Sari la conținut

Intrunire Brasov anulata ? da sau ba


bullbikers
 Share

Postări Recomandate

Ce e aia UCRM? (este o intrebare retorica ... nu incercatzi sa raspundetzi)

 

Care este diferentza dintre o intrunire oficiala ... sub patronajul UCRM shi una neoficiala (d.p.d.v. al UCRM-ului)?

 

Parca idea de libertate este cea ce ne uneshte. De ca sa ne ingradim in cluburi shi asociatzii de cluburi.

 

Logica infiintzarii unui for ca UCRM este de a reprezenta interesele motociclishtilor in relatzia cu Politzia, Primariile, Prefecturile ... nu sa decida daca ne vom intalni la Brashov sau "oriundealtundeva".

 

Singura entitate care poate sa respinga origanizarea unei astfel de intruniri este primaria locala.

 

 

In acceptziunea mea sau cei din BV nu "pot" (a se citi "au tupeu") sa mishte un deget fara aprobare de la "centru" sau adevaratul motiv nu este acesta ... poate ar trebui sa auzim (a se citi "vedem") shi opinia UCRM-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

De 1 Mai la mare oare se organizeaza ceva sau si atunci ... ?

Cei ce la Constanta au zis ca incerca sa faca ceva. vorbesc de cei din Sea Wolves. Au zis ca ne anuta in cel mai scurt timp. Cer este ca va fi ceva numai ca nu stiu inca ce anume.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
"Intrunirea de la Brasov, organizata de clubul BULL-BIKERS, va avea loc in perioada 3-5 iunie 2005, ci nu in perioada 23-25 iunie 2005 cum era stabilit initial. S-a apelat la aceasta modificare deoarece locatia unde urma sa fie organizata aceasta intrunire era rezervata in perioada 23-25 iunie, fiind disponibila doar in 3-5 iunie 2005.

Va asteptam intr-un numar cat mai mare.

 

Pentru a vizualiza intregul program al intrunirilor 2005 intrati pe www.bullbikers.ro/html/ iar in sectiunea Poze Intruniri veti putea vedea Orarul Intrunirilor Moto 2005."

 

de aici:

 

http://bullbikers.ro/phpBB2/viewtopic.php?p=116#116

Asa, dar conform listei de intalniri data de 3-5 Iunie este libera. Doar pe 10-12 e la Bacau.

 

In continuare sunt confuz, sistemul asta de organizare, aprobare, planificare a intalnirilor ma bulverseaza.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vin!! Anul trecut am chiulit de la nunta lui varu-meu ca sa vin la Brasov si mi-am pus tot familionul in cap asa ca e greu sa-mi exprim dezamagirea...

La fel anul asta... Sta scrisa cu rosu in agenda...

Nu inteleg de ce nu se poate tine si neoficial!?!

:cheers: :banana: :banana: :banana: :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, dar conform listei de intalniri data de 3-5 Iunie este libera. Doar pe 10-12 e la Bacau.

 

Pai asta-i frumusetea! Perioada poate sa tot fie libera, daca nu s-a aprobat, nu s-a aprobat si gata! Prin vot democratic! :cheers:

 

Editare ulterioara: poate batem campii in necunostinta de cauza! Nu putem avea aici o "pozitie oficiala" a UCMR?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspha naspha naspha,

k dreacu da de ce a trebuit sa zica NU???????????????

TRE SA INTELEAGA SI UCMR-U ca nu au cum in perioada aia 23-25 iunie 2005

in fine ......... :what: :cheers: :banana: noi o sa fim acolo oricum

si sigur nu o sa fim singuriiiii!

bafat si numa` bine

:banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Nu putem avea aici o "pozitie oficiala" a UCMR?

UCMR "e" cluburile. Deci toti. Adica toti au votat sa nu organizeze BullBikers atunci. De ce?

 

In fine, situatia se va reglementa conform principiilor economiei de piata, adica vom merge la munte sau la mare cu prietenii (doar drumul conteaza), ne vom intalni prin tara, vor fi intalniri 'paralele' si 'neoficiale', etc.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In semn de protest vin si eu !

Ganditi-va la intrunirea de la iasi, nesponsorizata si nesustinuta logistic din patrea "autoritatilor" a iesit de-a dreptul minunata

Nu cred ca o sa ducem lipsa biletelor de intrare si eventual unor insigne .

Doar sa zica unu un loc si noi venim gramada.

 

Cum s-a putut vota atata timp cat nu mi-am exercitat dreptul de veto ?! Pe nimeni nu ma intreaba nimeni?! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce va-ti sarit mah?????!!!!!!!!!!!!

Cum sa anulati o super intrunire? Pot aia de la UCMR sa voteze ce vor ca si eu vin fie ce-o fi. Ce, daca aia voteaza ca anul asta nu se mai merge cu motoru ii crede cineva? Sa-si vada de-ale lor!

Noi venim la Brasov, oficial sau nu!

Sa ne intrebe si pe noi alta data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

păcat :cheers:

intr-adevar :banana: ...dar nu ne obliga nimeni sa nu ne ducem in perioada amintita..3-5 iunie :banana: )...asa ca ne vedem la campingul Darste.restaurant este...casutze..loc de cort...tot ce vrei...mai putin o scena cu formatzii.Dar nu e un capat de tzara...s-o gasi un calc. cu mp3-uri :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cata, io vin cu laptoapa, sper ca un baiat din Brasov sa apara cu o statie si niste boxe ... in rest nu prea ne trebuie nimic ... de baut o fii, camping e ...parada sincer nu prea imi lipseste (nu-mi plac mall-urile oricum) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sper ca un baiat din Brasov sa apara cu o statie si niste boxe ... in rest nu prea ne trebuie nimic ... de baut o fii, camping e ...parada sincer nu prea imi lipseste (nu-mi plac mall-urile oricum) :banana:

am boxe, statie + ridicator de tensiune 12V--->220V...nu o sa se auda in tot campingul, dar suficient pt. fundal :cheers: ...mai avem timp sa punem detaliile la punct :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pun si eu boxa si statia la dispozitie, doar sa aibe cine sa le care.. E o amarata de Electronica Industrial care se aude pe un canal, dar boxele sunt de 2x150W pe 4 ohmi.

