Sari la conținut

Partea A Doua A Discutiei Despre Doru Tanga Moteurs


bavareze
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din discutia asta reiese din punctul meu de vedere ca au gresit amandoi. Unu dintre ei..adica mecanicu, Doru, ca a facut o estimare proasta a reparatiei (din cate reiese din discutie, daca am inteles eu bine, el a estimat 4-500 de euro si mai trebuie sa plateasca inca aproximativ vreo 2-300 de euri pentru treaba cu pistonul daca se dovedeste a nu avea compresie), de asemenea Doru a tinut motoreta in reparatii dupa cate inteleg 14 luni, lucru care este inadmisibil. Pe de alta parte clientul, Ama, care a solicitat de la inceput o reparatie ieftina, care sa ii aduca motoreta pe linia de plutire ca sa o poata vanda sau macar sa functioneze.

 

Acum adevarul e pe undeva la mijloc. Nu inteleg ce treaba are Ion in toata treaba asta, si totul suna a o mica combinatie ceva in care uneia dintre parti nu ii mai convine ceva.

 

Ma pun totusi in pielea clientului. Ma duc cu moto la reparat si vreau sa aflu cat face. Ala imi zice 300 de euri. Atat vreau sa si coste reparatia +- o marja de 10 %. Daca nu se incadreaza in banii astia sa se spele cu ea pe cap, adica vreau ca un mecanic, atunci cand face estimare a reparatiei, estimare pe care nu are pretentia nimeni sa o faca pe loc in fata clientului, sa isi asume respectiva estimare. Poate ca motoreta in cauza o face vreo 2000 de euri in total si aia 2-300 de euri ceruti acum in plus de mecanic pentru remedierea problemei chiar fac diferenta intre a o repara si decide sa o vanda. Deci clientul este la momentul de fata si cu banii luati si cu motoreta nefacuta pus in fata faptului de a mai da inca niste bani in plus.

 

P.S. Ce i-ai facut frate 14 luni de zile la motoreta aia? Ai remodelat-o?

P.P.S. Nu cunosc pe nici unu din cei 3 implicati in scandal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru remedierea problemei chiar fac diferenta intre a o repara si decide sa o vanda.

Io ma intreb, ca mereu se face referinta la asta, cine sunt fraierii aia care cumpara motociclete stricate? :cheers:

 

Ama, dar cum de te-ai hotarat sa te enervezi acum brusc, dupa 14 ;) luni si nu dupa 9,10, 12....Cred ca asa de tare te durea inima de motocicleta aia... Doru saracu a facut motocicleta bucati si apoi le-a pus intr-un malaxor cu alte piese de la alte motociclete si apoi le-a aruncat random prin atelier si prin gradina numai sa nu poti lua tu motorul inapoi. :)

 

Eu cred ca omiti multe parti ale acestei combinatii si spui numai partea care da bine la public, dar culmea, si din partea asta tot tu pici prost.

 

 

--- Mesaj completat în 07 Nov 2007 08:51 -------------

 

 

Deci cam asa gandeste normal si obiectiv motociclistul... "ba, da-o dracu, nu o mai repar ca e prea scump, lasa ca gasesc eu vreu guster sa o cumpere si-asa..." DA DA, foarte normal mod de gandire...Si daca se poate sa mai scot si un ban peste e minunat! Si va intrebati unde sunt teparii.... :) :moto: :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aceea nu e recomandabil sa cumperi motociclete din Romania . Sunt forjate la maxim apoi reparate de mintuiala si revindute ca fiind in stare tehnica foarte buna cu doar 30. 000 de km .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din discutia asta reiese din punctul meu de vedere ca au gresit amandoi. Unu dintre ei..adica mecanicu, Doru, ca a facut o estimare proasta a reparatiei (din cate reiese din discutie, daca am inteles eu bine, el a estimat 4-500 de euro si mai trebuie sa plateasca inca aproximativ vreo 2-300 de euri pentru treaba cu pistonul daca se dovedeste a nu avea compresie), de asemenea Doru a tinut motoreta in reparatii dupa cate inteleg 14 luni, lucru care este inadmisibil. Pe de alta parte clientul, Ama, care a solicitat de la inceput o reparatie ieftina, care sa ii aduca motoreta pe linia de plutire ca sa o poata vanda sau macar sa functioneze.

