita pina la suturile ce el iau in c... de la sefi ...

 

4> din cauza miilor de scutere mai mult sau ma putin disciplinate si legale de pe sosele e mai usor pt un nea Capsuna cu manele in creier sa categoriseasca ORICE vehicul pe 2 roti ca fiind ceva ce il deranjeaza, e in plus, incurca, merge incet, nu are ce cauta pe drum, e oarecum ilegal si ar trebui sa ii faca oricum loc

 

5. prea-plinul de personalitate de slaba calitate de care nu duce lipsa societatea noastra se revarsa din belsug in timpul sofatului....tendinta de a trece peste orice si peste oricine este evidenta in toate momentele cotidianului rominesc..de la coada la bancomat pina la coloana auto in trafic...

 

 

Multumesc pe aceasta cale politie romine care ma pindeste cu ockii pe radar si creierul apasat de chipiu cum depasesc cu 7 km/h viteza legala in localitate, sa ii poata rade o amenda la motociclistul anarhist..

Multumesc inca o data politiei romine, ca ii vezi pe bietii baieti cum stau la "copca" in locurile unde vine pestele platitor de amenzi si spagi...

Multumesc mass-mediei care ne da stiri senzationale, trunchiate si de senzatie, sa salivam de cite ori mai moare cineva....

Multumesc inca o data intregii opinii publice care prefera sa investeasca grija, empatie, respect, acceptare si toleranta in tigani, pensionari, handicapati, politicieni, fotbalisti, popi, homosexuali, declasati, manelisti, ziaristi, ciini vagabonzi, si etc etc etc ..............

 

In final...ca poate m-am intins peste capacitatea si rabdarea cuiva de a citi tot..

 

Obisnuim sa facem comparatii Rominia - Occident..ca aici asa...acolo asa...la noi drumuri de KKKK..la ei autostrazi....etc etc etc ...cunoastem toti lait-motivele cu aplicare in orice domeniu...

 

DAR...imi permit sa fac o comparatie intre RO si ...tarile din fosta URSS. Georgia, Armenia, Rusia, Ucraina...estul salbatic altfel spus

NU se circula ca la noi...am facut mii de kilometri in zona pomenita mai sus si NIMENI nu iti iese in fata de dupa coloana, NIMENI nu te taie la depasire, NIMENI nu te claxoneaza sau te fulgera cu farul sa te tragi de pe sosea, MILITIA nu tremura de pofta de a te amenda.....

sa fie clar...se circula haotic,. se circula repede, se circula in stilul "care pe care" ....baietii nu glumesc la volan...o calca si o rup masina aia de parca e racheta....

In AR si GE nici macar NU au notiunea de RCA - nu exista........ingrijorator oarecum :)

DAR..se respecta in trafic..nu inceraca sa se omoare unul pe altul, isi lasa loc unul altuia, se protejeaza unul pe altul, chiar daca fac niste depasiri in curba, in panta ...pe 3-4 "straturi" o data....sunt atenti si au respect pt viata lor si a altora...de la cea mai umila masinutza pina la cei cu lexus (si sa stiti ca Lada mere...de rupe:)

 

In concluzie....din pacate lipsa de respect elementar pentru viata si pentru orice bun simt (nu ma refer la reguli de circulatie) este o noua tara ce o putem cu mindrie adaugala vasta colectie de boli genetice mioritice....

 

 

kiar daca nu se simte...mi-e scirba...si sunt trist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: In sfirsit cineva care a avut calmul ca sa expuna pe larg aceste adevaruri.... dar pe mine ma framinta in continuare lipsa de solutii. ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va aparea mai tarziu pe siteul antena 1 si filmarea de la locul accidentului.

si mai enervant e faptul ca soferul autoturismului continua sa spuna ca nu a intrat in depasire si ca nu era pe contrasens...cred ca din soc.

 

 

Nu-i de la soc, e foarte lucid omu, incearca sa se scoata.. si singurul lucru ce-l poate zice e ca nu era pe contra sens... Problema lui e ca toti ceilalti zic altceva, si sunt multi.

 

:ok: ;) RIP motociclistilor :pow: :)

 

Sezonul asta de nenumarate ori a trebuit sa-i evit pe cei intrati in depasire aiurea, cei mai multi cu audi-uri (daca e sa facem o statistica) dar ultima a fost o idioata tot cu o trotineta de-asta mica (gen polo) si culmea.. ea imi facea cu farurile sa ma trag la o parte.. am crezut ca o bat.

 

Atentie sporita si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce spune mai sus Tafu, este complet adevarat si-i dau 100 % dreptate, cu toate ca am experienta cu conserva de 10.000 de ori mai mare decat cu mobra. Parca poesteam chiar eu dar cu alte cuvinte. Respect man :ok: insa ce spune nea sofeul pe siteul antenei 1 este o mare mancatorie de kktt... Bashca mai era sustinut si de nevasta-sa care spunea ca pur si simplu le-a aparut motocicleta in fata... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...