Si mp3-uri muuulte :cheers:

Niste cabluri, splittere si voila sistem de sunet! S-or mai gasi cativa care mai au statii si boxe. Iar prin BV cineva cu vreun computer sau laptop...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa reconsiderati!

Brasovul este cea mai frumoasa intrunire.

Nu trebuie sa dispara.

Anul trecut a fost o modificare a datei din cauza alegerilor.

Anul asta nu sunt alegeri.

Anul asta sa se tina intrunirea in mod normal.

Aceeasi perioada, aceeasi locatie, aceeasi calitate.

Altceva nu vrem!

 

BullBikers, va rog sa luati o hotarare in acest sens!

 

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar, daca de pe calendarul intrunirilor ar lipsi brasovul, ar fi un gol mare...

 

cred ca ar fi bine ca cineva sa ne spuna si noua ce se intampla de fapt.. pentru ca nu cred ca asta este singurul motiv pentru care sa nu mai organizezi ceva din ceea ce ti-ai propus.. sunt sigur ca mai sunt si alte motive. Iar daca nu mai sunt, atunci recomand clubului sa mai ceara o "sedinta" ca urmare a cererii "publicului" :banana: oricum nu stiu care ce si cum sunt conditiile pentru organizarea intrunirilor "votate"... de ucmr... :cheers:

dar parerea mea este ca nu merita sa renuntati la intrunire. Din cate vad eu foarte multa lume vrea sa vina la BV pentru ca intotdeauna a fost foarte foarte fain.... lumea s-a simtit bine... poate fi si alt camping daca este nevoie, nu e neaparat sa fie tot acolo...

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am inteles asa:

La intalnirea cluburilor ce a avut loc la Predeal in 20.11.2004, s-au stabilit provizoriu datele intrunirilor din 2005.
Deoarece majoritatea voturilor UCMR au fost impotriva schimbarii datei de organizare a intrunirii de la Brasov pe 3-5 iunie 2005, organizatorii au hotarat sa nu mai realizeze aceasta intrunire in anul 2005.

pai pana la urma cum a fost la Predeal?...provizoriu sau definitiv?

se pare ca definitiv daca nu s-a acceptat schimbarea datei.

@Dobrescu: daca faci parte din ucmr si stii mai multe, poate ne spui si noua...sa nu ingrasam topicul degeaba.P.S.messengerul e ca sa ne intalnim la o pizza :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate observ UCMR nu se face util in nici un fel, nu imi imaginez un motiv pentru care nu putea fi mutata intalnirea la o data LIBERA in "calendarul intalnirilor oficiale" ...

 

Well, parere personala (cred ca nu numai) ... in cazul asta sincer NU MA INTERESEAZA PAREREA UCMR, daca bullbikers nu vor sa organizeze ne vom vedea prieteneste in campingul stiut, pe data de 3 dupa-amiaza, cu bere, mancare (de la camping sau nu) ... muzica ne-om descurca noi .... si in fond asta conteaza. Pot sa ma simt bine cu prietenii chiar daca nu ne lasa UCMR. (asta e inca un motiv pentru care nu vreau sa ma inscriu intr-un club, nu-mi place sa mi se bage PUMNUL IN GURA pentru ca vrea "altcineva")

 

 

Va pup,

al vostru rebel anti-cenzura dkz ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni buni eu chiar incep sa imi schimb parerea despre acest UCMR.Din cate stiu eu aceasta este "Uniunea Cluburilor Motociclistilor din Romania" sau ma rog asa ceva.de ce mereu decid ei ?nu se gandesc ca au facut o gafa foarte mare cu intrunirea de la Cluj?acum vor se ne ia si brasovul?si noi vrem sa ne distram oameni buni,sa ne intalnim sa admiram motoare si nu numai,sa auzim o muzica buna,sa damsam,sa bem si sa turam ceva motoare.Chiar nu conteaza si parerea noastra a celor de rand?cu toate ca nu suntem in cluburi de motociclism avem si noi dreptul la ceva.Ok am inteles ca nu se poate in aceea periada,dar chiar e musai sa o anulati?anul trecut cu sibiul s-a inteles situatia ca nu a avut cine sa se ocupe de organizare,dar acum chiar nu vad o problema.in loc sa o anulat gasiti data potrivita,anuntati lumea din timp si totul o sa fie ok.chiar e asa de greu?sau UCMR su inseamna ceea ce spuneam la inceput,ci Uniunea Compozitoriilor si Muzicienilor din Romania?(spuse cineva). sa fim realisti domnilor,tot ce e nevoie aici e putina vointa si sunt foarte sigur ca clubul brasovean o are. RESPECT !!!

Editat de remijaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la cele 2 intruniri organizate la Brasov in anii trecuti si m-am simtit super; asi vrea sa repet si anul acesta.

Daca nu gresesc intr-un sondaj pe forum Brasovul a fost considerat cea mai reusita intalnire.

 

Chiar si cu muzica la calculator distractia e garantata (iar in loc de streaptease real se pot viziona niste proiectii :banana: )

 

I'll be back! :cheers:

Editat de Dan R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...