 

Acum adevarul e pe undeva la mijloc. Nu inteleg ce treaba are Ion in toata treaba asta, si totul suna a o mica combinatie ceva in care uneia dintre parti nu ii mai convine ceva.

 

Ma pun totusi in pielea clientului. Ma duc cu moto la reparat si vreau sa aflu cat face. Ala imi zice 300 de euri. Atat vreau sa si coste reparatia +- o marja de 10 %. Daca nu se incadreaza in banii astia sa se spele cu ea pe cap, adica vreau ca un mecanic, atunci cand face estimare a reparatiei, estimare pe care nu are pretentia nimeni sa o faca pe loc in fata clientului, sa isi asume respectiva estimare. Poate ca motoreta in cauza o face vreo 2000 de euri in total si aia 2-300 de euri ceruti acum in plus de mecanic pentru remedierea problemei chiar fac diferenta intre a o repara si decide sa o vanda. Deci clientul este la momentul de fata si cu banii luati si cu motoreta nefacuta pus in fata faptului de a mai da inca niste bani in plus.

 

P.S. Ce i-ai facut frate 14 luni de zile la motoreta aia? Ai remodelat-o?

P.P.S. Nu cunosc pe nici unu din cei 3 implicati in scandal

 

hehe. raspunsul la intrebarea ta "ce a durat 14 luni" este tot in mp3, daca asculti cu atentie, explica doru "am avut motivele mele sa o tin atata...."

 

diferenta nu e de la 300E la 500E. diferenta e de la 4-500E la 300usd + 1100E (atata a cerut doru intiial cu devizul in fata cand sa iau motocicleta care inca nu mergea). pana la 16 milioane am ajuns tot la fel, urma a vreo 3-4 runde de negocieri aprige. deci 1100 + 250 = 1350E deviz final, de la o estimare de 4-500, pentru o motoreta care face 2000.

 

 

Io ma intreb, ca mereu se face referinta la asta, cine sunt fraierii aia care cumpara motociclete stricate? :cheers:

 

Ama, dar cum de te-ai hotarat sa te enervezi acum brusc, dupa 14 :) luni si nu dupa 9,10, 12....Cred ca asa de tare te durea inima de motocicleta aia... Doru saracu a facut motocicleta bucati si apoi le-a pus intr-un malaxor cu alte piese de la alte motociclete si apoi le-a aruncat random prin atelier si prin gradina numai sa nu poti lua tu motorul inapoi. :moto:

 

Eu cred ca omiti multe parti ale acestei combinatii si spui numai partea care da bine la public, dar culmea, si din partea asta tot tu pici prost.

crezi ce vrei, daca exista si o alta parte a combinatiei sa o auzim. iti dau nr lu doru sa il suni sa il intrebi, daca vrei sa te faci purtatorul lui de cuvant, si sa imi zici si mie care ar fi cealalta parte a combinatiei.

 

m-am hotarat sa ma enervez dupa 14 luni deoarece abia acum am reusit sa iau fierul de la doru de la garaj si sa il am la mine. ca daca faceam publice toate problemele acum o luna, mai vedeam motocicleta in 2010 sau o vedeam cu 50% piese lipsa. asa macar le-a cautat 2 saptamani prin garaj si pe la prieteni crezand ca o sa isi ia banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ bavarez

 

Daca tu crezi ca ai dreptate si ai dovezi ca ai dreptate... DU-TE LA PROTECTIA CONSUMATORULUI, o sa iti rezolve cazul rpd rpd, o sa fi despagubilt si ei sanctionati. PUNCT

 

Daca mergi acolo "p00l@ mea" ( asa cum iti place sa te exprimi ) , inseamna ca nu ai dovezi si ca e si mai aiurea faza, si tot tu ai luat tzeapa de catre TINE.

