Sari la conținut

Accident Bucuresti - Pta. Domenii 9.11.2007 - Amimagz


Ralucone
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 457
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nimic nou? Cum ii mai este lui Mishu? Cum se mai simte?

 

Ce s-a mai intamplat cu soferul bmw-ului? E dat in judecata? Plateste cumva pentru ce a facut sau scapa basma curata?

 

Multa sanatate Mishu!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce mi-a spos Ina, Mishu a fost operat ieri, i-au scos hematomul cu pricina. Nu e tocmai cel mai fericit om de pe pamant, dar isi revine. Nasol e cu moralul ca nu mai are rabdare deloc in spital...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I don't wana say "I told you"... Da' Mishu e un invingator, spune asta prin toti porii lui. Toti am trecut prin asta. Si - hihihi - am uitat sa-i dau sms sa-i spun ca e contagios... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e cazul sa-i facem o vizita de imbarbatare, Kalimera, te bagi? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI, am vorbit acum cu mishu la telefon si din cate am inteles situatia se prezinta dupa cum urmeaza: din cauza acelui hematom care a aparut dupa cea de a doua operatie, acum in fiecare zi suporta cate o operatie (acum astepta sa intre iar in sala de operatii) pana cand se va rezolva si aceasta problema. ziua iesirii din spital s-a amanat cu o saptama sau chiar doua, asta daca totul va decurge cum trebuie. din pacate peste zi este cam singur si moralul incepe sa-l cam lase. va rog din suflet cei care aveti un program mai flexibil, in masura in care puteti, sa treceti pe la el in cursul zilei in aceasta perioada, pentru ca toata aceasta situatie incepe sa-l cam termine psihic si are nevoie sprijinul nostru moral.

 

acum se afla la etajul 2, ortopedie, salonul 2.

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa frate 'tui mama ma-sii de treaba... :)

Dar de nemernicul ala cu X3-ul ce se mai aude ?

sincer, acu, nu prea mai conteaza. lasa-l pe nemernic. trebuie sa-l ajutam pe misu acu. o sa vina si vremea lui.

sunt de acord cu ina. care stati in bucuresti si aveti drum prin zona, intrati 5 min si pe la misu. face mult sa vada fete noi. ca s-a plictisit de cei din spital...

un laptop disponibil nu mai are nimeni? macar pentru 2-3 zile... sunt sigur ca misu se va bucura f mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, acu, nu prea mai conteaza. lasa-l pe nemernic. trebuie sa-l ajutam pe misu acu. o sa vina si vremea lui.

sunt de acord cu ina. care stati in bucuresti si aveti drum prin zona, intrati 5 min si pe la misu. face mult sa vada fete noi. ca s-a plictisit de cei din spital...

un laptop disponibil nu mai are nimeni? macar pentru 2-3 zile... sunt sigur ca misu se va bucura f mult.

 

s-a oferit cineva sa-i duca un laptop, insa mishu a spus ca nu prea are cum sa-l manevreze: o mana este in ghips, iar cealalta este cu perfuzii. in plus, tinand cont ca zilnic se plimba pe la sala de operatie, nu prea are unde sa-l tina in siguranta.

 

despre nenea cu X3-ul nu stiu ce sa va spun, stiu doar ca mishu este atat de afectat de situatia in care se afla, incat aproape ca-l nu mai intereseaza de proces, mai degraba i-ar bate cate un piron in fiecare genunchi respectivului...

 

--- Mesaj completat în 05 Dec 2007 13:39 -------------

Ii duc eu diseara un laptop si niste filme :) si sper sa obtin si un modem zapp

 

ray, vorbeste inainte cu el si vezi daca are rost sa il duci.

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off..unii se chinuie prin spitale si altii se simt bine acasa, cu tancu in curte. Mama ei de viata, sa nu-i bagi aluia jipu-n poponeata?! (am spus c.ur, al naibii filtru)

 

As trece si io pe la mishu candva, mai ales ca lucrez foarte aproape de floreasca, dar nu stiu cand o sa pot sa scap, ca am program pana la 6.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb si eu cu Misu aseara. Moralul era destul de bun. E suparat ca s-a complicat treaba si nu-i dau drumu acasa...

N-am putut sa-l intreb, dar poate ma lamureste si pe mine cineva, de ce il opereaza in fiecare zi. Am citit aici de un hematom. Misu a zis ca e operat din cauza infectiei (stiu ce e ala un hematom, da nu inteleg de ce trebuie operat in fiecare zi). Daca stie cineva ce se intampla mai exact... Si ce spun doctorii? Ce naiba se intampla?

Mare ghinion a mai avut Misu, mama ei de treaba...

Mult noroc tuturor si aveti grija de voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb si eu cu Misu aseara. Moralul era destul de bun. E suparat ca s-a complicat treaba si nu-i dau drumu acasa...

N-am putut sa-l intreb, dar poate ma lamureste si pe mine cineva, de ce il opereaza in fiecare zi. Am citit aici de un hematom. Misu a zis ca e operat din cauza infectiei (stiu ce e ala un hematom, da nu inteleg de ce trebuie operat in fiecare zi). Daca stie cineva ce se intampla mai exact... Si ce spun doctorii? Ce naiba se intampla?

Mare ghinion a mai avut Misu, mama ei de treaba...

Mult noroc tuturor si aveti grija de voi!

 

 

deci, am explicat de-a lungul posturilor ce si cum. acel hematom s-a format dupa a doua operatie, de-aia este operat zilnic. acel hematom este acea infectie.