 

Gandeste-te cu sinceritate si analizeaza situatia.. de peste 1 an, 1 AN ! nu ai reusit sa iti repari un motor... un amarat de motor... poate te depaseste situatia, si ar trebui sa apelezi la profesionisti.

 

Fi sincer cu tine si spune-ti " am fost nepriceput, nu am reusit sa fac asta singur si probabil nu o sa pot" si o sa te felicitam, macar ai reusit sa fi sincer.. si a-ti recunoaste slabiciunile este primul pas spre vindecarea lor ! Asta e un sfat pt tine...

 

Eu nu imi doresc sa fiu in cazul tau, e mai mult decat neplacut! dar nici nu puteam sa astept 1 AN DE ZILE fara sa iau masuri.

 

Bafta multa iti doresc! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bavareze, du-te la Protectia Consumatorului daca tot macani atata pe forum. Ce paaaaana mea pishi ochii aici ca o domnisoara nedreptatita? Te-ai murdarit de PR la gura, ai impresia ca manipulezi opinia publica dupa cum vrea dosul tau? Esti incredibil de penal, du-te dreq odata la Protectia Consumatorului daca suferi atata si mai lasa-ne frate!

 

Si apropo, incearca sa nu tragi nimic pe nas inainte de asta. De fapt, incearca sa nu mai tragi pe nas, uite ce prostii faci... tu si cu "motivele" tale de a tine motoreta 14 luni in service... Pacat de Doru ca n-a stiut sa-ti spuna "Hai sictir" la vremea respectiva. AIA a fost cea mai mare greseala...

 

@bonzailah , corect ce spui, in mare parte, numai ca nu prea poti sa te pui in pielea lui Ama. nici nu-ti doresc vreodata. :cheers:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

felicitari ama, ai reusit sa demonstrezi ceea ce incercam si noi...

 

PS Ai cam lipsit la cursurile de PR si de psihologie!

 

Faza cu pistonu rectificat este foarte tare!

Exact ce spuneam si pe topicul celalalt "fa-o frate ieftin, sa mearga 2 metri, ca am un fraier", asta esti tu ama!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce am impresia ca motorul nua fost in service pe baza de contrat. protectia consumatorului nu cred ca are ce face. el a dus motorul la un mecanic, o persoana fizica, nu o firma. asa ca nu ai ce protectie de consumator sa chemi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-i drept. dar e atat de greu sa inteleaga ca macaneala asta de doi bani e inutila? Ama i-a numarat clientii lui Doru de pe forum. Sunt fix 40 din care 21 au fost "tepuiti". Si e o certitudine, caci a facut POLL pe motociclism.ro la sectiunea "Service"... :cheers:

 

Screme-te cat vrei, nea' Bavareze, poti sa scoti si-un film, si-o carte si-un joc de Gameboy, tot de r.ahat te faci. vaz ca asta ti-e firea si nu vrei deloc sa bagi la cap, ba mai rau te afunzi. da-i inainte... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce-i drept. dar e atat de greu sa inteleaga ca macaneala asta de doi bani e inutila? Ama i-a numarat clientii lui Doru de pe forum. Sunt fix 40 din care 21 au fost "tepuiti". Si e o certitudine, caci a facut POLL pe motociclism.ro la sectiunea "Service"... :)

 

Screme-te cat vrei, nea' Bavareze, poti sa scoti si-un film, si-o carte si-un joc de Gameboy, tot de r.ahat te faci. vaz ca asta ti-e firea si nu vrei deloc sa bagi la cap, ba mai rau te afunzi. da-i inainte... :moto:

Nu soro, dar ce e cel mai grav e ca e atat de prost incat nu-si da seama cat de penibil e. Cred ca baiatul asta are ceva probleme la mansarda...dar nu-i nimic ca se rezolva totul cu un telefon...mai nou, nu mai trebuie sa-si dea acordul "pacientul" pt. a fi internat putin la nr. 9...doar pt. ceva investigatii. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, gata, lasati-l si pe Ama in pace. Omul vrea si el sa demonstreze ceva, nu reuseste, dar incearca. Oricum, la un mecanic bun de motoare te duci tot prin recomandari ale prietenilor, nu dupa cum scrie despre unul si altul pe forum.

Hai bafta si spuneti-mi La multi ani, ca-s Mihai! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Să nu mai mă întrerupă, să nu mai mă întrerupă"...domnu acuzator cu motoreta era în sevraj?

Cât am putut să râd. De penibilii ăia doi care înregistrau.

 

incercam sa port o discutie normala in care fiecare vorbeste PE RAND si dupa ce vorbeste asculta parerea celuilalt si abia apoi mai vorbeste. ideea din "sa nu ma intrerupa" avand in vedere ca ala avea telefonu in mana era ca ori il facea pe doru sa taca in vreun fel ori daca nu discutia putea fi incheiata din punctul meu de vedere pentru ca nu mai era un dialog era doar monologul lui doru.

 

Bavareze, du-te la Protectia Consumatorului daca tot macani atata pe forum. Ce paaaaana mea pishi ochii aici ca o domnisoara nedreptatita? Te-ai murdarit de PR la gura, ai impresia ca manipulezi opinia publica dupa cum vrea dosul tau? Esti incredibil de penal, du-te dreq odata la Protectia Consumatorului daca suferi atata si mai lasa-ne frate!

 

Si apropo, incearca sa nu tragi nimic pe nas inainte de asta. De fapt, incearca sa nu mai tragi pe nas, uite ce prostii faci... tu si cu "motivele" tale de a tine motoreta 14 luni in service... Pacat de Doru ca n-a stiut sa-ti spuna "Hai sictir" la vremea respectiva. AIA a fost cea mai mare greseala...

 

@bonzailah , corect ce spui, in mare parte, numai ca nu prea poti sa te pui in pielea lui Ama. nici nu-ti doresc vreodata. :cheers:

 

nu merita timpul pe drumuri la protectia consumatorului cateva sute de dolari.... 10 minute seara sa intru pe forum insa mai am.

 

se pare ca tot nu intelege nimeni: motoreta era bucati desfacuta prin tot serviceul si doru era mereu ba in delegatie, ba plecat, ba avea de lucrat la alte motociclete. as fi luat-o si dupa 2 luni daca ar fi fost in starea in care am dus-o. ce e asa greu de priceput?

 

 

 

--- Mesaj completat în 07 Nov 2007 23:41 -------------
poate nu ma pricep foarte bine la negociat, poate m-a obosit toata faza asta sau poate am considerat ca nu mai merita sa ma stresez pentru o cauza care era oricum pierduta. cu toate astea, sustin mai departe ca nu trebuia sa ajung in situatia asta si vina nu este a mea ci a service-ului. n-am sa fac nici reclamatie la opc, nici la politie, poate doar o sa rog pe cineva sa ii dea foc la garaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mihai, sa fii iubit, sanatos si sa-ti traiasca si juniorul ala cu creasta lui de panchist :) Scuzati off-topicul, am vrut sa mai scriu ceva on-topic dar am vazut-o p-aia cu dat foc garajului si mi s-a luat. :cheers:

 

Ama, one word for you: rehab.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, gata, lasati-l si pe Ama in pace. Omul vrea si el sa demonstreze ceva, nu reuseste, dar incearca. Oricum, la un mecanic bun de motoare te duci tot prin recomandari ale prietenilor, nu dupa cum scrie despre unul si altul pe forum.

Hai bafta si spuneti-mi La multi ani, ca-s Mihai! :)

La multi ani nenea Lupu' si invata-l cat mai repede pe pitic sa agate femei...din cate am vazut, inceputul e compromintator :moto: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dizgratios gest si lipsit de barbatie sa inregistrezi pe ascuns omul si sa faci repede publica inregistrarea.

Bine ca nu i-ai montat un webcam in buda.

 

Astea sunt lucruri pe care le face o muiere barfitoare, nu un motociclist si in nici un caz un gentleman.

Daca vrei sa ramai cu capul sus iti iei motoru si pleci de la ei fara sa te uiti inapoi si fara sa faci galagie.