 

--- Mesaj completat în 06 Dec 2007 10:48 -------------
dragii babei, astazi este sf. nicolae, pentru unii deja mos nicolae a trecut si a lasat acasa, in cizmulite, diverse cadouri. v-as ruga, in masura in care puteti, sa treceti azi pe la mishu, sa-i faceti cadou cateva clipe de veselie, cateva vorbe bune si de imbarbatare. cel mai frumos cadou pentru el ar fi fost sa fie acasa, impreuna cu cei dragi. din pacate acest moment se tot lasa asteptat. poate mos craciun sa fie darnic ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modemul de la mine inca este acolo, are si cd-ul cu driverele de instalare, daca e nevoie trec sa il instalez pe laptopul lui ray...

....asta daca nu se descurca ray si sau daca mai este nevoie

 

 

ajung azi la el si o sa vorbesc cu el ce doleante are :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, am explicat de-a lungul posturilor ce si cum. acel hematom s-a format dupa a doua operatie, de-aia este operat zilnic. acel hematom este acea infectie.

"HEMAT//ĂM ~oĂĄme n. Stare patologică, constând în acumularea de sânge în țesuturi, provocată de o hemoragie."

Nu am inteles de ce trebuie operat zilnic. Pentru voi e mai simplu. Puteti sa-l vizitati, sa vorbiti cu doctorii. Eu nu prea am cum. Pot doar sa-l sun si sa incerc sa-i ridic moralul.

De asta tot intreb aici. Din Suceava e mai greu si cum abia mi-am schimbat jobul, nu pot spera inca la zile libere.

Sa stii ca am citit fiecare post, de pe toate paginile cu foarte mare atentie. Chiar sunt interesat de starea lui Misu. Nu e cazul sa fii rautacioasa cu mine. Si eu ii vreau binele si-l vreau acasa cat mai repede, exact ca si tine. Si eu sunt suparat de ce s-a intamplat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care mergeti astazi , pe la orele 17 la el ? Sa intram grupati .

 

Ajung eu in jur de 17:00. He needs waffles and a hug :crack: Cert este ca are nevoie de prieteni langa el in perioada asta, care mai aveti o ora libera, doua, in timpul zilei, mereti la el, va rog si eu frumos de data asta.

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"HEMAT//ĂM ~oĂĄme n. Stare patologică, constând în acumularea de sânge în țesuturi, provocată de o hemoragie."

Nu am inteles de ce trebuie operat zilnic. Pentru voi e mai simplu. Puteti sa-l vizitati, sa vorbiti cu doctorii. Eu nu prea am cum. Pot doar sa-l sun si sa incerc sa-i ridic moralul.

De asta tot intreb aici. Din Suceava e mai greu si cum abia mi-am schimbat jobul, nu pot spera inca la zile libere.

Sa stii ca am citit fiecare post, de pe toate paginile cu foarte mare atentie. Chiar sunt interesat de starea lui Misu. Nu e cazul sa fii rautacioasa cu mine. Si eu ii vreau binele si-l vreau acasa cat mai repede, exact ca si tine. Si eu sunt suparat de ce s-a intamplat

 

 

daca suferi de mania persecutiei, nu e cazul sa faci din tanzar armasar pe acest topic. ai si numarul meu de telefon si id-ul meu de mess, poti sa ma iei la rost direct. am zis doar ca am explicat ce si cum de-a lungul posturilor, in ideea ca in ele o sa gasesti mai multe informatii. nu vad unde am fost rautacioasa.

nu-mi face placere sa postez de mai multe ori aceleasi infrmatii, nu este ca si cum as povesti despre o plimbare pana la cheia. promit insa pe viitor sa nu-ti mai raspund la intrebarile la care exista deja raspunsuri pe topic :crack:. daca iti va raspunde altcineva, bine, daca nu....shit happens. and i rest my case here :crack:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mishu este relativ ok, din fericire acum poate sa fumeze pe furis in salon, ca si alti "colegi" de suferinta de acolo... vorba lui: "ce o sa-mi faca? o sa ma dea afara din spital? de-abia astept" :crack: .

:crack: acum are si o portavoce cu care mai cheama asistentele la el cand are nevoie de ceva si nu se simte nici una.

 

altfel, se pare ca nu-i vor inchide astazi rana, ci undeva pe saptamana viitoare. doctorul i-ar fi spus ca s-ar putea sa-l prinda Craciunul acolo....

 

de laptop nu mai are nevoie, are deja unul, pe care oricum nu prea il foloseste, fiind incomod cu tinutul laptopului. are in schimb un MP3 player.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, cu moralul e mai bine, cel putin cat am fost noi acolo. De fumat fumeaza pe furis, daca-l mai si flancheaza unul, doi indivizi e perfect. Laptopul nu il poate tine momentan deoarece piciorul nu ii permite.

 

Nasol e ca saptamana viitoare il cos, el spera ca azi. Din momentul in care l-au cusut mai are de stat teoretic vreo doua saptamani, dupa care ii vor scoate firele si il vor trimite acasa. Apoi se intoarce peste trei luni pentru operatia de refacere din cate am inteles.

 

Din pacate toti colegii lui de salon sunt barbati, asa ca singurele femei din viata "de spital" a lui Mishu sunt asistentele, pe care le va teroriza la modul serios cu portavocea aia, nu de alta, dar presimt ca "he's gonna snap anytime now" :crack:

 

Va rog din nou, care aveti timp, faceti-i o vizita, il ajuta enorm de mult chestia asta. Apropo, mai nou il bate gandul de un enduro dar i-e teama ca o sa mai rupa niste oase in stilul asta, asa ca si mai nou il bate gandul de o Magna. Mai merg in weekend pe la el, ii licareau ochii la un DR de 350, poate mai sunt sperante :crack:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...