 

Serviciile sunt de rahat la noi in tara, trebuie sa stii sa gasesti, sa selectezi, sa negociezi si sa motivezi oamenii sa-ti faca treaba. Daca nu poti te frigi, din pacate asa e la noi. Nu e Germania sa poti antama orice lucrare. La noi unele lucrari nu se pot cumpara doar cu bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dizgratios gest si lipsit de barbatie sa inregistrezi pe ascuns omul si sa faci repede publica inregistrarea.

Bine ca nu i-ai montat un webcam in buda.

 

Astea sunt lucruri pe care le face o muiere barfitoare, nu un motociclist si in nici un caz un gentleman.

Daca vrei sa ramai cu capul sus iti iei motoru si pleci de la ei fara sa te uiti inapoi si fara sa faci galagie.

 

Serviciile sunt de rahat la noi in tara, trebuie sa stii sa gasesti, sa selectezi, sa negociezi si sa motivezi oamenii sa-ti faca treaba. Daca nu poti te frigi, din pacate asa e la noi. Nu e Germania sa poti antama orice lucrare. La noi unele lucrari nu se pot cumpara doar cu bani.

 

dizgratios nedizgratios, asta a fost. nu a fost gratios nici ca ala , in loc sa imi zica "dom'ne, am gresit, am incercat sa repar aceasta motocicleta dar nu am reusit, nu am cum sa cer bani pe ceva ce nu am facut" incerca de 3 saptamani sa ma faca sa ii dau banii si acum incerca sa ii scoata de la un prieten comun care intamplator ii promisese aluia ca il va ajuta sa ia banii de la mine.

 

ca am cerut eu ca motociclet asa mearga numai 2 metrii (vorba vine) nu era ca sa intep pe cineva, ci era pentru faptul ca nici inainte de treaba asta motorul motocicletei nu fusese impecabil ci mai trecuse prin niste reparatii suspecte. motorul nici macar nu era al meu la data respectiva, eu doar il sticasem si era al unui prieten. prietenul ala stia de problemele motocicletei si a acceptat ca lucrarea sa nu beneficieze de garantie, cu conditia ca macar sa mearga dupa reparatie la prima proba.

 

deci cu alte cuvinte eu i-am usurat acelui mecanic cat se poate sarcina. si el tot nu a fost in stare.

 

nu inteleg de ce intr-o discutie cu un service are dreptate mai multa ala care stie sa tipe mai tare sau ala care da cu pumnu in masa mai urat. am primit sfaturi pe forum de genu "rezolv-o barbateste, du-te peste el" etc. se pare ca cei mai multi utilizatori ai forumului nu sesizeaza PRINCIPALA PROBLEMA si anume ca un client nu trebuie sa fie nici bataush nici tupeist si nici cu relatii prin cartier ca sa fie tratat normal si sa i se faca lucrarea pe care o solicita.

 

iar cu caterinca de 2 lei pe care o faceti aici nu reusiti decat sa il incurajati pe el si pe cei ca el sa procedeze astfel in continuare, iar la anul pe vremea asta cand o sa fac un poll cat a mai ars doru, o sa fie nu 20 la 20 ci 30 arsi vs 10 multumiti.

 

si stiti de ce: pentru ca mesajul pe care il primeste citind acest topic este ca poate sa arda mai departe, sa tina motociclete si 2 ani si sa ceara si de 10 ori pretul cerut initial ca oricum poate doar 1 din 10 clienti o sa vina sa ii faca lui scandal sau sa il rupa cu bataia, restul de 9 inghitzind in sec si nici macar nefacand agitatie in jurul acestui fapt, vor cauta cuminti alt service unde o vor lua de la capat.

 

explicatiile de genu "nu esti in germania, esti in romania" sunt patetice si niciodata nu o sa ma impac cu ideea ca pentru un rahat de reparatie de 2 lei la un motor eu trebuie mai intai sa ma imprietenesc cu toti mecanicii din service, apoi sa ii tratez zilnic cu mici si bere, sa astept pana au ei chef sa lucreze si pe urma sa platesc cat li se scoala lor. eu duc motocicleta, intreb cat face si astept sa fie gata in termenul stabilit, fac proba si daca e totul ok platesc.

 

--- Mesaj completat în 08 Nov 2007 10:53 -------------

Rehab la prohab . S-a facut saracu' om de ris cum nu ar fi reusit 10 sa-l faca .

 

ba v-ati facut voi care acceptati aceasta stare anormala a relatiei dintre un service si un client. maine o sa vi se intample si voua, poate la alt service, sau la un magazin sau la un ghiseu la primarie sau la o firma de asigurari care o sa se p*** pe voi cum vor ei si la urma o sa umpleti forumul cu topicuri de genu "baga-mi-as (cuvant urat) in gropile de pe strada, baga-mi-as (cuvant urat) in politia romana ca nu imi face dreptate, baga-mi-as (cuvant urat) in nu stiu ce firma de asigurari ca m-au ars la bani sau nu stiu ce service ca a reparat prost". dar si drumurile sunt reparate tot de oameni ca doru, si in politie tot cei ca el lucreaza, si in asiguari si peste tot unde nu merge treaba "ca in germania" cum bine spunea un coleg de pe forum. oameni care nu fac nimic si totusi primesc bani pentru ce ar trebui sa faca.

 

si cu caterinca de 2 lei si de prost gust doar ii incurajati si ii faceti sa inteleaga ca "merge si asa"....

 

am traiat in america, am stricat si am reparat masini si chestii si pe acolo, dar niciodata nu am intalnit asa ceva ca in bucuresti. sa ma impac cu ideea? sau sa plec din tara?

Editat de bavareze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa pleci, ca America e mai mare si nu te-au ginit aia inca. Dar cum si eu am trait vreo cativa ani in America, nu sunt sigur daca e optiunea ta cea mai buna, pentru ca prieteni sunt peste tot... :burnout: Incearca sa eviti LA, Washington, Des Moines si New York. Niste Nevada ar merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ma impac cu ideea? sau sa plec din tara?

Da. la alegere intre cele doua. Sau sa lupti in conditiile in care ai avea 110% dreptate.

 

Mie nu mi se pare normal ca cineva sa'ti tina mobra 14 luni- facuta sau nefacuta. Daca nu e in stare s'o faca suna dupa maxim o luna si zice "Frate, nu pot s'o fac, e muci, da'o dreq, vino si ia'ti janghina". Pot sa'l inteleg si pe Ama ca nu avea cum s'o ia in conditiile in care mobra era imprastiata peste tot ca un puzzle de 5000 de piese pe care'l arunci de la fereastra (el asa zice, nu stiu daca asa a si fost).

 

Realitatea este undeva la mijloc. Insa sunt ferm convins ca Doru nu a VRUT sa te tepuiasca cu ceva, ci doar a fost constrans de cererea ta de a o face sa mearga cat de cat pe bani putini (acuma merge, dar nu trece de 5000rpm :cheers: ) si apoi de dorinta ta de a merge in parametri normali (care e foarte posibil sa necesite extra money). De rasul curcilor mi s'a parut si afirmatia aia cu: "frate, da'mi'o inapoi cum era, ia'ti piesele inapoi si da'mi banii inapoi". :burnout:

Eu cred ca lui Doru i se poate imputa doar faptul ca e mare deranj si harababura pe la el prin "service" si ca nu prea are timp pentru aceasta activitate avand un job constant. Ar trebui si Doru sa reconsidere un pic treaba asta (sa lase jobul si sa se dedice surubarelii OR sa angajeze full-time doi baieti priceputi si el sa'i supervizeze seara cand are timp).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa pleci, ca America e mai mare si nu te-au ginit aia inca. Dar cum si eu am trait vreo cativa ani in America, nu sunt sigur daca e optiunea ta cea mai buna, pentru ca prieteni sunt peste tot... :D Incearca sa eviti LA, Washington, Des Moines si New York. Niste Nevada ar merge.

 

 

:burnout: :cheers: :bounce: auzi bavareze dute si fa`ti o operatie estetica...schimbati identitatea...ca Mr. Smith te urmareste...

 

 

PS: ai grija ca pretenii lui andreicristian, tot Smith sunt :P :P

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...